Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért öklendezik a fiam? fórum

Miért öklendezik a fiam? (beszélgetős fórum)


12. 0a969f72e1 (válaszként erre: 11. - Sziszmoly)
2010. okt. 5. 20:58
Mindig rossz evő volt? Azt olvastam, hogy sok olyan babánál előfordul az öklendezés, akiket nehezen lehetett etetni és rossz élmény maradt az etetés. Nálunk is volt öklendezés, hányás, de kiderült, hogy tejallergiás a kisfiam, rossz volt az emésztése és így reagált a szervezete a tejes dolgokra. Kb. 9 hónapos koráig nem tudtam cumisüvegből sem itatni, egy deci folyadékot ivott addig meg, de azt is úgy, hogy 2 ml fecskendővel nyomtam a szájába. És volt, hogy azt is kihányta. Nem beszéltél még orvossal?
2010. szept. 28. 08:30

Bocsi,de nem volt nettem tegnap.

Ő ha meglátja a cumiüveget vagy az ételt elkezd öklendezni meg fuldokolni.

2010. szept. 27. 22:56

Nálunk is volt ilyen állandóan felragadt a szájpadlására a kaja, és öklendezett, a kis buta meg nemhogy ösztönösen segített volna magán, hogy lekotorja, csak állt és öklendezett. Egyszer az oviban épp uzsonna időben értem oda, az ovónő meg ott guggolt mellette, tanácstalanúl ütögetve a hátát, nemtudta mi a baj, mire odarohantam és leszedtem neki... :-(

Lehet más gyerekek is vannak így!?

2010. szept. 27. 21:10

Lehet hogy elég a türelem, hogy tényleg tapasztalja meg milyen a kaja, amúgy lehet az oviban ha látja hogy mindenki úgyeszi, ő is megenné.A gyereket a gyerekek húzzák jobban a dolgok felé.


Ha nagyon gáz, akkor szerintem gasztroenterológushoz kéne vinni.

8. Aidababa (válaszként erre: 3. - Szuzi87)
2010. szept. 27. 19:38
Nálunk is ugyanígy volt. A válogatósság az most is megmaradt.
2010. szept. 27. 18:10
Hát minden evéskor ott ülni mellette és etetgetni volt fenyegetés,kiabálás...Végül is kinövi magától,nálunk még a hússal van a gond,de igyekszem úgy főzni hogy neki is jó legyen.Kitartás és türelem!
6. Aidababa (válaszként erre: 1. - Sziszmoly)
2010. szept. 27. 18:01
Szia! Nálunk ugyanez volt, évekig szenvedtünk tőle. Novemberben lesz 5 éves, szép lassan elmúlt, már csak ritkán jön elő. Nála is a cumisüvegnél kezdődött, aztán nagy nehezen találtam egy olyan tápszert, ami ízlett neki, annál nem csinálta. Aztán később szinte minden ételnél előjött, sokszor hányt is. Két éves kora körül volt a legszörnyűbb. De hál' istennek, úgy látszik kinőtte.
5. a5216efea8 (válaszként erre: 3. - Szuzi87)
2010. szept. 27. 18:00

S.O.S.!!!Légy szíves adj valami tippet,megoldást az ilyen problémák leküzdésére!

Mi is hasonló cipőben járunk csak még társul hozzá olyan mint parfüm illatok,hónaljszag,szájszag vagy egyébként ami neki nem tetszik!

4. ibi75 (válaszként erre: 3. - Szuzi87)
2010. szept. 27. 17:50

sziasztok! nálunk is ez van :(

az én lányom most lesz 3 éves. holnap viszem oviba először, nem tudom mi lesz :(

magától nem hajlandó enni semmit. még mindig pépesítek neki, mert ha egy nagyobb darabot talál, rögtön öklendezik és rendszerint ki is hányja a kaját :(

2010. szept. 27. 17:29
Az én fiam 3,5 éves és most kezd felhagyni ezzel a szokásával!Nálunk az volt a probléma,hogy nagyon válogatós volt az új ételek nem tetszettek neki volt mikor az étel látványától is öklendezett.
2010. szept. 27. 17:28

Ezt csak most csinálja vagy már régebben?

Nekem csinált ilyet egyszer a fiam, ő beteg is lett,valami vírusos valamit kapott el de így kezdődött hogy öklendezett a kajától, kapott gyógyszert és evett megint rendesen .

2010. szept. 27. 17:24

Sziasztok!

21 hónapos fiam,cumisüveg láttán,vagy ha ételt akarok neki adni elkezd öklendezni és fuldokolni.Miért csinálja ezt?

Köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook