Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nyöszörög éjszaka a bébi? fórum

Miért nyöszörög éjszaka a bébi? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. nov. 16. 14:19
Az enyém velem alszik, ha külön aludna, szerintem nem aludna egy fél órát sem! így legalább ő alszik, én nem, mert figyelem a mozgológását folyton, de újszülöttnek is ilyen volt egyébként, rengeteget mozgott, icergett már akkor is...
2014. nov. 16. 14:16
az első sem mély alvó (négy éves lesz), és sokszor mocorgott, cumi segített, ha már nagyon mocorgott megszoptattam (általában kétszer egy éjszaka, majdnem másfél volt, hogy átaludta az éjszakát), a másodikkal szó szerint én semmit sem alszok, nem fogadja el a cumit, az ujját sem találta meg (hét hónapos), ha két órákat tudok aludni az már jó, folyton mocorog, forog, felébreszti vele magát, szörtyög (fül-orr-gégész is látta, nincs szervi oka...), most már "beszélget" is álmában, képes teljesen felébreszteni magát... először arra fogtam túl sokat szopizik, túleszi magát, aztán, hogy a foga jön és a mozgásfejlődés, most kezdődik a szeparációs szorongás... én is reménykedek, hátha jobb lesz... mondtam a gyerekorvosnak is, hogy szó szerint semmit sem alszok, muszáj cicire tenni x alkalommal éjszaka, hogy fel ne ébredjen teljesen, mert akkor ébred a nagyobb is... cumi, ujja ugye kilőve... annyit mondott kitartást kíván, úgyhogy ennyit tudok Neked is mondani, ha egyébként szépen fejlődik, boldog, békés baba, fogadd el.
2014. nov. 16. 14:16
Ki fog alakulni. En csak ezt tudom mondani!! Nem kell minden paraztatastol tartani. Hogy cumizavart okoz a cumi meg hogy ne aludj a babaval mert nem fogod tudni kirakni az agybol 10 ev mulva se...Csinald ahogy nektek a legjobb es a legpihentetobb.Ne hallgass senkire. Ram se :) probalkozz mindennel. Pici meg. Lehet hogy csak rad van szuksege nem is a tejre..sok sikert.
13. spinneli (válaszként erre: 7. - Regina 86)
2014. nov. 16. 14:13

Együttalvás nem jöhet szóba?

2 hónapos még nagyon kicsi, lehet nem érzi biztonságban magát a kiságyban.

2014. nov. 16. 14:12
Jaa. 2 honapos. En ket honaposan a Babammal aludtam. Ha kellett a cici kiszolgalta magat. En felalomban erzekeltem csak es o sem ebredt fel teljese..Belealudt 5 perc alatt. Cumizott 7 honapos koraig.Az elso foga kibujta utan nem fogadta el tobbet.Nem okozott zavart soha.
2014. nov. 16. 14:11
Nem az a baj, hogy nyöszörög, hanem hogy ha elkezdi akkor reggel 6-ig nem hagyja abba.. és tegnap pl. 1-kor kezdte...
10. Regina 86 (válaszként erre: 7. - Regina 86)
2014. nov. 16. 14:10
Most küzdöttünk meg az elegendő mennyiségű tejcsiért, úgyhogy kizárt, hogy ritkítsam a szopásokat.
2014. nov. 16. 14:09
Haaat. Nalunk meg az "Ember"is dumal almaban :D (35 eves) nemhogy a gyerek. 13 honapos. En be sem megyek mar ilyenkor.Van hogy fel is ebred de 5 perc forgolodas es nyoszorges utan visszaalszik.Ha meglatna engem az nem segitene. Ha konkretan sir akkor altalaban szomjas az enyem.Egy honapban max egyszer fordul elo.De akkor is adok inni es jovok is ki.Ez annyira gyerekfuggo.Nem hiszem hogy itt barki megmondana hogy a Te babad miert csinalja. Ezt az utat vegig kell jarni. Kitalalnod naprol napra hogy mit miert csinal, mit akar. Az enyem 2-3 honaposan meg cici utan turt pl.
2014. nov. 16. 14:08
Javítom a mondatom: Az is ritka, ha éjszaka legalább 2-szer alszik 3 órát.
2014. nov. 16. 14:05

2 hónapos a bébim. Nem tudom kihagyni az éjszakai etetést, még nappal is óránként szopik. Az is ritka, ha éjszaka legalább 2-szer alszik egy órát. Először alszik 3 órát, utána vagy 2-őt, vagy óránként kel...

A cumit eddig nem fogadta el, de nem is akarom a cumizavar miatt használni.

6. spinneli (válaszként erre: 1. - Regina 86)
2014. nov. 16. 13:30
Mennyi idős a babád?
5. spinneli (válaszként erre: 2. - 09d0a2c098)
2014. nov. 16. 13:30
Az éjjeli szoptatások oka nem is az éhség csillapítása (bár az első 6 hónapban igen), hanem a baba megnyugtatása.
2014. nov. 16. 13:20
Ja,és szerintem sem jó út az éjszakai szoptatás.
2014. nov. 16. 13:19
A kisfiam 11 hónapos, négyhónapos kora óta átalussza az éjszakát,de szinte minden éjjel felsír,minden látható ok nélkül. Ilyenkor általában nincs ébren. Van,hogy egy éjjel 2-3 alkalommal is teszi. Én azzal magyarázom,hogy rengeteg minden történik napközben,amit a kis nyíló elméjének fel kell dolgoznia. Szerintem a legtöbb babánál ez életkori sajátosság.
2014. nov. 16. 13:16

Nálunk olyan 2-3 hónapos korig sírt fel éjjel. Aztán voltak nagyobb szünetek, hogy átaludta hang nélkül az éjszakát, kb. 1 éves korában újra voltak nyöszörgések, felsírások, de álmában, tehát nem ébredt fel közben. Cumit adok a szájába ilyenkor és az megnyugtatja, fel sem ébred ehhez.

Aztán megint voltak nagyobb szünetek, most 1,5 évesen vannak megint felsírós éjszakák, én sem tudom az okát, sok tippem van, de hogy valójában mi okozza az szerintem örök rejtély marad. Habár fogzással egybeesnek általában ezek az időszakok. Vagy olyan nappalok után, amikor sok dolog történt, vagy új ételek után. Szóval lehet fogzás, lehet hascsikarás, lehet rossz álom, lehet ezernyi dolog...

Nálunk mindig a nyugtató cumi segített, aztán kész. Nem szokott rá napközben, csak éjjel igényli, de még éjjel sem mindig.

Éjjel nem feltétlen kell etetni, mert éjjel aludjon, nem eszünk éjjel. 1-1,5 hónapos korától átszoktattam nappali evésre, éjjel fel sem ébred éhségre, mivel kiadós akár dupla vacsorához szokott így nem ébred 1-1,5 hónapos korától éjjeli éhségre. Ezek a nyöszörgések, alvás közbeni sírások oka ezernyi lehet.

Időszakosan előjön pár napra és megszűnik hónapokra, szerintem életkori sajátosság. :)

2014. nov. 16. 12:36
Kisbabám gyakran nyöszörög (vagy egyéb hangokat hallat) akár hajnali 1 órától. A szoptatás nem segít ezen a problémán. Miért teszi, mit lehet tenni, hogy ne csinálja?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook