Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem vesz el a Párom? fórum

Miért nem vesz el a Párom? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
55. spinneli (válaszként erre: 53. - 20eebe3d4c)
2008. júl. 26. 12:45
engem nem zavar a hagyománytisztelet egészen addig, míg valaki önigazolásra nem használja.
54. spinneli (válaszként erre: 51. - 20eebe3d4c)
2008. júl. 26. 12:45
súgok egy olyat hogy regisztrált élettársi kapcsolat az örökbefogadáson kívűl minden más azonos a házasságban fellelhető jogokkal és kötelességekkel.
53. 20eebe3d4c (válaszként erre: 50. - Ittik86)
2008. júl. 26. 12:44
Nem emlékszem hogy szó lett volna arról,hogy a topikindító tepert vagy könyörgött volna a dologért.Pusztán csak megemlítette(ez is hiba volt részéről)Minden ember a saját szüleitől veszi a jó vagy rossz példát.Nem vettem anyádat a számra,elnézést ha te bármit is félreolvastál vagy értelmeztél.Vannak konzervatív emberek,akiket te és a hozzád hasonlóak leköpködnek,csak azért mert hagyománytisztelők.Ezt nemkéne.
52. spinneli (válaszként erre: 49. - 20eebe3d4c)
2008. júl. 26. 12:43
nem túl jó alap ha azért aakarsz házasságot kötni, mert a faluban megszólnak érte, ha nem.
2008. júl. 26. 12:42
Na és van az összeállásos dolognak egy másik buktatója is,amiről itt nem esik szó, a jogi fórumon annál több.Gondolkozzatok.
50. ittik86 (válaszként erre: 49. - 20eebe3d4c)
2008. júl. 26. 12:41

Édesem éljél már tényleg a XXI. században könyörgöm. Hol ítélik el azt aki nem házasodik meg, csak párkapcsolatban él??? A mai világban már sokkal többen így élnek és ezt választják.

Nem egy ismerősöm van, aki elvált és összejött valakivel, van gyerek is(nem a pasitól) és csak együtt élnek, nem házasok. Nem ítéli el őket senki, csak azok a hülyék, akik az őkorban élnek még mindig!!!!

Anyámat te ne vedd a szádra!!!!, de nem mintha bármi közöd lenne hozzá házasok voltak apámmal.

Szerintem meg akkor is elég nagy hülye, tisztelet a kivételnek, aki ennyire teper azért, hogy vegyenek már el feleségül. Istenem!!!Nevetséges!!!

2008. júl. 26. 12:36
Talán nem kéne lenézni másokat azért,mert tisztelik a hagyományokat.Nem mindenki emancipált picha hogy csak úgy össze álljon egy pasival mint egyesek.És akár mennyire is köpködtök a házasságra,bizony megszólják a szomszédok az illetőt(Főleg faluhelyen!)ha csak úgy összeállnak.ittik86 a házasság intézménye nem az őskor,bár ha a szüleidtől is ezt a példát láttad hogy anyád hol ezzel,hol azzal bútorozott össze,akkor nem csodálkozom ha te is az ő példáját követed.De ettől te nem leszel modern nő.
2008. júl. 26. 12:35
Az biztos, hogy én sem süllyednék ilyen mélyre, hogy én kérjem meg a párom kezét. De majd én térdelek le nem?:-))))Nevetséges. De kinek mi, ha valakinek megfelel így, hát tegye, egészségére. De szerintem szánalmas!!
2008. júl. 26. 11:33

Semmi baj a házassággal,meg a lagzival ,jó muri:)))

Amúgy meg abszolút XX1 .századi jelenség,hogy a nők kuncsorognak az esküvőért ,vagy kérik meg a férjük kezét?!:))

Én soha nem tennék ilyent,meg sem említeném a házasságot,meg a feleségesdit,majd ha fagy!!:DD

2008. júl. 26. 11:29
Sokan még nem abban élnek, hanem az őskorban!!!
45. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 42. - 20eebe3d4c)
2008. júl. 26. 11:29
Társadalmi státusz?? Nem a XXI. században élünk?
44. ittik86 (válaszként erre: 42. - 20eebe3d4c)
2008. júl. 26. 11:13

Az, hogy valaki csak összeáll a mai világban teljesen elfogadott. Sőt!!! Talán valamilyen szinten sokkal jobb, mint a házasság, mert van aki összeházasodik(amit már többször írtam) és el is válik. Addig minden teljesen rendben ment, de valami miatt( a férfiak megijednek, hogy úr isten ekkora kötelék) és tönkremegy.

Annál nagyon köteléket nem is adhatott volna neki, mint hogy közösen vállaltak gyereket!!! Jézus!!

Az egy életre szóló örök kapocs, ennél erősebb nincs is!! Ha összeházasodnak el is tudnak válni, de egy gyereket nem tudnak meg nem történté tenni. Az aztán igazán egész életükben összeköti őket! Persze akkor is szét tudnak menni, de a gyerek akkor is összeköti őket. Ha elválnak, elválnak az útjaik is. De egy gyereknél nem!!!

43. 0c97fbb607 (válaszként erre: 42. - 20eebe3d4c)
2008. júl. 25. 23:15

Házassági anyakönyvi kivonat= tisztelet?

Csak tudnám miért van annyi seggfej férj?:))

42. 20eebe3d4c (válaszként erre: 31. - Ittik86)
2008. júl. 25. 23:02
A nőknek fontos a társadalmi státusz,főleg ha már eleve úgy élnek mint a házasok.Megértem a kellemetlen megszólítások miatti érzését és nyilván valahol legbelül benne is ott bujkál az "ekölcs" és nyilván nem azt látta a szüleitől sem hogy csak összeálltak és éltek bele a vakvilágba.Na és ha annyira nem fontos az a nyamvadt papír,akkor a pasi miért nem képes ezt az egyszerű kérést teljesíteni?Hiszen csak egy k-va papír.Én teljesen megértem a topikindítót,barátnőnek lenni semmi,annyi mint szerető vagy ágyas.Akár így is bemutathatja az ismerőseinek.Főleg ha máér gyerek is van,elég szemét egy pacák lehet hogy ennyi tiszteletet nem ad meg a gyereke anyjának.Persze elvárások azok vannak gondolom.Pfff.
41. ittik86 (válaszként erre: 39. - Nnaagyrépa)
2008. júl. 25. 20:32
Akkor ezt úgy látom megbeszéltük. Figyelj, ha neked ez ennyire fontos mondd meg neki, de ahogy írtad, nem hiszem, hogy ő ezt akarná. Sajnos a jelek szerint el kell fogadni. De örülj a szép kis családodnak és annak, hogy boldogok vagytok, minden rendben van körülöttetek!!! Nincs is ennél a világon jobb. Boldog családi környezetben élni! Hidd el nagyon sokan irigyelnek!!! Többek között én is!:-) Remélem nekem is ilyen szerencsém lesz,mint neked, és nekem is megadatik, hogy így éljek!!!
40. hetessycintia (válaszként erre: 39. - Nnaagyrépa)
2008. júl. 25. 17:02
Szerintem lehet ezt "viccesen" is odaadogatni neki.És ha majd látja hogy mennyire fontos ez neked,akkor csak megadja magát.Ezmiatt biztos hogy nem fog elhagyni,ez baromság.mi is úgy esküdtünk meg stikában két tanuval,egy ebéd,és viszontlátásra.Tök jó volt.Amikor mi öszejöttünk semmit nem akartunk egymástól,csak egy nyitott laza kapcsolatot.Majd egyre szorosabb lett,a kapcsolatunk.Aztán terhes lettem.......Ő azt mondta amikor megismerkedtünk hogy ő nem az a nősülős típus.Előttem egy 12-éves kapcsolata volt,és még el sem jegyezte a csajt.Úgyhogy ennyit a makacs emberekről.Én mindíg szórakoztam ele"VICCESEN"úgy hívtam hogy uram,meg férjecském.....Nem hagyott el érte,pedig néha elküdött melegebb éghajlatra.Aztán megkérdezte,hogy szórakozok vele vagy tényleg fontos nekem az hogy ő elvegyen.Mondtam neki,hogy ha neki ennyire nem fontos akkor nekem sem.Aztán ő adta be a házasságra a papírokat.Magától.Azóta még jobb a kapcsolatunk.Nem a papír miatt,hanem a tudat alatt érzem hogy tényleg fontos vagyok neki.
39. nnaagyrépa (válaszként erre: 38. - Ittik86)
2008. júl. 25. 14:50

Nem vettem rosszul, köszönöm szépen a tanácsokat. Tudod mikor még fiatal voltam eszembe sem volt, hogy legyen esküvőm. Nagyon sok falusi esküvőn voltam, mindig ugyanaz a szitu: esküvő előtti hét: lakás felújítás, állatok levágása, közös sütemény sütés, az arának ruhapróbák, hajminták. Esküvő napja: mindenki fáradtan, de a legszebb ruhájában fültöl-fülig vigyorral ül az anyakönyvezetőnél, majd utánna a templomba, aztán menetelnek a faluba, hogy lássa mindenki milyen szép a mennyasszony akinek ugyan töri a lábát az arra az egy alkalomra vett cipőcske, a ruhája kényelmetlen és a szintén szépen felöltözetett koszoruslányok össze-vissza rángatják. Majd elmennek 1-2 órára a fényképészhez. Addig a vendégek várnak, eszegetnek-iszogatnak, megbeszélik ki milyen ruhába jött, talán észreveszik, hogy Icuska tavaly is ebben volt a Szabóék esküvőjén ami jobb volt, mert nem fújt a szél.Na eljött a kaja ideje, előtte verselgetnek, a menü mindig ugyanaz, ez a hagyomány! De én akkor sem szeretem a pipilevest tésztával! Utána bohockodás a tojással, az asszony szöktetéssel és a más ilyenkor szokásos találékony játékokkal. Éjfél, tánc.Kellően részeg a vendégek része, akkor leül a buli. Ja a szokásos hangos zenekart kihagytam. A másnap: sok ajándék megnézése, kibeszélése ki mit adott. Na erre én nem vágytam sohasem és most sem!!!!! Én csak szeretnék elmenni a párommal a közös kislányunkkal és két jó baráttal, farmerba,kimondani az igent. Esetleg utánna egy vacsi. Hogy érezzem azt, hogy na van egy tökös férjem.

Lejött amit írtál, nem basztatom a párom, tegnap este adtam neki vacsit is.

38. ittik86 (válaszként erre: 37. - Adri25)
2008. júl. 25. 11:34
Szerettem is volna neki tanácsot adni, csak rosszul vette. Pontosan, hogy segíteni akartam neki abban, hogy nehogy ez a nagyon akarás eltaszítsa tőle a párját. Vannak férfiak akik ezt nem viselik sokági. Nehogy beteljen nála is a pohár. Csak ezt akartam mondani neki, de úgy vettem észre nem jött le. Csak jót akartam!!!
37. adri25 (válaszként erre: 34. - Ittik86)
2008. júl. 25. 11:21
Szerintem megbecsüli,hogy szereti őt a párja,de egy kapcsolatnak vannak fokozatai,szerelem, házasság,gyerek,vagy fordítva. Én nem ítélem őt el,mert szeretne feleség lenni. Itt mindenki csak fikázza őt,tanácsot kért és ezt kapta szép. Nekem is van olyan barátnőm aki soha nem akar feleség lenni,persze vannak ilyenek is.
2008. júl. 25. 11:19
Hogy lehet az, hogy 5 éve együtt éltek, gyereketek van és soha nem derült ki, hogy melyiktek hogy vélekedik a házasságról? Soha nem beszélgettetek arról, hogy ki hogyan képzeli el a közös jövőt?
35. ittik86 (válaszként erre: 33. - Adri25)
2008. júl. 25. 11:11
Nem hiszem, hogy változni fog!!!
34. ittik86 (válaszként erre: 32. - Adri25)
2008. júl. 25. 11:10

Az a legfontosabb, ha ez megvan akkor mi kell még? Örüljön, hogy ilyen szerencsés!!!

Ha valakinek ez a fontosobb, ahelyett, hogy örülne annak és becsülné, hogy megtalálta ezt az embert? Hát csinálja!

33. adri25 (válaszként erre: 31. - Ittik86)
2008. júl. 25. 11:09
Látom még 22 éves vagy,kíváncsi lennék 10 év múlva is ez lenne e a véleményed mikor megtalálod életed szerelmét.
32. adri25 (válaszként erre: 31. - Ittik86)
2008. júl. 25. 11:07
Igen az nagyon fontos hogy szeressenek,de az még nem bűn szerintem,hogy valaki férjhez akar menni. Mert valakinek nagyon fontos. Én is 11 éve vagyok a barátommal,26 éves vagyok,nagyon szeretjük egymást. Még nem vagyok a felesége,bár ő már 32 lessz. Egyenlőre nem vágyok arra,hogy feleség legyek,de biztos nekem is lessz ilyen időszak majd. Tudod tőlem is sokszor megkérdezik,hogy "úristen ennyi év után még nem vagy a felesége",
31. ittik86 (válaszként erre: 27. - Adri25)
2008. júl. 25. 10:39
Én még sosem voltam férjnél képzeld. Tehát nem csak azok mondják akiknek nem sikerült. Egyszerűen nem értem, hogy sok ember minek ragaszkodik ehhez annyira, foggal körömmel, hogy még a kapcsolata is rámegy, annyra őrületbe kergeti ezzel a párját. Ha egy kapcsolat jól működik, akkor működik papír nélkül is, meg attól függetlenül is, hogy éppen hogy szólít a párom. Nálam egy kapcsolatban az a legfontosabb, hogy szeressenek, nem pedig az, hogy hogy szólítanak!!
2008. júl. 24. 23:59
Azért nem,mert én nem akarom(még)..Ő viszont nagyon szeretné..Ilyen egyszerű:)
2008. júl. 24. 23:39

Nem az az igazi tulajdonunk, amivel körbevesszük magunkat , hanem ami önmagunkban található. Ahhoz, hogy élvezhessem a virágok illatát, nem kell, hogy saját virágaim legyenek.


(Stylianos Atteshlis)

2008. júl. 24. 21:31

Mit kéne elvennie,a lányságodat?

Olyan fontos az a "né",vagy a "feleségem","férjem " megszólítás?

Hát persze,akkor már birtokos eset,törvénybe iktatva.

Biztosíthatlak,nem változik semmi ettől még!:)

27. adri25 (válaszként erre: 1. - Nnaagyrépa)
2008. júl. 24. 21:16
Én megértelek,mert van egy ismerősöm aki ugyanebben a cipőben jár mint te. Valahogy mindig azok mondják,hogy minek a házasság akiknek már volt és rosszul sült el. Minden nő vágyik arra,hogy annak az illetőnek a felesége legyen akit szívből szeret. Bár erőltetni szerintem sem kell.
26. ittik86 (válaszként erre: 25. - Brigibaba)
2008. júl. 24. 20:27
Végre valaki, aki értelmesen gondolkozik!!!!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook