Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem tudom élvezni a jelent? Miért a rosszon gondolkodom ennyit? fórum

Miért nem tudom élvezni a jelent? Miért a rosszon gondolkodom ennyit? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
96. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 94. - 0c4eeadbce)
2020. nov. 11. 00:31
Ez egy tudatállapot! Semmi köze az anyagi helyzetéhez vagy a pozíciójához! Ha az elméd zavaros vagy a lelked kiegyensúlyozatlan, azt semmilyen külsődleges eszközzel nem tudod kompenzálni, bármennyire is próbálod! Ezért ugranak ki a milliomosok az ablakon, mert valami mégis hiányzik az életükből. Belül kell megváltozni és ez független a külsőségektől!
95. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. nov. 11. 00:26
Igen! Sokat agyalsz, nem tudod elengedni magad mert az elmédben élsz! Az elme ide-oda ugrál a múltból a jövőbe. Ha a múltban rossz tapasztalatod volt, azt kivetíted a jövőre, de ez nem reális, csak egy "kép" a fejedben! És amíg ezen a "képen" rettegsz, addig elhappolja a jelent előled, mert nem arra figyelsz! Úgyis mondhatnánk, hogy a múlton és a jövőn való "rugózás" megöli a jelent, mert ami MOST van, arra nem tudsz figyelni, azt nem tudod értékelni, azt nem tudod élvezni! Képzeld el, hogy a satu egyik oldala a múlt, a másik oldala a jövő, és amit összenyom, az a jelen!
94. 0c4eeadbce (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. nov. 10. 22:20
Mert nem a vesztesek nyugalmával èlsz, hanem nagyon jó az èleted, így van mit fèltened.
93. katt2 (válaszként erre: 91. - Bözsi néni)
2020. nov. 10. 22:02
Azt hiszem túl könnyen itélkezel. És úgy adod elő, mint aki nagy tudora Andussz lelkének. Szerintem, semmit nem értesz belőle.
92. katt2 (válaszként erre: 90. - Bözsi néni)
2020. nov. 10. 22:00
Te meg irígykedsz.
91. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. nov. 10. 20:29

Szerintem menj el valami mentálhigiéniás szakemberhez, járj pszchológushoz.


Te folyton aggódsz valamin, hipochonder és pánikbeteg vagy, gndjaid voltal a pároddal, a munkahelyeddel, a barátnőddel.


Szóval megvan mindened és mégsincs semmid se.


Gyógyittasd/gyógyítsd meg a lelkedet.

90. Bözsi néni (válaszként erre: 17. - Andussz)
2020. nov. 10. 19:58
Te most csak burkoltan dicsekszel.
89. Guruljka (válaszként erre: 88. - Fincsi5)
2020. nov. 10. 19:39

Nem hagyom, hogy amire nincs befolyásom, hozzám érjen érzelmileg.

Ugyanis az csak nekem fáj, senki és semmi másra nincs hatással.

A múlton még dolgozom, a jövő már régen nem érint.

Azért ne higgyétek, hogy az emberiség örökké fennmarad, nem. Előbb-utóbb kihalunk, és nem a saját generációmra gondolok.

88. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. nov. 10. 15:26

És a

kisgömböc a másik ilyen mese.

Irigylésre méltó a hozzáállásod az élethez.🧡

Én is hagytam el pár évtizeddel ezelőtt egész ridikült, sok pénzzel, az nem izgatott. De a jövőtől úgy félek, hogy sokszor már rosszul vagyok magamtól!:(

87. semleges (válaszként erre: 85. - Guruljka)
2020. nov. 9. 09:46
Szerintem nem gyűlölet hanem iszonyat nagy elkeseredés, bánat és őrjítő tehetetlenség. Úgy tudom elképzelni, hogy az egyetlen öröme az unokák és az, hogy majd az övék lesz egyszer. De addig is az új asszony élvezi és kitudja ha lesz saját gyerek, hogy alakul a sorsuk, de erről beszéltek itt páran.
2020. nov. 9. 08:38
Egyetértek Syriával, túl jó dolgod van.
85. Guruljka (válaszként erre: 82. - Papája)
2020. nov. 9. 04:33
Nem kerülte el a figyelmem, és sajnálom, de a gyűlölet akkor sem megoldás.
2020. nov. 8. 20:39
Wooow, jól elkanyarodtunk :-)
83. 0c4eeadbce (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. nov. 8. 19:27
Jól csinálod, a tevèkenykedès megszakítja az agyalást.
82. papája (válaszként erre: 72. - Guruljka)
2020. nov. 8. 18:59

Talán elkerülte a figyelmedet, hogy ez a szerencsétlen fiatalasszony öngyilkos lett, mert megalázta, megcsalta a férje. A férfi nem bánja, hogy özvegy lett, az unokákat meg a nagymamájuk ellen neveli. A mama a láthatást is bíróságon tudta érvényesíteni.

Természetesen az unokák lesznek a mama örökösei egyszer.

81. birebora (válaszként erre: 80. - Guruljka)
2020. nov. 8. 18:32
Valami hasonlót én is hallottam.
80. Guruljka (válaszként erre: 75. - Birebora)
2020. nov. 8. 18:28

Így igen.


Erről ez jutott eszembe, ez is megtörtént.

Fiatal pár összeházasodott, a lány szülei lakást vettek nekik. (Nem könnyen.) Már csak azért is, mert a fiú szülei elég tehetősek voltak, hát a lány szülei nem akarták, hogy a lányukat az anyósék lenézzék.

A nászúton baleset történt, a fiatal pár a kórházban meghalt.

De a nő volt a súlyosabb sérült, ő halt meg előbb. Ennek okából az ifjú férj, illetve az ő elhunytával az ő szülei örökölték meg a házat.

Az ember azt gondoná, hogy lemondtak róla, hogy a lány szülei az emiatt keletkezett adósságokat rendezni tudják, ha már a lányukat elveszítették.

De nem: átvették a házat, és a két család között ezzel meg is szűnt a kapcsolat.

79. birebora (válaszként erre: 76. - Forrest2010)
2020. nov. 8. 18:23
Azt pedig tudjuk, hogy vannak nők akik nagyon ügyesen tudják keverni a lapokat. Mindenki tudna az ismerősei köréből példát mondani. És az új nő gyereke, az új nő gyereke. Ritkaság aki foglalkozik az előző házasság gyerekeivel.
78. birebora (válaszként erre: 77. - Forrest2010)
2020. nov. 8. 18:20
Vagy az sem.
77. forrest2010 (válaszként erre: 76. - Forrest2010)
2020. nov. 8. 18:13
... nem véletlen az se ! h sokszor a 2.? sokadik házasságba már a pasinak csak haszonélvezete van !
76. forrest2010 (válaszként erre: 72. - Guruljka)
2020. nov. 8. 18:10
... persze ! de apcinak még lehet új felesége és volt már olyan a történelem folyamán h a gyerekeknek nem maradt semmi !!! az egyik pasi + a felesége elváltak egymástól eladták , kettéosztották amit kaptak érte , a pasi elbacta a neki jutott pénzt , a nő szerzett a sajátján lakást , aztán rákos lett és meghalt , apci odaköltözött a fiaihoz , újra nősült , lett új gyereke is és a 2 előző házasságából lévőt kipiszkálta onnét ! lehet kutyaütő v sem , de az új az már 1 másik ! nagyon sok pasi magasról tojik az előző alom gyerekeire ! :(
75. birebora (válaszként erre: 72. - Guruljka)
2020. nov. 8. 18:05
A papa, jön, megy, még észnél is van. Csak kellett a lakás a nagykorú unokának, így félre állították szerencsétlen öreget. Sokat sír szegény. Tuja, látja mit tettek vele, már nem is nagyon látogatják. A nyugdíjából alig marad, mert az otthont abból vonják. És nem, nem laknak messze. Ugyan az a város. Nagyon csúnya dolog.
74. forrest2010 (válaszként erre: 60. - Birebora)
2020. nov. 8. 18:03
... az egyik ismerős ráíratta az egyik gyerekére a házrészét , a másik gyereke nem volt rászorulva mert nagyon nagyon jól álltak anyagilag , aztán , mikorra már vidéken nem volt munkalehetőség , viszont a szülők már nyd-asok voltak elköltöztek volna , ha eladhatták volna a házrészüket , csakhát már nem az ő nevükön volt :((((((( öregségükre szerezhettek volna 1 sajátot , ami sokkal újabb , jobb és egyedüli lakói lehettek volna ... a gyereküket + nem ösztönözte arra semmi h igyekezzen/iparkodjon , mert neki már van !!!! csakhát ez olyan valami volt : nesze semmi ! fogd + jól ! :( :(
73. birebora (válaszként erre: 71. - Katt2)
2020. nov. 8. 18:01
Megbolondulnék.
72. Guruljka (válaszként erre: 60. - Birebora)
2020. nov. 8. 18:00

Ha az egy szem gyerek netán dolgozott, és ha esetleg távolabb is élt, mgis hogy látta volna el a papát egyedül?


Amit Papája írt:

anagymama a lányárí íratta a vagyonát. Az nyilvánvaló, hogy valamikor a vagyon a két gyereké lett volna jó esetben.

Ha viszont a lánya már elhunyt, akkor az unokákra kell gondolni és nem gyűlölködni. Ha az apa a gyámjuk, akkor nagyon kutyaütő semmirekellő alak nem lehet.

A gyűlölködéstől a lánya sem fog feltámadni...

71. katt2
2020. nov. 8. 17:53

Sajnos vannak cifrább történetek is, bár azok nem a családi történetek. Érdemes elolvasni:


[link]

70. katt2 (válaszként erre: 59. - Aszparagusz)
2020. nov. 8. 17:50

Ezt vagy tavaly, vagy az idén kibővítették azzal, hogy oldalági örökösöknél is igaz. Tehát pl. két testvér is köthet ajándékozási szerződést és nincs illeték, csak az ügyvédnek a költsége, meg a földhivatali bejegyzés költsége.


Egyébként meg van házassági szerződés és egyre több ilyet látok. Még csak nem is a "szegényebb" fél kezdeményezi.

69. globus (válaszként erre: 65. - Utazó 2)
2020. nov. 8. 17:30
FI egy hölgy, csak szólok :)
68. andi6020 (válaszként erre: 65. - Utazó 2)
2020. nov. 8. 17:29
Ez mi?
67. birebora (válaszként erre: 66. - Papája)
2020. nov. 8. 17:26
Igen, én sem szeretnék senkire szorulni és senki terhére lenni. Mindig is független voltam, ne öregségemre kelljen ezt feladnom.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook