Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem találok munkát? fórum

Miért nem találok munkát? (tudásbázis kérdés)


1 2
27. michelle.r (válaszként erre: 19. - Tinka0613)
2020. nov. 10. 19:12

Mégis mi a francért menne el egy diplomás szalagmunkára a karrierje érdekében? Attól nem lesz releváns munkatapasztalata, 30 évesen is azt fogja mindenhol hallani, hogy köszi, de nincs gyakorlatod.


Egyébként meg csak egyetlen példát mondj nekem, ahol egy szalag mellett dolgozóból később középvezető lett egy gyárban! 😉

26. Channa* (válaszként erre: 25. - Unom)
2020. nov. 10. 19:12
És a cég hagyta, hogy félbe hagyja?
25. unom (válaszként erre: 21. - _Berry_)
2020. nov. 10. 18:56

Biztos, hogy baj, ha nem a papírt nézik? Az első hsz-t olvasva, te felvennéd a TI-t?

Tudom, hazabeszélek.

A nagylányom egyetemistaként elment nyári munkára asszisztensnek egy szoftverfejlesztő céghez.

A második nyár végén olyan jó állásajánlatot kapott, hogy félbehagyta az egyetemet, és szoftvertesztelőként dolgozik.

Az egyetem félbehagyásának nem örülök, de megértem.

24. Channa* (válaszként erre: 22. - _Berry_)
2020. nov. 10. 18:10
Szerintem az ismerőseire gondol.
23. Channa* (válaszként erre: 19. - Tinka0613)
2020. nov. 10. 18:10
A szamárlétra szakmán belül van, és nem úgy, hogy elmegyek szenet lapátolni, majd én osztom ki a lapátot és átülök onnan egy IT fejlesztő székbe, mert megszereztem a kellő tapasztalatot a szakmában;)
22. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 17:47
A kinevetést hogy képzeljük el? Ezek szerint bekerülsz az interjúkra és ott történik? Viszont ez azért furcsa, mert ha behívnak, akkor már van egy képük az önéletrajzod alapján, tehát mégis mi ad okot a nevetésre?
21. _Berry_ (válaszként erre: 19. - Tinka0613)
2020. nov. 10. 17:42
Azért más az, ha valaki tanulás mellett diákmunka részeként bármit megcsinál. Viszont onnantól, hogy van diplomája, ha ilyen munkákat vállal el, akkor van, ahol visszalépésnek tekintik és nem pedig egy pozitív pontnak. Az meg bizonytalan, hogy ahol a szalag mellett dolgozik, bejut-e később az irodába. A gyakornoki állások pont erre lennének jók, hogy valami tapasztalatot szerezzen. Utána pedig ezt a tapasztalatot tovább lehet bővíteni pl. hr asszisztensi pozícióval. A probléma ott van, hogy ezekbe a munkakörökbe sem mindig azok kerülnek, akiknek a papírjuk arról szól, de ez több irodai munkával így van.
20. simple (válaszként erre: 18. - Channa*)
2020. nov. 10. 17:27
Egyetértek. Rengeteg helyről hallottam, ahova kerestek embert, hogy nem találtak olyat aki megfelelt volna, pedig naponta mentek az újabb próbanaposok. Sokat elmond, hogy a szoliba ahova járok, több évig nem találtak embert... pedig nem agysebészet, takarítani, elindítani a gépet, és az adminisztráció, hát kifogott rajtuk. Plusz ugye a fiataloknak már egyáltalán nincs munkamorálja. Dolgozni nem akarnak, csak fizetést kapni a semmiért.
2020. nov. 10. 17:27
Úgy gondolom, sokan elfelejtik mára a "szamárlétra" szükségességét. Tegyük fel, ha kedves fórumnyitó, elmennél egy 8 órás 3 műszakos szalag mellett állós munkára, és eltöltenél ott mondjuk 3 évet, lediplomáznál, és minden egyéb, utána az adott cégnél szerintem sokkal nagyobb esélyed lenne "belső pályázaton". Közben persze, senki nem tiltja meg, hogy mást is keresgélj, és lehet, hogy hamarabb összejön valami, valahol máshol. De addig is volt munkád, fizetésed. Erre gondoltál már?
2020. nov. 10. 17:13

Én bár több mint kétszer idősebb vagyok a FI-nél, de ismerek sok kb. ennyi idős embert, akik nem találnak munkát évek óta, és ha véletlenül felveszik őket, akkor rövid időn belül megválnak tőlük.


Nem tudom, hogy mi az oka, csak tippelek.


Manapság a 25 alattiakat gyereknek tartják, amiből az következik, hogy nem pontosak, nem körültekintőek, nem érdekli őket semmi, nem megbízhatóak, stb., illetve, nincs végzettségük. Van egy érettségijük, esetleg egy OKJ-s végzettségük valami mondvacsinált szakmának csúfolt valamiből, esetleg beszélnek idegen nyelvet, de nagy részük, csak a játék és csetnyelvet, de meg vannak győződve arról, hogy perfekt módon;)

Tehát, alulképzettek, nincs elképzelésük semmiről, nem ismernek munkafolyamatokat, mert otthon a háztartási munkákba sem folynak bele.


A mai 25 alattiak jellemzően olyan szinten vannak, mint régen voltak a 4 elemivel rendelkezők. Elnézést! Semmi sértegetés részemről, főleg azért sem, mert a legtöbb 4 elemivel rendelkező, valószínű, hogy nem tudott deriválni, de jó volt sok kétkezi munkában;)


Nem, nem mondom, hogy nem okosak, hiszen minden kütyü használatát pillanatok alatt elsajátítják, de semmi hasznosat nem tudnak végezni ezek segítségével...


Azt gondolom, hogy a legtöbb munkaadó valami ilyesmit gondol, és még az sem túl vonzó számukra, hogy a 25 alattiak, pillanatok alatt felállnak és kilépnek.


Igen, van sok kivétel, de ugye az emberek be vannak skatulyázva.


A fiatalok így, az idősebbek pedig már nem tudnak tanulni, gondolkodni, ráadásul lassúak is, stb.


Manapság senki nem jó semmire...

17. unom (válaszként erre: 7. - NomNom)
2020. nov. 10. 16:51
Fórumon elmegy, de ha valaki irodai munkát keres, ott elvárás.
16. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 16:50

amig a koromlakkod felted, nem lesz munkad ezzel a

(meg sem sincs) vegzettseggel.

Angolul mindenki beszel. Az osztak hatar mentem meg nemetul is.

Ha most otthon filoznek, mit tanulja fiatalon, tulira a ciril es az ukran lenne, mert en mindig mindent eladok.


Blkablabla szlav nyelveket veszelik,, es esrik de nem az ukant, mert ciril betuket hasznalnak.

15. michelle.r (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2020. nov. 10. 16:42
Továbbá elárulhatnád, hogy te hol szereztél szakmai gyakorlatot?
14. 621bb5db60 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 16:41

Mit értesz az alatt, hogy 4 év tapasztalatod van? Hol dolgoztál és pontosan milyen feladatkörben?

Emellett manapság sajnos az már nem extra, hogy beszélsz angolul. A te korosztályodban meg már alapnak számít. Írd meg részletesebben, hogy miket csináltál eddig. Emellett az sem mindegy, hogy van felépítve az önéletrajzod, hogy viselkedsz egy interjún, bár HR-esként gondolom ez nem új infó. 😆 Mondjuk láttam én már olyan elcseszett önéletrajzokat felsővezetőktől is, hogy csak kamilláztam. Lehet, hogy tényleg nem jó helyekre pályázol, de az is lehet, hogy egyszerűen nem vagy szimpatikus. Ezt sajnos el kell fogadni, hogy vannak, akiknek nem jön be a stílusunk, vagy egyéb okokból nem szívesen dolgoznának velünk. Banális, de ezen rengeteg múlik.

13. df1e1c376c (válaszként erre: 11. - Df1e1c376c)
2020. nov. 10. 16:40
kereg
12. michelle.r (válaszként erre: 4. - Df1e1c376c)
2020. nov. 10. 16:40
És van valami javaslatod, hol szerezze meg?
11. df1e1c376c (válaszként erre: 10. - Tulipán***)
2020. nov. 10. 16:39
ido, es kered megtanulni.
2020. nov. 10. 16:29
'irodai munkát keresek és kinevetnek' - ezt nem értem. Ki nevet ki és miért?
2020. nov. 10. 16:24
tegye fel a kezet, aki nem rohogne ki egy 23 eves hr-est
8. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 16:14
Van munka, csak nem ott ahol keresed.
7. NomNom (válaszként erre: 5. - Unom)
2020. nov. 10. 16:14
A mai világban? Ugyan már... Én már meg sem merem említeni ha valaki helytelenül ír, leszedik a fejemet.
6. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 16:12
Szerintem a helyzet miatt is, meg talán nem jó helyen keresgélsz. Call center próbáltad? Elég ratyi meló de oda általában elég a nyelvtudás és bármilyen diploma (de az is minek).
5. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 16:11
Úgy gondolom, irodai munkánál elvárás a jó helyesírás.
2020. nov. 10. 16:10
szerintem a hr-hez minimum 10 ev minkatapasztalat kell, es orulok, hogyv vegyre megint igy van.
2020. nov. 10. 16:09
hogy akarsz te megitelni embereket nulla munkatapasztalattal?
2. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 16:08

23 evesen hr-esen?


voltak ilyenek 10 eve. mind munkanelkuli.

2020. nov. 10. 15:54

23 évesen, levelezős egyetem mellett miért nincs lehetőség munkát találni ??

Hr szakon tanulok és gyakornoki pozíciók csak nappalisoknak szólnak, irodai munkát keressek és kinevetnek holott van 4 év tapasztalatom, angolul beszélek, most ez a helyzet miatt van vagy tényleg nem támogatják a fiataloknak a munkalehetőségeket ? Ti is tapasztaltok nehézségeket ?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook