Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nem orvoshoz fordulnak sokan a női problémákkal, miért fórumon kérdeznek erről? fórum

Miért nem orvoshoz fordulnak sokan a női problémákkal, miért fórumon kérdeznek erről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. febr. 4. 20:53

Kedves Vikó! Nem lekezelésről van szó! Ha te nem értettél, akkor ismét leírnám a kulcsszót: MEGDÖBBENÉS!



Nem az átlag női témákra gondoltam a megdöbbenésem kapcsán, hanem az előzőben említettekre!

És persze! Tapasztalatcserére szükség van, ezt akár fórumon, akár barátikörben, az emberek mindenképpen megteszik. Ez mindennel így van! Csak tényleg találkoztam olyan bejegyzéssel is olvasgatásom során, ami tényleg döbbenetes volt... Én ezekre gondoltam!

15. böbe83 (válaszként erre: 12. - C1e9612cd3)
2009. febr. 4. 20:53

:)

ja ezt én is tapasztalom, a butaság, ha sokan mondják is butaság. Pedig olyan jól egyet tudnak érteni némely fórumban :)

14. McKenzi (válaszként erre: 12. - C1e9612cd3)
2009. febr. 4. 20:52

akkor most leírom még egyszer, hogy én miért kérdeztem meg:

nem tudott fogadni a dokim, és nem volt akkora probléma hogy azonnal ügyeletre kellett volna mennem (előtte egy hónappal voltam rákszűrésen - kismedencei, méhnyak és mell)

Viszont én ilyen ijedős fajta vagyok és egy ilyen pillanatomban éjszaka tettem fel a kérdést.

2009. febr. 4. 20:47

Sajnos vannak olyan dolgok, amelyben az orvostudomány nem tudott segíteni! (fogamzás)

Viszont másnak sikerült tanácsot adnia!

Amely bejött!

2009. febr. 4. 20:47

Én ezt elhiszem, ráadásul én is nő vagyok, de egészségügyes is. És láttam én már a szájról-szájra terjedő butaságok eredményét. Ráadásul, amikor olyan fórumba ütközök, ahol vki azt kérdezi meg, hogy a hüvelyi vérzése miért van? Vagy a köztes vérzése mitől van, stb, égnek áll a hajam is! Erre én nem tudok mást mondani, csak azt, h ez az emberi butaság netovábbja! Nekem ios volt közti vérzésem már, és nem fórumokon kérdezgettem másokat, h valyon mitől lehet, hanem mentem az ügyeletre, hogy ott megvizsgáljanak!

Az meg, h vki a terhessége alatt pecsételő vérzést tapasztal, és ide ír, h mi van ilyenkor, normális dolog-e ez,ahelyett, h menne a szülészetre azonnal, tényleg a vég számomra!

2009. febr. 4. 20:46
az egészséggel kapcsolatos dolgokat = tévesen adnának tanácsot, vagy hozzátennének, elvennének
10. correct (válaszként erre: 1. - C1e9612cd3)
2009. febr. 4. 20:45

"a nők miért nem a nőgyógyászukhoz fordulnak???"


Mert habár az orvos orvos, azért itt van vagy 139 ezer NŐ, tapasztalatokkal, beszélgetnivalóval.


"teljesen valótlan információkat közvetít"

Itt felnőtt nők vannak, nem hinném, hogy túlzásba vinnék az egészséggel kapcsolatos dolgokat.


"Egy felnőtt nőnek, mégha egészséges is, igen is járnia kell rendszeresen nőgyógyászhoz! Minimum évente a rákszűrésre!"

Ebben igazad is van, bizony ám.


Miért nem lehet ott, szakembertől megérdeklődni ezeket a dolgokat??? Az legalább biztos, és pontos infó lenne!

Ezt tagadnám. Egy férfi orvos habár megvan a tudása, van, amit nem fog fel és félrediagnosztizálhat. Viszont ha itt a többségnek ugyanazok a tünetek, akkor abban lehet valami.

2009. febr. 4. 20:45

Kedves Bubó!

Nem hiheted hogy az ezen portált olvasó nők többsége az itt el hangzottakat készpénznek veszik,csupán tapasztalatok cseréjéről van szó,és arról hogy meg hallgatjuk mások véleményét,esetleg meg fontoljuk tanácsaikat amolyan irány fényként!

És minvel új vagy itt,talán azt sem tudod nem csak otthon ülő butuska háziasszonyokról beszélünk,nyilvánvalóan te sem tartozol közéjük!

Ha ezt nem tudod meg érteni,és csak lekezelően tudsz gondolni ezekre az emberekre,talán nem is kellene többé ide látogatnod!

8. McKenzi (válaszként erre: 1. - C1e9612cd3)
2009. febr. 4. 20:44
Amúgy rákszűrésre normális esetben elég kétévente menni, de nem szabad elfelejteni, hogy nemcsak méhnyakrákszűrés kell, hanem kismedencei uh is.
2009. febr. 4. 20:43
hopsz,elnézést az ismétlésért!
6. McKenzi (válaszként erre: 1. - C1e9612cd3)
2009. febr. 4. 20:42

hasonló fórumot én is kiírtam, a nőgyógyászom azt mondta, hogy csak egy hónap múlva van időpontja és annyira nem volt nagy a baj, de kicsit azért megijedtem és kíváncsi voltam mások tapasztalataira.

Végül is tudott fogadni a doki, ráadásul kiderült, hogy nem is volt semmi bajom.

5. Burkuska (válaszként erre: 1. - C1e9612cd3)
2009. febr. 4. 20:42

Szia!

Szerintem meg pont nagyon jó,hogy megbeszélünk itt ilyen és ehhez hasonló dolgokat.

Természetesen ettől függetlenül mindenki menjen el nőgyógyászhoz évente:)De ettől függetlenül nagyon jó,hogy "eszmét lehet cserélni"!!!!

4. Inken (válaszként erre: 2. - Henci2)
2009. febr. 4. 20:41
Ez az.
2009. febr. 4. 20:41
Sokan kíváncsiak mások véleményére. Illetve nem tartják olyan fontosnak a kérdésüket, hogy orvoshoz forduljanak vele. Nem olvastam ezekbe bele. De hát ezek női dolgok, női oldal, lehet róla beszélgetni. Szerintem.
2009. febr. 4. 20:40
igazad van, de a nők szeretnek ezekről beszélni...
2009. febr. 4. 20:38
Én még új vagyok itt a Hoxa-n, de döbbenten tapasztalom, és nézek ki a fejemből, hogy milyen fórumtémák vannak! Nem értem, hogy fogamzásgátlással, családtervezéssel, fogamzásgátló szedésével, és sok hasonló témával kapcsolatban a nők miért nem a nőgyógyászukhoz fordulnak??? Ő tud teljes felvilágosítást adni mindenről! Jelen esetben 1 csomó minden, mint a pletyka szájról-szájra terjed, és fals, vagy teljesen valótlan információkat közvetít! Utána meg csodálkozik a hiszékeny ember, hogy ha beüt a krach! Egy felnőtt nőnek, mégha egészséges is, igen is járnia kell rendszeresen nőgyógyászhoz! Minimum évente a rákszűrésre! Miért nem lehet ott, szakembertől megérdeklődni ezeket a dolgokat??? Az legalább biztos, és pontos infó lenne!Nem kellene ezen elgondolkozni?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook