Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért nem fogyok? Diétázom, sportolok és nincs eredmény. fórum

Miért nem fogyok? Diétázom, sportolok és nincs eredmény. (tudásbázis kérdés)


1 2
23. ALLICS
2009. febr. 11. 11:11

Szia!

Ne haragudj,hogy ezt mondom,de hosszabb távon ez a fajta diéta nem fog működni.Nagyon keveset eszel,ezzel lehet egy ideig fogyni,de hosszabb távon le fog lassulni az anyagcseréd valamint ha el is éred a kivánt súlyt,utána ha visszatérsz a normális étkezésre a kilók visszafognak jönni,vagy örök életedben csak 1x akarsz enni 1 nap??


Egyébként normális a néha megtorpanás,de az a baj,hogy sokan az első pár hétben leadok sok kiló után azt hiszi Á nekem ez gyorsan fog menni,hisz csak úgy olvadnak a kilók,de sokan nem tudják,hogy az csak a szervezetben felgyülemlet víz,salakanyag,tehát az nem tényleges fogyás.

2009. febr. 11. 10:50

A naplód alapján túl keveset eszel. Írod, hogy éhezel, tornázol... Lelassult az anyagcseréd. Hidd el, lehet enni rendesen, nem kell éhezni, csak nem mindegy, mit eszel. Kövesd nyomon Villers tanácsait, ő ért ehhez, mindenhol írja, hogy nem szabad túl keveset enni, mert annyira lelassul az anyagcseréd, hogy már akkor sem fogysz, ha keveset eszel. Ha éhes vagy, ehetsz szinte korlátlanul sovány tejtermékeket, bogyós gyümölcsöket (most fagyasztott formában), bármilyen zöldséget, sovány húsokat, kölest...stb.


Annyi sok jó diétás recept van fent itt is, ne éhezzél!

21. zani (válaszként erre: 19. - Jekaterina)
2009. febr. 11. 10:39
a súlystagnálós időben arra gondolj, hogy amit eddig izommá alakítottál az már érted dolgozik, ugyanis több az izomrostok energiafelhasználása, mint a zsírsejteké. Az izom dolgozik, ehhez kell neki az energia, a zsír nem, az csak úgy van, mint egy parazita!
20. zani (válaszként erre: 12. - Jázminka)
2009. febr. 11. 10:36
Az ilyen alacsony kalóriájú diéták néhány nap alatt látványos eredményt hoznak, de hosszabb időn át nem javaslom. tartós fogyást nem hoz, mert a tested alkalmazkodik, és-mint már írtam, ha visszatérsz norm étkezésre pl. 1800 kcal-ra azt már feleslegnek tekinti és jön a visszahízás. Ja és emellett ugye a kitartásod is hamar elveszik.
19. Jekaterina (válaszként erre: 9. - Loch ness)
2009. febr. 11. 04:24
Azt mondod, hogy lehet, hogy nem kilóban mutatkozik ugyan, de például kisebbedik az ember csipője? Én is fogyózok, vannak stagnálós heteim, de szeretném hinni, hogy ilyenkor is történik valami "pozitív" a testemmel.
2009. febr. 10. 20:55

Örökség nem lehet benne-nálunk van ilyen a Családban.

Mindent elkövet és semmi, "sajnos"

17. Jázminka (válaszként erre: 15. - Loch ness)
2009. febr. 10. 20:43

Teljesen igazad van mindenben,amit írtál.

Csak bizonyos súly után az ember nem azt számolja,hogy milyen lassan jött fel,úgy kell leadni,hanem bármi áron gyorsan persze ha lehet,szenvedés nélkül.:)

Persze,ez tiszta út a jojó efektushoz,sajnos ez a szeretetből evők átka.:(

16. Jázminka (válaszként erre: 14. - 95897bc429)
2009. febr. 10. 20:40

Az ellenállás alatt a sok mozgást érted? Most úgy tervezem,hogy többet futok és jobban meghajtom magam.Bár éjjel amikor a kicsi mellé fel kell kelnem,azt se tudom hogy lépjek,mert minden porcikám fáj.

2-3 naponta iszom mályvateát,azzal salaktalanítok.Tudsz esetleg hatásosabbat ajánlani?

2009. febr. 10. 16:27

800 kalóriával nem fogsz tartósan lefogyni. Tudtommal ilyenkor jön a jojo-effektus. Amikor elkezdesz többet enni (az eredmény elérése után), akkor a szervezeted raktározni kezd, és visszajönnek a keservesen leadott kilók. És 800 kalórián nem élhetsz egész életedben.

Ha ennit mozogsz, mint írtad, ennél több kajával is biztosan le fogsz fogyni. Szenvedés nélkül, és vissza se jön. Én sem éheztem, még élveztem is a dolgot.

14. 95897bc429 (válaszként erre: 2. - Jázminka)
2009. febr. 10. 16:25

Én is így voltam a mostani fogyókurám 3-4. hetében.

Én trénergépen edzek és rájöttem, hogy az erő ellenállás volt tul nagy, és izmosodni kezdtem nagyon. Igaz a cm-ek mentek le e közben is, da a háj izommá alakult. Ekkor lejebb vettem az ellenállást és azóta mennek a kilók is lefele. " hónap alatt 8 kg-nál tartok.

Én még ajánlom a salaktalanító vagy méregtelenítő kúrát is. Sokat tud lendíteni a fogyókúrán.

13. Jázminka (válaszként erre: 11. - Loch ness)
2009. febr. 10. 16:24

Aranyos vagy,de ha ennyiszer eszem,az eddig nem vált be.

Nem az első próbálkozásom,de úgy az első,hogy "komolyan" mozgok is mellé.

12. Jázminka (válaszként erre: 8. - Zani)
2009. febr. 10. 16:22

Számoltam is a kalóriát,úgy 800 körüli a napi,de néha ez alatt van .

Nem merek többet,mert akkor a zsír is nőni fog !? :(

2009. febr. 10. 16:21

Most nézem, az előttem szóló is írta a tükröt... A lényeg az, hogy szó sincs sikertelenségről, ez egyszerűen a fogyózás egyik szakasza.

Naponta ötször lenne értelme keveset enni, akkor felpörög az anyagcseréd. Meg sok folyadék. Két éve így fogytam le hét kilót két hónap alatt és nem jött vissza. Csak később, de az a majonéz és a csipsz miatt, nem jojo-effektus volt...

10. Jázminka (válaszként erre: 8. - Zani)
2009. febr. 10. 16:19

Köszi!

A férjem szerint a derekamnál a "fogóim" kisebbek és keményebb a hátsó,de ő elfogult. :)

Az tény,hogy derekamon nem szorít a nadrág,de a mérlegen is látni szeretném a küzdelmeimet!

2009. febr. 10. 16:19
Tényleg lehet nyugodtan, hogy izmosodsz, és azért növekszik a súlyod. A centiket lemérted kezdetben (hol hány centi vagy)? Mert van, amikor csak ez mutatja az eredményt, nem a kilók. Nézd magad a tükörben is, és ha azt látod, hogy formásodsz, akkor ne törődj azzal, a mérleg mit mutat!
8. zani
2009. febr. 10. 16:15
A mozgást folytasd nyugodtan de rendszeresen egyél napi 1200-1500 kalóriát mert különben a szervezeted hamar megszokja, hogy éhezik és minden falatot eltesz magának "szűkebb időkre". Egyébként az izom tényleg nehezebb, mint a zsír. A tükör számít, nem a mérleg!! Sok sikert!
2009. febr. 10. 16:14

Aranyosak vagytok,én is reménykedem,hogy átmeneti ez a dolg,de a sikertelenség az nagyon rosszul hat a lelkemre...Ezzel nem vagyok egyedül,gondolom.Ma vettem egy bio cla+t,azzal együtt fogok tovább fogyózni,hátha segít.

Azéert eszem csak délben,mert ha reggel eszek,egész nap halálosan éhes vagyok,így legalább nem .Délelőtt kávé,aztán ebéd,délután esetleg gyümi,este vacsi helyett pedig futás...

Lehet,hogy kevés folyadékbevitelem is hátráltat a fogyásban?

Középidőben vagyok,tehát még nemhiszem,hogy raktározza vizet a szervezetem

6. dundi53 (válaszként erre: 2. - Jázminka)
2009. febr. 10. 16:10
Szia!Először gratulálok a szép családodhoz!Ügyesek és szépek voltatok már a "kezdet"nél is! :) A mozgástól izommá válik a lazább zsír és ez bizony nehezebb.Ne törj le,van tartalék és a kevés kaját pótolja egyenlőre a szervezeted.Majd látványos lesz,csak még várj,hogy ideje legyen ledolgozódni a nem 1-2 hét alatt raktározott tartaléknak.Sikert és kitartást! :)
2009. febr. 10. 16:05

Ilyen tapasztalatom nem volt, de a súlyod azért nőtt mert ahogy elkezdtél mozogni nőtt az izomtömeged, ami nehezebb mint a zsír!

Folytasd nyugodtan és meglátod lesz eredménye!

2009. febr. 10. 16:04
Tartalékol a szervezeted, mert túl keveset eszel, illetve izmosodsz. Ne keseredj el, és tarts ki!
2009. febr. 10. 16:03

igen, ezt természetes hogy néha megáll a súly.

De hagyd abba! akkor is nőhet a súlyod, ha a havid előtt állsz, mert akkor vizet raktároz a szervezeted.

Viszont ne csak délben egyél. mert az egészségtelen!

2009. febr. 10. 16:00

Sziasztok!

3 hete fogyózom,az első másfél héten lement 3.4 kiló,és elkezdtem futni minden este 2 kilómétert,és 10-15 kilómétert biciklizem.Az elmúlt hét alatt nemhogy fogytam volna,hanem nőtt a súlyom.Ráadásul csak délben eszem,azt is csak kevesebbet és diétásan elkészítve.El vagyok szomorodva.Volt valakinek ilyen tapasztalata már?

2009. febr. 10. 15:58
Miért nem fogyok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook