Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem büntetném az apát, ha nem fizet gyerektartást! fórum

Miért nem büntetném az apát, ha nem fizet gyerektartást! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
83. Borsóleves (válaszként erre: 81. - F699cfb403)
2007. okt. 31. 22:47
Nekem is mindenki azt mondja, nyugi ahogy vége a válópernek egy kis idő mulva eltünik....nem hiszem!
82. 53cc09e608 (válaszként erre: 1. - Jjhmarta)
2007. okt. 31. 18:08
Igazat kell adnom neked ! Mert vannak anyák akik méltatlanok a gyermek nevelésre !
81. f699cfb403 (válaszként erre: 80. - Borsóleves)
2007. okt. 30. 10:23

Ezzel én is így vagyok...

Az én lányom apja is ezt csinálta eddig.. De én mostmár azt sem hagyom, hoyg a gyerek közelébe jojjon. Bár nem is nagyon akar:) Nincs szüksége rá, hogy egy évig nem is találkoznak még telefonon sem beszélnek aztán egy nap betoppan.. Aztán megint egy évig semmi.


Egyébént hidd el ő sem fog lemondani:) Nehoyg már jobb legyen nekünk...

2007. okt. 27. 23:36

Legszívesebben azt mondanám, soha többet ne fizessen csak mondjon le a gyerekről...!!!!!Így is tök felesleges jönnie, amikor van kedve jön, ha nincs nem jön, bár én az utóbbinak örülök, hét hetes kora óta egyedül nevelem a kis lurkót, tehát igazából azt sem tudja, ha jön is, hogy ki Ő, első időkben félt tőle mint a tűztől, most meg úgy ahogy el van vele, mert tudod milyenek a picik, tök jó ha jön valaki akit ritkán látnak, egy "idegen" ember aki előtt elő lehet adni az addig tanultakat:))))))Persze Ő ezzel egyáltalán nem foglalkozik, ha a gyerek játszani próbál, oda sem figyel, ha mond neki valamit, nem érti mit mond a gyerek, még a két év alatt semmit!!!!!!!!!!!!!!!!!sem hozott neki, nem nagy dologra gondolok, pl. egy túrórudi, egy szem narancs vagy ilyesmi, semmi, a gyerektartást egy időben azért nem fizette mert azt mondta: tőlem sajnálja a pénzt. Tuti hogy az ilyen ember nem tiszta!!!!!Én azt mondom: KÖLTSE ORVOSRA!!!!Gondolom értitek:)

Ha végiggondoljuk ez az emberek minek akarnak részt venni a gyerek életében, pénz nuku, törődés nuku, gondoskodás nuku, segítség nuku!!!Akkor!Annyit tudnak tenni, hogy "megcsinálják" a gyereket, egy kicsit morbidan hangzik de így van!Ezen kívül semmit, ha gond van old meg te, ha pénz kell old meg te, ha bármi kell old meg te!Ezért írtam a legelején, rendben mindent megoldok, eddig is ezt tettem, de akkor mondjon le a gyerekről, és akkor legalább mindenki tudja kire számíthat!NEM??????

79. f699cfb403 (válaszként erre: 78. - Borsóleves)
2007. okt. 27. 22:22

Akkor nektek szerencsétek lesz:) Drukkolok.

Nekem havi 18-at kellene hogy fizessen+ 6 hónap ami elmaradottnak számít. És a pláne!! nem én kértem az összeget, hanem ő mondta a tárgyaláson, hogy majd őőőő!!!

Na mindegy, a szenny az szenny, és mocsok marad.

Ahogy bejelentik valahova vagy ahogy lesz valami a nevén ő is sz...i fog:) Hát igen ezért nincs semmi a nevén se bejelentett munkája. De ezt nem csinálhatja sokáig. Lassan már orvoshoz sem tud elmenni ha nincs bejelentett munkája.


Az én lányom apja gondolom úgy van vele fizetett 2-szer és elégedjen meg vele a gyerek...


Én mondom, hogy nem szabad hagyni, hogy ezek éljenek mint hal a vízben!

2007. okt. 25. 15:13

Gina 82!

Nálunk is ugyan ez a helyzet, eddig (két hónapja nem) a minimumot fizette, most pedig kijelentette, hogy kirugták a munkahelyéről!Viszont szí...fog mert van a nevén egy autó, egy ház tulajdonrészének az egy negyede, és az ügyvéd azt mondta, hogy ha kell az állam megelőlegezi a gyt.-t és rajta pedig behajtják!

Biztos vannak esetek amikor jobb lenne a gyereknek az apánál, csak egy a baj, ennek megállapítására hozzáértő szakemberek is kellenének!!!!!!!!!

77. f699cfb403 (válaszként erre: 76. - Hihi)
2007. okt. 25. 12:33
Hát az ilyen az tényleg gusztustalan dolog... Sajnos vannak iylenek is.:(
76. hihi
2007. okt. 25. 12:09

Sziasztok!

Én mind a két oldalát átlátom a helyzetnek,mert a férjemnek van egy 16éves fia.Mi minden hónapban fizetjük a gyerektartást,minden szülinap-névnap-karácsony-húsvét 20ezerért cipő,kabát,póló,pulcsi,zokni,gatya stb...na de kedves anyuka lyukas zokniba küldi el hozzánk szinte minden hétvégén,szerintem undorító.van 2gyerekem,de nekem leégne a pofámról a bőr.ja és 2hetente 1x jön,és mindíg teli táskával megy!

Már annyit elértem 8év alatt,hogy ő mond egy köszit!

2007. okt. 25. 12:04

Sziasztok!

Én csak felidegesítem magam a témán.

Sajnos én is ebben a helyzetben vagyok, bár én ismét férjhez mentem.A kislányom kapott egy kasssssz:) papát:) A lányom apja viszont nem fizet semmit. Direkt nem jelenteti be magát és nincs semmi a nevén. Közben meg él, mint hal a vízben. Mindenkinek siránkozik, hogy ő hogy szereti a lányát. Közben meg már egy éve telefonon sem kereste a gyereket.

Folyamatos levelezésben vagyunk a bírósággal, de eddig még semmi. Én már azt is felajánlottam neki, hogy mondjon le a gyerekről, de nem, mert az övé. A fene egye meg!


Viszont akit nem hagynak ott egy gyerekkel és nem kell harcolni azért a kis pénzért, ami igen is jár!

Az inkább ne mondjon semmit.

Mert ha ő lenne abban a helyzetben, akkor igen is ő is harcolna azért a pénzért, ami a gyereknek jár!

Az a tízen ezer meg semmire sem elég!



Remélem nem sértettem meg ezzel senkit.

2007. okt. 7. 08:43

Milyen könnyü is felmenteni az "apát", mert csak egy éjszakás kaland volt, vagy mert ő nem is akarta.

A felelőssége akkor is megvan! A férfi is ugyanugy tud védekezni és aki normálisan gondolkodik és nem akar gyereket, az védekezik is. Ha meg nem, akkor viselje a következményeit.

Mi lenne, ha megkérdeznétek egy olyan anyukát, aki évek óta egyedül neveli a gyerekét/gyerekeit, és "apuka" nem fizet.

Milyen harcok és küzdelmek, mennyi munka kell ahhoz, hogy nevelje, iskoláztassa, ruháztassa a gyermeket.

Az a havi 10000-12000 Ft, mire elég, már ha egyáltalán fizet az "apuka"?

2007. okt. 7. 08:39
Ha egy nő aki a válásnál tegyük fel elhagyná a gyerekét,akkor mélységesen elítéli a társadalom....és rohadt szomorú tény az hogy a gyerektartást nem fizető apát néha-néha felmentik.Ő elhagyhtja a gyermekét és még talán elfogadható hogy támogatni sem támogatja??Nem értem... ő is ugyanolyan szülő és a gyerekre a cipőt nem a szép mosolyunkért kapjuk...
72. ezusteso (válaszként erre: 58. - Tengericsillag)
2007. okt. 7. 07:10

Hát igen. Erről is lehet beszélni. Ha csak a törvény betűjéhez ragaszkodunk, akkor valóban nem lehet vásárlással rendezni a tartásdíjat. A törvény csak iránymutató lehet, vissza lehet élni vele. De minden eset más és más, mint ahogyan a hozzászólásokból látszik.

Azt hiszem, mindenkinek kell, hogy felelősséget érezzen a gyerekével szemben és ez bizony sokaknál hiányzik, a jog pedig nem alkalmas a pótlására.

Teljesen egyetértek azzal, hogy aki bizonyította, hogy alkalmatlan a gyereknevelésre, annak tiltani kellene, akár férfi, akár nő. Ilyen törvény azonban sose lesz, mert a társadalomnak szüksége van a gyerekekre.

Tehát marad, ami eddig volt...

Gondoljatok bele, hogy lassan egy takarítói állás elnyeréséhez is kérnek egy érettségit, de gyerekszüléshez semmi más nem kell, csak a biológiai érettség! Se egzisztencia, se család, elég annyi, hogy "úgy maradtam"!

Nem véletlen, hogy az értelmiségi családokban általában kevesebb gyereket vállalnak, mint az iskolázatlanoknál.

2007. okt. 6. 17:10
Nincs bejelentett munkahelye a pasinak, és ezért nem tudják tőlle levonni.Egyébként nekünk is volt egy dolgozónk, aki kérte, hogy kevesebbel legyen bejelentve, mert akkor kevesebb gyerektartást vonnak tőle.Persze nem tettük meg neki, mert a többiek ugyanazért a munkakörért rendesen bevannak jelentve, és ezért még minket büntettek volna meg.De van egy másik dolgozónk, tőlle nem mi vonjuk le a gyerektartást, hanem megkapja az egész fizuját, és Ő adja oda a volt feleségének.
70. tengericsillag (válaszként erre: 69. - Dézi20)
2007. okt. 5. 19:51
Mi az hogy nem fizet.Nálunk a férjem fizujából vonják a 20%-ot s nem érdekel senkit hogy mi miből élünk,mire telik vagy nem telik,pedig van egy közös gyerekünk ,lakásrészletünk+60ezer rezsink.Fizetünk a férjem egyéjszakás kalandjáért, mint a katonatiszt,még a 13.haviból,a jutalmakból is vonják.
2007. okt. 5. 17:25
Van egy barátnőm, akit két gyerekkel hagyott ott a férje egy másik nő miatt.A barátnőm nem is akart két gyereket, de véletlenül terhes lett, és a férje térdenállva, sírva könyörgött, hogy tartsák meg.Megtartották, és már a terhesség alatt félrelépett a férje.A nagyobb 3 éves, a kicsi 1.5 éves volt amikor apuka lelépett.Szegény csaj a gyesből élt, meg kapott kölcsön rokonoktól pénzt, amíg el nem tudott menni dolgozni.A férje 1 éve nem fizet gyerektartást, és még Ő akart kölcsönkéregetni a barátnőmtől.Siránkozik, hogy nincs pénze gyerektartásra, mert sok az adóssága.Azért nyaralni el tud menni a barátnőével(megjegyzem ez már a második élettársa mióta különváltak).Szóval én az ilyen pasit nagyon elítélem, és igen is szigorúan büntetném!
2007. okt. 5. 17:14
Ezt a 15 ezret csak hasrautésre írtam, mert azt hiszem 12 E. a legalacsonyabb gyerekenként.Én csak azon akadtam ki, hogy ha a nő jobban áll anyagilag, attól még jogosan tart igényt a gyerektartásra.Persze, ha a gyerek nélkülözik valamiben, akkor tényleg ne szolira költse anyuka a pénzt, hanem a gyerekre.
67. tengericsillag (válaszként erre: 66. - Dézi20)
2007. okt. 4. 22:50
nem akarok kötözködni de mi havi 19ezret fizetünk gyerektartást.Ha jól értem ez csak az "apai rész",ehhez hozzájön az anya fizetéséből is képletesen a 19000Ft,az havi 38000 Ft egy gyerekre,azért ez már nem olyan kevés. nem?Mert ugye senki nem ugy gondolja hogy az apának kellene teljes egészében fedezni gyerek "tartását".
66. Dézi20 (válaszként erre: 56. - A7a90ace89)
2007. okt. 4. 22:25
Ugyan már! Ezt nem mondhatod komolyan!Mi az, hogy az anyát büntetnéd, mert ruházkodik, és szoliba jár? Na és ha többet keres, mint a volt férj? Attól még igen is kötelessége az apának fizetni.Egy gyerek nem csak abból áll, hogy ruhát kell venni rá, hanem fűteni, mosni, etetni, stb. Nagyon is joggal tart igényt az anya akkor is a gyerektartásra, ha jobban áll anyagilag.És megnéznék én valakit, aki abból a havi 15 ezerből mindent tud fedezni, ami egy gyerekkel kapcsolatos kiadás.
65. Alexx (válaszként erre: 59. - Eva7)
2007. okt. 4. 12:15
Csak meddővé tenni. :) Az sokkal nagyobbb bünti, a golyó is pénzbe kerül. :)
2007. szept. 20. 17:15

El is hiszem!!

A férjemnek panaszkodott egy sorstársa :járt egy csajjal aki egyre csak kerekedett mikor rákérdezett a srác "Miért olyan nagy a hasad?"(Bocs de erről a Piroska jutott eszembe)akkor már 6hónapos terhes volt,esküvő,válás,gyerektartás,plussz asszonytartás!,mivel a lánynak elötte nem volt munkahelye.A csaj most egy dusgazdag pasival él.

Szóval nem mi vagyunk az egyetlenek,de ez sovány vigasz!

63. eva7 (válaszként erre: 62. - Tengericsillag)
2007. szept. 20. 17:06
ne is mondd...szegény férjem,annyira bánja már hogy leállt azzal a mocsadékkal...
2007. szept. 20. 16:58

sztem még saját maguk se,de azt mindig észreveszik mikor kell esküvőt,nevet pénzt követelni.

S az ilyen nők keseritik meg az "egészséges"családok életét.

61. eva7 (válaszként erre: 60. - Tengericsillag)
2007. szept. 20. 16:41
Őszintén...Ki hiszi ezt el???
60. tengericsillag (válaszként erre: 59. - Eva7)
2007. szept. 20. 16:40
Nálunk is ez volt:nem vette észre,hogy terhes.
59. eva7 (válaszként erre: 51. - Ezusteso)
2007. szept. 20. 16:17
A férjem 18 évesen lefeküdt egy nővel...A férjem még iskolás volt,a nő meg egy ...,akinek már volt 2 gyereke ki tudja,hogy hol.A nő állitólag szedte a gyógyszert,a férjem ezért nem húzott gumit.Rá négy hónapra kapta a hirt,mert elöbb nem vette észre.A gyermek megszületett,a kétes hirnév miatt volt genetikai vizsgálat is,a férjemben egy világ dőlt össze,hogy az ővé...Ők biroságon kivűl havi 7000 ftban egyeztek,de sokszor előfordult hogy telefonált hogy adja már a pénzt,mert a másik gyerekének szülinapja van,és venni akar valamit neki,és egyebek...nem is a közös gyerekre költötte.Kötelességből fizet,de lelkileg soha nem tudta elfogadni hogy az az ő lánya,egyszerűen képtelen rá...Hát mondd meg nekem,mire volt ez jó annak a nőnek???A gyerekkel baszott ki(már bocsánat).Amúgy meg minek szült még egyet a vak világba,mikor a másik kettőt sem tudta nevelni...Azota szült mégegyet...másnak...anyaszállora...Hát tudod,én az ilyentől az összeset elvenném,és nem hogy gyerektartást...Tudod mit adnék neki?Egy golyot a halántékába!!!!!Az ilyeneket már rég fallhoz kellett volna állitani!!!
58. tengericsillag (válaszként erre: 51. - Ezusteso)
2007. szept. 20. 16:09

"Ha pedig a kedves mama szoláriumra, ruhákra vagy műkörömre költi a pénzt, akkor az apa vegye a fáradtságot és ne a pénzt adja oda, hanem menjen el a csemetéjével és vegye meg neki azt, amire szüksége van"

Ha jól tudom a törvény nem engedélyezi az ilyenfajta(bevásárlós)gyerektartásdijjat.Mindeképp csak pénzzel lehet "törleszteni",az nem érdekel senkit hogy hová lesz ez a pénz.A kötelező dijjon felül ha az apa még támogatni szeretné a gyereket én is csk azt tudom javasolni hogy személyesen vásároljon be(ha lehet a gyerekkel együtt),kizárólag olyan holmikat ami a gyerek számára szükséges,értékes!

57. tengericsillag (válaszként erre: 56. - A7a90ace89)
2007. szept. 20. 15:52
:)tetszik amit írtál!
56. a7a90ace89 (válaszként erre: 51. - Ezusteso)
2007. szept. 20. 05:39

Kicsit ellenkeznék!


Nem fogadják el, ha az apa lelép és "nem törődik" a csemetéjével. Inkább meghurcolják (én legalábbis inkább ilyeneket láttam). Nem mondom, hogy sok esetben nem jogos. De jogos. Viszont vannak olyan esetek is, amikor kő kemény meghurcoltatásoknak vannak az apák kitéve a fizetést illetően. Példa, ami nem ritka ma már: az anya többszörösét keresi, mint az apa, de kötelezi (nem szeretem ezt a szót, de mindig alkalmásban van) a gyerkőc apját, hogy vegye meg az iskolai eszközeit, vagy ruháit vagy éppen fizesse be az aktuális hónap ebédjét. Ő meg 2-4 hetente külföldre jár.

Másik: míg ő szépítkezőkbe jár 1-2 hetente, drágábbnál drágább cuccokat vásárol, a gyereket mindig "bérbe adja" a nagyszülőknek...az apa meg fizessen mindig többet és többet. Amikor ő azt mondja, hogy nincs, akkor a válasz. "Dolgozz többet!" Itt megjegyzem, hogy amikor megtudta, hogy terhes a 2. babával, akkor gyorsan elment veszélyeztetett terhesnek, hogy könnyebben pasizhasson (végülis ez vezetett a válásukhoz). Azóta nem tesz semmit, hogy neki(k) könnyebb legyen. Mindent az apának és a nagyszülőknek kell kitermelni. Amit ő "munkával" megkeres (dolgozik a kicsi mellett alkalmanként), azt magára költi.


De lehetne még ilyen eseteket találni, és írni.

Ilyen esetekben azonban az anyát büntetném, de nagyon keményen!

55. tengericsillag (válaszként erre: 54. - Tengericsillag)
2007. júl. 21. 23:51
Remélem ha ráérsz kifejted bőveben!!
54. tengericsillag (válaszként erre: 53. - Szemmelver)
2007. júl. 21. 23:02
??????????
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook