Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem akar önállóan enni a kisfiam? fórum

Miért nem akar önállóan enni a kisfiam? (tudásbázis kérdés)


11. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 21. 12:48
Egyáltalán nem vagytok elkésve. Az én unokám most lesz két éves, és még egy teljes étkezést nem eszik végig evőeszközzel önállóan. Segiteni kell neki és szerintem még jó darabig kell is. Bőven elég ha mire oviba kerül tud enni szépen kanállal, villával.
jan. 21. 12:43

Unokám mindent a cumijával kóstolt meg először. Belemártotta cumit az ételbe és azt tette a szájába.

Legédesebb akkor volt, amikor a fagyit is így ette, az egész gombócot.

9. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 20. 18:00
Ez termezstes és ez nem játék, ezzel is tanul. Távolságot, gravitációt stb. Nyugodtan add a kezébe a kínált. Had nyúljon bele, egye kézzel, trancsitozza szét. Ezekkel mint tapasztal, érzékel, tanul. Persze tudom anyukànak több takarítással jár, de hidd el fog kezdeni vele enni. Ti is egyetek vele, lassa mit csináltok. Utánozni fog.
jan. 20. 17:34
Mert neki úgy a kényelmesebb ha etetik. Majdnem 3 éves volt a fiam mikor hajlandó volt kézbe venni a kanalat.
jan. 20. 17:08

Nem akarok rosszat mondani, de mikor latott orvos?


.

Tudod mi a szules utani depression? A fogalom sem volt, de a nagyi majdnem leugrott a manzartrol

jan. 20. 16:55

Mert gyerek :D

A szuleimek az volt az elkepzelese a harmadik gyerekkel, hogy messze tetszik a faltol.

Az ocsem se-evesen is atdobta a spenotot XD kosepsulisan meg rekord doboz lett a kislabdaval.


A hugomat is etettem meg az unokatesom.

Mondokaval nem pamacsoljak szet a kajat.

Mi vagyunk a felnottek, es ezt tudtuk.

jan. 20. 16:55

A lányom kb 13 hónapos korában vette ki a kezemből a kanalát.

Onnantól hagytam egyedül enni.

Nem erőltettem semmit.

4. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 20. 16:42
Szia! Egyáltalán nincs elkésve a kisfiad, kicsi még ahhoz, hogy egyedül egyen, addig örülj, amíg te eteted, addig se lesz maszatos, aztán majd ha kézzel meg kanállal fog enni, győzhetsz majd takarítani meg mosni. 😄
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
jan. 20. 15:46

Köszönöm a válaszod 😊


Az mondjuk nekem is érdekes, hogy minden mást a szájába vesz (pl. távirányító 😂)


Jön a foga is, mindent rágcsál, csak a rágókáit nem 😁

jan. 20. 15:40

Még véletlenül sem vagytok elkésve!

Nem is értem, hogy miért gondolod ezt!

Ne olvass annyit az FB-n!


Minden gyerek máshogy fejlődik!


Gyerekednél számomra az a fura, hogy nem rögtön a szájába tömi, ahogy a legtöbb gyerek teszi mindennel:DDD


Van most jelenleg 2 kb. ilyen korú gyerek a családunkban. Az egyik 11 hónapos, a másik pedig 14 hónapos. Ők még a kutyakakit is a szájukba teszik, ha az van kéznél;)


Nyugi!

Majd eljön az idő nálatok is. Próbálkozz.


Egyébként én már elég régen, de úgy csináltam, hogy kistányérra tettem a felaprított ételt, a gyereket etetőszékbe, elé a tányért és mutattam, hogy vegye el és tegye a szájába. Nem tudom, hogy mennyi idő kellett ahhoz, hogy elég legyen az a mennyiség, amitől nem maradt éhes, de az biztos, hogy a fiam esetében is volt olyan az elején, hogy több került a földre, mint a szájába.

Türelem! Ne idegeskedj ezen!

jan. 20. 15:03

Lassan 11 hónapos a kisfiam. Villaval összetört vagy apró darabokra vágott ételeket megeszi, de csak úgy, ha én adom oda neki vagy én tartom a szájához. Ha a kezébe adom, akkor azt hiszi, hogy játék és általában eldobja.


Pár napja keztem, hogy hasábokban adom neki a főtt zöldséget vagy a gyümölcsöket, de abbol is csak akkor falatozott belőle, ha én nyújtottam a szájához, és akkor se mindig, mutatja hogy nem kell neki.


Elsőre arra gondoltam, hogy naponta próbálkozom, hátha szépen rákap, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, vagy Ti hogy csináltátok, Nálatok hogy történt? Nem vagyunk elkésve?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook