Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért lop egy kisgyerek? Tudja mit csinál? Hogyan kezelhető? fórum

Miért lop egy kisgyerek? Tudja mit csinál? Hogyan kezelhető? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Mimmo33)
2009. szept. 30. 12:03

Egyetértek veled, hiszen a neveléshez szorosan hozzátartozik az is, hogy nem szabad bántani a másikat. akkor és ott a nevelő van velük, tehát neki a feladata a verekedést megállítani.

a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni, és ha még ezt el is nézik nekik rászállnak egyre és ott bántják aholtudják. Perszem hogy sérül a másik lelkivilága. Tapasztalom naponta, hogy szülők nem visznek a játszóra játékot, gyermekeik kitépik a másik kezéből a játékot és ,ég verekednek is érte ha a másik visszaszerezné magámak. Az agresszív gyermek anyukája, meg úgy csinál mintha nem is lenne ott. Ahelyett, hogy elmagyarázná drága csemetéjének KÉRNI is lehet. Nem sőt büszke, bezzeg az ő "vasgyúró" gyermeke a sárbatiporja a másikat. Igaz most erről szól az élet :-( , de nem tudom ha annak a gyerekét vernék, bántanák naponta aki épp akkor erősebb, mit szólna. akkor azt mondaná- Védja megát a többivel szemben? Nem hiszem ő lenne az első aki kikérné magának.


Egyébként ezt én NEM KEZELTETNÉM GYÓGYSZERREL. Váltsatok inkánn ovit, ha ennyire nem képes az ovónő, hogy rendet tudjon tartani.

49. 274c9996b8 (válaszként erre: 4. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 30. 12:00

Nem hiszem hogy egy kisgyerek tisztaban van a lopas fogalmaval ?

Buntetes csak olaj a tuzre , mert felni,rettegni fog es azt sem tudja hogy , miert ?

Beszelni,beszelni ..... arrol hogy , mi a tied es mi nem es lassan , lassan megerti , szerintem.

2009. szept. 30. 12:00
Szerinntem kiváncsiságból de sajnos van olyan is hogy ezt látja félreértés ne essék senkit nemmszeretnék megbántani a soraimmal.
47. 3d5b901f2d (válaszként erre: 42. - Mimmo33)
2009. szept. 30. 12:00
Nem vihette el az oviba, amit szeretett volna. Ez büntetés volt neki, (reggel nagyon kiakadt, mikor rájött, hogy betartom az ígéretem) de mégse bírta megállni, hogy ne tegye meg...
46. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 37. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 30. 12:00

Az ovónő nem szülő,ő van a gyerekekkel,de nem arra hogy ha egy másik kisfiú behoz egy autót akkor bevonja a félénket hogy ő is játszhasson.

Arról az ovónő nem tehet ha egy gyerek nem ossza meg a játékát mással.

Minden gyerek hoz otthonról egy viselkedésmintát.

Ahogy otthon nevelték az oviban is ezt produkálja.

Nem lehet elvárni egy ovónőtől hogy az oviban átvegye a szülői szerepet.


Viszont nem biztos hogy egy gyerek azért agresszív,mert a szülő nem foglalkozott vele.Én a fiammal sokkal többet foglalkoztam(ha másért nem hát kierőszakolta)

Egyszerűen ő ilyen volt.

2009. szept. 30. 11:59
Azért durva, hogy már az óvodában kezdődik...mármint a kiközösítés, stb. Egyik fórumon is olvastam ilyet.
44. mimmo33 (válaszként erre: 40. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 30. 11:58

Na.pl.nálunk nem engedik, hogy játékot vigyünk be.Csak az alvóst.

Az, hogy megengedik bevinni a játékokat , ez is mutatja, hogy az óvoda, és az óvónők is kisebb ellenállás felé hajlanak...

43. 3d5b901f2d (válaszként erre: 34. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 30. 11:58

Már megtettem, hogy megvontam. Nem segített ez sem.

Fontosnak tartottam elmondani, hogy ha felnő, akkor mi jár ezért. (rendőrség mellett lakunk)

42. mimmo33 (válaszként erre: 38. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 30. 11:57

De a kedvenc játék megvonása otthon történik nem ?!

Megvonják tőle otthon, és még az oviban sem játszhat azzal amivel szertne...ebben hol a következetesség?!

41. 3d5b901f2d (válaszként erre: 25. - OlíviaAnna)
2009. szept. 30. 11:57
Köszönöm a tanácsokat, így próbálom én is rávezetni.
40. 3d5b901f2d (válaszként erre: 17. - OlíviaAnna)
2009. szept. 30. 11:56
A gyerekek bevihetik a saját játékaikat az óvodába, ahol nagy vita kerekedik a csoportban egy-egy új játékért. Már most versengenek kinek van több, jobb, újabb, nagyobb.
39. mimmo33 (válaszként erre: 37. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 30. 11:56
Ezek szerint ha ő képtelen rendet tartani akkor a gyerek viselje ennek a következményét?!
38. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 36. - Mimmo33)
2009. szept. 30. 11:54
Otthon nem is, de az oviban amint rajtakapjuk, keményen meg kell kapni a bünetést.Ki kell szabni azt hogy ezért bizony balhé lesz
37. 3d5b901f2d (válaszként erre: 14. - Mimmo33)
2009. szept. 30. 11:53

30 gyerekre figyelni, igazságot tenni...

Sok a gyerek, ráadásul mint írtam van köztük több problémás is. Az óvőnő is tehetetlen, mert hiába bünteti meg azokat a gyerekeket. Ma reggel is mondta az egyik anyukájának, hogy tessék otthon többet és jobban foglalkozni a gyerekkel, mert borul az egész csoport rendje tőle.

36. mimmo33 (válaszként erre: 32. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 30. 11:53

Én még mindig azt mondom, hogy az óvónő is hibás. Neki kellene olyan közös játékba bevonni, amiben játszhat az áhított játékkal.

Otthon már felesleges leszidni olyan valamiért, amiért napközben esetleg megkapta a "büntetést".Már ha megkapta. Ha nem akkor meg nem érti, hogy otthon miért veszik elő újra:(

2009. szept. 30. 11:52
bocs a hibákért
34. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 32. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 30. 11:51

Nétd butaság újra és újra győzködni én még mindfig a kedvenc dolgának a megvonásával büntetném meg és nem azzal hogy 20 alkalommal elmondod hogy felnőtt korban megbüntetik érte.

Ha nem tanulja meg most hogy a tetteinek következménye van tehát azonnal játék és egyéb kedvenc elfoglaltság megvonása,akkor legközelebb is csinálja, mert tudja azt hogy te újra győzködöd, ő újra visszaviszi és nem történik semmi.

Nem biztos hogy akkor szeretjük a gyereket ha szándékosnam nem akarunk szigorúan közbelépni.

2009. szept. 30. 11:50

(bocs, személyes élmény csak)


Körülbelül 5 éves voltam, amikor 3 darab csokit elemeltem a boltból. Anyu észrevette, majd visszavittük. Soha többé nem loptam semmit sem!

32. 3d5b901f2d (válaszként erre: 28. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 30. 11:48

2-3 hete csinálja, mióta elkezdődött az óvoda.


Mivel nem használt a szép szó, ezért megtiltottam, hogy a saját játékát elvigye.

Látszólag megértette, ám reggel indulásnál hatalmas hisztit rendezett le.


Pénteken megkértem, hogy amit ismét elhozott a ruhájába csempészve, hétfő reggel adja át az óvőnőnek és mondja e lmi történt, kérjen bocsánatot.


Megígérte, hogy így lesz.


Hétfőn viszont befutott a csoportba és szó nélkül tette vissza a játékot. Este átbeszéltük újból.


Tegnap elfogyott a türelmem, mert megint találtam játékot. Ma együtt álltunk az óvónő előtt és monduk el mi történt. azt mondta, hogy előtte lévő nap, 2 alkalommal is átverte Őt, hazudott neki, hogy nincs tornaruhája, nem tud átöltözni, inkább játszik.

Majd gondolt egyet, elővette a ruát, mert látta, hogy a többiek hogyan tornáznak és érzik jól magukat, amitől az óvónő kiakadt.

31. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 28. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 30. 11:45

Viszont lehet olyat kitalálni hogy ha mégegyszer ez lesz és rajtakapod, akkor egvonod tőle azt amit szeret.

Biztos van neki valami amit szeret otthon csinálni.Akár játszani a kedvenc játékával, vagy esetleg mesét nézni ,játszótéren rohangálni.

A gyereknek meg kell tanulnia azt hogy a tetteinek következménye lehet, ha ejnye bejnye visszavisszük, akkor nem érzi a súlyát, de ha megbünteted, talán elgondolkozik

30. mimmo33 (válaszként erre: 27. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 30. 11:43

Hát akkor kié?

Szét kell választani őket, és mindkettővel megbeszélni, hogy ennek nem ez a megoldása.

29. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 25. - OlíviaAnna)
2009. szept. 30. 11:41
Igen ez jó viszont egy 5-6 éves gyerek a történetekből még nem tud tanulni,megérti végighallgatja de egyik fülén be a másikon ki amíg nem lesz komolyabb következménye.
28. 3d5b901f2d (válaszként erre: 12. - Serry)
2009. szept. 30. 11:39

Amikor elkezdődött a dolog, először csak megkérdeztem kié a játék, hogy került oda és miután kiderült mi történt visszatetettem vele, majd megbeszéltük a dolgokat. Elmondta, hogy az a játék (másik kisfiú hozta otthonról) nagyon tetszik neki és akart vele játszani, de a másik fiú nem adta oda neki. Ezért kivette a szekrényéből és bedugta a tornazsákjába, hogy itthon tudjon vele játszani.


Ekkor elmondtam neki, hogy fordított helyzetben ő sem örülne annak, ha valaki elvenné a dolgait. Ezt nem szabad csinálni, ha felnő megbüntetik érte.


Megígérte többet nem teszi.


Aztán taktikát váltott, a csoportból hozott ki óvodai játékot (kis vacak legó figura) és a saját zsebében őrizte. Megtaláltam itthon, újból rákérdeztem, terelt, hogy találta az utcán stb...

Amikor bevallotta, azt mondta neki nincs ilyen és másnap úgyis visszavitte volna.


Folyt.

27. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 26. - Mimmo33)
2009. szept. 30. 11:39
Igen azért vannak dolgok amiket nem szabad de azért ha két gyerek verekszik egy játékon, akkor a másik gyerek megvédése nem az ő feladata.
26. mimmo33 (válaszként erre: 19. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 30. 11:37

Szerintem meg az óvónő feladtat, hogy rendet tartson a csoportba, neki kell megértetni a gyerekekkel, hogy pl.az ovis játékok mindenkié, nem lehet kisajátítatni.

Nálunk az oviban rögtön elejét veszik a verekedésnek. És ez így normális.

25. OlíviaAnna (válaszként erre: 9. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 30. 11:36
Az, hogy vannak problémás gyerekek, hogy van, aki nem adja oda a játékát és van, hogy neki nincs meg egy áhított játék otthon - ez mind teljesen normális. Ezek a dolgok hozzátartoznak az élethez, az óvodáskor alatt kell megtanulni az ilyen "igazságtalanságok" elfogadását. Ugyanúgy, ahogy azt is most kell megtanulnia, hogy a magántulajdon "szent" és nem dughatja el más játékát, akkor sem, ha neki ez jól esne. Nem kell orvoshoz fordulnotok, kisfiad egy teljesen normális tanulási folyamaton megy át. A lényeg, hogy ne a büntetés, hanem a jó és a rossz közti különbség felismerése tartsa vissza a lopástól. Mesélj el neki történeteket arról, mikor neked elloptak valamidet. Részletesen mondd el mit éreztél, a tehetetlenséget, hogy mennyire elszomorított és, hogy mindez elkerülhető lett volna, ha az illető nem folyamodik lopáshoz.
24. Serry (válaszként erre: 20. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 30. 11:35

Mióta csen el dolgokat a nagyitól és az oviban? Nem 6 hónapja amióta testvére van?

Szerintem egyszerűen féltékeny. Ő oviban van, a tesó veled, a tesóval sokat törődsz látszólag vele kevesebbet. Minden a tesó körül forog és ő kiese4tt a pikszisből. Szerintem ez van. Mindig legyél vele türelmes., nem várd az óvónőtől,hogy a másik gyereken változtasson. Sokat foglalkozz vele is , vont be a tesó körüli teendőkbe Kérd meg apró szívességekre pl hoznál nekem pelust? Vinnél a mamának ezt vagy azt? stb hidd el ettől ő nagyfiúnak és megbízhatónak fogja érezni magát és a többi szépem elmúlik.

23. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 22. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 30. 11:34

Én meg úgy neveltem hogy ha bánt, verd csak meg, üsd vágd :)

Használt, és egy fiúnál azért nem is árt,hiszen egy iskolában azért már nagyban megy

22. 3d5b901f2d (válaszként erre: 11. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 30. 11:32

Ezzel én rontottam el. Mikor kicsi volt, mindig azt mondtam neki ne verekedjen, inkább mondja meg az illetőnek, hogy ezt nem tartja jó ötletnek, vagy vonuljon el ésszóljon az óvónőnek.

Akkor még "szentírásnak" vettem, amit az óvónő mondott, hogy kérjük meg a gyermeket, hogy ne verekedjen és ne üssön vissza.

Hát, igen, azóta se üt vissza. Pedig már van egy öccse, aki meg üt, harap ha valamit elvesznek tőle...a két véglet.

21. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 20. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 30. 11:30

Hó de ha szereted az nem segít neked kell a sarkadra állni.Sajnos egy gyerek számára a hegyibeszéd nem segít, csak blabla, valami büntetést azért kitalálhatsz.

Ugyanis az iskolában sínyli meg ha nem változtatsz

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook