Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért lennék anorexiás? fórum

Miért lennék anorexiás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
74. gribedli*** (válaszként erre: 71. - Moyra.)
2015. aug. 27. 11:40

Jó, nem tudom, ezt eszed-e mindennap, de úgy egy röpke számolás után is rájössz, hogy a menüben, amit leírtál, hiányzik a: fehérje, ch, vas, folsav, c-vitamin (a többi vitamin is), a kálcium, a magnézium, a kálium, a rost, antioxidánsok, soroljam még?


Egy napi szükséglet semmiből nincs ebben. Talán csak zsírból lehet, hogy megvan a minimális, de a főzéstől függ. Szedsz valamilyen készítményt? Nem csodálom, hogy nincs erőd.


Majd ha csomókban hullik a hajad, felébredsz és nem fogod ezt a mantrát ismételni, hogy nem vagy éhes.

73. vacsa (válaszként erre: 71. - Moyra.)
2015. aug. 27. 11:37

Aha, volt aki azt írta. Meg volt aki azt hogy kevés, csak azt elengeded a füled mellett. Még nem vagy csontsovány. De egészséges sem. Lelkileg legalábbis egész biztosan. Ennyi étellel elvegetálsz egy darabig még, de egyre kevesebb lesz a súlyod, mert - bár csökkenő ütemben - de tovább fogysz majd. Hajad nem hullik? Bőröd állapota? Jól alszol?


Menj el vérvételre kérlek. Nem minden anorexiás csontsovány. Csak általában a család akkor veszi észre hogy baj van és akkor kerül megállapításra amikor már nagyon rezeg a léc.

72. gribedli*** (válaszként erre: 69. - Vacsa)
2015. aug. 27. 11:33

:DDD


Én nemsokára hordhatom a fiam használt errea shortjait edzéshez, úgyis hamarabb kinövi mint elhasználja... De rajtam azért feszülni fog, rajta lóg:D

71. Moyra.
2015. aug. 27. 11:30

Tavaly voltam vérvételen, minden évben megyek de ebben az évben ez most kimaradt...

A súlyom miatt nem gondolom, hogy nagyon sovány lennék, hisz ahogy itt is írták a magasságomhoz nem olyan kevés.

Az anorexiások általában csont soványak....

Lehet, hogy keveset eszem de valahogy nekem mindíg elég...

70. vacsa
2015. aug. 27. 11:26
kicsit sok lett a hogy az utolsó mondatomban :)))
69. vacsa (válaszként erre: 68. - Gribedli***)
2015. aug. 27. 11:25

Ó, azért ordít rólam némi zsír, de mindig lepisszegem :) Magamnak meg a jóuramnak így tetszem, a többi nem számít ;)


Én már 53,5 kilósan orvosnál voltam, a férjem vitt el. Fáradékony voltam, nem tudtam aludni, csurom csatakosan ébredtem reggelente... A doki megállapítása ez volt: maga éhezik.

Na, az pofon volt.


A fórumindítóra ráférne egy kivizsgálás, lehet hogy már az segítene, hogy látná hogy tönkreteszi magát.

68. gribedli*** (válaszként erre: 66. - Vacsa)
2015. aug. 27. 11:18
Lehet, hogy az emberek nem tudnak még hozzászokni a mostani külsejéhez. És jól mondod, a kiló az csak egy szám, a kinézet a fontos, vagyis te képen nem úgy nézel ki, hogy lenne felesleged, de pl rólam 56 kilósan ordítana zsír, ha ezt nem terhesség miatt produkálnám. Te meg kórházban lennél 45 kilósan, mert neked nem ez az alkatod.
67. algea (válaszként erre: 1. - Moyra.)
2015. aug. 27. 11:15
Az anorexia nem kizárólag akkor lehet érvényes valakire, ha a súlya a normál tartomány alatt van. Én voltam anorexiás, és bár kilátszottak a csontjaim rendesen, önmagában ugyanazzal a súllyal és magassággal valaki simán lehetett tök egészséges is. Az anorexia pszichés betegség, rendkívül összetett mozgatórugókkal és szimptómákkal valamint tünetekkel. Ezek közül a legtöbb olyan, ami önmagában még teljesen normális, csak összeadódva adnak ki egy kórképet (ezért is nem kezdem el sorolni őket, mert nem akarom, hogy egyesével jelezzék fórumozók, hogy ezek náluk is megvannak, mégsem anorexiások).
66. vacsa (válaszként erre: 63. - Gribedli***)
2015. aug. 27. 11:12
Ezért kértem képet, mert egyforma magasak vagyunk és én pl. 45 kilósan halott lennék. Olyan az alkatom, csontozatom. Az én legmagasabb súlyom 78 kiló volt. Szóval sok a hasonlóság, ezért érdekelt hogy jól néz ki ezzel a súllyal, vagy esetleg szemre tényleg kórosan sovány.
65. gribedli*** (válaszként erre: 60. - Moyra.)
2015. aug. 27. 11:10
Ha kicsit többet ennél, feljönne 40 kiló?? Nem eszik ennyire forrón a kását.
64. vacsa (válaszként erre: 60. - Moyra.)
2015. aug. 27. 11:08

Én 56 kilósan dagadt vagyok akkor. Nézd meg a képemet.

Itt a baj: "ha kicsit többet ennék olyan lennék mint régen"

Azért a 45 és a 80 között elég széles a sáv.

Vérvételen voltál mostanság?

63. gribedli*** (válaszként erre: 59. - Vacsa)
2015. aug. 27. 11:08

Szerintem nem túl kevés, én 161 vagyok és 48kg. És nem mondják rám, hogy anorexiás, könnyű csontozatom van, ezért vagyok ennyi, de van rajtam egy csomó izom, semmi alultápláltság. Mondjuk én eszem is, legalább 5x annyit mint ő, saccperkábé... Naponta 6x eszem, 3 óránként. Bazi sok kaja együtt, kalória nem olyan sok, de tudnék mutatni olyat, aki kevesebbet eszik nálam és mégis van rajta plusz.


Én inkább azon lepődtem meg, hogy ha ilyen könnyű csontozatú és ilyen alkat, akkor hogyhogy előtte 80kg volt? Még szülni is csak 56-al mentem, pedig szerintem egy nőnél a terhesség utolsó napjait súlyban überelni nemigen szokta élete során. Szóval nála stimm lenne a magasság/súly, ha nem venném figyelembe, hogy előtte mennyi volt. De mivel volt ott nagyon sok hormonális probléma a túlsúly miatt, ha ilyen fiatalon lett menopauzás, elhiszem, hogy ettől ennyire megborult a súlya.

62. 25800e2d09 (válaszként erre: 60. - Moyra.)
2015. aug. 27. 10:54
Ga kicsit többet ennél nem lennél gyenge.. Előbb utóbb kórház lesz a vége de a pszichiátria. A hozzád hasonlók ott kötnek ki jó esetben (mert ott a tepsi is de végül is legalább a krematóriumban a kemencének nem okozol nagy problémát...
61. 25800e2d09 (válaszként erre: 58. - Jacques)
2015. aug. 27. 10:52
Köszönöm Emese.. De te sem érted. Az ano testkép zavar. De nem minden testkép zavar anorexia... Nekem pl volt)van) testkép zavarom de már gyógyulóban de ez nem ano.. Érted?
60. Moyra. (válaszként erre: 59. - Vacsa)
2015. aug. 27. 10:50

Nem szeretnék magamról felrakni képet, egész alakos kép nincs is róllam nem szeretem a testem így nem is nagyon engedem, hogy lefényképezzenek.

Szerintem a magasságomhoz jó a súlyom, és ha kicsit többet ennék olyan lennék mint régen....

59. vacsa (válaszként erre: 49. - Moyra.)
2015. aug. 27. 10:29

Itt komoly pszichés zavar van:(

Ha ennyire foglalkoztat hogy tartsd a súlyod, akkor kezdj el olvasni, kutakodni az egészséges étrend témakörben. Állítsd össze az étrendedet, megfelelő minőségű-mennyiségű tápanyagokból. Szánj rá időt, energiát. Mert tudom - magamról - hogy a legkönnyebb minimálisra csökkenteni a bevitelt, "oszt annyi", de ez a legrosszabb amit tehetsz.

Én pl. nagyon nehezen szoktam rá hogy reggelizzek. Van amikor simán megy, ma már majdnem fél 11, itthon vagyok és egyszerűen nem éheztem meg. De kényszerítettem magam hogy egyek. Itt ülök a kis zabkásámmal és gyűröm befelé. Mert ennek már a tízórainak kellene lennie...


Mutatnál magadról képet? Nekem ez a súly irtó kevésnek tűnik :(

58. Jacques (válaszként erre: 57. - 25800e2d09)
2015. aug. 27. 10:29

"Az anorexia nervosa egy pszichés betegség, az evészavarok egyik alapvető típusa. Az anorexia szó szerinti jelentése az étvágy elvesztése („orexis” = vágy, „an-orexis” = vágy elvesztése). A nervosa kiegészítés a betegség pszichés (idegi) eredetére utal. A köznyelvben gyakran anorexiának rövidítik, ami azonban helytelen. Anorexia az orvosi nyelvben csupán étvágytalanságot jelent a kiváltó októl függetlenül. A betegséget elsőként a francia Ernest-Charles Lasègue és a brit William Gull írta le 1873-ban.


Ennek az evési problémának fő jellemzője, hogy a beteg drasztikus mértékű fogyásra törekszik. Orvosi esetnek tekinthető az, aki legalább 15%-kal könnyebb, mint a legkisebb normális súlya. Az önéheztetéshez gyakran társul kényszeres tornázás is. Mindezek hátterében az áll, hogy az anorexiás személy testképe torzult, túl kövérnek látja magát. A betegség azért is figyelemre méltó, mert a kialakulása után a halálozási arány eléri a 8-9%-ot."

57. 25800e2d09 (válaszként erre: 50. - 0c7adf8ee7)
2015. aug. 27. 10:10
Ácsi ácsi.. A testkép zavar és az ano nem ugyanaz.. Ezt a hibát rendszerint elkövetik mikor a skizofréniát keverik a tudathasadásos személyiségzavarral.
56. Channa* (válaszként erre: 55. - Mosolyka1111)
2015. aug. 27. 09:38

Akkor jó:D

De szerinted anorexiás volt? Ez a súly nagyon kevés volt a magasságához.

Írd le légy szíves, hogy mit gondolsz!


Nem kifejezetten neked: ha én kicsit többet fogytam/fogyok, akkor engem azonnal küldtek/küldenek dokihoz. A szüleim akkor is elvittek dokihoz, amikor csak többet nőttem, mint, ahogy tudtam hízni:D

Amióta ők meghaltak, azóta a férjem, gyerekem, tesóm, nénikéim küldenek dokihoz, ha sokat fogyok:D Én nem diétól szoktam fogyni.....

55. mosolyka1111 (válaszként erre: 39. - Channa*)
2015. aug. 27. 08:50
Már nem ěrint,összekapta magát,csinos és vigyáz magára.
54. gribedli*** (válaszként erre: 49. - Moyra.)
2015. aug. 27. 08:50
Ehetsz mások előtt! Egyél meg egy nagy tál salátát vagy egy tányér főzeléket, nem kötelező, hogy csülökkel a kezedben legyél velük az asztalnál!:) De ne is miattuk, hanem magad miatt tedd!
53. Cippora (válaszként erre: 50. - 0c7adf8ee7)
2015. aug. 27. 08:48
Azért ilyeneket nem kellene ilyen határozottan kijelenteni,hacsak nem vagy orvos...
52. Anyagi (válaszként erre: 47. - Bibity)
2015. aug. 27. 08:47

Ez jó! :)

Mármint az oldal!

2015. aug. 27. 08:47

Nem vagy anorexiás,csak átestél a ló túloldalára.Én is jártam így,egy magánéleti válság hatására eljutottam oda,hogy reggel 10-kor ettem először és utoljára,és rengeteget sportoltam.Mikor itt-ott elkezdtem elájulni akkor észbe kaptam.

Többet kellene enni,legalább a reggelidnek kellene kiadósabbnak lenni,mert alig eszel szénhidrátot,nem csoda ha erőtlen vagy.

2015. aug. 27. 08:46

"... én nem szeretem magam....

Nem akarok megint visszahízni, egy dekát sem.

Naponta mérem a súlyom, mert idegesít híztam e."


Súlyos testképzavarod van!

Anorexiás vagy!

Sürgôsen orvos, amíg nem válik tragikussá a helyzeted!

Ez lassú suicid állapot!

49. Moyra.
2015. aug. 27. 08:40

2 évvel ezelőtt amikor kiderült nem lehet saját gyermekem, elgondolkodtam dolgokon.

Példázl, hogy kellenék valakinek ha nem lehet gyermekem plus kövér is vagyok...

Ezután kezdtem el sportolni, és diétázni amit a mai napig csinálok.

A súlyom nem stagnál, most lassabban de csökken.

Nem szoktam mások előtt enni talán azért, hogy ne jegyezzék meg ez milyen kevés stb...

Megértem, hogy anyukám aggódik, de én nem szeretem magam....

Nem akarok megint visszahízni, egy dekát sem.

Naponta mérem a súlyom, mert idegesít híztam e.

48. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Moyra.)
2015. aug. 27. 08:39

A súlyod alapján nem vagy anorexiás, de ha erőtlen vagy, az nem jó. Akkor lehet, hogy nem eszel eleget, illetve nem a jó kajákból. Nem kell ahhoz sokat enni, hogy tápanyagokban gazdag étrended legyen, de abból, amit a 7-es hszben írtál, bármelyik orvos megmondja, hogy ebből hiánybetegség lesz. Lehet, hogy ezért vagy erőtlen. Sportolsz is, szóval nem is értem, hol vannak a zöldségek az étrendedből?


Megértem, ha depressziós vagy amiatt, hogy a korábbi túlsúlyod tönkrevágta a petefészkeidet, de a kaja, amit írsz, semmit nem tartalmaz szinte, amire egy 24 éves, sportoló nőnek szüksége van. Nem kell cukor, vagy szarok, de kellene sok értékes dolog: több fehérje, több rost, több zöldség, stb.

47. bibity
2015. aug. 27. 08:26

10 óraira, uzsonnára 1-1 db gyümölcsöt. Vacsira 100 gr sovány túrót a joghurthoz, és 2-3 korpovit kekszet, ha szereted. Ezektől nem fogsz meghízni, de beviszel plusz tápanyagokat. Ha gondolod, jelentkezz be a kalóriabázis.hu oldalra, ahogy itt sokan, és írd be, hogy 45 kg szintentartása. Sokkal több kalóriát fog javasolni, mint most eszel.


És szerintem amennyit most eszel, az nagyon veszélyesen kevés. Lebontod az izmaidat, aztán belül a létfontosságú szerveket, ha nem eszel több fehérjét pl.

46. Anyagi (válaszként erre: 7. - Moyra.)
2015. aug. 27. 08:25

Ez egy fogyókúrás étrend!

Neked már biztosan nem kellene fogynod!!!!

Hogy áll a súlyod? Csökken, vagy stagnál?

Ennyi kalória, főleg sportolással kombinálva, erős fogyókúrának tekinthető!

45. bibity (válaszként erre: 7. - Moyra.)
2015. aug. 27. 08:18
Ha félsz, hogy visszahízol, kezd el fokozatosan hozzá tenni egészséges ételeket. Elsőre pl. Reggelire egy graham zsemle, vagy egy szelet teljes kiőrlésű kenyér, szelet sonkával. Ennyitől még nem fogsz hízni, de több energiád lesz.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook