Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért kell várni menszesz után a terhességi teszt pozitív ill negatív eredményére? fórum

Miért kell várni menszesz után a terhességi teszt pozitív ill negatív eredményére? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. valaki03 (válaszként erre: 7. - Brigi870403)
2007. dec. 12. 05:58

Szija, mekem azt tanácsolták ilyenkor hogy csinálni kell egy tesztet és 72 órára rá még 1-et...és ha mind a kettő ugyanojan akkor 100% az eredmény...

Az idegességtől vagy a stressztől is késhet a menses, vagy valamilyen betegség miatt, mindenesetre fordulj orovoshoz szerintem.

9. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - Brigi870403)
2007. aug. 3. 15:58
Ugyanez volt a problémám, és május közepétől júli elejéig semmi nem volt, negatív terhesteszt, úgyhogy dokihoz mentem. Kaptam gyógyszert, és most minden rendben. Menj oevoshoz. Ez a legjobb, amit tehetsz.
8. win (válaszként erre: 7. - Brigi870403)
2007. aug. 3. 15:48
Én a helyedben mindenképpen ellátogatnék egy nőgyőgyászhoz minél előbb, mert akár betegségnek is lehet az egyik tünete az elmaradó menstruáció.
2007. aug. 3. 13:21
sziasztok! nekem 2 hetet késik tesztet csináltam az negatív lett, de még mindig nem jött meg. június óta nincsen menstruációm. nem tudom mit tegyek mert nem tudom eldönteni hogy terhes vagyok e vagy sem. ha tud valaki segíteni hogy mit tegyek válaszoljon! elöre is köszönöm!
6. win
2007. máj. 8. 19:32
Ha jól emlékszem, akkor azért ezen időponttól javasolják, mert a terhesség kialakulását követően elkezd emelkedni a Hcg szint a szervezetben, de a tesztek csak egy bizonyos érték után tudják kimutatni. És általában nagyjából erre az időpontra éri el az adott szintet a Hcg.
2007. máj. 8. 19:09
Sziasztok! Én ugy jártam ,hogy csináltam egy tesztet az elmaradt menstruációm 1. napján és negatív lett az eredmény. Pár napra rá csináltam még egy tesztet akkor már látszott a második csík is. Sajnos méhem kívüli volt és majdnem az életembe kerűlt.
2007. ápr. 5. 14:41
Jobb ha vársz ,szerintem annál biztosabb.Viszont nekem van egy rossz tapasztalatom ,mert az elsö terhességemnél ugy körül már 6 hetes lehettem ahogy utánna számoltam ,és nem mutatott ki semmit sajna:((Igy most azt mondom nem olyan biztonságos ,jobb ha az orvosodat is fölkeresed ,ha kételyeid vannak akár pozitiv akár negativ.És mindegy ,hogy mennyi idö elteltével végeszted el a tesztet.
3. gyopár (válaszként erre: 1. - Etty61)
2007. jan. 24. 12:35

Nem tudom, én még csak egyszer csináltam tesztet, de csak késett. Úgy rémlik, az volt ráírva, hogy az elmaradt menstruáció után mutatja ki.


Most megnéztem egynek a papírját (van itthon), ez áll rajta:" A terhesség az elmaradt menstruáció első napjaiban már kimutatható." Nem írja, hogy esetleg korábban is.

2. mimo
2007. jan. 24. 06:37

Állitólag már a menstruácio előtt 2 nappal a reggeli vizeletből kimutatható a HCG.De az a biztos hogy menstruáció kimaradása után 2 nappal már tutti az eredmény!!!!!


Nekem 12 nappal a kimaradt vérzés után pozitivitást jelzett....de nem voltam terhes((((((.azota nem bizok igazán a tesztekben((((((((((

2007. jan. 24. 05:17
nem biztos hogy meg kell várni a menszesz elöbb is kimuthatható
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook