Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért kell segítenünk azoknak a deviza hiteleseknek, akik teljesen feleslegesen vettek fel hitelt? fórum

Miért kell segítenünk azoknak a deviza hiteleseknek, akik teljesen feleslegesen vettek fel hitelt? (beszélgetős fórum)

153. f77a773716 (válaszként erre: 151. - A0c1361e44)
2010. szept. 23. 09:15
Nem érted. Ő simán a Ft-ot adta el CHF-ként. És most CHF-ként hajtja be rajunk.
152. krisy74 (válaszként erre: 148. - A0c1361e44)
2010. szept. 23. 09:12

Hát én rengeteg helyen leárazva látom másnap, vagy este már az ilyen ű

árukat.

De amúgy pedig nem neked írtam!!!

Egy bankos nem tudom mit keres itt, ilyen fórumon. Örülj, hogy van kiváló munkaadód, és ne más nyomorán élvezkedj te szerencsétlen!

151. a0c1361e44 (válaszként erre: 149. - F77a773716)
2010. szept. 23. 09:12
Miért ne vett volna? Nem a bank kertjében terem a CHF.
150. a0c1361e44 (válaszként erre: 144. - Krisy74)
2010. szept. 23. 09:11

Nem mondtam, hogy sajnáljuk, de amikor felveszünk egy hitelt, akkor utána tudunk nézni dolgoknak. Az Általános szerződési feltételek tartalmaznak mindent. Az egyoldalú szerződés módosítástól kezdve mindent.

Általában az egyezség azért nem lesz pozitív, mert a pultokba nem hozzáértő emberek dolgoznak. Levelet kell írni, amire a banknak kötelessége válaszolni, és nem annyiba hagyni...

149. f77a773716 (válaszként erre: 142. - A0c1361e44)
2010. szept. 23. 09:11
Amikor felvettem CHF-ben a hitelem 175 Ft-os árfolyamon, akkor vajon a bank vett CHF-t? Tudomásom szerint nem. Viszont most tőlem 210 Ft-os árfolyamon követeli vissza a 175 Ft-os CHF-t.
148. a0c1361e44 (válaszként erre: 146. - Krisy74)
2010. szept. 23. 09:08

De olcsóbban sem adják, hogy ne kelljen ingyen kidobniuk, ugye?

Tehát olyanok, mint a bank....

147. Anka71
2010. szept. 23. 09:04
Igen, segíteni kell. Mi pedig (akiknek nincs hitelünk), örüljünk, hogy nincs. Szerintem.
146. krisy74
2010. szept. 23. 08:59

És a másik...

A bankok "egyoldalúan, önkényesen" úgy változtathatnak, ahogy akarnak.


A kisembereknek ki segít? Mit tud tenni?


PL: A pék legyártja a kenyeret..nem tudja eladni... mit csinál kidobja? és benyeli a dolgot.. vagy a zöldséges vagy bárki.... Ők nem adják másnap drágábban a kenyeret és a zöldséget, mert tegnap ki kellett dobniuk a megmaradtat...


Na jó lehet ez egy kicsit ki lett sarkosítva.. de valahogy így kellene gondolkodni.

És a kis pék vagy zöldséges, nem olyan haszonnal dolgozik mint egy bank...

145. Kiss Mária (válaszként erre: 144. - Krisy74)
2010. szept. 23. 08:57
Nem véletlen, hogy a válságból szinte egyedül ők nem éreznek semmit
144. krisy74 (válaszként erre: 142. - A0c1361e44)
2010. szept. 23. 08:54

"Szidhatjuk a bankokat közösen, de ha belegondolunk nem ők tehetnek a problémánkról. Ők ebből élnek, és valljuk be amikor szükségünk volt a hitelre nem gondoltunk arra, hogy de szemetek, csak ki akarnak szúrni velünk. "


Na azért nehogy már sajnáljuk a bankokat!!!

Itt kellene megmutatni a "szolidaritást" nekik is... Nem kis haszonnal dolgoznak, szóval szerintem ha akarnának tudnának segíteni... de nem is akarnak, ezt hallom nem egy ismerőstől akinek lakáshitele van. Még ha egyezkedni akarnak is, elutasítják őket,vagy váratják hónapokig a válasszal, mire már felgyülemlik a sok kifizetetlen csekk.

Szóval szerintem itt a bankoknak is jobban kellene törekednie a megoldásra.

143. Kiss Mária (válaszként erre: 142. - A0c1361e44)
2010. szept. 23. 08:24
Megértem én, nem is ezzel van a probléma. Hanem magával a kérdéssel amit a fórumindító tett fel. Mert nem arról van szó, hogy dobjuk össze amink van és abból fizessük ki azok adósságát akik nem tudnak fizetni. Nem fizetünk helyettük, hisz az ő hitelük lesz meghosszabbítva, átalakítva. Csak ugye azzal nem lehet fórumot indítani és keverni azt a bizonyost
142. a0c1361e44 (válaszként erre: 130. - Kiss Mária)
2010. szept. 22. 21:28

Pedig lehet. Én újpesten vettem ebben az évben 8,5 ért egy 70 nm-t.

Természetesen hitelt is vettem fel.

És mint irtam már, én a válság előtt lettem munkanélküli és a férjem is, ezért eladtunk mindenünket (lakás, kocsi, bútorok), és 3 év után idén áprilisban újra kezdtük az "életünket".

Mivel nem a válság előtt történt, senkit nem érdekelt a sorsunk, és be kell vallanom, hogy van még mit fizetnem. Mindent áron alul tudtunk eladni, valamint volt, amit nem tudtam kifizetni, azt még most is törlesztem.

Ezzel nem akarom azt mondani, hogy ne segitsenek a most bajban lévőkön! És azt is tudom, hogy a bankok általában nem túl segitőkészek, és abban is biztos vagyok, hogy az állam sem azokon fog segiteni, akik tényleg rászorulnak. Sajnos én úgy látom, hogy amióta megy ez a huza-vona, a devizahitelesek várakoznak. Meg sem próbálnak semmit legtöbben. Várják a megoldást kivülről.

Én tudom, hogy nehéz munkát találni, főleg jól fizetőt, azt is tudom, hogy az adóság csapdából nehéz kikászálódni, azt is, hogy nehéz lakást eladni, és azt is, hogy értékeink eladása után nem marad pénz lakásra, de ha csak várjuk az állam segitségét, akkor nem csak a tőketartozásunk növekszik, hanem súlyos késedelmi kamatokat kell fizetnünk!

Nem szabad várakozni! Menni kell a bankba, egyezkedni velük, stb. És ha sikertelen, akkor is tudjuk, hogy mi megpróbáltunk mindent.

Szidhatjuk a bankokat közösen, de ha belegondolunk nem ők tehetnek a problémánkról. Ők ebből élnek, és valljuk be amikor szükségünk volt a hitelre nem gondoltunk arra, hogy de szemetek, csak ki akarnak szúrni velünk.

Be vallom, bankos létemre nem értem valaki hozzászólását, amikor azt irta nincs pénzmozgás, azaz nem devizát kapott. Attól, hogy efektive nem kézből-kézbe adjuk a pénzt, attól még pénzmozgás van, hiszen a számlapénz is pénz.

2010. szept. 22. 20:39
6-8 milliós hitellel már szépen lehet lakást venni, mondjuk 10-11 millásat Bp-en. Ezzel nincs gond.
140. spinneli (válaszként erre: 129. - Barát1)
2010. szept. 22. 20:15
Ebben teljesen egyetértek veled a sajnálni és a nem egyetérteni teljesen különböző dolog.
139. spinneli (válaszként erre: 123. - Pocakmanci)
2010. szept. 22. 20:13
Valószínűleg igazad van, a futamidő hosszában sajnos nemigen volt választásunk, bár én is hosszúnak találtam egy ilyen alacsonyabb összegű hitelhez.
138. b73e24f31f (válaszként erre: 137. - C27c71e957)
2010. szept. 22. 19:30
Nem a kérdésre válaszolt! Az a kérdés: miért kell segíteni!
2010. szept. 22. 19:27

"Mi történt ma?


Ma Magyarországon 274 kisbaba született.


A mai napon 344 fiatal ünnepli a 18. születésnapját. Ebből 319 szülei számára ez a nap teljesen váratlanul érkezett meg, ők egyetlen forint céltartalékot sem képeztek gyerekük életkezdésére és felsőfokú tanulmányaira.


Ma 329 áruvásárlási hitelt vettek fel fogyasztási javakra összesen 34 millió forint értékben.


Ma 375-an vásároltak maguknak lakást vagy házat.


Ma 586 ingatlan fedezetű hitelszerződést írtak alá. Ebből 554-at úgy, hogy el sem olvasták a szerződést.


Ma 122 ifjú pár házasodott össze. Ebből 83 még sosem beszélte meg, mik legyenek a közös stratégiai pénzügyi terveik.


Ma 68 számú válást mondtak ki. Ebből 37-nek egyértelműen pénzügyi okai voltak. Ennek következtében 94 gyerek került csonka családba.


Ma 1497 újabb adós került a BAR listára, ahol már eleve 786.000-en voltak. ők a hiteleikből a minimál bért meghaladó összegű hiteltartozást több mint három hónapja nem törlesztettek. Még ha később majd bepótolják, akkor is ezt a megcsúszást 5 évig tárolja a rendszer, így gyakorlatilag évekig nem kaphatnak semmilyen hitelt.


Ma 297 ember vonult nyugdíjba és csatlakozott a már nyugdíjban lévő 3.157.000 társukhoz. Az ő első nyugdíjuk átlagosan 68%-a lett az utolsó nettó keresetüknek. A ma nyugdíjba vonulók átlagosan 298.000 forint pénzügyi tartalékkal kezdték el nyugdíjas éveiket.


Ma a magyar lakosság 13.973.456 darab pénzügyi tranzakciót hajtott végre. Közülük 292-en jártak pénzügyi tanácsadónál.


Ma a magyar általános- és középiskolákban összesen 0 órában tanítottak pénzügyi ismereteket – Végülis minek? "

Dr. T.A.-tól (remélem nem haragszik meg).

2010. szept. 22. 19:22
Én inkább pl azt kérdezném meg, hogy a bank miért adott 10 milliós hitelt 14 milliós házvásárlásra nyugdíjas férjnek, és nyugdíj előtt álló feleségének? ( tv-ben volt a riport) Várható volt, hogy nem tudják fizetni, már csak a koruk miatt is.
135. b73e24f31f (válaszként erre: 6. - Gummy)
2010. szept. 22. 19:02
A segítség különben sem azoknak szól akiknek áruhitele van! Lakáshitelről van szó! Lennél te olyan helyzetben majd szeretnéd ha segítenének. Különben is te személy szerint hogyan segíted őket?
134. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Gummy)
2010. szept. 22. 19:00
Miért kell ilyen embertelen kérdést feltenni???? :S
2010. szept. 22. 18:32

Mint írtam itt leginkább az a baj, hogy a hitelfelvevők nagyrésze át lett vágva.

Az államnak, illetve a PSZÁF-nak kötelessége lenne megvizsgálni, hogy a devizahitel mögött volt-e/van-e tényleges deviza pénz mozgás. Ha nincs, akkor igenis, hogy a felvételkori árfolyamon számolva váltsák át Ft hitelre a devizahiteleket, mert ebben az esetben az ügyfélnek nincs árfolyamvesztesége. Persze a bank ekkor elesne egy csomó nyereségétől.

Ezért nem sajnálom a bankokat a bankadó miatt.


A másik gond, hogy miért azt mondják, hogy a bajbajutott devizahiteleseket kell megsegíteni? Miért nem mindenkit, aki devizahitelt vett fel?

Mi alapján szűrik ki, hogy te vagy ő vagy én bajban vagyok-e?

Attól, hogy én jól keresek és tudom fizetni a törlesztőmet, lehet h az én életkörülményeim is megváltoztak, pont a magasabb törlesztőrészlet miatt. És most nem arra utalok, hogy hopsz, nem tudok elmenni évente 2x nyaralni.

132. Kiss Mária (válaszként erre: 131. - Barát1)
2010. szept. 22. 18:02
Jó persze
131. Barát1 (válaszként erre: 130. - Kiss Mária)
2010. szept. 22. 18:01
Van, nem is egy, nem fontos előkelő környezetbe menni lakni, ha nincs pénze az embernek.
2010. szept. 22. 18:00
Pesten 6-8 milliós lakás, háát érdekes
129. Barát1 (válaszként erre: 125. - Spinneli)
2010. szept. 22. 17:59

Én kihangsúlyoztam már többször, hogy akik vettek egy 6-8 milliós lakást és bajban vannak, azoknak segítenék, mert rajtuk kívülálló okokból megváltoztak a körülményeik.

Sajnálni senkitől sem sajnálom, csak nem értek egyet a dologgal és az a cikk amit belinkeltem pontosan ezt taglalja, csak nekem nem sikerült úgy leírnom, hogy az jöjjön le belőle amit akartam, ez valószínű azért van, mert nem vagyok újságíró.

2010. szept. 22. 17:56
Ja, és a bankokat is picsán kell rúgni, naná, hogy jó nagy hiteleket akarnak kiadni, és naná, hogy minél nagyobb áron, így hát jobban kell szabályozni, hogy mire és milyen mértékű hitelt lehet max felvenni.
2010. szept. 22. 17:54

Mindazok ellenére, amiket leírtam, és megróttam a felelőtlenül hitelfelvevőket (luxuscuccokra, drágább, túl nagy lakásra, stb.), senkinek nem kívánom, hogy utcára kerüljön, és beletörődök, hogy a költségvetésből segítik majd őket, sőt, remélem, hogy nem fognak emiatt életek tönkre menni; s ennek ellenére nem bánom, hogy segítik őket.

Csak esetleg tanuljanak belőle az emberek és ne hülyézzenek le majd engem, hogy én miért a sokkal drágább ft hitelt vettem fel.

126. Kiss Mária (válaszként erre: 119. - Spinneli)
2010. szept. 22. 17:54
Ez sajna tényleg így van, látom az ügyfeleinkkel kapcsolatban is...
2010. szept. 22. 17:51

Barát1, igen valamilyen szinten biztos megterheli az állami költségvetést, de elég nehezen tudom elképzelni, hogy ez konkrét kiesést okozna egyes átlagpolgároknak.

Persze ha majd lesznek pontos kiesési számadatok, lehet beszélgetni.

Én egyébként személy szerint egyátalán nem pártolom a felelőtlenül felvett hiteleket, de azt sem, hogy félinfók alapján sajnáljuk mástól azt ami nem is a mienk.

2010. szept. 22. 17:49
Meg a képtelen ötletek... Hogy majd az önkormányzatok megvásárolják azok lakását, akik nem tudnak fizetni, és visszabérlik tőlük a tulajdonosok. Emlékszem, amikor először hallottam, röhögőgörcsöt kaptam. Csóró önkormányzatok, miből vegyék meg ezeket a lakásokat?! A mienk pl. a 2. legjobban eladósodott önkormányzat, azt hiszem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook