Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért kell eldobni a maradék tápszert? Hűtőben sem tárolható még pár órát? fórum

Miért kell eldobni a maradék tápszert? Hűtőben sem tárolható még pár órát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jan. 6. 13:31
Hát minálunk régebben gyakran előfordult, hogy hagyott a lánykám kb. 80-100 ml-t a cuclisüvegbe, előtte nap meg megitta mind a 210 ml-t amit megcsináltunk, így aznap mikor majd a fele megmaradt bizony mi betettük a hűtőbe és volt hogy majd 12 órát is állt ott mikor felmelegítettük és neki adtuk. És jelentem még mindig él és egészséges. És nem volt tőle semmi hányás, hasmenés, vagy kiütés semmi. Azért a tápszer nagyon drága, hogy csak úgy pazaroljuk. Sztem.
2009. jan. 6. 13:28
A súlygyarapodás mértékét elsősorban örökletes adottságok, táplálkozási szokások befolyásolják. A legtöbb csecsemő egyéves korára háromszorozza meg születési súlyát, a hossza pedig általában 73-75 centiméter.
2009. jan. 6. 13:25

szerintem semmi nincs a sülyfejlödásével.

ne aggódj a védönö és a háziorvos erre ugy is oda figyel.

nagyon szépen szopizik akkor!!!

2009. jan. 6. 13:24
ja és mennyivel születtett?mert az én fiam 3320 született 3230grammal jöttünk haza 6 hetesen 5200 gramm volt,nem elég a tejcsid vagy nem tápláló?
18. cb4c323adf (válaszként erre: 17. - Calyxgraphic)
2009. jan. 6. 13:22
és akkor 6 hét alatt összesen mennyit hizott?
17. calyxgraphic (válaszként erre: 15. - Zsanetta)
2009. jan. 6. 13:17

6 hetes

amikor megmertem a mult heten akkor kb 550grammot szopott/24ora

2009. jan. 6. 12:59

gondolom azért mert magas a fehérje tartalma...

ezért kell a gombával vigyázni,meg a csirkemellel,meg a hallal is....ha ezekre odafigyelsz,akkor naná,hogy a pici csecsemő egyszer használt tápszerével sem kísérletezel,hiszen nekik még nem kifejlett az immunrendszerük...

2009. jan. 6. 12:55

mennyi idös a babád????

ja félreértés ne essen én azt irtam hogy 24 órára elöre el lehet késziteni a tápszert.

és ha az evésnél hagyott benne ,a cumisüvegbe azt igen ki kell önteni.

azt mi sem adjuk oda már egyik gyereknek sem.

ja és méred szoptatás elött illetve után csak azért kérdezem hogy tudjam mennyit eszik egy alkalommal.

a napi folyadékmennyiségük egy napra testsúly/kg-ént 100-120 ml. tehát neki kb.400-450 ml-s a folyadékterve.perszte ha több az nem baj.

2009. jan. 6. 12:41
amugy en is kiontottem, mert ugy irja a dobozon, csak kivancsi voltam van-e valaki aki tudja miert is van ez igy
2009. jan. 6. 12:35
Szia! Azért kell kidobni mert szalmonelát lehet kapni tőle és a kicsinek nem lenne jó!
12. Ada12 (válaszként erre: 11. - Emily)
2009. jan. 6. 12:32
Én is kiöntöttem, vhogy arra gondoltam, h nekem se lenne gusztusom a reggeli kakaót, v kávét este meginni.
11. emily (válaszként erre: 10. - Calyxgraphic)
2009. jan. 6. 12:30
Nem vagyok szakértője a témának, így érdemi választ nem tudok adni, hogy ez a baci ugyanolyan-e mint az a baci, ha erre jár egy szakértő, akkor majd megkérdezzük. :) Mindenesetre én kiöntöttem azt a tápszert, amit a kislányom meghagyott, persze mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja.
10. calyxgraphic (válaszként erre: 6. - Emily)
2009. jan. 6. 12:27
igazad van, de hat ez relativ... a baba kezen nincsenek bacik es azt is bekapja par ora mulva is... az nem baj?
9. emily (válaszként erre: 6. - Emily)
2009. jan. 6. 12:24
Kimaradt egy "nem"! Tehát: "nem feltétlen"...bocs! :)
2009. jan. 6. 12:23
ja amugy anyatejes baba es szeretnem ha ez igy is maradna jo sokaig
7. calyxgraphic (válaszként erre: 4. - Zsanetta)
2009. jan. 6. 12:23

csecsemoosztalyon?

akkor lehet te tudod hogy nagyon keves-e a gyarapodasa a lanyomnak.

3320gr volt amikor kiengedtek a korhazbol es most kb 3800gr, de ugy kovetkeztetek a ruhakbol itelve hogy hosszra nott eleg sokat

amugy nem sovany a baba

de a doki szerint tapszert is kell adjak neki

2009. jan. 6. 12:22
A kérdés a MARADÉK tápszerre vonatkozott, és nem az előre elkészítettre. Szerintem amiből már egyszer evett a baba, abban elkezdenek szaparodni a bacik, pont, mint amikor közvetlenül az ásványvizes üvegből iszunk. És az ugye már feltétlen jó pár óra múlva a babának... Szerintem.
2009. jan. 6. 12:19

kosz a valaszokat.

lehet csak a tapszergyarto tul elovigyazatos?

2009. jan. 6. 12:06
én csecsemöosztályon dolgozom és mi egy gyereknek 24 órára készitsük el a tápszerét és tároljuk hütöben semmi baja nincsen ettől még,másképpen nem engedné a higéne felelős
3. Ekka
2009. jan. 6. 11:58
Szerintem tárold nyugodtan. Nem azt mondom, hogy hetekig, de én ismerek nem egy kismamát aki pl. este keverte be a reggeli tápszert. (nem lett semmi baja a kicsiknek)
2009. jan. 6. 11:58
gondolom attól is függ, hogy hány óra múlva eszik legközelebb a csemetéd
2009. jan. 6. 11:56
Miert kell eldobni a maradek tapszert? Hutoben sem tarolhato meg par orat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook