Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért jó magyarnak lenni, avagy amire büszkék lehetünk fórum

Miért jó magyarnak lenni, avagy amire büszkék lehetünk (beszélgetős fórum)


1 2 3
59. Mezei Virág (válaszként erre: 55. - Bözsi néni)
2019. aug. 30. 12:07

Hááát igen...

Van néhány újabb gyöngyszem írás is, de azok frissek, és azonnali törlésre lennének ítélve.

58. Channa* (válaszként erre: 56. - Globus)
2019. aug. 29. 22:08

Tényleg van benne igazság is:D


"Ha valaki többet érez belőle sajátnak, lelke rajta."


És teljesen egyetértek veled;)

57. df1e1c376c (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2019. aug. 29. 22:04

Valahogy en is igy vagyok.

De pl. annak orulok, hogy az anyanyelvem a magyar, mert nagyon kifejezo, es ugy tudunk beszelni egymaskozt, hogy az egyeb vilagnyelveket beszelok egy kukkot nem ertenek belole, ha azt szeretnenk.

Bar hozzateszem, nagyon jol esett, mikor a haztulajnak segitettem, mert lattam, hogy valami boszmeseget probalt egyedul cipelni, o meg (mivel egy 60 kilos, vekony no vagyok) eliszor azt mondta, nehez lesz az nekem, en meg ravagtam, hogy ne viccelj, akkor azt mondta, hogy a magyar csajok erosek es gyakorlatiasak, ill. szorgalmasak.

56. globus (válaszként erre: 48. - Mezei Virág)
2019. aug. 29. 21:46

Családom tagjaira ezek közül konkrétan igaz egy rész: "minden nap felváltva együtt eszünk" :))

Ha valaki többet érez belőle sajátnak, lelke rajta.

55. Bözsi néni (válaszként erre: 48. - Mezei Virág)
2019. aug. 29. 21:37

Nagyon találó és azóta sem változott semmit.

Sajnos.

54. andita1 (válaszként erre: 52. - Mezei Virág)
2019. aug. 29. 21:34

🙈🙈🙈

Ez nagyon nagy!

53. 826302286d (válaszként erre: 52. - Mezei Virág)
2019. aug. 29. 20:40
Sajnos van benne valami😟
52. Mezei Virág (válaszként erre: 48. - Mezei Virág)
2019. aug. 29. 20:27

Ja a dátum is fontos, mert nem sok dolog változott...


Magyarok jellemzése 1523-ból

51. Mezei Virág (válaszként erre: 50. - Channa*)
2019. aug. 29. 18:56

Semmit. A magyarok úgyis mindent jobban tudnak! A tutit másokról...



[link]


;)

50. Channa* (válaszként erre: 48. - Mezei Virág)
2019. aug. 29. 18:47
És egyébként nem marhaság. Az amerikaik mit tanulnak? Zabhegyezőt? Na, ez marhaság:DDD
49. Channa* (válaszként erre: 48. - Mezei Virág)
2019. aug. 29. 18:45

Most már az olaszokat is utálom, eddig csak nem bírtam őket:DDD

Nehogy már egy ilyen mondja meg a tutit.

Nekem is van véleményem az álszent maffiózókról és a pedofil papjaikról és társaikról, mint amilyen ez is....

Nem soroltam fel mindenkit, akiket nem bírok:)

48. Mezei Virág (válaszként erre: 46. - Channa*)
2019. aug. 29. 17:15

"az Amerikaik ostobák, az arabok terroristák, az angolok sznobok, a németek merevek, az oroszok vaskalaposak és még sorolhatnám"



Ez szerintem marhaság! ;)

Magyarok mitől érdekesek? Hogy utálják egymást, irigyek, ha más boldogul?

Szerintem ez ma is érvényes:

"A magyarok általában a világ legrosszabb fajtája. Nem szeretnek, és nem becsülnek egyetlen nemzetet sem a világon, és egymást sem szeretik. Mindenki a maga kényelmére gondol, lopják a közt, és kevesen törődnek vele. Egymás között olyan titkos gyűlöletet és ellenségeskedést táplálnak, hogy szinte hihetetlen. Ennek ellenére minden nap felváltva együtt esznek, és testvéreknek hinné őket az ember. Nincs semmi engedelmesség közöttük, büszkék és arrogánsak, s nem tudnak sem uralkodni, sem kormányozni, és tanácsot sem fogadnak el olyantól, aki ért hozzá.

Mindig dicsekednek saját dolgaikkal, azonnal készek bármit megfogadni, de igen késedelmesek a végrehajtásban. Kevés dologgal foglalkoznak, kivéve a dőzsölést és a köz meglopását. Ebben nagyon serények."

/Francesco Massaro velencei titkár/

47. ab61752c45 (válaszként erre: 43. - Panna.33)
2019. aug. 28. 20:07
mint más országban.mondjuk Angliában az ipari forradalomra. a franciák a másikra.csak az a legnagyobb baj,hogy a legtöbb magyar nem itthon boldogult.
2019. aug. 28. 20:01

Én nem büszkeségnek nevezném a magyarságot, hanem egy különleges érzésnek, mondom ezt úgy, hogy én aztán nem ismerek igazán más népet és ez alapján mégis mondok véleményt róluk és nem jót, mert szerintem az Amerikaik ostobák, az arabok terroristák, az angolok sznobok, a németek merevek, az oroszok vaskalaposak és még sorolhatnám:DDD


Viszont a magyarok az összes hülyeségükkel érdekesek és itt jönne a hosszú-hosszú felsorolás a humorunkról, a pálinkánkról, a hülye szokásainkról, stb...


Gondolom azért ezt a különleges valamit azok is érzik, akik nem mondanák, hogy büszkék magyarságukra...


És bár valóban nem én találtam fel a sok dolgot (gyufa, atom bomba, számítógép, penicilin, stb.), nem én nyerem meg a sportérmeket, de ha meglátom pl. a Rubik kockát, vagy Egérkét egy bejátszásba úszni vagy meghallom a magyar himnuszt, akkor azért jóérzéssel tölt el, hogy odavalósi vagyok én is, ahová ők:DDD

És nem mellesleg, roppant jól szórakozok a Magyar vándoron és azon, ahogy kifigurázzuk magunkat pl. a jégkrémes dobozba tárolt töltött káposztával:DDDD

45. birebora (válaszként erre: 44. - Mezei Virág)
2019. aug. 28. 18:51
Én is egyetértek.
44. Mezei Virág (válaszként erre: 43. - Panna.33)
2019. aug. 28. 15:44

Bizony, ez így van!

Számomra ez annyira nyilvánvaló, hogy le sem írtam.

Az ember a tetteire lehet büszke de, hogy hova, és minek született az adottság.

2019. aug. 28. 15:37

Nem értettem soha, miért büszke valaki arra, hogy magyar. Ez olyan, mintha arra lenne büszke, hogy mondjuk nőnek született, vagy zöld a szeme, esetleg 173 cm magas. Semmi érdeme benne, hogy így alakult.

Ahogy abban sincs, hogy a történelem folyamán voltak kiemelkedő magyarok.

42. Mezei Virág (válaszként erre: 41. - 826302286d)
2019. aug. 28. 15:22

Szinte mindenhol vannak már magyarok. Az egyik szomszédom lánya éppen tegnap ment vissza GB-be. Ő valaha maradt volna itthon, de nem vették fel egyetlen munkahelyre sem.

Most már kint van a családjával együtt.

Ők mit válaszolhatnának jó szívvel erre a kérdésre...


Ott kell élni, ahol lehet boldogulni. Lehet büszkének lenni, hogy sikerül boldogulni.

2019. aug. 28. 15:11

Egy-két helyen éltem már külföldön.

Soha nem tagadtam le a magyarságomat,nem osztottam észt kéretlenül haza felé.

Viszont már megkaptam ,hogy egy hazaáruló mocsadék vagyok ,mert elmenekültem!


De azért elmosolyodom ,ha magyar szót hallok,és jól eső érzés tölt el.

40. Mezei Virág (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2019. aug. 28. 14:52
Igen ez szép siker. A többi meg majd kiderül.
39. Mezei Virág (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2019. aug. 28. 14:17
Kb. igen.
2019. aug. 27. 19:33

[link]


Ez is szép siker, de akkor lenne igazán ok az örömre, ha biztosan tudhatná az ember, hogy a tudásukat nem viszik külföldre...

37. unom (válaszként erre: 33. - Mezei Virág)
2019. aug. 27. 19:19
Ráadásul te is itt vagy 😃
2019. aug. 27. 19:12
Utoljára akkor volt nagyon jó magyarnak lenni, amikor a keletnémeteket különösebb cécó nélkül átengedtük a zöld határon.
2019. aug. 27. 18:34

én a magam részéről büszke vagyok arra hogy magyar vagyok,

büszke vagyok a gyerekeimre,

az ország sportolóira,

szeretek itt élni,

az más,hogy a celebektől rosszul vagyok,

Pataky Attiláról meg tudjuk mióta elvitték az ufók nem normális,

34. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - 00b87c4928)
2019. aug. 27. 17:30

A korona megáldója nyert! ;)

Sámántánc

[link]

2019. aug. 27. 16:45

Nicsak! Ez a topik meddig élhet itt? ;)


Nem tudok semmi olyat mondani, amiért jó magyarnak lenni.

Büszkék lehetünk a magyarságunkra... Persze! Mi vagyunk az egyetlen európai ország, ahonnan elzavarnak egy egyetemet!

Rohadnak a kórházak, de sok stadion épül, mert fontos az egészség! ;)


Celebek, hááát sokak példaképei. Meg is látszik. Jajjjj.

32. Auróra2010 (válaszként erre: 31. - Auróra2010)
2019. aug. 27. 15:54
a billentűzetemmel vannak gondok. íSzóval azt akartam még leirni hogy bárhova kerüljek, családommal együtt , büszkék leszünk magyarságunkra.
2019. aug. 27. 15:48

Bár az oszágot jelen formájában nem szeretem, ( inkább gyűlölöm ) de büszke vagyok magyarságomra. Valószinűleg szüleim öntudatát örö-köoltltem,büszke vagyok a helyes fiúkra és a csinos lányokra azaz a szép jókiállású magyar emberekre, eredményeinkre , türténelmünkre a sok Nobel dijasra hungarikumainkra sporteeredményeinkre

és ha egyszer el is hagyom az országot bárhova kerüljek büszke leszek arra hogy tényleg 100 %-ig magyar vagyok és őseim és a gyyrekem is az . Legyen vagy volt bármilyen rossz világ vagy rendszer mi magyarságu

km is andszer rosz vilbármilyen rosz rez. Van vagy volt

30. Bless the child (válaszként erre: 25. - Banános Zselé)
2019. aug. 27. 15:35
Komoly emberek? Egy része biztos
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook