Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért ilyen furák egyes anyukák? fórum

Miért ilyen furák egyes anyukák? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2013. aug. 10. 13:10

Még hozzáteszem:

Ismerek csodálatos amstaffot, és a gazdija egy nagyon kedves fiatal lány, egy barátnőm lánya.

Az egész családra, a kutyát is beleértve, a kedvesség és a szelídség a jellemző.


A Te természeteddel, Niki, nyugodtabb lennék, ha nem staffod lenne, de érthető a fajtaválasztás. Markáns kutya akkor is, ha békés.


Én és a komondorom ettől eltérő vérmérséklettel élünk, viszont nem is háborodom fel annyira egy apróságon, hogy fórumot nyissak egy incidens miatt, sőt még elcsitulni se hagyjam...

363. 171925f409 (válaszként erre: 362. - Guruljka)
2013. aug. 10. 13:09

Nem mindenki így reagálja ezt le mint Te,és nem mindegyik gyerek tanul belőle sajnos.

Nehogy már én kalapizáljak egy takonypócnak,és nagy kegyesen tudjanak majd ezek után köszönni.Na nem.Egy jó nevelt gyerek soha nem dobál senki felé és nem kiabál ilyen szavakat de azért megnéztem volna a szülőket.Mert ugye mit lát otthon,és hogy nevelik az más :(

362. Guruljka (válaszként erre: 360. - 171925f409)
2013. aug. 10. 13:04

Én hirtelen megfordultam, ettől már megsezeppentek.

És tökéletes nyugodt hangon megkérdeztem tőlük, hogy miért nyanyáznak, én egyiküket sem bántottam. És még a télen is megdobáltak hógolyóval, bár nem találtak el, de mégis...

Nem fogod elhinni, mi történt.

A hangadó gyerek azonnal tisztázta, hogy nem ő dobált. :-D

És elnézést kért, hozzátéve: Maga tényleg nagyon kedves.

Azóta ez a gyerekcsapat messziről előre köszön.


Remélem, felfedezed a tanulságot.

361. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 356. - Guruljka)
2013. aug. 10. 13:02

A két név egy almot takar. Vidéki város, 300 staff. ismerős. Ua. habitus, és utóbbi akkor regisztrált amikor már a fórumindító egyedül maradt. Merő véletlenségből pont ezt fórumot találta meg, és más téma nem is érdekli, csupán ez.

De persze, ha valakire magára ismer, csakis a véletlenek egybeesése lehet.

360. 171925f409 (válaszként erre: 356. - Guruljka)
2013. aug. 10. 12:48
Valószinű nem szóltam volna amíg nem nem találnak el:)Utána majd láttam volna.Biztos odamentem volna és azt mondom neki:"na ide figyelj Te taknyos ha édes anyád nem tanított meg az idősebbekkel szembeni tiszteletre majd én megtanítalak. Ha ezt még egyszer meglátom a kezedet a segg.dbe dugom fel, és azt is elfelejted,hogy kell dobálózni:))
359. 171925f409 (válaszként erre: 355. - Nedzsita55)
2013. aug. 10. 12:45
Csak került volna pár kutyás ismerőssel szembe majd megláttuk volna ki bírta volna tovább.Más ezt nem tűrte volna el ennek az ordibálós nőnek.Főleg úgy,hogy semmi oka nem volt erre.Nem mellette ültem.
358. 171925f409 (válaszként erre: 354. - Guruljka)
2013. aug. 10. 12:43

Nem fogok az utcán üvölteni.Ha a nőnek gondja van velem odajöhetett volna normális hangon is ezt megmondani nem paraszt módjára 15 méterrel arrébb átordítani.És nem szóltam vissza azért mert Ő ordibál mint a gyerek én nem fogok.


Ha egy nőnek nem nyújt biztonságot az,hogy messzebb tőle (15 méterre kb.) ülünk egy padon kutyám lábnál fekszik kikötve egy fához lánccal ami még véletlenül sem tud elszakadni akkor sajnálom.

De ha még nem lett volna kikötve a kutyám csak ott feküdt volna mellettem akkor sem lenne joga dirigálni mit csináljak max.megkérhet.

2013. aug. 10. 12:17
Bocs!!! Pár kissrác...(nem kissárv)...elnézést!
2013. aug. 10. 12:17

No egy kérdés.


Falun lakom. Egy idő óta más időben járok vásárolni, mint régen.

Pár kissárv. akik a suliból jöttek ki, még kicsit beszélgettek a suli előtt.

Hallom, hogy "jön a nyanya"!!! Több alkalommal is.

A télen még hógolyóval is körbedobáltak a hátam mögül, de arra azért vigyáztak, hogy ne találjanak el.

Nem tudom egyikről sem még azt sem, hogy merre lakik pontosan, a családot sem ismerem, soha nem veszekedtem més senkivel.


Niki, Nendzsita...Hogyan reagáltatok volna, mit tettetek volna?

355. Nedzsita55 (válaszként erre: 351. - Trapiti)
2013. aug. 10. 12:09
Nem nem szorult bele empátia..hanem kurvára idegesitik őt is a hülye emberek...;) teljesen megértem a felháborodását,én is fel tudnék pár embert rugdalni néha..ne várjatok empátiát amig ez nem kölcsönös!!!!
2013. aug. 10. 12:09

De Niki, olyan sehol sincs, hogy kivétel nélkül mindenki kutyakedvelő!

Aki póráz nélkül futtatja a kutyáját a járdán, az felelőtlen. A saját kutyájával szemben is az!!!

Nem látja, ha valaki -akár provokációs céllal- piszkálja a kutyáját. De akkor sem tud reagálni, ha egy gyerek csak amiatt megijed, mert egy kutyát lát szabadom futni. Ha teszik, ha nem, sokan félnek a kutyától, vagy esetleg csak megijadnek. Tökmindegy, a kutyásnak kell ilyen helyzetekre felkészülni, mert a törvény is ezt mondja ki.

Nemrég egy másik fórumon (itt a hoxán) egy kutyás keservesen megbánta, hogy nem volt póráz a kutyáján, mert a kis termetű kutyája mögötte haladt, egy nagy kutya pedig úgy kapta el, hogy nem volt idő reagálni. A póráz nem korlátozás, hanem védelem! (Agresszív kutyagyűlölő autós elől el lehet rántani a kutyát, ez saját tapasztalat. Képe let volna a póráz végén elütni a kutyát.)


Ha valakihez odaengedi a gazda a kutyát, az természetesen lehet egy barátság kezdete. Ha egy gyerek odajött hozzám, hogy megsimogathatja-e a kutyát, mindig azt mondtam, hogy ha a szülei megengedik, akkor igen, mert nem bánt.


A fórumindítás egy esetre vonatkozott, de már nagyon elkanyarodtál. A kutyabarát környéknek kicsit ellentmond az -elmondásod szerint- azonnal ordító népesség meglepően nagy aránya.


Ha az ilyen esetek miatt fórumot indítottál, az azt jelzi, hogy nagyon nem érted ezt a magatartást. De a reakcióid lassacskán már kezdik kiváltani azt az ingert, hogy az ember simán lerázzon a saját szavaiddal:

És??? Mi van ebben?


Simán válaszolhatod a rád ordítónak, hótt nyugodtan, hogy: Fogom a kutyát, asszonyom, jöhetnek nyugodtan. Ezzel csak arra mutatnál példát, hogy nem minden kutyától kell megijednie.

Ha a kutyád a részedről folytonos agressziót érez, akkor...ugye tudod folytatni a mondatot, kutyás vagy!


Csak halkan teszem hozzá, hogy én nem simogatom meg más kutyáját, és nem értek azzal egyet, hogy mindenki somogassa az én kutyámat. De ha ez valakinek a félelmét csökkenti, akkor természetesen megengedem.

Nemrég észrevettem, még iskolaidőben, hogy egy erre járó gyerek a kerítésen keresztül próbál barátkozni a komondorral, aki egyébként gyerekszerető fajta. Kimentem, megnyugtattam a kissrácot, hogy nyugodtam barátkozzanak, és úgy fogtam meg a komondort, hogy a kerítésoszlop mellett be tudjon nyúlni megsimogatni. Láttam, mennyire örültek mindketten, kedves jelenet volt.

353. Nedzsita55 (válaszként erre: 347. - Guruljka)
2013. aug. 10. 12:03
Nem azon volt a hangsúly hogy én mivel etetem(jó a normàl minőségű tápnak is köze van a kutya emésztésének összetevőihez,szagához)itt arrol van szó,hogy oda pisil a kutya,ahová tud,fűre amerre nem nagyon vsn gyerek vagy a betonra..sztem a füvet választaná mindenki;)a járdán nekem a kutya vagy a belső oldalon láb mellett röviden tartva,vagy előttem megy ha jön valaki..nem egyszer volt példa rá,hogy a sok hülye autós majdnem elsodorta,ezért nem engedem az ut felöli részre.amúgy nem tilos a tenyésztésük,sok tenyésztő és bejegyzett kennel van m.o.on..szerencsére az amstaff lekerült a veszélyes kutyák listájárol,és pittbull törvény sincs már egy ideje!én jobban kedvelem ezeket a kutyákat,mint a piciket,de hát mint mindig is volt a sok birka ebben az országban belezakkan a hirekbe..elhisznek mindent mert naivak..meglátszik az egész ország helyzetén és a politikán is mennyi gyökér van ;)
352. 171925f409 (válaszként erre: 351. - Trapiti)
2013. aug. 10. 11:54
Persze mert nincs suli:)
351. trapiti (válaszként erre: 350. - 171925f409)
2013. aug. 10. 11:50
Két dolog mindenképpen kiderült már ebből a fórumból: hogy nem szorult beléd túl sok empátia és hogy baromira ráérsz...
2013. aug. 10. 11:44

Persze van kisméretű és nagytestű:)

És felénknagyon sok biciklis van aki futtatja a kutyáját póráz nélkül úgy,hogy a kutya mögötte le van maradva több méterre senki sem szól érte és igen a járdán a gyalogos között.És?Mi van ebben?


És mi van abban amikor a kutyás megy a járdán odaengedve a kutyáját mindenkihez(kutyafajtától függetlenül) és nem húzza arrébb és nem is megy át a másik oldalra. És ezért sem szólnak.Legalábbis itt:)De olyan is van,hogy a kutya póráz nélkül sétál a gazda mellett és itt nagy és kisméretű kutya is előfordul.


Ez olyan mint mikor ülök a padon a kutyámmal ,és ez a nő a gyerekkel a járdán arra jön és odaordít,hogy nem tudnak eljönni előttem mert ott vagyunk és menjek el onnan. Ő menjen másfele vagy kerüljön ki a füvön ha valami NEKI nem tetszik.

349. cicakaktusz (válaszként erre: 348. - Ranna)
2013. aug. 10. 11:25
Nehéz megérteni, hogy nem mindegy. Elvakult harcikutyások ezellen is tiltakoznak. Végülis van oka annak, hogy a tenyésztésük itthon tilos. Én szeretem a kutyákat. De másokkal ellentétben tudok különbséget tenni kutya és kutya között. Niki1-nek ez nem megy.
348. ranna (válaszként erre: 346. - 171925f409)
2013. aug. 10. 11:19

Azt hiszem nem értesz. A hangsúly a nagy vólíszínűséggel életben maradáson van.

Kutyánk nekünk is van.

Nem kistestű. :)

2013. aug. 10. 09:51

A szőnyegrakéta, zsebpiszok, stb. kutyákat általában nem nevelik. Mert "olyan kis édes, tud ez mindent!!!" Pedig nem. A kényeztetés hatására pedig végképp azt hiszi a kiskutya, hogy neki van mindenben igaza. Jó pár gazdinak direkt tetszik az ilyen kis picinek a hisztije, ezáltal támogatja is ezt a viselkedést.


Én is a gyerekneveléshez hasonlítom a kutya értelmes nevelését, ugyanúgy következetesség és a tekintély megtartása az alap mindkettőnél.

Sok olyan szülő van, aki a kezelhetetlen gyerekére panaszkodik, és érdekes, de egyiknek sincs kutyája...


Három gyereket neveltem fel, kutyám kamaszkorom óta folyamatosan van. Sokáig voltam városi kutyás, a kutyás társaság pedig a kulturált kutyatartásra is tanította egymást.

Így inkább kerültük a konfliktusokat, és a járdán úgy mentünk a kutyával, hogy a kutya az úttest felőli oldalon legyen (emiatt a menetiránytól függően át kellett menni a túloldalra), mert mindenképpen a gyalogosnak van építve a járda, nem a kutyának, bármilyen táppal etetjük is. Így eleve nem volt konfliktus, mert a gazda került a szembe jövő kisgyerekes család és a kutya közé.

Ha a kutya a dolgát akarta végezni, az úttest szélén intézte el, erre szokattuk. A kakit pedig belepöcköltük a csatornalefolyóba, akkor még nem volt kapható az eltakarító holmi.

Azon a füves területen, ami egy épület előtt van, oda én nem engedném sem a szagtalan, sem a szagos kutyámat pisilni SEM, mert ott esetleg egy kisgyerek is beletenyerelhet a lepisilt fűbe. Végezze el a dolgát a kutya másutt, utána játszhat a füvön.

Erre meg lehet tanítani egy átlag kutyát, és akkor a fórumindító, az anyuka részéről valóban túlreagált konfliktusok kicsit csökkennek.


Én is láttam tündéri amstaffot nem is egyet, és én is azt vallom, hogy minden kutyatámadás hátterében egy rossz gazda áll.

De hiba az olyan kutyás magatartás is, amit itt többen írtatok. Honnan tudná a szembe jövő, hogy Nedzsita kutyája prémium tápot kap, és miért érdekelné ez? Ő csak azt látja, hogy neki kell a kutya elől kitérnie! Én kutyásként a gazdit tartom emiatt kissé meggondolatlannak, a mezei gyalogember a kutyát fogja gyűlölni.

2013. aug. 10. 08:34

Egyik ismerősöm kiskorában lehajolt egy pincsit megsimizni család kutyája volt egyik pillanatról a másikra a kutya beleharapott az 5 éves gyerek arca úgy,hogy egy jókora húst tépett ki onnan.Hát nem szeretem Őket:((A mai napig megvan a nyoma a fiú arcán.És még mennyi ilyen ártatlan"támadás" van kisméretű kutyák miatt.

Ettől függetlenül aki szereti Őket szeresse.Az ismerőseim körébe ahol kb. 300 Amstaff van összesen, egynél sem volt gond a kutyával míg 2 ismerősnek van Bolgonese és pincsije Ő náluk már többször hallom a sztorikat kihez kapott oda vagy kit harapott meg.

345. ranna (válaszként erre: 344. - 171925f409)
2013. aug. 10. 08:24

Azért ha arra kényszerülnék hogy válasszak, inkább a bolognese támadást választanám.

Ugyanolyan hírt adnak egy súlyos kutyatámadásról bármelyik kutya esetében, mert mivel hír, a lényeg a súlyos szón van, annak van hírértéke, nem a postás lábszárának.

344. 171925f409 (válaszként erre: 341. - Nedzsita55)
2013. aug. 10. 08:13

Ez igaz.Lehet egy jó nevelt egy Amstaff,Pit kutya kutya de lehet bolond támadós egy németjuhász,komondor is:(Csak hát arról nem beszélnek mindig ha kutyatámadás van a harcikutya sztorikat veszik elő még jobban rontva a hírnevüket.


Ismerősnek Bolognese kutyája van, többször harapta meg a postást de ugyan így a pincsi is.Erről miért nem beszélnek?Sokkal jobban kell félni az ilyen padlócirkálóktól.

343. cicakaktusz (válaszként erre: 342. - Nedzsita55)
2013. aug. 9. 22:27
Lehet, hogy kevesebb, de hány százalékban végződik az áldozat halálával, ha harci kutya támad, és mennyi, ha egy zsebpiszok?
342. Nedzsita55 (válaszként erre: 339. - Ranna)
2013. aug. 9. 21:22
Ebben van valami..mert aláírom,hogy nekik a legerősebb a harapásuk,ezért is tudnak órákon át lógni egy fadarabon,vagy rongyon..értem mit akartál mondani,de sokkal kevesebb az ilyen kutyák álltali támadás,mint a kisebb fajtáknál csak ebből mutat mindig a média..azt nem h a kicsik milyenek..és ezért van sok ember eltévedve sajnos
341. Nedzsita55 (válaszként erre: 340. - Bd55e3f068)
2013. aug. 9. 21:20
Ezzel egyet értek..én például a hugomat sem féltem a kutyától,mert a közelében maradok és figyelek rá..de tisztában vagyok azzal,hogy jól neveltem a kutyámat és egy légynek sem ártana
340. bd55e3f068 (válaszként erre: 334. - Nedzsita55)
2013. aug. 9. 21:18

Volt már párszor olyan a történelem során, hogy vezényszó nélkül tépett szét kutya embert.

Kár tagadni, a kutya is állat, és néha viselkedhet úgy, ahogy máskülönben nem szokott. Pl. a kutya is tévedhet azt illetően, hogy a gazdája veszélyben van-e, ill. a gazgája jelenléte nélkül érezheti magát is fenyegetve egy ártalmatlan embertől is.

339. ranna (válaszként erre: 337. - Nedzsita55)
2013. aug. 9. 21:16
Ez így igaz. Azt akartam az egészből kihozni, hogy egy szőnyegrakéta támadása kivédhető, pontosabban nem végződik azért halállal.
2013. aug. 9. 21:16
A kutyával majdnem ugy kell bánni mint egy gyerekkel(mivel felfogásuk úgy növekszik) el kell neki magyarázni mit lehet mit nem..a gyereket előbb bemutatod neki és elmondani hogy mit szabad a közelében..ha ezt egy kutyával nem tanittatod meg legyen az staff,pit,németjuhász vagy akár uszkár ez lesz a vége..nem a fajtával van a baj,ahogy sokan hiszik..a sok felelőtlen hülye emberrel
2013. aug. 9. 21:14
Azok a kutyák biztosan vagy elvoltak hanyagolva,vagy rosszul tartva..egy normális megnevelt és szocializált kutya nem tesz ilyet..ez bármilyen kutya lehetett volna..nem csak staff..
336. ranna (válaszként erre: 335. - Ranna)
2013. aug. 9. 21:13
Szóval a kutyák nem érezhették veszélyben a gazdát és utasítást sem kaptak.
335. ranna (válaszként erre: 334. - Nedzsita55)
2013. aug. 9. 21:12
Azért az a hp akinek a staffjai szétmarcangolták a kisgyereküket - ők azok akik a Duna parton kerestették a kicsit - nem hiszem, hogy veszélyben voltak a kicsitől. :(
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook