Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért idegesítenek az emberek? (Munkahely) fórum

Miért idegesítenek az emberek? (Munkahely) (beszélgetős fórum)


1 2 3
16. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
2019. márc. 14. 21:55
Lehetne rosszabb is ő legalább csinál vmit :)
15. Amaunet (válaszként erre: 12. - Lillu_12)
2019. márc. 14. 21:54
Mondd meg neki, hogy az önálló munkavégzéshez nem szükséges a kollégáknak bejelenteni, hogy éppen mit csinál. Benne van a munkaköri leírásában, majd a főnökének számoljon be róla.:) Írogassa pl. egy naptárba, füzetbe, hogy 09:00-tól, 09:10-ig mivel töltötte a munkaidejét. Ez is lefoglalja, majd megnézed nap vagy hónap végén.
14. Lávli (válaszként erre: 12. - Lillu_12)
2019. márc. 14. 21:50

Na pont erről írtam 😁

Nemsokára Élmunkás lesz, egész nap azt lehet hallani. Hát átérzem.

13. Lillu_12 (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2019. márc. 14. 21:48
Van neki jegyzete. De ez jó ötlet. Írok majd neki egy időrendi sorrendet, mit mikor csináljon. :)
2019. márc. 14. 21:46

Engem nagyon idegesít, hogy még a gépet sem kapcsoltam be, kabátban vagyok, és már sorolja miket megcsinált.

Aztán meg pl van, hogy megkérem valamire, hogy menjen át a másik osztályra (ez is a munkánk része) és már ezerszer kísértem át, hogy XY-hoz menjen, nagyon nehezére esik. Inkább megállás nélkül fűzi a papírokat, másol, iktat. Aztán sorolja, hogy "Na most ezeket lefűzöm, aztán majd kiküldök pár emailt, aztán másolok". Mondom oké.

És egész nap ez megy. Mindent bejelent, éppen mit fog csinálni. Én meg már csak: oké, jó, rendben. Mert felesleges duma.

11. Lávli
2019. márc. 14. 21:46

Általában az ilyen túlbuzgók ha így kezdik, akkor így is folytatják, aztán rövid idő múlva mikor már megmelegszenek, az lesz, hogy bezzeg ők mennyivel többet dolgoznak.

A főnököm pl. kikötötte, hogy munkaidő előtt és után senkinek se dolga, se keresnivalója a munkahelyen.

10. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
2019. márc. 14. 21:39

Normális esetben egy ember észreveszi magán, ha "sok", de vannak, akik még büszkék is erre a tulajdonságukra, aztán meg csodálkoznak, ha elhajtják őket a pi..ába. Az meg, hogy a feladatait nem úgy csinálja, ahogy tanítottad, engem arra enged következtetni, hogy a tetejébe még okoskodik is. Bár ez utóbbit lehet, hogy rosszul ítélem meg, ennyi infóból nekem ez jön le.

Engem is idegesítene. Első körben megpróbálnám neki elmagyarázni kb. azt, amit itt leírtam. Ha a helyzet továbbra sem változik, akkor a betanulási idő után megkérném, hogy boldogítson most már valaki mást.

9. Amaunet (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
2019. márc. 14. 21:36
Készíts neki egy checklist-et a munkafolyamatról, akkor talán nem kezdi majd a közepén.:)
8. Channa* (válaszként erre: 7. - E528a9eaf0)
2019. márc. 14. 21:25

De igen.


Semmi gond, nem fogunk egyetérteni.:)


Én most épp új vagyok, és éppen visszafogom magam, hogy ne gondolják azt, hogy túlbuzgó vagyok, de úgy csinálom, hogy a lelkesedést se hiányolják...

7. e528a9eaf0 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2019. márc. 14. 21:18

Nem jatszom mas idegeivel.

Nem mindig masban van a hiba.

6. ab65a971c2 (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
2019. márc. 14. 21:16
Benned.
5. Pasionella (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
2019. márc. 14. 21:11

Nem gondolnam :-)

Nalam a kolleganom akit egyebkent en nem csipek mert egy idegbeteg hiszterika...o viszony bir engem isten se tudja miert mert sokszor tudtara adtam h nem csipem... minden reggel blablablaaaaaaval kezdi megallas nelkul... nem kerdezek semmit, se azt h milyen volt a hetvegeje se azt h este mit fozott megis mondja es mondja... kis millioszor szoltam mar neki h 8-8:30kozott hagyjon beken h megihassam a kavem es felebredjek! Reggelente jobb ha nem szolnak hozzam, elozo munkahelyemen a kollegaim megszoktak hogy mindenki jobban jar ha csak akkor szolnak hozzam miutan mar megkaveztam :-)

Szerintem nincs veled baj, az ilyen embereket en se csipem.

4. Channa* (válaszként erre: 2. - E528a9eaf0)
2019. márc. 14. 21:04

Elhiszem, hogy bizonyítani akartok, de akkor ne más idegeivel játszatok.


A kolleginát a főnök sem bírta, mert ő is úgy érzett, ahogy én, azaz nem minden főnöknek jön be ez a buzgómocsing filing...

2019. márc. 14. 21:03

Nekem is volt ilyen kolléganőm, és én se bírtam....

Mindig mondtam neki, hogy ha beérsz, moss kezet, kapcsold be a gépedet, főzz egy kávét, fecsegj velünk az utazásról, az esti filmről, stb., és majd látni fogod mikor leszek fogékony a kérdéseidre...

Sajnos, nem tudta ezt csinálni, így volt, hogy letorkoltam, ami rosszul esett neki, én meg rosszul éreztem magam tőle, aztán próbáltam, hogy ha munkakérdéssel jött be az irodába, hogy mondtam neki, majd később térjünk vissza rá, de ez sem volt hatásos, mert, akkor percenként kérdezett, aztán igyekeztem megtanulni, hogy nem hallom meg a kérdéseit, de ettől is rosszul éreztük magunkat....


Én, nem tudom mi a jó megoldás erre....

2019. márc. 14. 20:35
Kezdo koromban en is ilyen tulbuzgo voltam, de nem azert, mert mast idegesiteni szerettem volna, hanem hogy a felettesem lassa hogy probalkozom, es nem vagyok egy lusta valaki, aki egesz nap ul, es nem dolgozik.
2019. márc. 14. 20:00

Én nagyon maximalista vagyok. 1 hónapja tanítok egy új kolléganőt. Lelkes, néha hibázik, de már idegesítően túlpörög. Mindketten 8-ra járunk dolgozni. Én 7:50 felé érek be. Ő hamarabb. Mire bemegyek már X, Y, Z dolgokat megcsinált. Még a kabát rajtam, és már támad le, és sorolja, hogy ezt átnéztem, ezt elpakoltam, ezt elküldtem. Mikor én még azt sem tudom hol vagyok... Futja a plusz köröket. 8-szor elmondtam neki a munkafolyamatokat, mit milyen sorban csináljon. De nem úgy csinálja, hanem a közepével kezdi, aztán ugrál, majd emiatt újra az elejére megy.


Örülnöm kellene, hogy lelkes és érdekli a munka, de kiakaszt. Bennem van a hiba, hogy idegesít?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook