Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért hízok, ha edzek? fórum

Miért hízok, ha edzek? (beszélgetős fórum)


1 2
21. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Bc681dac13)
2017. júl. 10. 08:42

Amikor valaki hirtelen a semmi után elkezd napi 1 órát mozogni, olyankor az elején még mellékes a kaja, úgy értem, arra nem mondok semmit, hogy milyen étrendet követ, hagyjuk...hiányzik a zöldség, hiányzik minden, több és jobb kell mindenből. De fogjuk rá, hogy akkor is, ha elég intenzíven nyomja az ember, a legeslegelején mindegy a kaja, vagyis kalória szempontjából is lehet több meg ezen belül szénhidrátból is (egészséges fajtákból), mert az a cél, hogy a szervezet átálljon erre a gyorsabb anyagcserére.


De szomorú,hogy a többség tényleg nem hajlandó 2-3 hónapnál többet szánni ezekre, pedig tök mindegy, hogy mit csinálunk 2 hònapig, ha az év többi rèszében meg semmit. Inkább egész évben edzene csak fél órát, meg enne egészségesebben egész évben, mintsem 2-3 hónapig magára erőszakol valamit, amit éves szinten idővel, energiával, odaadással nem fog tudni csinálni.

2017. júl. 10. 08:41

80 kg-ig valahogy el kellett jutni, gondolom nem napi 1500 kcal-ból történt. Ahhoz képest az itt leírt étkezés nagyon kevés. Ez esetben inkább raktározni kezd a szervezet. Kalóriabázison meg lehet tervezni a kaját, lehet benne párolt hús, zöldségek, tojás, sovány felvágott, zsírszegény sajtok, desszertnek léteznek már finom cukormentes fehérjeszeletek.

Mozgás: alapvetően nem hiszek ezekben a tornákban, de attól még lehet jó. Miután kb. 10%-ot jelent maradjon a torna, ha ez tetszik.

Inkább gyors gyalogás, kerékpár, görkori, úszás, túrázás mozgásformákra szavazok, kiegészítve egy kis súlyzós edzéssel.

2017. júl. 10. 08:30
A fogyás, azaz testsúly-vesztés elérésének alapvető feltétele, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyit elhasználsz. Fogyni csak így lehet!!!! Aztán jöhet a minőség, a tápanyag-összetétel. Attól, hogy valaki rendszeresen edz, önmagában még nem fog fogyni. A fogyás szempontjából az csak egy plusz energia-felhasználást jelent. Azaz valamivel többet ehetsz ahhoz, hogy még fogyj. Ha máshogy nem megy, kalóriát kell számolni.
2017. júl. 10. 07:31

Te egy igazán bájos teremtés lehetsz.


Segítséget kérsz, aztán ilyen stílusban reagálsz. Ha csak egy kicsi energiát belefeccölnél volna, akkor a kezdeti hibákra rájöhetbél magad is, csak egy kicsit olvasgatni kellene.


Ennek ellenére másokkal végezteted el a melót, és még csak hálás se vagy érte...

2017. júl. 10. 06:55

Ha ez így nem megy,akkor próbáld meg a torna mellett kerülni telhesen a szénhidrátot,egyél husikat,felvágotat,sajtot,stb.,de mindenképp kerüld a müzli,rántott dolgokat.Ebben egyetértek massalhangzóval,bár a krumpli és a rízs terén nem,azt is felejtsd el,egyél salátát hozzájuk.

Nasinak csinálj kókuszzsírból,édesítőből és kakaóporból csokit magadnak.Adj 10 napit ennek az étrendnek,már úgyis súlycsökkenés nélkül elment 2-3 hónapod,akkor ez a 10 nap mi? :-)

Én garantálom neked,h a 10 napban fog lemenni kg.

Egy nap példa: reggeli:tojásrántotta,amennyitől jól laksz (bele ami kedvedre való:szalonna,szalámi darabok,hagyma)Ebéd:sült tarja,mellé savanyú,ha két szelet kell,akkor annyit,Vacsora :szintén mehet a hús vagy kis felvágott,vagy én szoktam vastagabb szelet parizer megkenem pizzakrémmel,rá oregáno,sajt és be a mikróba,de akár pár virsli

Csak 10 napig,ha így se mozdul a mérleg a kkor a fejemet veheted.

De,egyet még had mondjak,ha ezt esetleg így megcsinálod,akkor felejtsd el a gyümölcsöt,a tíz napra,mert az derékba húzza az egésszet,a cukorral elvileg nincs gondod,ha kávézol,és tejjel iszod,akkor max egy deci.

Remélem kipróbálod és jó dolgokról számolsz be. :-)

16. bc681dac13 (válaszként erre: 6. - Alina08)
2017. júl. 10. 00:28
Nekem ez elég kevésnek hangzik, főleg ha napi egy órát mozogsz, viszont ha hónapok óta nem fogysz és tényleg ilyen az átlag étrended, akkor a mennyiséggel van a gond.
15. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Alina08)
2017. júl. 9. 23:17
De ha 2 hónap alatt nem fogysz semmit, akkor már el is megy a kedved? Ennél jóval többet kell belefeccölnöd
2017. júl. 9. 23:16

Heti 5x1 órának kellene látszania.

Biztos, hogy végig csinálod a tornát?

2017. júl. 9. 23:13

Nézz szét itt. Még akkor is adhat ötletet, ha nem vagy IR-es.

[link]

12. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Alina08)
2017. júl. 9. 23:12
Ha előtte nem edzettél ennyit, akkor ez csak egy hirtelen megnőtt aktivitás miatti vízvisszatartás. Ennyi idő alatt még nem ment le a zsír, viszont még izmot sem tudtál annyit felszedni, de valahogy a szöveteid védekeznek az új mozgásfajtára, mégpedig úgy, hogy vizet tartanak vissza, de ha türelmesen folytatod, egy idő után megszokják és lemegy. Meg azzal egyidőben valamennyi zsír is, úgyhogy fogyni fogsz.
11. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Alina08)
2017. júl. 9. 23:07

Meglehet, hogy a mennyiség nem megfelelő. Ha az jó, akkor a minőséggel van a baj. Inni kell min. 2 l vizet is. Nem olvastam mit írtak a többiek, de a ch-t csökkenteni kell és több fehérjét kell enni. Nem akarok okoskodni, hiszen én is elég régóta küszködök, de azért ennyi idő alatt pár kilónak le kellett volna mennie. Gondoskodj arról, hogy ne legyen székrekedésed, az a káros anyagokat is visszatartja, nem jó.

Sok gyümölcs és sok zöldség fontos. Amióta én is kínlódok, sok mindent hozzáolvastam és legalább elméletben tudom mi és hogyan kellene.(persze a gyakorlatban még vannak gondok)

10. ina87
2017. júl. 9. 23:01
általában fél év körül alakul a dolog,viszont az étkezésre figyelj ne nassolj ne egyél késő este és nem árt ha fő étkezés után sportolsz
2017. júl. 9. 22:42

hat ha igy allsz hozza :D a sult husban miert lenne tobb kaloria, mint egy rantott cuccban? a sult husi az, amit nem vonsz be semmivel, bedobod a sutobe es kisutod, nincs hozzaadott plusz zsir vagy kenyerfele


nem az szamit, hogy mennyi szenhidrat van valamiben, hanem hogy alapbol milyen kaja. a burgonya, rizs peldaul termeszetes kaja, nincs semmi agyon feldolgozott vagy mesterseges vegyulet benne, mint peldaul a tesztakban, kenyerfelekben. ezert a szervezeted is jobban hasznositja, nem terheli le, es nem rakodnak le mindenfele mellektermekek


a muzli, rantott hal, tej es hasonlok alig tartalmaznak valodi etelt, tapanyagot, ezek mar mind agyon feldolgozott, csomo adalekanyagos cuccok, ezert nem jok

8. massalhangzo (válaszként erre: 6. - Alina08)
2017. júl. 9. 22:32

szerintem ez nagyon keves es rossz kaja egy napra. mondjuk en a muzlit eleve sosem ertettem, minek eszik :D


ehetnel reggelire rantottat sult zoldsegekkel, ha igenyled egy-egy szelet jobb kenyerrel. ebedre-vacsira meg nyomhatnal sult hust (nem rantott cuccot) salataval, sult zoldsegekkel, ha keves, egy kis rizzsel vagy burgonyaval. feleslegesnek tartom a tizorait, uzsonnat, de ha kivanod, akkor mehet valami keves, lajtos cucc


mennyisegeket nem irtal, talan az is lehet a gond. de inkabb az szamit jobban, hogy miket eszel

2017. júl. 9. 22:27

167 cm vagyok, 80kg.

Norbi, Réka videójára edzek.(kick box, és Réka add magad című videójára)

2017. júl. 9. 22:25

Pl

vegyük a mai étrendem:

reggeli: müzli laktózmentes tejjel

tízórai: 1szelet dinnye

ebéd: Rántott hal köret nélkül

Uzsonna: dinnye

Vacsi: húsleves

Közben megittam fél liter Natur Aqua emotionalt, a többi csapi víz volt(1liter)

A cukrot úgy értettem,hogy régen sok cukros dolgot fogyasztottam, és ezt le sikerült csökkentenem, néha becsúszík, hogy fogyasztok cukros dolgot, de nem jellemző.(pl fagyi,őszilé)

2017. júl. 9. 22:11
ha leirod egy napi etrendedet (oszinten, nem ugy, ahogy kellene, hanem ahogy van), es hogy hany kilo vagy, hany centi, mennyit mozogsz, abbol kiderul, hogy az etrenddel mi a bibi
4. massalhangzo (válaszként erre: 3. - Alina08)
2017. júl. 9. 22:09

de ezzel nem nagyon mondtal semmit, mert szamit, hogy mit eszel. a vizfogyasztas alapbol keves, legalabb 3 litert kene, a cukor 80%-at nem ertem, mert a maradek 20% is lehet sok, ki mennyit eszik-iszik belole


cukrot szerintem egyaltalan nem kene enned, gyumolcsokbol is csak az alacsony cukortartalmuakat, azokbol is nagyon keveset. feherje, hus (ha nem vagy vega), zoldseg, kabe ezek jatszananak, szenhidratokbol a lassu felszivodasuak es keves. napi 5-szori etkezesnel egy-egy etkezes kabe csipegetesre kell kijojjon

3. Alina08 (válaszként erre: 2. - Massalhangzo)
2017. júl. 9. 22:04
Napi 5x eszek kicsi mennyiségben, uzsi-tízórai valamilyen gyümölcs, cukrot 80%-ban már kiiktattam az étrendemből. Csak vizet iszom, napi 1-1,5liter mindig megvan.
2. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Alina08)
2017. júl. 9. 21:59

3 honap nem nagy ido. biztos izmosodtal is azota, de ha van rajtad felesleges, nem afole epul az izom es nem tunik el :D


ha rendben lenne az etkezesed, akkor lemenne a felesleg, es jobban latszodna az izmosodas, szoval tutira a kajaval lesz a gond

2017. júl. 9. 21:56

Már lassan 2,5-3 hónapja folyamatosan edzek.(heti 5x 1 órát minimum) És azt vettem észre, hogy nem használ.

Nem az izom pakolódik fel rám, mert izmosabb sem lettem. Valamit rosszul csinálnék?:o

Az étkezésem rendben van, arra odafigyelek, mit mikor egyek. Nem értem miért tartok itt. :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook