Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért hiszik sokan, hogy 30 millió ma egy kunyhóra sem elég? fórum

Miért hiszik sokan, hogy 30 millió ma egy kunyhóra sem elég? (beszélgetős fórum)


25. sanyinak (válaszként erre: 24. - ,zumba)
2023. máj. 2. 21:55

Így van. Mindenki oda költözzön, ahol a lehetőségeihez képest a legjobban érzi magát!

Ez lehet bárhol.

24. ,zumba (válaszként erre: 23. - Görögtánc)
2023. máj. 2. 18:20
Lehet, hogy jobb levegőjű, csendes helyen, nyugodtan élsz. A sok millió ember nem költözhet mind a városba.
23. Görögtánc (válaszként erre: 21. - Aszparagusz)
2023. máj. 2. 18:09

Na nem mondod? Pont azt írtam hogy azt fel kell újítani. 😂😂😂😂 Simán találni falu végén 15 millióért egy szétesőt. Maradék 15-ből meg kirittyenti.

Iskola meg hasonló nem mindenkinek fontos. Pl nekem se, mert nincs gyerekem, dolgozni bejárok. Világ végén élek én is.

22. aszparagusz (válaszként erre: 10. - K-né Zsóka)
2023. máj. 2. 18:05
Nem feleslegesebb fórum, mint a mi van a kezedben, milyen nap van ma, kívánj ezt azt és társai.
21. aszparagusz (válaszként erre: 19. - Görögtánc)
2023. máj. 2. 18:03

Hol? Ahol se munka, se iskola, se üzlet, se semmi?

Megveheti, felújíthatja és ülhet a nagy nihilben.

20. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 2. 17:54

Mert valószínűleg nem elég.

Nem látom értelmét a világvégéről bejárni dolgozni, eljárni szórakozni.

2023. máj. 1. 21:15
Elég rá, de azt biztos olyan szinten fel kell újítani, hogy a renoválással együtt meglesz az 30 misi.
18. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 2. - Flóra76)
2023. máj. 1. 14:37
így igaz, Budaörs is baromi drága..-)
2023. máj. 1. 12:25
Az én településemen 30-ért már telket se lehet venni.
2023. máj. 1. 11:28

Nem felesleges a fórum szerintem. Leírom itt mi van.


Az ország keleti felén lakunk, egy kisebb városban.

Itt a városunkban 20 millió alatt max panelt lehet kapni, már a kertes házak is elszálltak. A kisebbség által lakott városrészen gondolom nem sokan vennének, ott lehet hogy van ház.


7-8 km-re van egy kisebb falu, divat lett odaköltözni, pont a megfizethető ingatlanárak miatt.

Pl kolleganőmék felvették a babavárót pár éve és tudtak belőle venni ott egy kockaházat, pár milla személyi kölcsönnel megtoldották és kb 12-13 millában állt meg a ház.

De: mindketten ebben a kisvárosban dolgoznak, napi szinten kocsikáznak. amit nyertek a kiköltözéssel, azt üzemanyagra elköltik szépen fokozatosan szerintem. Viszont a tizmillájukkal itt max vályogházat kaptak volna, szóval kb "semmire" sem volt elég a babaváró. Van házuk ok, de ilyen áron.

15. levarosbukta (válaszként erre: 10. - K-né Zsóka)
2023. máj. 1. 10:53
Lehet hogy összevissza irogat mindenki, de te meg nem olvasod el. Igen, kapható 20 milláért ház szép is jó is, csak éppen munkahely nincs a településen, vagy bolt, vagy iskola, óvoda. Megcseszheted a 20 millás házadat.
14. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 1. 10:14

Hogy valahol az isten háta mögött, vagy egy elmaradott településen kapsz 12-13 millióért VALAMIT, azt még elhiszem. De az 5 millió, amit írsz ráfordításnak, az kb semmire nem elég.


Nálunk (Pest megye) telket nem kapsz 15 milla alatt.

13. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 1. 09:45
Tény, hogy Pesten 30 millió alatt nm lehet kapni semmit.
12. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 1. 09:26
Pesttől 60 km-re lakunk. Itt egy 42 nm-es panelt se kapsz 30 millióért.
11. timycat (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2023. máj. 1. 09:23
A gyerek leszivatásáról ne is beszéljünk... az én kölyköm fél 8kor indul el a suliba, van olyan osztálytársa aki ha tutira be akar érni reggel 6-kor, pedig csak 20 km-re laknak a várostól (vagy felfér a buszra vagy nem, vagy eléri a csatlakozást vagy nem és akkor bumlizhat km-eket városon belül, télen-nyáron, esőben-napsütésben), az ilyen osztálytárs egy csomó helyre nem tud elmenni a többiekkel, mert megy a busz vagy nincs is busz stb. a szülőktől sem lehet elvárni, hogy 0-24-ben a gyerekeiknek taxizanak, közben dolgozzanak és otthon is legyen minden rendben.
2023. máj. 1. 09:21
Mindenki írogat összevissza, állítva a saját igazát, amin nemigen óhajt túllátni. Ez egy fölösleges fórum. Nyilvánosak az ingatlanhirdetések át lehet böngészni és mindjárt látjuk, hogy igen, van 20 millióért szép, felújított ház olyan helyen ahol elvétve lakik kisebbség. Ugyanakkor van 70 milliós is nem messze, de az már egy kis ékszerdoboz. Csak ugye mindenki a maga szintjén látja a világot.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 1. 09:14

Engem sosem érdekelt ki és mit gondol, az az ő életük.


Vannak települések, ahol 'olcsóbbak' az ingatlanok, de a munkába, orvoshoz járás megoldatlan. Nincs bölcsőde, óvoda, iskola, vagy lepukkantak. Vannak kollégáim, akik B.pestről cipelik a vacsorát, mert a településükön, mire hazaér, már nem kap semmit, vagy napközben sincs normális közért.

Magyarországon nem építenek jó utakat, órákat araszolni a dugókban reggel és munka után halott idő, a vonat, busz is időhöz kötött elmegy előtte és várhat akár 1 órát is a következőig.

Tehát bízz mindenkiben, hogy van olyan felnőtt, el tudja dönteni mi a drága és mi az olcsó számára.

Neked mi a fontos , ha lakást keresel?

8. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 1. 09:09

Sajnos mát itt téveszmék vannak,hogy 5 milliót ráköltesz.

Egy ilyen árkategóriájú háznál valszeg a víz és villanyvezetékektől kezdve a tetőig mindent újítani kell.

És az sajna nem 5 millió.

Tudom erre sokan azt mondják lejjebb lehet adni és persze ez igaz,nem kell a legdrágább konyhabútor,járólap,parketta stb,de ebből a pénzből ezeknek a közelébe sem jutnál.

2023. máj. 1. 09:09

Egy 13 milliós házat nem fogsz 5 millióból felújítani minimum komfortszintre sem.

Olyanra gondolok hogy szigetelés, nyílászáró csere és fűtés korszerűsítés.

Ilyen helyeken minimum egy autót is fent kell tartani.


Egyébként támogatás nélkül ma egy fiatal nagyon lassan tud összegyűjteni tíz milliót is akár, kiváltképp ha az áltag budapesti fiatal fogyasztási szokásaihoz idomul, de igazából elég, ha csak évekig kell gyűjteni, mert az infláció elértékteleníti.


De elődjeik modellje sem tökéletes. Ez előtt mindenki vette fel a hitelt a házra, és a fél életet a törlesztő előteremtése határozta meg, az előtt építették a kétemeletest, hogy aztán 40 évet kettesben éljenek le benne...

6. mama3537 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 1. 09:08

Próbálj meg lakást, ingatlant venni 20 millió alatt Debrecenben! Egy átlag 2 szobás oanel 35-40 millió.

Maximum kertségben közművesítetlen területen kapsz ez alatt hétvégi házat.

Illetve olyan helyen, ahol esős időben csak gumicsizmában lehet kimozdulni a házból.

2023. máj. 1. 09:02
Ott olcsó az ingatlan, ahol 1.nincs munka, 2.tele van kisebbséggel. (A keleti országrész is drága.)
4. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 1. 08:57

Hát akkor hajrá!


Nálunk (nagyon vidék, ország kedvezőtlenebb szélén) 20 millió alatt garázs, 60 éves 18 nm-es minigarzon van, vagy építési telek, szigorúan város szélén extraként homokkal és királydinnyével.

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 1. 08:54
A legtöbb embernek 12-13 milliója sincs, és hiába vesz akárhol egy akármit, ha ott nincs munkája, egy kicsit sincs közelebb a normális élet felé. A magyar ember nem amerikai, aki összepakol és megy az állam másik felére élni, az emberek itt sokkal kevésb rugalmasak ilyen szempontból, de én sem mennék vidékre egy romos házba...
2. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 1. 08:53
Keleti országrész lehet. De a Dunántúli nagyvárosokban téboly az ingatlanárak .
2023. máj. 1. 08:46

Rengeteg 20 millió alatti ingatlan van meghirdetve vidéken. Az ingatlan.com nagyon szép,nagy kertes házakat listázott ki nekem ez alatt az ár alatt, Budapesttől 80-90 kilometerre.

Még ha 12-13 millióért vesz valaki,és ráfordít még 5 milliót,akkor is jó üzletet kötött.

Ilyen is van. Sok


Tele a facebook olyan emberekkel,akik ezt az egész temát elengedik azzal, hogy "úgysem lesz nekem 40 millióm,márpedig egy kerti budi is már ennyi az isten háta mögötti falukban is"

Szerintem ez így baromság.


Hajlok arra,ahogy az ingatlanárak az egekben vannak,de nem gondolom,hogy csak a belpesti lakások,dunakanyar melletti szentendrei,váci házak a megugrandó léc egy ember életében.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook