Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért félünk orvoshoz fordulni? (általános) fórum

Miért félünk orvoshoz fordulni? (általános) (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. 0adc8842b1 (válaszként erre: 42. - E9d12f9aa7)
2019. szept. 27. 13:33

Bocsánat, de nem kihagyható. A nőgyógyász hamarabb rátalál a lyukra a szívben is? Ne haragudj.

Komolyan. A tachycardia sok embernél van, van amikor nyugi van, van amikor hirtelen gyors szívdobogás. Sok minden kiválthatja. Ha nem akkor van EKG, vagy UH, nem is veszik észre. DE majdnem mindig egy rejtett szivrithmus-zavar is lehet. Egy tökéletes szív UH. kivül és egy lenyelhető UH.szondával kimutatható. Csak az a baj, hoyg még arra is időpont kell, vagy olyan rosszul légy, hogy a mentő azonnal bevigyen.

45. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 44. - MTami01)
2019. szept. 27. 13:31

Dehogy derült ki, miután ezt mondták neki többet nem ment, vannak jobb napjai és vannak rosszabbak.


Aztán van még olyan, amit jobb ha nem írnék ki... Magán fogorvos rendelőről van szó, egy beképzelt szőke csaj volt a fogorvos... Belekötött a nevembe...ugye mivel nem akartam beszólni csak néztem és elköszöntem, számlát nem adott. Utólag bánom, hogy nem jeleztem a NAV felé, még dolgoztam is ott, 2015-ben,pont a bevallásokat javítottam, ez az eset meg 2017 - ben volt., de a bánat ott egye.



Aztán ott vannak a nővérek, asszisztensek. Na ők rosszabbak. ( aki nem olyan, annak tisztelet és ne vegye magára) de több esetben SZTK-ban is kiosszák az embert.


Hétfőn pl megkaptam mi a francnak mentem fel a diabetológiára, ha akarok várjak, de szólni nem szólt a dokinak. Csak várjak, ha szeretnék álldogálni... (egyébként oda küldtek) persze én leléptem a fenébe, anyjával beszéljen így.


Egyszer még alkalmasságin voltam, anyu és a lányom elkísért, de csak a varóig, erre azért volt szükség, mert anyu kocsijával mentünk, másokat is kísértek, nem tudom mi köze volt a nőnek hozzá, de megszólal, csapatostól jött egy fő, vagy mind oda várunk?


Mondom igen, csapatostól,ha én és 2 fő annak számít.



De egyebként nem tudom honnan ez a fellengzősködés, vagy mire?

De ha van is mire, a stílus maga az ember és én utálom az álszent embereket, akik sajnáltatják magukat, hogy milyen nehéz munkát végeznek és ezért undokok... Nem ezért, hanem mert kevés az orvos és az ápoló és kihasználják, hogy bármit megtehetnek!!!!


Kérem szépen, én se lettem orvos, 1.nincs eszem hozzá

2.undorodom bizonyos dolgoktól

3.nem tették a pisztolyt a fejemhez, így nem lettem az



Nekik se volt kötelező, nem tartom jó kifogásnak ezt és a kevés bér dumát.

Magyarországon jellemzően minden területen kevés a bér, de mégse csinálhatjuk ezt mi is.


Egyébként meg olyan betegekkel van nagy szájuk, akik egy rossz szót nem mondanak.


De ott pl a lányom, sose volt kórházban, tavaly először bekerült.. Tudni illik nálunk rezidensekkel van tele a kórház,oktatókorház, semmit se csináltak, tulajdonképpen 4 hónapra rá kaptunk időpontot, mert ott bent nem nézették meg a gasztroenterológussal, hogy ez miért fura? Mert osztályon van a doki. Azért!


Hát pedig 5 napba belefért volna.


Szóval 4 hónapra rá, megfújatták a szondát vele.. Persze pozitív lett.

Rá 4 hónapra bejutottunk a gasztroenterológiára is...

Kételkedett a fájdalmakban a doki, már az se volt szimpi, hogy azt mondja a leanynak, hogy elég ritka hogy valaki lefekszik enyhül a fájdalma.


Hát hogy jön ehhez?

Na mindegy... Írt ki pár vervizsgalatot, gyorsan megcsináltattam őket, hisz már addig rengeteg idő eltelt a kórházban fekvés óta..



Majd hívom őket, hogy kész, mikor mehetünk, akkor fogtam széket, majd 3 hónap múlva.

MONDOM MI VAAAN? Mondja igen, annyi, kit küldjek haza, hogy a maga lányát beengedjem?


Hát nem jutottam szóhoz, mondom 3 hónap múlva fog elemezni egy leletet, az milyen már??


Na jó, nem szóltam. Pedig az első találkozás alkalmával ment hozzá egy kislány az anyukájával, hallom ahogy betelefonál, doktor úr itt vagyunk Borókával..

Aztan elkezdi a nő, kozepfülgyulladasa van a lányának ezért hozta.


GASZTRÓRA. Anyád... Bezzeg az én lányom???

Kesobb kiderult 7000 forint csak egy ilyen elsőbbség.


Utana 2 alkalommal hívott a kórház, hogy nem alkalmas egyszer beteg volt a doki, egyszer meg szabadságon, aztán 1-1 hónappal tolta.


Végül hevesen rászólt ám az asszisztensre, hogy nem szeretném, ha újra átraknák az időpontot, mert a gyerekkel nem lehet szórakozni.


Mondja megérti és sajnálja. Megint anyád... Magamban.


Na részemről a téma lezarva.


Valahol jó kiadni magamból.

44. MTami01 (válaszként erre: 43. - E9d12f9aa7)
2019. szept. 27. 12:54
Kiderült, hogy mi is volt a férjed lábával és miért kellett végül csavarozni? És hogy derült ki, hogy ekkora baj?
2019. szept. 27. 08:19

De pl a páromnak fájt a lába, gyerekkorában csavart is tettek bele...most nem ragozom.


Elkezdett fájni neki, orvoshoz fordult az én unszolásomra, na mit mondott neki az SZTK-bán a doki??



Nincs semmi baja, nem akar dolgozni. Nem is nézte meg.



Rohadna meg az ilyen! Aztán itt hagyjuk is, mert nem érdemes ezen felhúzni magam, aztán kijön belőle, hogy a páciens a hibás az orvosok helyesen cselekednek.


Ja, Andersen meghalt ☺️☺️

42. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 41. - Rszendi)
2019. szept. 27. 08:13

Nekem semmit nem mondott a kardiológus.


Ezt, hogy a 2 pitvar között átmenet van a nőgyógyászom mondta.


Honnan tudjam történt - e valami, ha az nem elég, hogy vízesedes, nehezen kapok levegőt, kifulladok a semmitől is, plusz még 130-as pulzusom van ha nem csinalok semmit.



Annyit mondott a nőgyógyász, hogy " ha hát az SZTK-bán nem ragoznak mindent" mert mondtam, hogy én nem tudtam róla.

És annyit mondott, hogy elég fontos pedig!


A többi infó megbújt az UH keleten, nem is figyeltem, csak azt amit a doktornő adott, mint diagnózis oda van írva, hogy tachikardia.


Amikor februárban voltam az endokrinológisnál ő azt mondta nem okozhatja pajzsmirigy.


Most se hiszem, mert bár magasabb lett, mint az előző leletem, de még mindig tartományban van, plusz ezek a problémák akkor is voltak, amikor nem volt magasabb TSH szintem.


Nem erőltették meg magukat, hogy egy 28 évesen nőnek megtudják mi a baja....


Ide - oda dobálják az embert, aztán nesze semmi, fogd meg jól!


A kérdésed biztos arra irányult, hogy ha nem okozott semmit, akkor nyilván nem kell tudnom róla.


Nos, ez nincs így. Jogunk van a tájékoztatáshoz



Ezzel kapcsolatban vizsgálták PCOS-ra is, nos az nincs, aztán látott valami mást a rezidens, erre megszólal a főorvos, azt hagyja nem ezért küldték.

És el sem mondta mit látott, a qrva anyját!

41. rszendi (válaszként erre: 34. - E9d12f9aa7)
2019. szept. 27. 07:54
Történt bármi a lyukas szíveddel? Vagy még csak diagnosztizálták?
40. df1e1c376c (válaszként erre: 39. - Df1e1c376c)
2019. szept. 27. 07:28
Legalabb a haja szep, mert haromszor vagy negyszer megfesuli mielott visszaveszi a hajhalot :D
39. df1e1c376c (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2019. szept. 27. 07:25

Nekem par oras hanyas, utana kotelezo 48 oras tavollet etelmergezes miatt kb 80 £ volt ket hetre.


Van egy kedves kolleganonk, aki allitolag Londonba jar vasasnapona (!) maganorvoshoz, de nincs penze telefonalni... Ezt a matekot is hagyjuk!

Uzenetet kuld facebookon munkakezdes elott altalaban napsuteses napokon, hogy epp beteg. Ha ellenorzes van, es a csapat nem teljesitett, mindenki bukta a heti premiumot.

O ezzel a penzzel nem is szamol, maganak sem, mert probaidos, es kevesebb, meg amugy sem kapja meg soha, mert mindig "beteg".

2019. szept. 27. 06:57

Én nem félek,csak nem járok...

Körzeti csak akkor lát ha beutalóért és utiköltség papírért megyek évente 1-2x...

Amugy a jó doki nyugdijba ment,ez az új fiatal,nem is ismerem,ezt a papirt ő is kitudja tölteni és ennyi..

Idegsebészhez járok,na tőle parázok,pedig 20 éve ő kezel,de sose tudom mikor mit talál,mikor javasol műtétet...ja legutóbb...de még várok..

37. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 36. - Lávli)
2019. szept. 27. 06:26
Köszönöm szépen ☺️
36. Lávli (válaszként erre: 34. - E9d12f9aa7)
2019. szept. 26. 22:02

😕 remélem , te is megtalálod a neked megfelelőt hamarosan, mert az nagyon fontos, hogy a betegnek bizalma legyen az orvosa felé.

Boldog kismamás időszakot kívánok 🍀

35. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 34. - E9d12f9aa7)
2019. szept. 26. 21:40

Táplálkozás - találkozás 😂😂😔


A telefon behelyettesített megint.

Valahol kikapcsolható, de nem tudom hol 😂

34. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 31. - Lávli)
2019. szept. 26. 21:39

Emlékszem Fehérváron laktam, hívtam a városi ügyeletet, hogy a gyerekemem hirtelen nagy piros foltok jelentek meg, lázas stb, azt mondták vigyem be, 4 éves volt. Mondja közlekedik busz, vegyem igénybe.



Aztán a kardiológus eltagadta, hogy lyukas a szívem, 2 hónapja, most a nőgyógyász mondta még, hogy azért ez most nem kis probléma, mondom az jó, mert azt mondták semmi bajom, máshol keressem a 130 as átlag pulzus okát, közben van még 2 féle probléma felfüntetve a leleten, persze nem értettem és mivel azt mondta minden ok, nem is foglalkoztam vele, utólag nem értem miért nem ütöttem be a net mindent kiad... Na mindegy.


Aztan ott az endokrinologus, aki szintén azt mondta februárban egy novemberi leletem alapján, hogy egészséges vagyok.... Anélkül, hogy ő is az első táplálkozás alkalmával megnézette volna februárban. Azóta megismételtettem és emelkedett TSH szintet kaptam, ez volt júliusban..

Végül októberben akart fogadni, csakhogy terhes vagyok és most előbb megyek, hétfőn.

Kíváncsi leszek mit mond,igaz tartományban van még, de nem szokás 1-3 ra emelkedni csak úgy...


Van még történet nem is kevés. De sokáig tartana bepötyögni.


Telefonról írok.

33. Epresturmix (válaszként erre: 27. - Dd41cc22f1)
2019. szept. 26. 21:24
Nem. :)
32. MTami01 (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2019. szept. 26. 21:22

Sajnos előfordul az ilyen. Nem csak prémiumok, hanem a különböző műszakpótlékok is olyanok, amelyek csak akkor járnak, hogyha a dolgozó ténylegesen dolgozik.


A rák pedig olyan, hogy akkor sincs túl nagy esély a teljes gyógyulásra, hogyha időben elmegy az ember orvoshoz.

31. Lávli (válaszként erre: 28. - E9d12f9aa7)
2019. szept. 26. 21:21

Igen, még a jó magánért is meg kell harcolni, így, ahogy mondod.

Vagy a szerencsén múlik.

Én pl. úgy találtam igazi háziorvost (aki alapos, jó diagnoszta, nem csak hümmögve tojik mindenre és gyártja a beutalókat, csak hogy lerázza az embert), hogy ügyeletet kellett hívnom és ő volt szolgálatban.

30. MTami01 (válaszként erre: 22. - E9d12f9aa7)
2019. szept. 26. 21:20
Kiforgatod a szavaimat.
2019. szept. 26. 21:17

Múltkor valakinek panaszkodtam endokrinológusra..

Erre megszólal egy ismerős , már rég magánba ment volna a helyemben.

Az jó, de nem mindenki milliomos, minden vizsgálatot és minden irányba én sem tudnám kifizetni külön magamnak . Így is elég sok dologgal járok magánba, hát köszönöm, azért na, van egy határ !!!!! 😃

28. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 26. - Lávli)
2019. szept. 26. 21:15

Jár, de csak a szánk úgy tűnik 😂

Én már annak is örülni szoktam, ha magánba találok egy rendes dokit és sok barátom is ezt mondja, hogy még úgy is ritka kofogni ..


Sajnálom,hogy ilyen mentalitásuk van, tisztelet a kivételnek, kár, hogy nem igen ismerek olyat.

27. dd41cc22f1 (válaszként erre: 21. - Epresturmix)
2019. szept. 26. 21:09
Nem mondták még neked, hogy : hangod, mint a ráspoly, gyakoroljál máshol!
26. Lávli (válaszként erre: 24. - E9d12f9aa7)
2019. szept. 26. 21:06

Én egyet értek veled.

Sok ilyen doktor van.

Az ember meg csak elbizonytalanodik, félelem keletkezik benne, meg harag is, mert igen, jár neki az ellátás, a rendes ellátás és a gyógyuláshoz való jog.

25. Guruljka (válaszként erre: 1. - MTami01)
2019. szept. 26. 21:00

Nem mindig bonyolult az ok.

Vannak cégek, ahol a nem kis összegű jelenléti prémiumot akkor fizetik ki, ha a dolgozó betegség miatt sem hiányzik egy napot sem.

Ergo, a dolgozó betegen is megy dolgozni.


Olyat is ismertem, aki a fájós torkával nem ment orvoshoz, mert mire a munkából hazaért, már nem volt rendelés.

Hiányozni meg nem mert a munkából.

Mire elment végre valahogy, már mindegy volt, egy darabig még kezelgették gégerákkal, de elhunyt.

24. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 23. - E9d12f9aa7)
2019. szept. 26. 20:54

A háziorvosomról van szó, aki belgyógyász szakorvos.


De nem csak ő... Mások is ilyenek.


"Maga minek jött" nem kell" semmi baja "menjen haza" a TB-t meg fizetem évtizedekig, aztán, ha egyszer van szüksége az embernek rájuk, meg ez van.

Azért elfelejtik, hogy a mi adónkból kapják a bérüket és nem érdekel hány egészségügyis dolgozó haragszik most meg. Nyugodtan! Az igazság fáj!


Azt hiszik, hogy csak az egészségügyis felé jár tisztelet, pedig ez nem így van, félénk is jár. Járna.


Nem vitázni akarok, én megirtam a véleményem, ahogy más is, aki nem ért egyet engem ne térítsen! 😘🙂🙂🙂

2019. szept. 26. 20:48
Aki így gondolja beszélgessenek el a doki al terhes kismamának miért nem csinálnak belgyógyászati vizsgálatot, csak kitoltotte a könyvem.... No comment, lehet én vagyok a hibás, de előttem akik voltak azokat se vizsgálja soha meg.. 😂
22. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 20. - MTami01)
2019. szept. 26. 20:43

És ez a beteg hibája, nem?

Hagyjad már.

21. Epresturmix (válaszként erre: 19. - MTami01)
2019. szept. 26. 20:21
Csak mély a hangom.
20. MTami01 (válaszként erre: 17. - E9d12f9aa7)
2019. szept. 26. 19:48
Az már régen rossz, hogyha valakinek csak rossz "élményei" (tapasztalatai) vannak az orvosokkal kapcsolatban.
19. MTami01 (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2019. szept. 26. 19:47
Akkor nagyon jó a meggyőző erőd!
18. Epresturmix (válaszként erre: 16. - MTami01)
2019. szept. 26. 19:12
Aha, volt, hogy igazat adott, és legközelebb amikor szarul volt, tanácsomra hazament lepihenni.
2019. szept. 26. 19:08

Én nem félek, csupán semmi értelmét nem látom.


A háziorvosom sem ér 5 forintot, nem is szeretek hozzá járni.

A többi is csak akkor, ha pénzt adsz, de mintha már az sem érne semmit, csak elteszik és kész.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook