Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért fél a gyerekem a kis gyerekektől? fórum

Miért fél a gyerekem a kis gyerekektől? (beszélgetős fórum)

2018. okt. 23. 08:48
Szia Boldogsáág! Azt mondom, hogy kezet foghatunk... nekem is van eg kisfiam, aki decemberben lesz 2 éves és a helyzet ugyanez nálunk is... amint gyerek van a közelben elkezd szipogni, félni és ha a gyerek megszólal (elég ha hangosan odaköszön neki) már visít is... persze meg tudom nyugtatni és próbálunk mi is tovább ott maradni, de elég ha kicsivel közelebb jön hozzá egy gyerek és már vége is mindennek... Nálunk úgy viseli el a gyerekeket, ha közben a hintában ül és hintázik... olyankor ordibálhatnak mellette, nem számít... de ha nincs hintában, akkor katasztrófa :S Mi is járunk baba klubba is, de már voltunk rengetegszer és semmi javulást nem látok... annyira rossz nézni őt, hogy szenved (fél) a többi gyerek meg vígan játszik... :( Az oktató hölgy nekem azt mondta, hogy látott már pár ilyen gyermeke és hogy ez magától fog elmúlni szinte egyik napról a másikra... én ebben bízok. Mert ha nem múlik, fogamam sincs, mi lesz vele az ovikában... :/
2018. okt. 18. 20:46

Aranyosak vagytok!

Köszönöm szépen a válaszokat.

Próbálgatni fogom sűrűn a baba klubot. Inkább akkor sírjon és szokja ha mellette vagyok. Nagyon nehéz rettegni látni.

9. 34531a7b36 (válaszként erre: 5. - Dd9dec5381)
2018. okt. 18. 20:44
Érzékeny a hangokra. Túlságosan is. Lehet holnaptól kiabálni fogunk🤭
8. 34531a7b36 (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2018. okt. 18. 20:43
Próbáltuk. A szitu ugyan az sajnos. A családunkban nincsen kis gyerek. Itthon is csak nagyobbak vannak nála.
7. 34531a7b36 (válaszként erre: 3. - Kisj)
2018. okt. 18. 20:41
Megpróbáljuk. Itthon egy hangos szó sincsen.
6. 34531a7b36 (válaszként erre: 2. - Kisj)
2018. okt. 18. 20:40
Próbáltam, percekig bírja meg is nyugszik. Ha megint hangoskodás van akkor kezdődik elölről. Egy órát próbáltunk maradni. Feladtam.
5. dd9dec5381 (válaszként erre: 1. - 34531a7b36)
2018. okt. 18. 19:21

Nem érzékeny általánosságban a zajokra, hangokra?

Én is hasonló voltam kicsinek, egy kínszenvedés volt az óvoda.

Túl/hiperhalló vagyok valószínűleg, az átlaghoz képest sokkal jobb a hallásom, ebből kifolyólag szinte fizikai fájdalmam van tőle, és az idegrendszerem is gyorsabban kiszőrösödik.

A kisgyerekek pedig jellemzően hangosak, ráadásul az a frekvencia amelyiken némelyik ordít...

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - 34531a7b36)
2018. okt. 18. 19:19

Szerintem az otthonotokba kéne meghívni hasonló korú gyermeket. Idővel többet is olyan eseményekkor, mint szülinap, névnap.

Esetleg hasonló korú unokatestvérek nincsenek?

3. kisj
2018. okt. 18. 19:14

Játszatok otthon jós sok sikítozós-visítozós játékot.:)

Ő soha nem szokott otthon zajosan játszani?

2. kisj
2018. okt. 18. 19:12

Ezt a dolgot szerintem egy picit erőltetned kellene.

Ne vidd el rögtön a játszótérről, vagy hasonló helyről, mindig maradjatok egy kicsivel tovább, mert így az ovi borzalmas lesz a számára.

2018. okt. 18. 19:06

Sziasztok!

Segítséget kérnék!

Kisfiam pici kora óta fél a gyerekektől, legfőképpen azoktól akik kiabálnak, sikítoznak. Nem tudom elvinni baba klubba, játszótérre. Ha meglát egy kisgyereket már remeg és mutatja, hogy arra menjünk haza. 2 éves lesz decemberben. Nagyon sajnálom őt ilyenkor, rendszerint haza is megyünk mert annyira sír. Lassan óvoda.... Emiatt teljesen kétségbe vagyok esve. Mi lesz vele? Hogyan fogja bírni?

Ok megszokja, tudom de milyen traumát fog ez okozni neki?

A felnőttekkel, nagyobb gyerekekkel simán eljátszik.

Járt így valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook