Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért engedik a szülők, hogy a gyerek felálljon a buszon az ülésre? fórum

Miért engedik a szülők, hogy a gyerek felálljon a buszon az ülésre? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
56. polex (válaszként erre: 53. - Orsibigyu)
2012. márc. 8. 10:20

Nincsenek helyzetek? Majd te is meglátod, hogy márpedig vannak. Nem történhet mindig az, amit te kigondolsz. Az ilyen tökéletességbe bele szokott törni a bicska. És akkor minden okosság szertefoszlik, minden tanult, minden általános, minden addigi. És a gyerek változik. Megértés, empátia, ez kellene az élet minden területén. NEM HELYES A BUSZON A SZÉKRE FELÁLLNI ÉS NEM HELYES A KOSÁRBA SEM, ÉS NEM HELYES HA A GYEREK MÁR A BOLTBAN MAJSZOLJA A TÚRÓRUDIT, DE nem is főbenjáró bűn, és az vesse rájuk az első követ, aki nem hibázik. Én azt furcsálom, hogy egyáltalán észreveszitek. Hiszen annyi minden gond egy kisgyermek körül, hát tényleg ez a legfontosabb? Ez szomorú.... Fegyelmezés, fegyelmezés mindig, akkor is ha kivitelezhetetlen.

Csak következetesen......

55. Kori92
2012. márc. 8. 10:03
Erre is a válasz, hogy gyerekfüggő, és az nagyon szerencsés szülő, akinek a gyerekénél ezt el lehet érni. Nem lehet általánosítani.
54. Kori92 (válaszként erre: 50. - Polex)
2012. márc. 8. 10:01
Ez tényleg így van, és sokszor a gyerek vérmérsékletétől is függ, mekkora hisztit csap. És rendszerint akkor időzíti az előadásokat, amikor neked a legkellemetlenebb. És ilyonkor jön az, hogy "miféle szülő vagy". Az ember eljut odáig, hogy egy idő után lesz..rja a nagyokosokat, mert úgy gondolom, hogy a hiszti alatt fejlődik a gyerek akarata, és az a szülő hazudik, akinek még nem fordult elő a gyerekénél kezelhetetlen hiszti.Úgyhogy én is kíváncsian várom a módszereket, hogyan kell tökéletes gyerekeket nevelni...
53. orsibigyu (válaszként erre: 52. - Polex)
2012. márc. 8. 10:00
A hiszti kezelésének 1 módja van: tilos az a szó, hogy " vannak helyzetek". Ez a következetlenség jelszava, és a hiszti melegágya. Nincsenek helyzetek. Ami nem szabad, az soha, semmi körülmény között nem szabad, és kész. Ordíthat, verheti le magát a földhöz, toporzékolhat, visíthat. Én inkább bevállalnék egy ilyen "ciki" helyzetet, hogy a gyermekem ordít, mintsem egyszer is engedjek a szabályokból. Nem szokott sohasem ordítani 1 percnél tovább, (az sem ordítás, hanem nyafogó sírás), mert ismer és tudja semmit nem ér el vele.
52. polex (válaszként erre: 51. - B10eee0275)
2012. márc. 8. 09:33

Te kezeltél már hisztit? Mert akkor tényleg kíváncsian várom, hogyan csináltad, hogy én is megtanuljam.

Konkrét dolgot is mondhatsz, hogy hiszti alatt, hogyan teszed alá a papírt?

Mindenféle gyerek van ám.

Megint el kell mondjam, hogy érthető legyen? Vannak helyzetek, és nem arról beszélek,hogy erre neveljük a gyereket vagy ez a helyes.

51. b10eee0275 (válaszként erre: 50. - Polex)
2012. márc. 8. 09:22
Azt a hisztit is lehet(ne) úgy kezelni, hogy vadidegen embereknek ne okozzunk kárt. Pl. teszünk egy újságpapírt a gyerek lába alá a buszon. Persze, hogy minden gyerek hisztizik néha, nem is ezzel van a baj, és nem is a gyerek hibás. De ne állítsa már anyuka bele a kosárba koszos lábbal, meg a buszon az ülésre, hogy másnak a cucca retkes legyen.
50. polex
2012. márc. 8. 08:21

Nem értettétek, mit akartammondani.Nem a hanyag szülőről van szó,akit nem érdekel és esetleg még ő rakja oda, és én sem szeretem.Igenis vannak korszakaik,amikor egetrázó hiszti nélkül nem tud végigmenni a gyerekkel az ember,ha nem hagyja az akaratát.Persze látom itt vannak igazi pedagógusi érzékkel megáldott szülők,akiknél rend van és fegyelem, és persze tisztelettudó gyerekeitek is vannak, és már 1 naposan is szófogadóak és rendszeretőek. Nálatok persze ilyen nincs. Aztán van szülő, aki nem bírja cérnával, és ráver a popsijára, vagy jól meg is veri nyilvánosan, láttam már ilyet. Na, azt én sokkal jobban elítélem. Erre írtam a megjegyzést. Most persze azokhoz írok, akiknek esetleg nincs pici gyerekük, mert azok még nem tudhatják, hogy is van ez, pár éve még én is ítélkeztem. A gyerekesek meg látom mindent olyan tök jól csinálnak, azok ne is figyeljenek rám.

Mielőtt jönne a megjegyzés, az én gyerekem nem áll a buszon, de igen megértő vagyok, helyzetfüggő.

49. Hello Titti (válaszként erre: 45. - 17edc27aec)
2012. márc. 7. 21:42
ezt Bóknak vettem :)))
2012. márc. 7. 21:36
Megjött Dragon Drake, tűzet okádott az elöbb levélírás közben:)
47. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 44. - 4c30444687)
2012. márc. 7. 21:35
Ott a pont:-))
46. timycat (válaszként erre: 8. - Polex)
2012. márc. 7. 21:35
Hát ha a gyerek állni akar akkor álljon, csak ne az ülésen
45. 17edc27aec (válaszként erre: 43. - Hello Titti)
2012. márc. 7. 21:35
Igazi bika vagy ;)
44. 4c30444687 (válaszként erre: 8. - Polex)
2012. márc. 7. 21:33
Mi az, hogy nem tud mit tenni? Ha egyedül elindulna az ajtó felé akkor is csak nézne sután, hogy hajj, mit tehetnék? Kisgyerek. Ha a szép szóból nem ért, akkor meg lehet fogni, és le lehet venni az ülésről. Jujj, talán akkor anyuka rucija lesz piszkos! Igen, a gyerek ezzel jár.
43. Hello Titti (válaszként erre: 38. - 17edc27aec)
2012. márc. 7. 21:32
mondjuk jóval kezd ki,nekem ne gőgösködjön!!...itt nem szeretek vitatkozni..de az életben..az ilyet nagyon lerendezem....nekem nem fogja megmagyarázni,hogy ő a normális..
2012. márc. 7. 21:32
Ezaz én sem tartom magam túlaggódósnak, általában.
41. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 40. - Orsibigyu)
2012. márc. 7. 21:31
Az a helyzet hogy én már előre látom ilyenkor hogy mi fog vagy mi történhetne(rossz)!Pedig én nem vagyok egy túlaggódós szülő,de ez már nekem is "sokk"!
40. orsibigyu (válaszként erre: 34. - Rózsaszál:-))
2012. márc. 7. 21:29
Akkor vajon én nem hisztiből voltam képtelen odanézni, mikor ezt csinálták, érett- 3O-35 év körüli szülők?
39. Hello Titti (válaszként erre: 35. - Timycat)
2012. márc. 7. 21:29

nekem is kosaram van...és abba pakolok bele én is:))

nem szeretem fogdosni a kosarakat

38. 17edc27aec (válaszként erre: 33. - Hello Titti)
2012. márc. 7. 21:27
Primitív emberek azok. Ha tükröt tart az ember feléjük azzal, hogy kimondod az igazat, nekiállnak gőgösködni.
37. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 35. - Timycat)
2012. márc. 7. 21:25
És van hozzá egy piros köpenyed is..:)üdv a nagyinak!:)
36. timycat (válaszként erre: 31. - Orsibigyu)
2012. márc. 7. 21:24
igen, na erre céloztam én is, nem csak bunkó az ilyen szülő, hanem felelőtlen is
2012. márc. 7. 21:23

Én ezt a bevásárlóskocsi dolgot úgy oldom meg, hogy a kocsiba rakom a fonott kosaramat és abba pakolok; főleg az ilyen "érzékenyebb" cuccokat


Kisboltokban sem az ő kosaraikat használom, hanem a sajátomat

34. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 31. - Orsibigyu)
2012. márc. 7. 21:22
NA Erre már a hideg is kiráz....brrrrrrrrrr
33. Hello Titti (válaszként erre: 26. - Janette71)
2012. márc. 7. 21:22

hogy gondolod te azt ,hogy megmondod neki "te egy országos nem normális vagy" :))))

de remélem az ő kis felvágottjukat is összetapossa...legyen az szaros :))

32. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 28. - Janette71)
2012. márc. 7. 21:21
Jobb is az amit nem látunk vagy nem tudunk:-)))
2012. márc. 7. 21:21
Na és ahhoz mit szóltok, mikor a 2 éves gyermek a templomban a karzat peremére ( fél méter széles perem) van felállítva - alatta a padok kb 6 méter mélyen és ott adják rá a kabátját. Lehet én vagyok túlzottan aggódós?
30. mosolyka1111 (válaszként erre: 28. - Janette71)
2012. márc. 7. 21:20
:)
29. Hello Titti (válaszként erre: 24. - 17edc27aec)
2012. márc. 7. 21:20

de hüle vagy :DDDD

nem férfi alsóra tessék gondolni :)))

28. Janette71 (válaszként erre: 27. - Rózsaszál:-))
2012. márc. 7. 21:19
Biztos igazad van, de ezzel az erővel, akár szarban is megfogathatom a kaját, hisz ki tudja...már úgy is mind1...
2012. márc. 7. 21:16
Azt meg nem látjátok hogy az amit ti beraktok a kosárba,mivel érintkezett míg be nem ért a kosárba:-)))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook