Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért csinálja ezt nagyon sok fiatal lány? fórum

Miért csinálja ezt nagyon sok fiatal lány? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
33. Csillagszem38 (válaszként erre: 32. - Csillagszem38)
2022. jan. 5. 08:05
:)
32. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 08:05

erdekes tema ez... van aki nem erzi igenyet arra h sajat maga kiprobalja mas kornyezetben. En is 19 evesen szultem, de engem zavart h nem tudtam beleadni a kozosbe, igy gyes utan elhelyezkedtem, ill folyamatosan suliztam.


de azt nem mondom, h ha azt mondana vki h itt van havi 1 millio, oszd be, ne dolgozz, azt mondanam inkabb dolgozok..xd biztos h nem:/

2022. jan. 5. 08:02

"Most már sokkal több lehetőségük van a nőknek."


Ez pontosan így van, de ezt sokan félre is értik. Ma egy nőnek lehetősége van tanulni, karriert építeni, sok gyereket vállalni, stb. De ettől még nem köteles is mindent megtenni, amire csak lehetősége van. Szabadon választhat, és azt csinálhatja, amit szeretne. Van, aki a munkában tud kiteljesedni, van, aki az anyaságban.


Én először tanultam, diplomát szereztem, mérnök lettem. Szerettem egyetemre járni, szerettem tanulni, jó érzés volt érvényesülni.

Aztán lett egy gyerekem, és ma már látom, hogy nincs az az öröm a világon, ami ahhoz mérhető, mint amit egy gyermek adhat. Megértem azokat, akiknek ettől teljes az élet. Viszont sajnálom azokat, akik túl racionálisak, ezért túl sokat jár az agyuk a megélhetésen ahelyett, hogy felhőtlenül tudnának örülni a saját és mások emocionális örömének.

30. aszparagusz (válaszként erre: 27. - 5236d12e25)
2022. jan. 5. 07:18
A gyerekek pillanatok alatt felnőnek, és akkor mihez kezd 40-45 évesen otthon? Ha otthagyja a férje, vagy meghal akkor miből tervezi fenntartani magát?
29. aszparagusz (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 07:15

Az egész élet kockázatos.

Én előbb tanultam, dolgoztam, egzisztenciát szereztem, és utána szültem.

Abban egyet értek veled, ha egy nőnek (és egy férfinek is) fel kell készülnie arra, hogy hogyan folytatja az életét, ha gyerekkel/gyerekekkel egyedül marad.

28. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 07:12

Téged ez mennyiben befolyásol?

Nem a te gondod, ha otthagyja őket a párjuk.

27. 5236d12e25 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 07:02

Hm. Tehát aki szerinted az anyaságban leli meg önmagát, pláne ha ezt mind fiatalon teszi, az valami selejtes lény?


Ez megint az a rész ahol mindenkinek be kellene állnia a sorba, és együtt vonulni a csordával?

2022. jan. 5. 06:06
Ez mind csupán ítélkezés. Az ő döntése...Valakinek a karrier a fontos, valakinek a család.
25. dafke
2022. jan. 5. 04:58

Hát tudod, én tanultam is. Dolgoztam is, most is dolgozom. De ha holnap megnyernénk a lottót, menne dolgozni a búbánatos ferde lófütty. Nem, egyáltalán nem unatkoznék. Van családom, barátaim, életem. A munkában csak rabszolga vagyok. De jó nekem.

Amúgy a kérdésedre, hogy ők miért csinálják a válaszom ugyanaz, mint bárkinek: kérdezd meg őket.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Channa*)
2022. jan. 5. 00:00
Nem befolyásolja, de nem tudom megérteni őket. Nekem ez idegen.
2022. jan. 4. 23:37
miért lenne az, az is szép hivatás hogy otthon van a gyerekel, és vezeti a háztartást
22. vigyefene (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 23:29
Azt szokták mondani, ember tervez, isten végez. Tehát az a terv holnap megváltozhat.
21. Channa* (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 23:28
És miben befolyásolja a te életedet az, ha más így tesz?
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 4. 23:26

Az sincs a homlokukra írva, hogy tanulnak.

Beszéltem az egyikkel, nem tanul, mert főállású anyává avanzsálta magát. Még csak 1 gyerek van, de elhatározta, hogy ő most révbe ért, nincs tanulás, nincs munka.

3 év? Oké, én 2 évet.

És aki élethosszra tervezi az otthonlétet? Az azért necces.

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 23:16

Mennyire negatív vagy.Ha mindig ezen gondolkodna mindenki, 1 gyerek sem jönne a világra, mert mi lesz ha......

Én otthon voltam a gyerekeimmel, sosem bánom meg, hogy közel 3 éves korukig nem kellett kicibálnom az ágyból őket hajnalonta. Életem legszebb korszaka volt....ja és tanultam, ahogy lehet azok az anyukák is tanulnak a gyerekeik mellett is, csak nincs a homlokukra írva.

18. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 23:04

Ahány ház annyi szokás. Az első feleségem 17-éves volt amikor a lányunk született, én 18, nekem volt szakmám, neki semmiféle képzettsége.

A mostani barátnőmmel ha szóba kerűl, azt mondom neki hogy nem hagynám dolgozni ha össze házasodnánk, Ő pedig akkor is dolgozni akarna, kikapcsolódásnak.

Hogy a példáid miért csinálják, azt nem tudom.

17. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 23:02
Egy ilyet sem ismerek....
2022. jan. 4. 22:57
amit otthon látod
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Libikóka)
2022. jan. 4. 22:45
Mások is nevelnek gyermeket. Munka mellett. Kevesebb idő jut a családra, de tudnak mihez kapni ha az apa lesérül, elhuny, elhagyja őket. Így akár lomhaságnak is nevezhetjük. Egy fiatal, tanulatlan 18-20 éves lány egyébként is milyen élettapasztalatot, értéket tudna átadni?
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - 37e1ff8723)
2022. jan. 4. 22:42
Magamat is gazdagítom. 😄
13. libikóka (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 22:40
Szerinted lomhaság huszon évesen több gyermeket nevelni??
12. 37e1ff8723 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 22:40
Milyen lehetőség? Valaki mást gazdagítani? 😄 Rabszolgák vagyunk.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 22:38

A környezetemben nem ismerek ilyeneket, de nem is jellemző szerintem.

Ahhoz meg se neked, se másnak semmi köze ki és miért, mennyit szül. Miért nem őket kérdezed? Pontos választ ők tudnának adni.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Sanyinak)
2022. jan. 4. 22:31

Nekem végképp nem baj, nem én vagyok másra szorulva, de furcsának találom és kicsit idegesít, hogy ennyire lomha a mai generáció, mikor minden lehetőség előttük áll.


Régen teljesen más volt a világ, de ma már egy nőnek is több mindent kell hoznia, ha úgy adódik, hogy egyedül kell megállni a lábán.

9. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 22:29

Szerinted mi itt meg tudjuk mondani, hogy ők miért csinálják, mitől félnek, vagy nem félnek?


Egyébként szerinte pont az ellenkezője a jellemző. Az én környezetemben legalábbis, előbb diploma, néhány év munka, karrier beindítása, aztán egy-két gyerek. Otthon lét alatt is távmunkában dolgoznak az első év után.

8. sanyinak (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 22:26

Mert őket a család teszi boldoggá és nem a karrier.


Miért baj az, ha a klasszikus női szerepben érzik jól magukat?

7. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 22:25

Ahogy neked ők az egyik véglet,,,lehet mondani hogy te vagy a másik.

Mert megbökte a szememet az utolsó mondatod.

6. 37e1ff8723 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 22:23
Az életben minden kockázatos. Van, aki merészebb/felelőtlenebb. Majd kiderül, hogy jól döntöttek, vagy sem.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 37e1ff8723)
2022. jan. 4. 22:17

Nem zavar, nem ezért nyitottam.

Érdekel ki hogyan látja. És szerintetek nem kockázatos?

Az egy kicsit kiakaszt, hogy egy okos, fiatal lánynak ennyi elég. Most már sokkal több lehetőségük van a nőknek.

4. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 22:14
Ez valamikor természetes volt. Ha csak anyák akarnak lenni, a férfi pedig vállalja, hogy eltartja őket... Téged miért zavar?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook