Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért boldogtalan a boldogtalan ember? fórum

Miért boldogtalan a boldogtalan ember? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
10. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - 5517c3cbeb)
2009. máj. 24. 13:03

Azért boldogtalan ,mert boldogtalan akar lenni.

Az általad felsorolt momentumok,csak frankó ,hétköznapi alibik arra ,hogy bárki megőrizhesse hőn áhított boldogtalanságát,és ne kelljen boldognak lennie,mert akkor végre felelősséget kellene vállalnia a saját életéért.

De a boldogtalanság az felmenti ez alól,hisz bárkit ,bármit okolhat a boldogtalanságáért.

Ilyen egyszerű.

2009. máj. 24. 12:55
Én négyet tudtam írni, de vannak szerintetek még ilyen boldogtalanságforrások?
2009. máj. 24. 12:45
De például lehet külső "rásegítés" is a háttérben negatív módón. De ebbe ne menjünk bele-ebbe a topikba.
2009. máj. 24. 12:44
jelentkezin-jelentkezik
2009. máj. 24. 12:43

A boldogtalanság rendszerint akkor jelentkezin, ha nem a megfelelő uton haladsz.

Akinél mind a 4 általad felsorolt dolog jelentkezik-ott egyértelműen mutatja.

2009. máj. 24. 12:32

Igen. Olyan célt kell kitűznünk magunk elé, ami elérhető, megvalósítható. Ezáltal egyértelműen nő a magabiztosságunk és ez boldoggá tesz. Persze, ehhez ismernünk kell magunkat és a vágyainkat. Nem a hazugsággal, fikcióval tarkított álomvilág után kell célokat választani, mert az úgy sem tesz teljessé.

Nem véletlen, mikor egyszer csak azt érezzük, nem itt a helyünk, nem ezt kellene csinálnunk. Mert nem is.

2009. máj. 24. 12:06
Úgy érted reálisabb célt kell kitűznie? Vagy a megfelelő az valami személyre szólót jelent itt számodra?
2009. máj. 24. 11:29
bocsi: megfelelő
2009. máj. 24. 11:29
Szerintem, a legtöbb esetben azért boldogtalan valaki, mert nem a megfelleő célt tűzi ki maga elé.
2009. máj. 24. 11:22

Kíváncsi vagyok, vajon miért vagy boldogtalan ha/amikor az vagy?

A boldogság pillanatnyi állapot. Talán a boldogtalanság is az?

Vannak örök-elégedetlenek...

Vajon náluk ez miért alakult így?

Hogyan lehet boldognak lenni?


Sok kérdést tettem fel, tudom. Nem kell mindenre válaszolni, csak amihez hozzá tudtok szólni érdemben.

Én arra a követkkeztetésre jutottam, hogy a boldogtalanságnak 4 oka van:

- sikertelenség a munkában, pl. nem tanul tovább és rontja az esélyeit

- rossz párválasztás

- káros szenvedélyek sodornak le a helyes útról

- elégedetlenség önmagunkkal (külső)

Köszönöm a válaszokat!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook