Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi negyvenesek fitten és fiatalosan fórum

Mi negyvenesek fitten és fiatalosan (beszélgetős fórum)


1 2
22. angyal63 (válaszként erre: 20. - Gyopárka)
2008. máj. 13. 13:39
És az egész lényege, hogy 49 évesen sem kell 49-nek látszani,mint ahogy nekem 45 évesen nem kell 45-nek látszani.De ezért csak mi tehetünk valamit.
21. angyal63 (válaszként erre: 19. - Gyopárka)
2008. máj. 13. 13:38
Igen, de én szeretném konzerválni ezt az állapotot amennyire lehet. Újra tornászgatok, diétázok, krémet használok (amit el szoktam felejteni). Egyszóval fitt akarok lenni,mert ahogy itt valaki írta már, ha belül jól vagy, akkor ez kívül is látszik.
20. gyopárka (válaszként erre: 19. - Gyopárka)
2008. máj. 13. 13:36
és az a szomorú hogy az nem is volt olyan régen /most 49 vagyok/
19. gyopárka (válaszként erre: 16. - Angyal63)
2008. máj. 13. 13:35
Hát ahogy a régi fotókat nézegetem én is 38-40 éves korom környékén voltam a legjobb formámban.
18. gyopárka (válaszként erre: 15. - Castellina)
2008. máj. 13. 13:31
Az öregedés 40 vagy inkább 45 után észlelhető igazából szerintem.Én két szülőt gondoztam súlyos betegségekkel összesen 10 évig,sajnos utóbbi 5 évben már tükörbe is csak futólag néztem és mikor vége lett akkor kezdtem magam alaposabban megvizsgálni és sajnos az első gondolatom az volt"te jó Isten hogy megöregedtem és észre sem vettem"Hát kellett néhány nap hogy ezt feldolgozzam./Az alapbeállítottságom mindig is az volt hogy legalább 100 évig élni a lehető legjobb kondiban/Most megpróbálom javítani ami még javítható.Különben amit az elején leírtál ugyanazt éreztem én is a 30-s éveim második felében.
17. gyopárka (válaszként erre: 14. - 13a6fcd24f)
2008. máj. 13. 13:18
hát lehet,én ilyen tudományos dolgokkal a bőr állapotával kapcsolatban nem foglalkoztam,a 20-as,30-as éveimben kisebb-nagyobb megszakításokkal folyamatosan tornáztam,a 20-as éveimben sokat úsztam,szaunáztam,/a szauna isteni a testnek,bőrnek/.10-12 éve csak egyfajta jóminőségű arctisztitóval mosok arcot,sajnos a krémeket hol használtam hol nem,most kb.másfél éve már szigorú lettem magamhoz a krémezéssel kapcsolatban.Azóta sikerült valamennyire feljavítanom az arcbőröm állapotát.
16. angyal63 (válaszként erre: 9. - Gyopárka)
2008. máj. 13. 13:06
Én sem figyeltem 35 éves koromig semmire, se edzés, se egyéb. Aztán egyszer csak rájöttem,hogy nem elég,ha az ember "jó géneket" örököl, tenni is kell valamit. 35 év után ébredtem csipkerózsika álmomból és állítom,hogy 41 évesen jobban néztem ki, mint 30 évesen. Mostmár csak olyan szeretnék lenni, mint 41 évesen :))
2008. máj. 13. 12:41
Én még nem vagyok negyven, de ugyanolyan fiatalnak érzem magam, mint husz éves koromban, talán csak bölcsebb és érettebb vagyok. Persze a tükörképem is változik, de mivel mindennap látom, annyira nem érzékelem a változást. :)Én 15 éves korom óta rendszeresen sportolok. Ez állitólag látszik rajtam. Még egy pasi se hányta el magát a látványomtól, sőt:) Arckrémet muszáj használnom, mert nagyon száraz, vizhiányos a bőröm, anélkül vakaróznék.
14. 13a6fcd24f (válaszként erre: 11. - Gyopárka)
2008. máj. 13. 12:31
Én azt olvastam több helyen, hogy az öregedés kezdete tulajdonképpen akkor van, mikor az ösztrogénszint nagyon leesek...onnan kezdve jön a bőrszárazság, ettől a ráncok, petyhüdtebb bőr ls minden...
13. gyopárka (válaszként erre: 5. - Turoczis)
2008. máj. 13. 12:08
igen,ez a legjobb amit az ember csinálhat amiket itt felsoroltál.Én csak részben csinálom ezeket még,érdekel a dolog,írj légyszi bővebben.Pl miket szedsz,jógát otthon vagy klubban műveled?Kozmetikushoz én sem járok,nem voltam soha életemben,de nem vagyok elájulva azok arcbőrétől akik járnak.
12. 13a6fcd24f (válaszként erre: 5. - Turoczis)
2008. máj. 13. 12:05
szia, én kiváncsian várom. :-)
11. gyopárka (válaszként erre: 6. - 0c97fbb607)
2008. máj. 13. 11:58
pedig egy kis arctisztitó,szemránckrém,nappali krém mindenképpen kellene ha rám hallgatsz,mert most még könnyen veszed,de hidd el 40-45 után rohamosan előjönnek az öregedés jelei és az arcbőrön meglátszik a jólápoltság.Sosem fogom elfelejteni mikor Cannesban sétáltunk,csak néztem az idősödő francia nőket,mennyire sugárzott az arcukról a jólápoltság és ez nem azt jelentette hogy nem volt rajtuk egy-két ránc,de a bőr állapota nagyon kellemes látványt nyújtott.Biztos vagyok benne hogy az idejében elkezdett jó minőségű krémek használatának köszönhető.Egyébként az öregedéssel nekem semmi bajom nincsen.
2008. máj. 13. 11:56

Sziasztok!

Én sem vagyok még 40, de én ugygondolom, soha sem kora odafigyelni.

Itt nem a sminkre, és a hajfestésre gondolok, hanem inkább arra, az ember ne köpje ki a tüdejét ha felmegy a 2.ra, stb... 3 hónapig minden nap futottam 3kmrt, és amilyen fanatikus voltam ebbe a 3hónapban, sajna ugy abba is hagytam. Azt vettem észre, amilyen szépen megfeszesedett a combomon a bőr, ugy tova is tünk 2 héttel a futás abbahagyása után. Azthiszem ebbe a korban már egy végleges életmódprogram kéne, amiben valamilyen sport heti 2szer gyokorlása is bent van, nemcsak a kampányszerű kúrák, mozgások.

Arckrémet még nem használok, de kéne valami. Ennél is attól félek, mikor az ember abbahagyja a krémezést, 2szer ugy visszaráncosodik, mint előtte. Van valakinek tapasztalata?

9. gyopárka (válaszként erre: 4. - Angyal63)
2008. máj. 13. 11:47
Ez bizony nagyon igaz,amit sajna abban az életkorban én hajlamos voltam kevésbé figyelembe venni.
8. gyopárka (válaszként erre: 3. - 0c97fbb607)
2008. máj. 13. 11:46
Én meg már 49,Te befelé lépsz én meg kifelé,az idő persze nagy előny,de egyébként nem tudnám megmondani melyikünknek jobb.
7. angyal63 (válaszként erre: 6. - 0c97fbb607)
2008. máj. 13. 11:05
Lehet szépen öregedni, a ráncok is széppé tesznek, de nem kell elhízni, ellustulni és azt gondolni, hogy már révbe értünk, mindegy hogy nézünk ki. A hajadat sajnálom, lehet hogy nem jól festették. egyébként én is szoktam pihentetni a festést és egy évben 2x járok talán kozmetikushoz :)
6. 0c97fbb607 (válaszként erre: 4. - Angyal63)
2008. máj. 13. 11:02

Én nem nagyon készülgetek rá,az a nagy igazság.

Nem használok sem krémeket ,sem semmilyen kencét.

Most mondok le a hajfestésről is ,mert szétvágta a hajam,pedig a legjobb márkákat használtam.

Szóval hagyom magam megöregedni:DD

2008. máj. 13. 10:57
Nekem az a véleményem, hogy kívül-belül táplálni kell a testet ahhoz, hogy fittek maradjunk nagyon sokáig. Én megpróbálom művelni ezeket, amennyire sikerül. Így hát mozgok (joga, szauna, kerékpár, úszás), táplálékkiegészítőt fogyasztok (ez fontos az egészséges sejtek megőrzése, és a zsír lerakodás elkerülése érdekében), a bőr külső kezelése már nem is annyira fontos, mert a belülről táplált sejtek örökre fiatalossá teszik a bőrt. Én nem járok kozmetikushoz sem,és már jóval meghaladtam a 40-et, demindenki megkérdezi mitől vagyok ilyen fiatalos. Ha érdekel valakit, szívesen megosztom a titkot.
4. angyal63 (válaszként erre: 3. - 0c97fbb607)
2008. máj. 12. 21:23
Örülök, hogy legalább benéztél. Sosincs korán rákészülni :)) A "késői" fiatalos kinézethez korán kell kezdeni.
3. 0c97fbb607 (válaszként erre: 2. - Angyal63)
2008. máj. 12. 21:17

Még csak 37 vagyok,így nem vagyok kompetens ez ügyben:)))

De ami késik nem múlik:))

2008. máj. 12. 21:15
Hát, ezek szerint csak én szólok hozzá .(( Láttam, hogy sokan vagyunk, úgy gondoltam lesz aki csatlakozik. Az öregedés természetes dolog, de nem kell, hogy mamókák legyünk mint 50 évvel ezelőtt.
2008. máj. 12. 10:12
Úgy látom ennek a korosztálynak még nincs konkrét fóruma. Kíváncsi vagyok ki hogyan őrzi meg külső-belső fittségét fiatalos tartását. De ez a fórum a helye minden egyéb a negyveneseket érintő kérdésnek, tanácsnak, ajánlásnak és egyéb gondolatnak is. Várok mindenkit ide!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook