Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lehet tenni egy kibírhatatlan öregasszonnyal, aki nincs tekintettel a szomszédokra? fórum

Mi lehet tenni egy kibírhatatlan öregasszonnyal, aki nincs tekintettel a szomszédokra? (tudásbázis kérdés)

1 2
12. 677b566158 (válaszként erre: 11. - Syria)
2015. febr. 16. 21:24
igen tudom es valahol szegyenlem magam mert nekem is konyebb volna ha eleve le tudnam reagalni magamban pont ezert is mert ilyen emberek mindenhol lesznek es vannak.csak egyszeruen elgurul a gyogyszerem tole hogy mar megint en igazodjak valaki hulyesegekez.
11. syria (válaszként erre: 1. - 677b566158)
2015. febr. 16. 21:16

Az ilyesmire csak azt tudom mondani, hogy részvétem. Meg hogy rossz szomszédság (t)örök átok, meg hasonló okosságokat.


Mindig kertes házban laktam, s ott is adódott konfliktus. Gyerekkoromban attól szenvedtünk, hogy a szemben lakó szomszéd reggelente fél ötkor harsogtatta a rádióját. Ez nagyon kellemetlen volt főleg nyáron, amikor lehetett nyitott ablaknál aludni, mert a megélhetési bűnözés még nem létezett. Nem használt a szép szó, valahogy (elég nehezen) túléltük.


Vagy a saját portámon a 2. szomszédban lakó szíriai anyuka egész nap nyekergette a számára biztosan kedves, ám engem az egész napi koncentrált szellemi munka után rohadtul idegesítő zenéjüket. Egy szép nyári délután becsengettem hozzájuk, és kedvesen áthívtam egy kávéra. Azt mondta, hogy rögtön jön, csak kikapcsolja a zenét. „Jaj-jaj, ne tedd, most rögtön gyere!” Ültünk a hátsó teraszomon, s megkérdeztem: mit szólna, ha neki hasonlót kellene eltűrnie nap-mint nap? Meglepődött, de elgondolkozott, s utána kicsit visszavett. Nagyon kicsit. :(


Elviselhetetlen szomszédok mindig is voltak, vannak, és lesznek is. (És nem feltétlenül nagyothalló, önkontrollt veszített öregasszonyokból állnak.) Óriási szerencse kell az elkerülésükhöz. Meg kötélből lévő idegrendszer, ami manapság eléggé hiánycikk.

2015. febr. 16. 20:51
na most nezem olyan ertelmesen irok..csak nemreg vesztem ossze vele es 500 a vernyomasom..
2015. febr. 16. 20:48
ugy jon be hogy a fust hogy nem uj az ajtonk es mivel alattunk lakik a fust meg felfele szall hiaba van nyitva a lepcsohaz ablaka egyszeruen beall az fust utoszaga.az eloszobaba ugye meg nincs ablak.kis lakas.tudom hogy nagyothallo csak mivel azt is tudom egyebkent milyen bunko(bocsanat)oregasszony igy nem nagyon erdekel.ha beszelget nem kell neki uvolteni es masnak is van olyan nehezsege amire hivatkozhatna megis van annyi empatia benne hogy kontrollalja magat nem pedig meg poffeszkedoen es lekezeloen viselkedik.
8. Milup2 (válaszként erre: 6. - Milup2)
2015. febr. 16. 20:45
menni = tenni :)
2015. febr. 16. 20:44
nincs tekintettel..mondtam neki es nem erdekli.pedig van terasz ki is lehetne menni neki,persze elhiszem hogy hideg van.pff..eloszor neki szoltam de nem tudom mit csinaljak.most varok.az a baj hogy tudomasom szerint valami csokos a kozos kepviselonel is:(
2015. febr. 16. 20:43

Társasházkezelőnek szóljál, hogy ez a probléma. Ő valszeg levelet küld majd elsőkörben ki neki.

Lehet, hogy a ház házirendjében fel van tüntetve amúgy, hogy a lépcsőházban tilos a dohányzás. Kérdezz erre is rá, akkor te szóban is tudsz erre hivatkozni.

Nálunk mondjuk a zajra is ki van írva valami(kint lóg a házirend a lépcsőház falán), hánytól hányig lehet zajongani, pl. vasárnap du.14h-tól már porszívózni sem lehet.

Hogy aztán a társasházkezelő mit tud ilyen kriminális helyzetekben menni, hogy tényleg nyugalom legyen, azt nemtom...

Lehet, hogy tényleg nagyothalló....

5. arrival (válaszként erre: 1. - 677b566158)
2015. febr. 16. 20:43

Hogy jon a lakasotokba be a cigifust ?

Ha este10 utan hangos a tv, akkor szolhatsz csendhaboritasert, sajnos egyebkent mast nem tudsz tenni :(

Majd ha meglesz a babad o majd hallgathatja a sirast :)

4. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 677b566158)
2015. febr. 16. 20:41

Huuu, terhesen nagyon nem (es azota sem) toleraltam a cigit.

A kozos kepviselonek nem tudsz szolni?!

Erre legalabb legyen tekintettel, marmint, hgy babat varsz...

2015. febr. 16. 20:41
de az,mondjuk amihez nincs koze meghallja masreszt meg masokkal normal hangnemben beszelget.meg most nem azert miert kell hogy engem ez olyan szinten erdekeljen hogy felkeljek ra reggel hatkor?volt hogy ugy keltem fel hogy aludtam egy orat.
2015. febr. 16. 20:39
Nem nagyothalló?
2015. febr. 16. 20:37
tomblakasban lakunk es szerintem eppen ezert mivel lakokozosseg a minimum hogy tiszteletben tartjuk egymast.az alattunk lako viszont uvolteti a tv-t ugy hogy a sajatom hangja alatt csak a o tv-nek a morajat hallom.van hogy reggel hatkor uvolteti..a masik a cigi amit nem tudom miert kell a lepcsohazban elintezni en elhiszem hogy az o lakasa cigimentes de a mienkben all.szoltam neki mindkettoert a cigire az volt hogy semmi kozom hozza a tv-re meg az hogy azota nem is hallgatja hangosan miota eloszor szoltunk neki.hat mondom ugyanugy uvolt...total paraszt a no es nem tudom mar mit csinaljak.en nem cigizek mert terhes vagyok akkor miert egy ilyen kobunko fustoli tele a lakasunkat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook