Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet ennek a pszichológiai oka? fórum

Mi lehet ennek a pszichológiai oka? (beszélgetős fórum)


30. buspics (válaszként erre: 27. - Mikkmókus)
2020. dec. 4. 14:56
Az irigység miatt gondolják.
29. buspics (válaszként erre: 27. - Mikkmókus)
2020. dec. 4. 14:55
Szerintem az ég világon semmi összefüggés nincs az anyagi helyzet és az ember küzdeni akarása között! Én inkább olyanokat láttam még jobban lecsúszni, akik amúgy is szegények voltak, mint a templom egere. És kitartásuk se volt. Aki meg anyagi jólétben élt, mert olyan családba született, az könnyebben megbirkózott a válságokkal az életében.
28. buspics (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2020. dec. 4. 14:51

"Nagyon sok esetben ahol mindig is megvolt az anyagi jólét, a biztonság és nem igazán kellett megküzdeni semmivel, amikor valaki olyan helyzettel találkozik, amit meg kellene oldania, és nem tudja hogyan, mert nincs benne erő, kitartás, akarat, hiszen eddig mindent megkapott."


Tehát eltunyul, mert anyagi jólét van.

2020. dec. 4. 12:42

Mai napig nem tudom, miért gondolják azt az emberek, hogy akinek mindene megvan (honnan vesszük??), pl. említett anyagi helyzet (gazdagság). Mintha csak ez az egy dolog létezne.

Ez az emberi élethez nulla értékkel bír.

Volt olyan ember, akire számíthat? Akinek kisírhatta magát?

Semmilyen dolgokkal próbálkozott?

Mi alapján tudjuk kinek mi a "semmi"?? Lehet vkinek semmi a két lap gyógyszer, de a jelentése még ugyanaz marad:

"Valaki segítsen, mert egyedül nem megy!"

Ilyenkor rendszerint vagy nem veszi észre az emberek többsége a gondot, vagy nem akarja.

Minden egyes kísérletnek "értéke" van, jelentése, segítségkérése!!

2020. dec. 4. 10:50
Ha lenne neved, kapnál egy 👎 jelet ezért. Mivel nem tudok neked küldeni, itt kapod meg:👎
25. Ervina
2020. dec. 4. 10:36
Jaj Istenkém.. Hány éves vagy te? Vagányabb híresség.. :D
2020. dec. 4. 10:31
:DDDDD
23. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 4. 10:26
nem vágányabb?bocsi
22. 9cf0877606 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 4. 10:24

Nem kell ezen nevetni.

Sejtettem, hogy nem rá gondoltál, viszont nekem ez is eszembe jutott.

2020. dec. 4. 10:21
nem József Attila az :D :D azért kicsit vagányabb hírességeket szeretek.. xd
20. 9cf0877606 (válaszként erre: 18. - Tumbo2)
2020. dec. 4. 10:15
Tegnap volt József Attila halálának az évfordulója.
19. Bless the child (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2020. dec. 4. 10:12
Jól körülírtad a nagy semmit
18. tumbo2 (válaszként erre: 10. - Buspics)
2020. dec. 4. 10:04
nem is ,bár az ember eljut olyan szintre,mikor már felkelni sem akar,csak meghalni.
17. 9cf0877606 (válaszként erre: 16. - Napsugár8)
2020. dec. 4. 10:03

Nagyon jól tetted, hogy nem futamodtál meg.

Gratulálok az erődhöz és a kitartásodhoz!

16. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - 9cf0877606)
2020. dec. 4. 10:00

Úgy bizony! Sokkal komplikáltabb az élet sok esetben, és meg kell tanulni akár 100x, 1000x is felállni, ha padlóra kerültünk, mert különben oda jutunk, mint akiről a FI írt!

Nehogy azt hidd, hogy az én életemben nem voltak buktatók, nem voltak olyan helyzetek, amikor nekem is könnyebb lett volna elfutni. Csak én nem adtam fel! És mostmár örülök neki, azóta tudom, hogy az ember milyen erős is tud lenni!

15. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Bless the child)
2020. dec. 4. 09:58
Akinek semmi gondja, és itt nemcsak az anyagiakat értem, annak eszébe sem jut az öngyilkosság. Lehet érzelmi probléma, de egészség terén, bármi területén az életnek, amit képtelen megoldani.
14. Bless the child (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2020. dec. 4. 09:53
Honnan veszed, hogy itt bármilyen gond, probléma fennállt?
13. 9cf0877606 (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2020. dec. 4. 09:51

Kedves Napsugár!

Amit leírtál, az a Te képed erről a dologról.

Bocs, de az élet néha kicsit komplikáltabb is tud lenni ennél.

12. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Buspics)
2020. dec. 4. 09:47
Nem írtam, hogy eltunyul. Csupán arról van szó, hogy ha valaki nincs arra rákényszerülve, hogy megdolgozzon bizonyos dolgokért, mert egész életében mindent könnyen megkapott, az nem tanult meg küzdeni! És amikor az első komoly gonddal, problémával találkozik, rögtön kétségbe esik, tanácstalan lesz. Nehezebb nekik elviselni az esetleges kudarcot, mint azoknak, akik szinte naponta megküzdenek kisebb-nagyobb célok elérése érdekében.
2020. dec. 4. 09:39

én nem ismertem az illetőt, egyébként egy híresebb de külföldi emberről van szó, csak megfogott az élettörténete. nyilván ha én személyesen ismerem és látom hogy ilyen dolgokat csinál akkor segítek rajta, de ez nem így volt.

kíváncsiságból érdekel az egész dolognak a háttere csak.

10. buspics (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2020. dec. 4. 09:28
Nem hiszem, hogy az eltunyulás növeli az öngyilkos hajlamot. Akik szegényebb körülmények között nőnek fel, azok között is szép számmal akadnak öngyilkosok és olyanok, akik nem tudnak küzdeni. Az anyagi jólét nem egyenlő az eltunyulással. Szegényen is ugyanúgy el lehet tunyulni, csak onnan még nehezebb felállni.
2020. dec. 4. 08:37
Feleslegesen kutatsz. Akkor kellett volna szakemberhez vinni, amikor megvolt az első segélykiáltás.
8. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 4. 08:27
Jajj... ma is tanultam ....violens
7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Oneday)
2020. dec. 4. 08:27

A dolgok csak akkor változnak, ha valaki változtat a dolgokon.

Nagyon sok esetben ahol mindig is megvolt az anyagi jólét, a biztonság és nem igazán kellett megküzdeni semmivel, amikor valaki olyan helyzettel találkozik, amit meg kellene oldania, és nem tudja hogyan, mert nincs benne erő, kitartás, akarat, hiszen eddig mindent megkapott. Nem tanult meg harcolni, küzdeni bármiért.

A sors mindenkinek kiosztja a lapokat ilyen-olyan formában.

Igen, jelzéseket küldött, ha bárki is mellé állt volna a szerettei közül, és segít neki, talán sikerrel vette volna az akadályt. Nem figyeltek rá eléggé. Így döntött és meglépte.

6. Oneday (válaszként erre: 2. - Globus)
2020. dec. 4. 08:02
Szerintem is. Sokszor azt mondják, az ilyen ember gyáva de szerintem ez nem igaz. Hány akár évig küzdhetnek, mert élni akarnak, bennük van az élet ösztön, de ha nem változnak a dolgok, süllyed egyre lejjebb és a vége ez. Óriási vivodás lehet ez nekik, de végül megteszik :(
2020. dec. 4. 07:59

Cry for help - kiáltás a segítségért.

Figyelemfelkeltés.

Azt azért ne hidd, hogy az anyagi jóléttel "mindene" meg van valakinek.

4. Oneday (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 4. 07:58
Valószínűleg segélykiáltás volt az első, vagy komolyan gondolta, de nem volt drasztikus tetthez bátorsága :( viszont azt mondják van az a pont amikor az ember teljesen elveszti a kontrollt és már nincs megállás :( küzdhetett magával sokat, mert ezt a lépést sokszor szerintem egy hosszú folyamat előzi meg, amikor az ember még próbál tenni, próbál javítani mert nem akar meghalni, végül nem bírja. Szomorú :( az anyagi helyzet nem minden, sőt. Kell a léthez, de ha mellette az ember nem boldog, nem érik pozitív dolgok, tragédiák vannak és küzd a saját demonaival, akkor hiába a gazdagság :(
2020. dec. 4. 07:58
Értem. Azt is tudom hogy a végleges fett elkövetésekor nagyon ittas állapotban volt.
2020. dec. 4. 07:55

Pofon egyszerű magyarázata van.

Az elején jelzéseket adott, hé emberek! Figyeljetek rám, bajban vagyok! Akkor talán még nem lett volna késő szaksegítéget kérni. Amit nyilván nem kapott meg.

2020. dec. 4. 07:49

Volt egy ember akiről köztudott hogy párszor próbálkozott öngyilkossággal én úgy tudom hogy elég könnyen túlélhető módszerekkel (gyógyszer stb), mondjuk hogy hogy élte túl mindet azt nem tudom.

Valószínűleg mindene megvolt neki, nálam és az ismerőseimnél sokkal jobb anyagi helyzetben lehetett, az a tényleges gazdagság, stb.

Ez az illető azóta öngyilkos lett viszont nagyon durva módszerrel, olyannal ami biztos de én biztos hogy olyat soha nem mernék megtenni mert elég violens módszer.

Én “kutatok” ennek az illetőnek a múltjába kíváncsisàg szinten, ha esetleg valaki ért a pszichológiához akkor meg tudná mondani hogy ha az elején ilyen semmi dolgokkal próbálkozott akkor miért lett nagyon biztos és durva dolog a vége amivel végül sikerült is neki azonnal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook