Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi legyen a most alakuló állatmenhelyem neve? fórum

Mi legyen a most alakuló állatmenhelyem neve? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2010. okt. 23. 15:15
mancsmenTSvár :)
185. d.pancsi (válaszként erre: 184. - Gomboc7)
2010. okt. 23. 15:10
Amikor meglesz a hely és megépülnek a lakóhelyek,akkor ki lesz írva.Tanyát akarok mellé,szóval olyan stílusban,ami illeszkedik a tanyasi világhoz :-)
184. gomboc7
2010. okt. 23. 13:06
Szeretném megkérdezni, hogy ki lesz-e írva a neve valahova, táblára? Ha igen, milyenre?:D
183. 1397c45af7 (válaszként erre: 181. - D.pancsi)
2010. okt. 23. 09:00

Aprótalp-falva:-)


Én erre szavazok:-)

182. d.pancsi (válaszként erre: 176. - Anatita81)
2010. okt. 22. 23:58
Miért kell őket elaltatni???????????????????
2010. okt. 22. 23:50

Hétfőn éjfélig ezekre lehet leadni a szavazatokat,1 ember 1 szavazatot!


Nembánt-lak

Megóv-lak

Csóvál-lak

Aprótalp-falva

Angyalföld

Mancsmencsvár

Sövényen túl

Aprólelkek

180. rózi70
2010. okt. 22. 20:15

Mancsmencsvár-----> PancsiMancsMencsVár/PMMV


Csak vicceltem......D

2010. okt. 22. 15:25

Sziasztok!

Egy tipp.

Keresni kellene egy már működő menhelyt, és azt megpróbálni patronálni, vagy a későbbiekben átvenni.

Ez csak egy verzió, de el lehet gondolkodni ezen is semmibe nem kerül PANCSIKA EZT JÓ JÁRD KÖRBE.

178. d.pancsi (válaszként erre: 176. - Anatita81)
2010. okt. 22. 15:16

Tényleg szomorú.

A fél m2 vicc volt,bár úgy látom itt viccnek helye nincs :-(

Este megnézem...

177. gomboc7
2010. okt. 22. 14:42

A mi menhelyünkről nagyon sok kutyát Németországba visznek ki. A vezető kinn él, és így tudja ott is reklámozni, gondolom.

Ajánlom figyelmedbe ezt a lehetőséget is, nem lenne jó annyi kutyát elaltatni, amennyit Anatita mond. Rengeteg. És egyik sem akar elmenni.:'(

176. Anatita81 (válaszként erre: 172. - D.pancsi)
2010. okt. 22. 09:29

Teszek fel egy plakátot a Gazdikereső naplóba, ez csak egy gyepi október havi termése, akiket a jövő héten altatnak, ha nem jelentkezik értük gazdi vagy ideiglenes befogadó!

Ugyanott rajtuk kívül 16-ot altattak el a múlt héten, sok kölyök is volt köztük. :'(

Nagyon kellenek a jó szándékú emberek, akik segítenek, de a kapacitások végesek. Fél négyzetméter(állatvédelmi törvényben 10 van!), kaja, orvosi ellátás, ivartalanítás, chipezés és jó gazdi felhajtása nem kis feladat. És úgy kell tervezni, hogy vissza is hozhassák vagy bizonyos esetekben Neked kell visszavenned azt az állatkát, akkor is legyen helye.

175. d.pancsi (válaszként erre: 173. - Rózi70)
2010. okt. 22. 09:25

köszi Rózikám :-)))))

erősítitek bennem ezt a klasszságot :-))) én ezt nem tartom annak,ez a normális emberi hozzáállás.

174. Anatita81 (válaszként erre: 172. - D.pancsi)
2010. okt. 22. 08:48
Állatnővérke helyett kutyakozmetikus? Sok doki mellett kozmi dolgozik asszisztensként! ;)
173. rózi70 (válaszként erre: 172. - D.pancsi)
2010. okt. 22. 07:11

Klassz vagy Pancsi :))


Nekem tetszik a Mancsmencsvár, amit Köszörűs ajánlott, bár ne könnyű kimondani! :))

172. d.pancsi (válaszként erre: 169. - Anatita81)
2010. okt. 22. 02:46

A vén rókának,ha van okos,építő ötlete,azt elfogadom,sőt kérem,ha nincs,akkor mehet a sunyiba :-))) Azt tudom,h csak 2 év múlva leszek jogosult az 1%-okra.Be van kalkulálva.A cégalapítás a legkisebb kiadás lesz szerintem ebben a dologban.A semmiből felépíteni egy menhelyet viszont nagyon drága,szerintem bele fogok szaladni a 10millióba,így kalkulálok.

Pillanatnyilag elég sok tehetős barátom van és sokan nagyon szeretik az állatokat.Nyilván ez majd később derül ki,ki mennyire gondolja komolyan :-)az is lehet,hogy hamar magamra maradok.

Inkább gyorsan belevágok,nehogy esélyt adjak magamnak a megbánásra :-) biztos nagyon nehéz,az is biztos,h sokszor fogom majd azt gondolni,hogy bárcsak bele se kezdtem volna,de én olyan hülyén vagyok összerakva,ha nehézségekbe ütközöm,attól kapok energiára :-))))) Bak a horoszkópom,fejjel megyek a falnak :-)))aztán mindent megoldok.Ez az állatmentés nekem életküldetésem,csak eddig elnyomtam magamban,mert kicsik voltak a gyerekek,mert nem volt pénzem,mert sok egyéb,de nem bírom tovább a küzdelmet saját lelkemmel.Olyat el sem tudok képzelni,hogy még egy állat ne férne el valahogy,akit éppen el akarnak altatni,majd megoldom,de biztos nem engedném,h elaltassák.fél m2 terület csak akadna neki,ahol elfér :-))) bárhol.Több kutyát "mentettem" már meg,egyet épp az altatás elől,ő még mindig boldogan él :-) a világ legkedvesebb kutyája lett belőle :-)

Elmennék állatnővérke tanfolyamra,ha van ilyen.Állatorvosinak utána néztem,11milla lenne a suli és nagyon sok idő.

A lényeg,hogy nagyon elszánt vagyok,később nem tudom mi lesz,ha feladnám,akkor annak úgy kell lennie,de nem hinném,hogy ez bekövetkezik.Egyik barátomtól kaptam egy hűtőmágnest:Feladnám a csokievést,de én semmit nem adok fel...felirattal :-))))) ők ismernek :-))))

171. d.pancsi (válaszként erre: 170. - Vándor Köszörűs)
2010. okt. 22. 02:16

Köszi.

Menedék már van, a többi jó ötlet :-)

2010. okt. 21. 22:48

Elolvasgattam a hozzászólásokat, és csodálom a hiteteket. Ehhez csak gratulálni tudok.


Név tipp:Mancsvár

Vagy Mancsmencsvár

Vagy egyszerűen :MENEDÉK


Igaz a mancsos név nem vonatkozik ,a patásokra, a szárnyas menekültekre, de egy kis jóindulattal őket is be lehetne engedni.

2010. okt. 21. 21:57

Bocsánat, nem akartalak megijeszteni! A vén rókák olyan állatvédők, akik azt gondolják, hogy mivel rég csinálják, csak ők tudják ezt a dolgot. Nem neked akarnak ártani, hanem az állatoknak akarnak jót és szerintük a hozzá nem értő segítség rosszabb, mintha semmit nem tennél. Néha igazuk is van.

Én csak pici porszem vagyok és nem is tudok érdemben segíteni. Én is gondoltam saját szervezet létrehozásra (elég hamar le is tettem róla), de még mielőtt ügyvédhez mennék, biztos, tehetős támogatókat szereznék és egy megbízható csapatot, önkénteseket. Elég sokan kellenek ahhoz, hogy ellenőrizni tudjátok, hogy tényleg jó helyre adtok állatot és később is követni tudjátok a sorsukat, stb. Nagyon fontos, hogy mindig legyen kéznél az állathoz értő ember, aki tudja, mikor kell azonnali orvosi segítség vagy el tudjon látni egy sérültet. A szervezeteknek általában van megbízható panziója és állatorvosa-klinikája, ahol hitelbe is kezelik a védenceiket, mert a legtöbbnek gondot okoz a számlák kifizetése. :(

Az állatkereskedők akár kísérletekhez is eladják a kutyákat-macskákat, nekik csak a pénz számít.

Én sem kezdtem rég, furcsán is néztem, mikor tanácsolták, hogy kezdjem kicsiben, de már én is csak ezt tudom tanácsolni. Egy mentett kutya is rengeteg meglepetést tud okozni, nem még a gazdijelöltek: akarják, aztán jön az sms, hogy köszi, mégse vagy "ja, ivartalanítva, akkor nem kell!" és hasonlók.

A cégalapítás sem kis összeg, de területet bármikor vehetsz, előbb tájékozódj nehogy megbánd! Tudnod kell, milyen engedélyek szükségesek és egyáltalán. Nehéz ez, nagyon.

Főleg, hogy ha majd jönnek sorba a kérések és már nemet kell mondanod, mert teltház van! Amíg nem tapasztalod meg, hogy milyen érzés azt mondani, hogy nem segíthetsz egy altatásra ítélten, addig ne kezdj menhelyt építeni... Esetleg olcsó panziót állatmentőknek.

Nem akarlak lebeszélni, inkább csak azt mondom, menj el önkénteskedni, szerezz tapasztalatot! Remélem annál inkább úgy fogod gondolni, hogy segíteni akarsz!!!

168. d.pancsi (válaszként erre: 167. - Anatita81)
2010. okt. 21. 20:09

Kik azok a vénrókák?Miért akarnak nekem ártani?A rosszszándékú állatkereskedő miért rosszszándékú?Kicsit megijesztettél :-( de mindent tudni akarok,hogy ne érjen meglepetés.Te benne vagy a témában??Segíts kérlek!


Idővel minden lesz,még csak a "cég"alapításnál járok :-(

167. Anatita81 (válaszként erre: 165. - D.pancsi)
2010. okt. 21. 19:48

Értem, azt hittem kicsit azért "benne vagy" a dologban.

Vannak melletted mások is? Alapító tagok kellenek az egyesülethez, pl.

Azért sem árt, mert ez nagyon nehéz, sőt szinte veszett ügy. :( De csinálni kell és erőt adni egymásnak!

Utcáról, gazdától megunt vagy gyepmesteri telepekről mentesz, veszel át állatokat?

Mi lesz azokkal, akiket befogadsz? Felétek főleg kevés az örökbeadott kutyák-cicák száma. :(

Lesz állatorvos, elkülönítő szoba, megfelelő felszerelés? Télre megfelelő kennelek, szalma, forgács?

Kellenek kapcsolatok, külfölön sem árt, de csak megbízható helyre szabad adni, mert rengeteg a rossz szándékú állatkereskedő.

Itthon meg nagyon hamar megkapod a beosztásod a tapasztalatlanságodért a vén rókáktól... Ha nem ismered betéve a jogszabályokat, nem tudod, kiben bízhatsz, könnyen megjárhatod. Ettől különösen féltelek!

2010. okt. 21. 19:08
valami vagyonvédelmi cég jön be erre a névre
165. d.pancsi (válaszként erre: 164. - Anatita81)
2010. okt. 21. 19:07

Nem önkénteskedtem sesem és nem is csináltam ilyet,most mindenúj és izgalmas nekem :-)


Jópofa ez s Praclifalva is :-)


A barátunk mondott ilyet ma,hogy Megóv-lak :-))) mindjárt nézem,van-e ilyen.

2010. okt. 21. 16:09
Eszembe jutott még Praclifalva, mint régen a mesében! ;)
163. Anatita81 (válaszként erre: 159. - D.pancsi)
2010. okt. 21. 13:21

Szia, csak most találtam a fórumra, szuper, amit csinálsz!

Nekem a Csóvál-lak tetszik a legjobban!

Korábban önkénteskedtél vagy hogy vettél részt az állatmentésben?

2010. okt. 21. 09:31

Futottm,megyek fürdeni és go Pest,de ügetek vissza hozzátok :-)))

addig is jó beszélgetést!

161. d.pancsi (válaszként erre: 154. - Claudie)
2010. okt. 21. 09:30
Ez is cukiság :-)))
160. d.pancsi (válaszként erre: 158. - A25b44f6a3)
2010. okt. 21. 09:29
LESZ! :-)
159. d.pancsi (válaszként erre: 156. - Miss Jane)
2010. okt. 21. 09:28

Te értesz hozzá,mert akkor szívesen fogadom az észrevételeket.


Ha van közöttetek olyan,akinek van tapasztalata,akár "alapítványosdiban",akár állatmenhellyel kapcsolatban, megköszönném a tanácsokat!

2010. okt. 21. 09:18
Nem lesz szavazás?
157. 745c235007 (válaszként erre: 152. - D.pancsi)
2010. okt. 21. 08:26

Aprótalp-falva, Angyalok-falva, Aprólelkek tanyája


ezek nagyon tetszenek Nekem is :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook