Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi ez? Fémallergia? fórum

Mi ez? Fémallergia? (beszélgetős fórum)


2011. júl. 21. 15:40
Azért azt ne feledjük, hogy az allergiának is vannak fokozatai, vannak enyhe..és súlyos allergiák. Attól függően a szervezet, hogy tolerálja az allergént.
8. 91d4989ab9 (válaszként erre: 6. - Gabi0630)
2011. júl. 21. 15:00

ha fémallergia lenne akkor nem lenne fémorád fémléncod, nekem egy fénygyürüvel kezdődőtt, alatta kicsi hojagok égtek csiptek vörös volt viszketett később már mellette is


a cipzár is van hogy gondot okoz, meg gonbok a farmeren, sőt sok gyógyszerben is van fém


a legdurvább hogy amikor lázat mérek a lázmérő fém végére is kialakul ha sürün mérem, nagyon brutális


:D

2011. júl. 21. 14:54
Én úgy oldottam meg, hogy nappal viselem őket éjszakára lerakok mindent, különben másnapra tiszta piros folt lennék..
6. gabi0630 (válaszként erre: 5. - Cbdc213aab)
2011. júl. 21. 14:28

Én is attól félek, hogy ez allergia. Amiket mondtál kipróbálom. De nem akarok lemondani a bizsukról, hátha megy együtt a kettő.

Fémórám van, attól nincs bajom, se a fém nyaklánctól.

5. cbdc213aab (válaszként erre: 1. - Gabi0630)
2011. júl. 21. 14:15

Szia. A jelenség nem ismeretlen. A nem nemes fémek hordásával allergiás tünetek jelentkezhetnek főként a bőr felületén. Duzzadás, piros viszkető érzés keletkezhet a bőr felületén. Ebben a z esetben, ha nálad ilyen tünetek jelentkeznek akkor Te fémérzékeny vagy. Kiütést és gyulladást okozhat nálad a bizsu, nyaklánc, fülbevaló, gyűrű de akár egy női kistáska fámcsatt része is. Mivel a fehéraranyból és aranyból készült ékszerek sok esetben drágák ahhoz, hogy több kollekciót tartson belőle az ember ezért javaslom az orvosi fémmel bevont úgynevezett rodiumozott ékszereket amelyet előszerettet a Swarovski alkalmaz.

Javaslom, hogy a tünetek kezelésére a következőket teheted hatékonyan. Jólbevált Tetrán kenőcs vagy Alsol krém illetve Aminoerg (dm-ben kapható) valamint Calcium-ot ihatnál.

Remélem tudtam segíteni.

Az érzékenység miatt pedig ne keseregj egy állapot és sokan vannak ezzel így. Nézd a jó oldalát, megtudod egyből mondani, hogy mi a bizsu, ha mondjuk beakarnának csapni :-))))

4. c25bc243a9 (válaszként erre: 1. - Gabi0630)
2011. júl. 21. 14:11

valószínűsítem, nikkelérzékeny vagy.

de azért ez nem biztos:-)

én sem tudok semmilyen bizsut hordani,

csak bőr csíkon....mert még a kapocstól is "pöttyös" lesz a nyakam.

fülbevalókkal már lassan 20 éve nem próbálkozom:-(

volt egy szép fehérarany orrpiercingem...azt is kilökte a szervezetem.

állítólag azon is van vmi bevonat, amit fémérzékenyek nem tolerálnak.

kiütésem van a zippzáraktól, nadrágszíjak kapcsától...és még sorolhatnám...

ha nálad nem ilyen zűrös a helyzet, akkor lehet, h csak épp azt az egy fülbevalót kell hanyagolnod, ami a problémádat okozza.

2011. júl. 21. 14:11
Nekem is csak az arany jó, a többit max. fél óra, és ki kell venni. Nálam nem csomó jelenik meg, hanem kicsi hólyagocskák, amik égnek, majd megtelnek valami trutyival. Ugyanígy vagyok a fém gombokkal, órával, stb. Nálam ki lett mutatva a fémallergia. A kis csomó, amit írsz, nem tudom, mi lehet.
2. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Gabi0630)
2011. júl. 21. 14:08
én is csak aranyat tudok hordani, ezüstöt meg bizsut alig csak órákra tudom betenni
2011. júl. 21. 14:02

Mindig is arany illetve ezüst fülbevalót hordtam. Miután megszültem, évekig nem volt fülbevalóm, majd betettem az aranyat, de nem sokáig, mert nagyon fájt, égette a fülem. Arcszeszes kezelés segített.Azóta tudom hordani.

Bizsum fél éve van. Először nem volt bajom, de kb 2 hónapja hol az egyik fülem, hol a másik nem bírja. Igaz, nem mindig jut eszembe bekenni arcszesszel. Olyan, mintha belülről a lyuknál lenn egy kis csomó. Kívülről meg a fülcimpán vörösebb, és duzzadtabb. Fáj, az is ha a fejem megmozdítom, és mozog a fülbevaló, kivenni meg még rosszabb. Aztán pár nap fülbevaló mentesség, és elmúlik. És jön a másik fülemen.

Aki tudja mi ez, kérem segítsen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook