Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az ideális kor a szüléshez? fórum

Mi az ideális kor a szüléshez? (beszélgetős fórum)


1 2
14. fe20557d00 (válaszként erre: 13. - 18235c4fc5)
2008. júl. 16. 12:38

Én meg úgy gondolom,hogy az ember egész éltében vágyik arra,hogy tanuljon,utazzon élményeket szerezzen,hogy ÉLJEN.Ez sem kor függő!!A gyerekvállalás akármikor legyen egy időre ezekről lemond az ember,bár ez sem törvényszerű van aki akkor tanul,vagy akkor van több ideje a családjára.

De a gyerekek nőnek és leakarnak válni rólunk,újra felszabadul az időnk...Még 40 évesen is aki fiatalon szült egy teljesen független életet tud folytatni,és megvalósítani vágyait,ami gyerek mellett nehezebb.Nagyon egyetértek avval amit Myly mondott az a lényeg hogy egy anya hogyan viszonyul a gyerekéhez.

13. 18235c4fc5 (válaszként erre: 11. - 0c97fbb607)
2008. júl. 16. 10:38

Én úgy értettem, amit írtam a lelki folyamatokkal kapcsolatban, hogy egy 20-25 éves még gyakran érezheti úgy, hogy ő utazni szeretne, tanulni, karriert kiépíteni, lehet, hogy arra vágyik, hogy külföldön próbáljon szerencsét, és alapozza meg a jövőjét. Amíg valaki úgy érzi, hogy nem állapodott meg ilyen szinten, és mondjuk úgy, nyüzsögne még néhány évet, az tegye azt. Nem egy olyat ismerek, aki szült 19-20 évesen, nem volt igazán tervezve a baba, és ő még élt volna egy pár évet. Úgyszólván lekötve érezte magát.


Szóval a lelki folymaatok alatt nem azt érzem, hogy ne érezne szeretetet, felelősségtudatot stb. aki fiatalabb korában szül. Az anyai ösztönök bennünk vannak, úgyhogy nem erről van szó.

12. fe20557d00 (válaszként erre: 11. - 0c97fbb607)
2008. júl. 16. 09:03
Egyet értek veled.Egyszerűen képtelenség egy olyan dologról eldönteni,hogy érett vagyok rá vagy nem,amiről nem tudjuk,hogy milyen.Kortól függetlenül akkor tudja meg minden nő,amikor szül és ott a baba.Tőle függ jó léte,közérzete,és a nap a hét az év 24 órájábán szolgálat.Egy 35 éves is gondolhatja huu ezzel várhattam volna,a keményebb időkben,majd amikor könnyebb egyre több boldogsággal jár.....Annál ez összetettebb,hogy érett vagyok rá és akkor minden fasza lesz...kortól függtlenül nehéz és egyben gyönyörű dolog anyának lenni.
11. 0c97fbb607 (válaszként erre: 9. - Zizisicc)
2008. júl. 16. 08:47

Ki dönti el,melyik nő ,mikor ér fel a feledathoz?

A puding próbája az evés,csak szülés után derül ki ,szerintem.

Ezt ugyanúgy értem a 40 éves friss anyukákra,meg a 20-25 évesekre is.

10. körömvirág (válaszként erre: 1. - A9ffc273fe)
2008. júl. 16. 06:42
Én 30 éves vagyok, most várom az első babámat. 20-22 éves koromban szívesen szültem volna, de az életem úgy alakult, hogy most vált ideálissá a helyzet baba szempontból: szerető férj, ház, biztos munkahely,nagynehezen sikerült terhesség stb. Tehát nem biztos, hogy akkor szülsz, amikor te úgy akarod.
9. Zizisicc (válaszként erre: 8. - 0c97fbb607)
2008. júl. 16. 00:34
Testileg lehet, de lelkileg .......?????????????
2008. júl. 16. 00:23

De hülye kérdés!:)))))

Amikor megfogan egy gyerek máris éretté válik az ember az anyaságra,amikor megszüli,abban a pillanatban azzá is válik.

Hogy milyen anya lesz,azt nem a kor dönti el,nem is az érettség,hanem az,hogy hogyan viszonyúl a gyerekéhez.

7. 18235c4fc5 (válaszként erre: 5. - A9ffc273fe)
2008. júl. 16. 00:13

Testileg, szellemileg, lelkileg is éretté kell válni. Perzse, mondhatja valaki, h 19 évesen már érett testileg, erre én azt mondom, nekem annyi idősen a nőgyógyász azt mondta, h kicsi a méhem, szóval ugye nem gondolkozom még gyerekvállaláson? Hát amúgy is egyértelmű volt.

Szellemi és lelki értelemben meg nem korfüggő a dolog. Én gyerek voltam még 23-24 évesen is úgy hiszem hozzá, sőt néha még most is, pedig mindjárt betöltöm a 32-őt. :)))

6. Mandula71 (válaszként erre: 5. - A9ffc273fe)
2008. júl. 16. 00:09
Milyen kockázatokra gondolsz?
2008. júl. 16. 00:05
Ha valaki túl fiatalon szül, azért szólják meg, ha pedig picit idősebben, akkor azért. Engem ilyen téren nem érdekel a kritika, csak arra vagyok kíváncsi, hogy milyen következményei lehetnek, ha mondjuk 19évesen szülnék vagy mondjuk idősebben. A kockázatokra vagyok kíváncsi.
2008. júl. 15. 23:15
Én el nem tudom képzelni, h 20 évesen szültem volna...jó mondjuk a fősuli, egyetem miatt is, meg eléggé éretlen tacskó voltam még. De ha úgy is érzetem volna akkoriban, hogy itt az ideje, hogy anya legyek...hát nem tudom. Jobb, hogy úgy alakult, hogy 28 évesen lehettem anyuka. Nem érzem, hogy bármiről lemaradtam volna. Épp ellenkezőleg.
3. Mandula71 (válaszként erre: 1. - A9ffc273fe)
2008. júl. 15. 22:44
Ez szerintem egyéntől függ, nem kortól:) Én szívem szerint már 19-20 évesen szültem volna, de a sors valamiért azt akarta, hogy csak közel 37 évesen legyek édesanya. Mondjuk lehet, hogy "odafent" tudtak valamit (mondom ezt a mai eszemmel:D), szerintem most sokkal több türelmem van a babámhoz, mint anno lett volna. Persze ez adódhat abból is, hogy nagyon sokat kellett rá várnom...
2008. júl. 15. 20:17

Szia!

Szerintem mindenki akkor szüljön mikor ugy érzi kész rá ez nincs feltétlen korhoz kötve!

Én 20 vagyok és oktoberben szülök!

2008. júl. 15. 14:39
Szerintetek mikor érkezik el a nő ahhoz a korhoz, amikor ideális a szülés? Vagy nem az évhez van kötve? Szerintetek hány évesen jó szülni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook