Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi az hogy alapképzésben osztatlan képzésben meghirdetett szak, meghirdetett felsőoktatási szakképzés? Miért nincs kiírva főiskola, egyetem? fórum

Mi az hogy alapképzésben osztatlan képzésben meghirdetett szak, meghirdetett felsőoktatási szakképzés? Miért nincs kiírva főiskola, egyetem? (tudásbázis kérdés)


1 2
9. katkaaa86 (válaszként erre: 1. - Kriszto)
2013. febr. 24. 09:26

hány évet ,vagy félévet ír a tanulmányi időnek?


Ha 5év,vagy pl orvosin 6 év: akkor egyetem,ha kevesebb,akkor főiskola.

2013. febr. 24. 09:25

Az alapképzés 3 vagy 3 és fél éves (fél év a gyakorlat, ha van). Az osztatlan képzés az 6 éves, ilyen van a jogász, orvos és most már a tanár szakokon. Ezek mind diplomát adnak (a régi értelemben vett "főiskolai diplomát") Ezeket mind tanulhatod akár főiskolán, akár egyetemen is, teljesen mind1, maximum a színvonal változó. A felsőfokú szakképzés csak 2 éves, azt is tanulhatod egyetemen, és főiskolán is. Ez nem ad diplomát, hanem egy OKJ bizonyítványt, viszont ha felsőoktatási intézményben tanulod akkor ingyenes (azt hiszem 23 éves korig) viszont használod az államilag támogatott féléveidet (12 félévet támogat az állam).

És vannak olyan szakok (neten meg lehet találni), ahol most már követelmény az emelt szintű érettségi. Mind1 h főiskolán vagy egyetemen akarod tanulni.

És ha "egyetemi diplomát" akarsz, akkor alapképzés után még mesterképzésre kell jelentkezni. Ezt is lehet főiskolán és egyetemen is.

2013. febr. 24. 09:24

Nézd meg az egyik egyetemet mit ir mit ad.Minden képzés (alapképzés) ad diplomát

A felsőfokú szakképzés vagyis Okjs szak nem ad

6. kriszto (válaszként erre: 4. - M-erika)
2013. febr. 24. 09:20
Mi az h osztatlan képzés? van osztott is ?
2013. febr. 24. 09:17

Úgy mint régen a mi időnkben szegény gyerekek csak ülnek és napokig nézik a könyveket és nem tudnak 1ről a 2re jutni .....

Arról volt szó h főiskolára,egyetemre csak úgy lehet bejutni ha van emeltszintű éretségi egy tantárgyból.... de nem sok helyre kérnek emeltszintet szinte csak az orvos,kommunikáció,szocped....akkor a többi nem is ad diplomát? nem értem olyan összevisszaság lett ez a továbbtanulás ezen az éven....

2013. febr. 24. 09:17
Én nem értem a kérdést. Hova nincs kiírva, hogy főiskola, egyetem? És miért kellene odaírni? Pontosítanál kicsit?
2013. febr. 24. 09:16

Csak egy Okj-s bizonyítványt kapok olyan mint egy tanfolyam fizetni kell érte aki nem éri el a ponthatárt úgy mint alapképzésen.itt csak nappali szak van

Az alapképzésen van napali és levelezős.

2013. febr. 24. 09:15

Én is felsőoktatási szakképzésre járok vagyis okj-s szak felső fokú.

Az alap képzés 4 év egyetem asszem diplomát adnak.Ez mind egyetemen van.

2013. febr. 24. 09:13
Mi az h alapképzésben osztatlan képzésben meghirdetett szak, meghírdetett felsőoktatási szakképzés,? Miért nincs kiírva főiskola, egyetem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook