Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi az a hidegallergia? fórum

Mi az a hidegallergia? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
18. emily (válaszként erre: 17. - D@nu)
2007. máj. 21. 00:26
Akkor majd holnap este írom... :-DDD
17. d@nu (válaszként erre: 15. - Emily)
2007. máj. 21. 00:24
:DDD Még nincs, majd csak holnap lesz posta. :DDD De bármit elviselek, lökjed! :D
16. emily (válaszként erre: 14. - Hoxa)
2007. máj. 21. 00:23

:-)

Remélem nekem is elmúlik...

15. emily (válaszként erre: 13. - D@nu)
2007. máj. 21. 00:23
Ha nem lenne útban a baromfiudvar, most mást írtam volna ide!!! ;DDDDDDDD
14. Hoxa
2007. máj. 21. 00:08

Nekem volt gyerekként. Azt is tudom, hogy azért alakult ki, mert egy szánkózás során vizes ruhában túl sokáig maradtam kint a hidegben. Attól fogva ha hideg volt, csalánkiütéses lettem. Párszor hazaküldtek a suliból. :)))))

Aztán az évek során valahogy elmúlt.

13. d@nu (válaszként erre: 11. - Emily)
2007. máj. 21. 00:05

"Fekete Pákó : Áfriká


A meguntam, hoty mindig itt legyek,

majd utazgatok, mert utazni évezet,

de szóba se joet Skándinávviá,

a legjobb lesz Áffriká,

ott jó nagy a kánikula,

á-á-há


Kibérelek ety jó naty puputevét,

bejárom Kenyát és Zimbabuwet,

megnézem, milyen Nigéria

napszemuvegem felrakom,

és jó lesz a hangulatom,

á-á-há hoppá!


Páduc, oroszlán, gorilla, makákkó,

bambusznád, majomkenyérfa, kókkuszdió,

szavannák, fekete nők,

o-ó-ó, Áfriká!


Minden utt a dzsungel s a pálmafák,

ne félj, azért gondolok majd rád,

hozok neked kokodilbor cipot,

egy igazán sikkeset,

csak aztán fevegyed!

á-á-há


Páduc, oroszlán, gorilla, makákkó,

bambusznád, majomkenyérfa, kókkuszdió,

szavannák, fekete nők,

o-ó-ó, Áfriká!


Páduc, oroszlán, gorilla, makákkó,

bambusznád, majomkenyérfa, kókkuszdió,

szavannák, fekete nők,

o-ó-ó, Áfriká!"


Bocs Em... :DDD

12. emily
2007. máj. 20. 22:53
Bocs, kicsit hosszúra sikerült...
11. emily
2007. máj. 20. 22:52

Csalánkiütéses(ronda piros foltok és viszket, mint a veszedelem) lesz az ember bőre, ha kimegy a hidegre. Én egy Claritine nevű gyógyszert szedek, ami annyiban segít,hogy télen akár tíz (!!!) percig is bírom ottkint! Egy öröm pl. a karácsonyi bevásásrlás...

Kb. 13 éves voltam, mikor kijött, azt sem tudtam mi ez?? Aztán lassan rájöttem, ha kint vagyok, kijön, ha bemegy a melegre elmúlik...Nagy felfedezésemmel elmentem a bőrgyógyászhoz, aki lehülyézett és azt mondta, hogy ilyen nincs. Pedig ott voltam rá az élő pálda. Na ezzel a tudattal, meg egy doboz Calcium Sandozzal a zsebemben hazamentem.(Persze annyit használt, mint halottnak a csók...) Aztán jött a nyár, nyárra az ősz, őszre pedig a jó hideg tél... Már szinte el is felejtettem ezt az egészet, mikor egy szép napon séta közben úgy feldagadtam, hogy szinte nem láttam ki a szememen...Felhívtam Anyut, aki bevitt a kedves bőrgyógyásznénihez, hogy akkor ez most mégis mi? Tudjátok mi volt a válasz? "Ja, utánanéztem, tényleg van ilyen..." Na köszi! Ezek után vizsgálatok sorozata (vér,vizelet) következett, amiből persze semmit sem állapítottak meg. A doktornő meg még hozzáfűzte, hogy biztos valami gyulladás van a szervezetemben és majd ha ez elmúlik, akkor elmúlik az allergia is. Nesze semmi, fogd meg jól!!! És így 14 éve mást sem csinálok, csak várom,hogy elmúljon a gyulladás és várom a nyarat... :-D

10. dogiz
2007. máj. 20. 18:58

Igen, sajnos a lányomnak 18 éves kora körül jelentkezett. A kéz és lábfeje, ha megfázik, akkor bedagad és nagy piros folt - szerüségek jelennek meg rajta.

Kesztű, melegzokni, nem tud mit csinálni, csak így védekezik, nincs ellene más gyógymód.

9. Loni
2007. máj. 20. 18:18
És mit lehet csinálni? Azon túl, hogy télen bebugyolálod magad... Ehetsz például fagyit?
2007. máj. 20. 17:59

Létezik ilyen??? Hmmmmmm.....

Nem is gondoltam volna.Én nagyon fázós vagyok,lehet hogy ez hideg allergia ????

2007. máj. 20. 17:58
Nekem is van ilyen kis aranyos, igaz nekem az nem annyira veszélyes, mint Dömike ismerősének!
2007. máj. 20. 17:58
Nem én még nem hallodtam róla és nem is tudom mi az!Növényre ha valaki allergiás olyat igen de egyépként nem!
2007. máj. 20. 17:57
igen, az egyik ismerősömnek van ilyen, télen csak a szeme látszik ki úgy bebugyolálja magát. nem ihat-ehet hideget. elég kellemetlen neki.
4. Loni
2007. máj. 20. 17:53

Nem. Nekem meleg-allergiám van.

A hideg-allergia az milyen?

2007. máj. 20. 17:53

igen létezik olyan.

nekem pl: télen ha nincs kesztyűben a kezem, akkor a kézfejemen előjön, és akkor napokig vöröses barnás....

2007. máj. 20. 17:51
ÉN IGEN
2007. máj. 20. 17:51
Hallott már valaki hidegallergiáról?
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook