Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi alapján osztályoznak a tanárok? fórum

Mi alapján osztályoznak a tanárok? (beszélgetős fórum)

1 2 3
43. andi6020 (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2015. nov. 7. 11:41
Az a gondja (szerintem jogosan), hogy a gyerek emelt szintű feladatokat kap, amit "csak" négyesre csinál meg, így ahelyett, hogy kapná az ötöst ugyanarra, amit mindenki csinál, az ő jegye "csak" egy átlagos négyes.
2015. nov. 7. 11:31

Persze, számítanak a jegyek, hiszen a hozott pontokban benne van.

A konkrét esetben viszont nekem nem teljesen tiszta, hogy mit vár el az anyuka? Van egy értelmes gyereke, akit feltehetőleg a matektanár az osztály átlagához képest erősebb követelmények elé állít, valószínűleg azért mert képesnek tartja rá, és mert tudja, hogy ha csak az átlag szintjére teszi neki a lécet, akkor később nem fogja megállni a helyét. A gyerek jól teljesít a magasabb követelmény mellett is. Mi a gond?

Ennyi erővel aki erős iskolába jár és ott is jól teljesít, az is fújhatna arra aki gyenge iskolában kap normális jegyet... azt kellene csak észrevenni, hogy nem egy pályán játszanak. Gondolom az értelmes, szorgalmas, jól teljesítő gyerek egy erősebb iskolá kívánja folytatni mint azok akik mondjuk a gyenge dolgozatot kapják. Igen, lehet hogy elveszít egy pontot ha négyest kap matekból (bár ez nem is biztos ahogyan kiveszem...) de meg kellene nézni azt is, mennyit fog nyerni mondjuk egy felvételin ahhoz képest mintha öldögélt volna a babérjain, látva hogy a sok gyenge között erőlködés nélkül is ötöst kap... Én szülőként inkább elfogadnám hogy magasabb a követlemény és látja a gyerekem hogy hova lehetne fejlődnie, minthogy ne a képességeinek megfelelő elvárásokkal szembesüljön.

41. andi6020 (válaszként erre: 34. - Kilimcs)
2015. nov. 7. 00:46
Ismerem az eljárást.
40. Kilimcs (válaszként erre: 36. - 3b097083af)
2015. nov. 6. 22:42

??? én is ezt írom.. hogy ennyire nem számítanak a jegyek, mert ahove tényleg kell, felvételi van.


most ezt mire írtad?? orvosira esti gimi után is mehetsz. mérnöknek is, mindenhová. megírod a szaktárgyi felvételit, oszt jónapot. Tökmindegy hanyas meg hol voltál előtte, ha megugrod ott a szintet. Erről beszéltem.


mi a mégis????

39. Channa* (válaszként erre: 32. - Turki77)
2015. nov. 6. 22:10

De ha ez a problémád, akkor ne azt írd, hogy mások csalnak, hanem azt, hogy nem tartod igazságosnak, hogy a tanár a te gyerekednek nehezebbet ad. Ezt viszont vele kell megbeszélned! Mi ebben nem tudunk segíteni.

A legjobb az lenne, ha bemennél a tanárhoz és megmondanád neki, hogy szeretnéd, ha a te lányod is azt a dolgozatot írná, amit a többiek, mert ezt igazságtalannak tartod. De azt is be kell kalkulálni, hogy ez esetben sem biztos, hogy igazságosnak fogod tartani, mert egy dolgozatnál meghatározott pontozás van általában és lehet, hogy a gyengébb tanuló is eléri a 30 pontot, ami az ötöshöz kell.

2015. nov. 6. 22:10

Orulj, hogy a lanyod szorgalmas, ertelmes, okos...

A tobbi meg kit erdekel??

Meg lehet, ok pedig benneteket ekeznek.

Na bumm es akkor mi van?

Olyan felesleges ez a turaztatas.

Nincs gondod eleg?

37. trapiti (válaszként erre: 36. - 3b097083af)
2015. nov. 6. 22:08

Oda tuti :) :) :)


Amúgy igen.

36. 3b097083af (válaszként erre: 34. - Kilimcs)
2015. nov. 6. 22:04
Megis egy istenhata mogotti kozepiskolabol is be lehet kerulni mondjuk az ELTE Orvosi karara... ismerek ilyen orvost... es nagyon szeretik a betegei tobb szakmai kituntetessel. Csak kihalasos rendszerrel lehet bekerulni hozza.
35. Kilimcs (válaszként erre: 32. - Turki77)
2015. nov. 6. 21:50
nézd, én írtam, hogy nem igazságos, de ebben a tanár szava dönt. ha ő eköré épít egy elméletet, max sulitválthatsz. Vagy megbirkóztok evvel a helyzettel.
34. Kilimcs (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2015. nov. 6. 21:48
itt nem ketteseket kap a gyerek. alapvetően jótanuló így is. Ilyenkor nem zsámítanak, emrt van felvételi is. ;) csak jegyekkel kevés suliba lehet bekerülni. Pont azért mert egyik helyen meg másik helyen tök más tudást takar az 5 ös is...nem egy középsuli még külön belső felvételikört is rendez emiatt.
2015. nov. 6. 21:24
Pfúú én is de utáltam suliban hogy voltak akik felmentést kaptak pl. idegen nyelvből, vagy más tantárgyakból átrugdosták őket kettessel, csak menjenek már...az ilyeneket kisegítő iskolába küldeném.
32. turki77 (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2015. nov. 6. 21:19
Rosszul gondolod!Csak annyit szeretnék hogy a gyerekek gyerekek legyenek,a tanárok tanárok a jegyek pedig jegyek.Egy osztályba járnak ugyanazt tanulják akkor írják ugyanazt és az elért pontok alapján osztályozzák öket.Szerintem így igazságos bármennyire is szeretnétek meggyőzni róla hogy nem.Akik nem arra használják a könyveket hogy tanuljanak azokat nem kell a semmiért jutalmazni.Ha jobb képességű gyerekem van természetesen örülök de akkor is kezeljék egyformán őket.Másik hozzászólásra reagálva sportol is hetente háromszor,barátai is vannak,de szerintem a discohoz és a szexhez még fiatal,de akinek úgyszíntén 13éves gyereke van és ez neki belefér hát lelke rajta.Abból pedig nem űzünk sportot hogy kitűnő legyen,énekből négyes lett így nemindíthatom sajnos tehetségkutatón,lehet ebbe bele is fogok halni,bezzeg a másé mehet(ez egy irónikus válasz a bezzeg a másé hozzászólásra).És mégegy kérdés a kónnyű ötössel kapcsolatban:akik valóban könnyen kapják és valóban majd középiskolában döbbennek rá hogy mégsem megy velük mi lesz?Nem ők lesznek a legnagyobb vesztesei a segített jó jegyeknek?
2015. nov. 6. 21:17

Nem értem miért nem számítanak a jegyek.


Középiskolai felvételinél igeni számít minden jegy.

2015. nov. 6. 21:04

Nagy esszel nagyobbat lehet tevedni.

A butanak meg nincs vesztenivaloja.

29. Kilimcs (válaszként erre: 15. - Turki77)
2015. nov. 6. 20:54

haha... komoylan sose puskáztál? :O jééé...


erről amugy eszembe jut egy egyetemi előadóm, aki zh előtt közölte egy előadáson az évfolyammal: "Mindenki írjon puskát, mert úgy állítjuk össze, hogy aki nem puskázik, esélye sincs átmenni. De akit elkapunk, azt kivágjuk a zhról. Szóval igyekezzenek, hogy ne kapjuk el magukat. Aki itt akar mardni, nem elég az anyagot tudni, legyen kreativ is, mert ez is egy fontos dolog a szakmában."


na ennyit a "csalásról" :D amúgy aki puskázik, az már használhatóan tudja a dolgokat. ha nem tudja, a puska se ér semmit, max nem terheli az agyát a memorandumokkal.

28. Kilimcs (válaszként erre: 1. - Turki77)
2015. nov. 6. 20:49

tanitsd meg a lányodnak, hogy nem a jegyek számítanak, hanem a tudás. Ennyi. onnantól nem fog számítani neki, más milyet kap. És zavarni se fogja. szerintem így lehet ezen átlendülni.


az ő tudása se több se kevesebb nem lesz attól, milyen osztályzatot írnak rá. ez az amit be kell vésnie. Hja, és ne mások jegyeivel törődjön, emrt az se visz sehová, csak halott idő.


és igen, nem igazságos, de ez van. ha a tanár ezt a rendszert preferálja, akkor fejreállhatsz is, se fog változni. szóval a kulcs, tudás mindenekfelett, osztályzatokra meg tojni.

2015. nov. 6. 20:42

haha, mindenki más alapján... de én már láttam töb következetes tanárt, tehát létezik a korrekt tanár is :)


amúgy többnyire pofa/személyes hangulatuk/nap állása... szóval ne keress benne logikát :D

26. 3b097083af (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2015. nov. 6. 20:37
"Bezzeg" a masik...
25. trapiti (válaszként erre: 19. - Turki77)
2015. nov. 6. 20:08
Tulajdonképpen mit szeretnél? Azt hogy a lányod is a könnyű feladatot kapja, könnyen 5-ös legyen és középiskolában döbbenjen meg hogy sehol nincs a többihez képest az ötöseivel vagy azt hogy a többiek kapjanak rossz jegyeket?
2015. nov. 6. 20:03
Az egyik gyerek a Himnuszt megtanulja 2 nap alatt, a masik egy het alatt. Tudja vagy nem. Az ido masodlagos. Egyeni adottsag.
23. trapiti (válaszként erre: 19. - Turki77)
2015. nov. 6. 20:00
Én nem is értem hogy ez hogy jön ide???
2015. nov. 6. 19:59
Nem ertem minek mutogatni masokra, hogy ok miert igy, miert ugy... ez legyen az o saruk. A megmerettetesnel ugyis kiderul a lenyeg.
21. unom (válaszként erre: 19. - Turki77)
2015. nov. 6. 19:58

Ellenvélemény van, és támadsz? Vicces.

hetedikben simán belefér egy jó képességű gyereknél a sport, baráti társaság és minden egyéb. Ha nem olyan jó képességű sok szorgalommal még lehet kitűnő.

Bár sose értettem a kitűnőség hajszolása mire jó?

20. andi6020 (válaszként erre: 19. - Turki77)
2015. nov. 6. 19:54
Szerintem tök igazad van, hogy fel vagy háborodva.
2015. nov. 6. 19:28
Köszönöm a hozzászólásokat nagyon tanulságos.A továbbiakban megpróbálom ezek fényében nevelni a gyerekemet.Holnap el is küldöm az osztálytársaival discoba hogy ne legyen különc,a tankönyvekkel meg begyújtok mint a többiek itt a környezetünkben és meg is van az esélyegyenlőség.
2015. nov. 6. 18:54

Akár bóknak is vehetné, hogy őt tartja annyira a tanár, hogy nehezebb feladatot kap. Miért fáj az neked, vagy a lányodnak, hogy akinek nehezebben megy a matek annak is van esélye egy könnyebb dolgozatra normális jegyet kapni??? Mit kéne tenni a tanárnak? A jókhoz igazítani a szintet és aki gyengébb annak mind egyest-kettest adni és ezáltal elvágni a továbbtanulását?

A tudás nem azért érték mert jobb jegyet kapunk mint más...


Csak egy példa (saját) akár el is mesélheted a lányodnak: gimis voltam, orvosira készültem. Alapból egy humán beállítottságú osztályba jártam ahol szinte mindenki gyenge volt matekból fizikából, viszont nekem az kellett inkább. Döntenem kellett, hogy maradok a gyenge osztállyal ezeken az órákon és tuti az ötösöm végig, vagy vállalom az emelt szintet a másik osztályban ahol viszont olyan matekosok voltak hogy én csak loholtam utánuk. A többsége matematikus, fizikus, csillagász stb. lett, én a nyomukba nem értem. Mégis ezt választottam, mert tudni akartam elsősorban és nem ötöst kapni. Végig négyesem volt fizikából ebben a csoportban, de kb. 10x annyit dolgoztam érte mint bárki. Az eredeti osztályomban voltak mások akik négyest kaptak, aztán irodalmár lett belőlük, nekem nem fájt hogy nem húzták el őket :)

A csattanó az volt, hogy az első évben 1 ponttal maradtam le az orvosiról. Mondhatjuk hogy azért mert nem kaptam meg az ötöst... de semmi bajom nem történt, dolgoztam és tanultam egy évet, és másodszorra maximális pontszámmal kerültem be. Az egyetemi fizikát pedig lazán kiráztam a kisujjamból köszönhetően az erős alapoknak és a sok munkának. Lehetett volna másképp is, ötösökkel büszkélkedve, könnyedén, de egy pillanatig sem bántam meg... az ember magának tanul, önmagához képest fejlődik vagy nem fejlődik, és sokkal inkább az elvégzett munkára kellene büszkének lenni, nem a jegyre... gyengéket legyőzni nem teljesítmény, ezt szerintem már egy hetedikesnek is el lehet mondani... mérje magát a hozzá hasonló képességűekhez, legyen sportszerű és nagyvonalú :) Aki pedig csal, az úgyis csak ideig-óráig ér el vele eredményt.

17. andi6020 (válaszként erre: 16. - Channa*)
2015. nov. 6. 18:38
lyaly
2015. nov. 6. 18:35

Kicsit túlreagálsz dolgokat, Ha a lányod csak úgy képes a legjobb tanuló lenni, hogy neked el kell magyarázni, hogy tanulni kell, stb. Akkor talán ez nem is az ő teljesítménye, azaz pont úgy csal, mint az általad említett többi.


A másik: köszönjük, hogy megosztottad velünk, hogy mennyire okos a kislányod:D De ezért nem kellene másokat lehúzni. Enélkül is elhisszük és gratulálunk neked és neki is.


Miért mondod másokra, hogy csalnak? Azért, mert ők nem emelt szintűt írtak? Igen, valóban nem lehet 9-es az emelt szintű, mivel 1-5 ig osztályoznak a sulikba. Az sokkal rosszabb lenne, ha az okos kislányod 1-est kapna, mert nem szimpi a tanárnak....

15. turki77 (válaszként erre: 14. - 3b097083af)
2015. nov. 6. 17:26
Lehet,hogy hihetetlen de nem,sohasem puskáztam megelégedtem azzal amit tudtam és ez most is így van.Nem hiszem hogy egy embert boldoggá tehet az amit csalással ér el.
14. 3b097083af (válaszként erre: 13. - Turki77)
2015. nov. 6. 16:40

Ezt dontse el a kislany.

Feleslegesen aggodsz.

Vagy te soha, de soha nem puskaztal?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook