Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményünk a Büntetés Végrehajtásról? (hozzátartozók-bekerültek) fórum

Mi a véleményünk a Büntetés Végrehajtásról? (hozzátartozók-bekerültek) (beszélgetős fórum)


1 2
2012. márc. 8. 08:24

Én ráadásul nem is értem mit akarsz a fórummal.

Engem sem érint, így azt kell mondanom, hogy azért, mert érintett vagy, enyhén szólva kiszínezed a statisztikát.

2012. márc. 8. 08:22
Végülis most mi a kérdés?
2012. márc. 8. 08:18

Pontosan ez volt a cél milyen reakciót vált ki a külvilággal szemben a történet!

Biztos vagyok benne hogy akik így reagálnak rá közületek nem jártak még hasonló cipőben! Nem csak a börtön téma foglalkoztat nagyon sok "érdekes" téma érdekel, ez egy "kiváncsi" érdeklődés milyenek is azok az emberek akik a lent írottakban gondolkodnak! Én nem érzem rosznak abszolút! Ha kicsit körbe nézünk ámulatba ejtő hogy mennyi olyan "normális ember van" akikkel ugyan ez megesett! Kérdés vajon te miért is nézted és írtál be ebbe hozzászolást? :)

8. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 5. - Neskaffe)
2012. márc. 8. 08:06
Ezt -is- leírtad már vmelyik nap abban az 50 oldalas hsz-ben :S
7. 9536810fa1 (válaszként erre: 5. - Neskaffe)
2012. márc. 8. 08:05
... egy ilyen fórumot már indítottál, nem?
6. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 1. - Neskaffe)
2012. márc. 8. 08:05

Látom,téged csak a börtön-téma foglalkoztat.Ha ennyire rossznak érzed,hogy kapcsolatba kerültél vele,akkor miért nem lépsz inkább túl rajta???

Amúgy meg nagyon-nagyon erős túlzás,hogy minden második ember érintett...Érdekes,nálunk igen nagy a család,de senkinek nincs érintettsége :S

2012. márc. 8. 08:04

akkor értsük képletesen! De tány hogy nagyon sokan vannak, olyanok is akikről nem is gondolnánk!

(folyt)

Sokszor néztem a tv-ben miként mesélnek és interjuvoztatnak piti ill. nagystílű bűnözőket és a hozzátartozójuk várja őket odakint. Mindig hangosan gondolkodva kimondtam a negatív töltetű hozzá járuló véleményemet, ami nem volt más mint az az egyetlen egy mondat „tudod ki várna rád” Ha te oda bekerültél biztos jó oka van annak. Bár sosem tagadtam hogy néha igen túlnyomó esetben „piti” dolgokért igen komoly büntetést szab ki a bíróság a vádlottal szemben! De mindaddig míg a saját életemben meg nem történt a „börtönvilág” léte csak véleménnyel voltam mindezekről, és igen bevallom többségében igen negatív véleménnyel voltam a vádlottakkal és később a fogvatatottakkal szemben! Talán az akkori gondolkodásomhoz igen erősen hozzájárult a neveltetésem is, miszerint édesanyám véleménye a bűnözőkről egyoldalú, mégpedig „kutyából nem lesz szalonna”. Igen aki egykor megbotlott az ha kint marad, ha bekerül akkor is az marad, nem más mint bűnöző. Mivel míg „gyerek” vagy igen nagy hatással van rád a szülői neveltetés, vagy azért mert kapsz, vagy azért mert nem kapsz. Úgy gondolom talán ez a mondat a leglényegesebb mind a két oldalt tekintve. Miért kerülünk be és miért húzunk tőlük velük szemben egy igen nagy határvonalat, és tartunk tőlük távolságot, miért vagyunk olyan negatív véleménnyel feléjük. Az én neveltetésem minden szempontból igen törvénytisztelő tisztességes életritmusban történt. Minden féle képen normális családminta, szülői szeretet és „mindent” megtettek értem. Lényegében a jó szülőkhöz méltóan tisztességes felnőtt nőt szerettek volna felnevelni. Alapjában véve teljes mértékig sikerült is nekik, azonban jellememet tekintve talán nevezhetném magamat úgy hogy igen „fekete bárány” jellemet stílust gondolatmenetet képviseltem ahogy egyre idősebb és idősebb lettem. Bár nem a saját élettörténetemet szeretném most elmesélni, de úgy gondolom hogy tisztán értsétek a mondanivalóját néhány részletet nem hagyhatok ki belőle ami rám irányul.

4. salabakter (válaszként erre: 3. - Koszorucska)
2012. márc. 8. 08:02
Senkit nem érint sem a szűkebb,sem a távoli rokonságban,de még csak közeli ismerősöm sincs ilyen.Eltúlzod ezt a problémát,mert akit érint,biztos van miért:)
3. koszorucska (válaszként erre: 2. - 9536810fa1)
2012. márc. 8. 07:56
Gondolom a kérdező úgy értette, hogy a hozzátartozókkal együtt, de még talán így is túlzás ez a szám. Nálunk sem érint senkit, így sajnos érdemben nem tudok hozzászólni a témához. De kíváncsian olvasom.
2. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Neskaffe)
2012. márc. 8. 07:53
Minden második ember? :OO Ezt nem mondod komolyan, a kis- és nagycsaládomban senki nem érintett semmilyen irányból... ezek szerint van olyan család, ahol mindenki?
2012. márc. 8. 07:41
Sokat gondolkodtam vajon miképpen lehetne a külvilág felé eljuttatni mindazt amit szinte minden második ember átél, és ez nem más mint a Büntetés-végrehajtás. Mivel én életem 25. életévében szembesültem teljes mértékig ezzel a történettel, fogalmam sem volt hogy akár a Földön, de hogy ne menjünk ennyire nagy távlatokba elég csak Magyarországot megemlítenem, mennyien járnak egy cipőben. Sajnos mindaddig míg nem éltem ebben a világban, semmilyen képem nem alakult ki akár a lelki részét tekintve akár magát az ezek után következő életről.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook