Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek Dr. Panka Tibor nőgyógyászról? Pécsiek! fórum

Mi a véleményetek Dr. Panka Tibor nőgyógyászról? Pécsiek! (tudásbázis kérdés)


125. ec7a42194a (válaszként erre: 124. - Sweets83)
2011. jún. 27. 18:27

szívesen ;)


én nem jártam kismamaként ilyenekre, nagyon kacérkodtam persze kismamatornával, de nekem folyamatosan keményedett a hasam, így végül úgy döntöttem, nem járok ilyenre, pedig biztos nagyon jók!


most kinéztem már, hogy majd ősztől, ha kisfiunk kicsit nagyobb lesz, akkor eljárnék vele, ilyen mondókás, énekelgetős foglalkozásokra;), biztos nagyon jó!

124. sweets83 (válaszként erre: 123. - Ec7a42194a)
2011. jún. 27. 18:17
Köszi:) Végigböngészem:) Ti jártok vmire?
123. ec7a42194a (válaszként erre: 120. - Sweets83)
2011. jún. 27. 17:18

[link]


;)

122. ec7a42194a (válaszként erre: 120. - Sweets83)
2011. jún. 27. 17:16

Szia!


esetleg védőnőtől nem tudsz kérni vagy valahonnan szerezni egy Zsebibaba füzetet, ez egy ilyen ingyenes kiadvány, programfüzet, ebben én láttam már kismamajógát este 6-kor pl.

121. ec7a42194a (válaszként erre: 118. - Mandulacska2)
2011. jún. 27. 17:10
Tényleg egész elviselhető ez a vv, de előre facsard ki a citromot és úgy vidd el, úgy a legbiztosabb, azért egyszerre nem fogod tudni lehúzni, mert jó 2 dl minimum és nagyon tömény;).
2011. jún. 27. 16:21

Sziasztok!


Hű..itt már mindenki előrébb tart:) Talán okosabbak is vagytok nálam:))


Most épp a mozgás foglalkoztat:

Az lenne a kérdésem, hogy Pécsen tud vki kismama tornát (Fitnexx-ben láttam,de az is már fél4től van...), kismama pilatest, vagy bármi ilyen mozgásformát, ami nem délelőtt van? Már kerestem neten dvd-t is, de egyenlőre azt sem találtam..még nézelődöm......a másik, ami még érdekelne az intimtorna...vélemény?


kb.13+1:)

119. f.evelin (válaszként erre: 118. - Mandulacska2)
2011. jún. 27. 15:24
Nem olyan rossz ám, mint mondják. Vigyél egy jó nagy citromot, alaposan keverd össze, és húzd le egyszerre. :)
118. mandulacska2 (válaszként erre: 117. - Ec7a42194a)
2011. jún. 27. 13:50
Védőnőhöz júl. 14-n , dokihoz pedig júl. 19-n. akkor kell majd beutalót kérnem terheléses vércukorra.
117. ec7a42194a (válaszként erre: 116. - Mandulacska2)
2011. jún. 27. 11:49

Nagyon jó!

És lehet kisfiú? Tiszta jó! Persze csak egészséges legyen!;)

Vigyázz magadra! Lehet kicsit leesett a vércukrod?

Legközelebb meg uh-n lehet megint mást mérnek, ha nincs nagy eltérés, márpedig miért is lenne, akkor ilyenek mindig beleférnek, 1 hét plusz, minusz.


Mikor mész legközelebb dokihoz? És védőnőhöz?

116. mandulacska2 (válaszként erre: 114. - Ec7a42194a)
2011. jún. 27. 11:38
Mi most szombaton töltöttük be a 19. hetet, de a 18. heti UH szerint 1 héttel nagyobb a baba. De én azért az eredeti időponthoz tartom magam, szerintem csak a mérete miatt idősebb. Jól vagyunk egyébként. Ma volt egy kis hőhullámszerű valamim, legalábbis kivert picit a víz. Ettem egy joghurtot, meg ledőltem. Most már jobb.
115. mandulacska2 (válaszként erre: 113. - Ec7a42194a)
2011. jún. 27. 11:37
Nálam rögtön mondta, hogy szerinte 1 héttel korábbi a terhesség a mért adatok alapján, és hogy módosítja a szülés várható dátumát. Meg megkérdezte, hogy publikus e a neme, mondtam, hogy persze. és akkor mondta, hogy első látásra kisfiúnak mondja. Én is kérdeztem, hogy mindene ép e, és mondta is, hogy igen.
2011. jún. 27. 10:36
ti Mandulácska most hol tartotok? jól vagytok?
113. ec7a42194a (válaszként erre: 110. - Mandulacska2)
2011. jún. 27. 10:35

Biztos,hogy nagyon alaposan megvizsgálta, végignézte a doki!!!! A Vizerről tényleg mondják, hogy jó uhs.

Nálunk sem ez volt a gond, hogy nem voltak alaposak, csak, ez volt az első mondat: majd a végén kérdezzek!, aztán csak a legvégén mutatták meg a babát és szinte semmit nem mondott. Én kérdeztem rá, hogy akkor most minden rendben?!

Egyedül ugye erről a lepényen lévő bevérzésről beszélt, meg, hogy ne aggódjuk, nem nagy, valószínű belerugott a baba.

Na hát úgy mentünk ki onnan, hogy az első az volt, hogy a Pankával beszéltünk telefonon és a következő rendelésen megnézte ő is!

112. ec7a42194a (válaszként erre: 109. - Mandulacska2)
2011. jún. 27. 10:30

Egy darabig biztos lehet mászkálni, én is láttam sétáló kismamát, nem tudom, mikortól kell feküdni.


Viszont nagyon kényelmetlen az az ágy az tény és való. Nincs benne semmi különös, mert tök egyenes, csak a fej részénél van egy háromszög alakú vacakság, amivel kitámasztanak, hogy ne vízszintesen feküdj.



Én amúgy mindjárt feküdtem, mert ugye elfolyt a magzatvíz és rám is tették a CTG-t.

111. ec7a42194a (válaszként erre: 108. - Mandulacska2)
2011. jún. 27. 10:24
Ja, elég fiatal, de nagyon aranyos és szimpi volt.
110. mandulacska2 (válaszként erre: 103. - Ec7a42194a)
2011. jún. 27. 09:06
Hát azért remélem, jól átnézte a doki. Férjem többet látott, azt mondta, igen. A Vizer csinálta, ő meg jó ultrahangos hírében áll.
109. mandulacska2 (válaszként erre: 100. - Ec7a42194a)
2011. jún. 27. 09:05
És ha nem adnak még epidurálist, mennyi idő után fektetnek le? Egy ismerősöm azt mondta, neki nagyon fájt a dereka, amikor feküdnie kellett.
108. mandulacska2 (válaszként erre: 99. - Ec7a42194a)
2011. jún. 27. 09:03
Na, akkor tényleg jó tapasztalataid voltak. Ez a Bózsa Szabolcs olyan fiatalnak tűnik, szülésfelkészítőn ő volt az egyik meghívott előadó. De jó fejnek tűnt.
107. f.evelin (válaszként erre: 106. - Ec7a42194a)
2011. jún. 26. 15:13

Örülök hogy leírod a tapasztalataidat. :)

Úgyse lesz semmi úgy ahogy előre eltervezem. És az is lehet, hogy könyörögni fogok hogy adjanak valami fájdalomcsillapítót. :)

106. ec7a42194a (válaszként erre: 105. - F.evelin)
2011. jún. 26. 10:09

Hát abból a hatalmas nagy tűből semmit nem láttam:). Sőt még csak nem is éreztem:D, mivel közben is akkor már 2 percenként jöttek a fájások és közben mozdulatlanul kell összegömbölyödve az oldaladon feküdni, hogy pontosan és jól vezessék fel azt a tűt.

Nekem akkor megváltás volt az érzéstelenítés. Én nagyon jól viselem a fájdalmat, egy szavam nem volt, de pihenni ugye nem lehet közben, a fájások meg csak jönnek és jönnek. Utána viszont tudsz úgy tágulni, hogy közben te nem érzed, így tudsz kicsit pihenni, mielőtt jön a kitolás, ahol minden erődre szükség van.


Természetesen mindenki úgy szüljön, ahogy szeretne, érzéstelenítővel vagy a nélkül:).

Nem szeretnélek meggyőzni, nem azért írtam le:).


Csak azért, hogy aki ettől fél, annak ettől igazán nem kell, mert nem fáj sem közben, se utána a fej sem a derék. És a kitolásra elmúlik a hatása, így együtt tudsz működni az orvossal.

105. f.evelin (válaszként erre: 102. - Ec7a42194a)
2011. jún. 26. 09:41
Igen, ezt mondták nekem is. De amíg bírom, szeretném érzéstelenítés nélkül megpróbálni. Meg félek is tőle. Néztem róla egy animációt. Az EDA érzéstelenítésére beadott injekcióra gondoltam hogy az az EDA. Na utána jött a szívószál nagyságú tű. :D
104. ec7a42194a (válaszként erre: 85. - F.evelin)
2011. jún. 25. 23:18
Majd írd meg, mit sikerült vele megbeszélni, mert kíváncsi vagyok rá!
103. ec7a42194a (válaszként erre: 84. - F.evelin)
2011. jún. 25. 23:16

Nekünk is pont ezért csinált a Panka minden uh-t, mert a Klinikán nagyon futószalagon történik minden és nem is magyaráznak, mutogatnak uh-kon. Sőt, nekünk a 18. heti uh-t a Panka egy héttel később megismételte, mert volt valami vérzés a lepényen és látni szertte volna.

És tényleg mindenét alaposan végignézte, nem szokta sajnálni erre az időt!

102. ec7a42194a (válaszként erre: 82. - F.evelin)
2011. jún. 25. 23:01

A kitolási szakra elúlik már az érzéstelenítő hatása!

ezért is adnak be 1,5 óránként, ha szükséges

persze ezt nem lehet percre pontosan kiszámítani, de, ha minden jól megy, akkor bizony a kitolás alatt mindent érzel!

101. ec7a42194a (válaszként erre: 79. - Mandulacska2)
2011. jún. 25. 22:57

Mindig azt szokták mondani, hogy minden ügyeletes doki valaki fogadott orvosa.


De tuti lenne olyan, aki neked nem jön be.

Én nagyon úgy voltam vele, hogy én egy orvost tuti szeretnék magam mellett a szülés alatt, akit én választhatok meg, a többi már mindegy, meg szülésznővel is így voltam.

100. ec7a42194a (válaszként erre: 78. - Mandulacska2)
2011. jún. 25. 22:55

Ha a gerincérzéstelenítésd választod, ne félj tőle.

Tényleg fontos, hogy jól adják be, de nem ezért, mert lepattanhat valami a gerincről, szerintem, hanem azért, hogy azok az idegek legyenek érzéstelenítve, amik kellenek, mert esetleg elmozdul a kanül és esetleg nem lesz teljes az érzéstelenítés. Ha már ezt beídják, akkor nincs mászkálás, hanem háton fekvés.

Császárnál sem altatnak, csak ha valami oka van. Én ébren voltam;) és mindjárt láthattam a kisfiamat!


Szerintem nagyon sok tapasztalata van minden dokinak, aki be szokott adni gerincbe érzéstelenítést!

99. ec7a42194a (válaszként erre: 76. - Mandulacska2)
2011. jún. 25. 22:50

Aki felvett ügyeletes orvos Bózsa Szabolcs volt, nagyon kedves volt, ő vizsgált először, és végül ő volt még bent a császárnál is.

Aztán egy rezidens járkált be utána, hát.. nem tudom, nem tudok róla vélemény alkotni.

Amúgy mindig legalább 4 szülész ügyel!

Felszívódó varratom volt, így a 3. nap már le is csípte a végeit, akkor adta oda a zárót, receptet, megbeszéltük a dolgokat.

Ahogy kint végez a Veressben, mindjárt jön fel, hozzám kb. 2 felé jött, általában minden nap.

De a babákat is ebben a tájban adják ki, így nem voltam türelmetlen, hogy csak rá kellett volna várni.

Sőt eredetileg úgy volt, hogy aznap fel sem tud jönni, így előző nap odaadta a nővéreknek a zárómat, akkor vágta el a varratot, hogy nehogy rá kelljen majd várnunk, ha már mehetünk majd haza.

Aztán mégis felért és meg is keresett és még egyszer elköszönt tőlünk, megnézte, hogy hogy vagyunk, férjemtől is elköszönt.

Tényleg nagyon aranyos volt!



Köszönjük nagyon jól vagyunk! Teljes boldogságban:)! Kisfiunk már lassan 7 hónapos és boldoggá teszi minden napunkat!

A császáros vágásom amúgy még érzékeny.

98. ec7a42194a (válaszként erre: 75. - Mandulacska2)
2011. jún. 25. 22:42

Szia Mandulácska!

Szívesen leírtam:).

Az ügyeletes doki is fél óránként jött be ellenőrízni és szerintem nagyon változó, ki mennyi ideig jut el a 2 ujjnyi tágulásig.

Az, hogy otthon folyik el a magzatvíz azt mondják, nem túl gyakori, és ebből kifolyólag fel is gyorsultak az események, mert nálunk kimaradt, hogy 8-10 perces fájások, mire felértünk olyan 3-4 percesek voltak.


A Panka a Klinika alkalmazottja, évekkel ezelőtt még minden nap fent volt az andrológián, csak valamiért kikerült a Veressbe rendelni, ezért fogadják el az uh-it a Klinikán, a mai napig szokott műteni is ott és ügyel is, de csak szombaton. Szóval a Klinikán nincs rendelése semmilyen.

2011. jún. 25. 21:45
Velünk minden rendben. Tegnap előtt éjjel először keményedett be a hasam, kicsit megijedtem, de aztán rájöttem hogy csak a front. :)
96. mandulacska2 (válaszként erre: 95. - F.evelin)
2011. jún. 25. 19:33
Egész jól. Tegnap éreztem kicsit furán magam, kivert a víz, de nagyjából jól. Itthon vagyok már, kutyát viszem le sétálni. Úgyhogy egész jól vagyok. És te?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook