Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek az Amway termékeiről? fórum

Mi a véleményetek az Amway termékeiről? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1259. nutrilite (válaszként erre: 1258. - 3265084553)
2010. szept. 7. 10:20

a 8 milliárd a 2009 es adat !!

kérlek ne csúsztassál...

BTW, 12% növekedésnek igen sok vállalat örülne!!

1258. 3265084553 (válaszként erre: 1255. - Nutrilite)
2010. szept. 7. 10:00
A cég honlapján a 2007. év sikerein ujjonganak, hogy 12 % növekedés volt 2006.hoz képest. Azóta eltelt két másik év, azzal mi a helyzet?
1257. 3265084553 (válaszként erre: 1255. - Nutrilite)
2010. szept. 7. 09:53
Főleg a kezdőcsomagokból.
1256. 3265084553 (válaszként erre: 1254. - Nutrilite)
2010. szept. 7. 09:52

Ez törvényszerű rendszer jellegéből adódik.


[link]

1255. nutrilite (válaszként erre: 1250. - Sdragon)
2010. szept. 7. 09:49

hagyjad :) néha nagyon megmosolyogtat, aki agyilag nem fogja fel, hogy egy 8 milliárd dolláros cégel van dolga !! 3 millió független üzlettulajdosal a háta mögött..5 földrészen!!

csak tudnám miből jön össze a 8 milliárd :)))))

1254. nutrilite (válaszként erre: 1253. - 3265084553)
2010. szept. 7. 09:45

helló..

nos, ez így van ! de vajon miért?

1253. 3265084553 (válaszként erre: 1251. - Sdragon)
2010. aug. 31. 09:31
A fő gond hogy legtöbb belépő még ezt a keveset sem tudja megjókeresni, inkább veszít. A belépők 99 százaléka veszít rajta, hogy az a maradék 1% nyerjen.
1252. 3265084553 (válaszként erre: 1250. - Sdragon)
2010. aug. 31. 09:25

Az MLM részesedése a kereskedelemben kb 1%. Az MLM őshazájában, az USA-ban sem több ennél!


A legtöbb terméket az új belépők veszik meg, hogy „előnyös helyzetben lépjenek be”.

1251. sdragon (válaszként erre: 1243. - 3265084553)
2010. aug. 31. 09:22
Ez így van, de akkor miért van, hogy az ország lakosságának több mint fele jóval kevesebb jövedelemmel rendelkezik?:) Te nem tudnál elkölteni plusz 20-50 ezer forintot havonta?:)
1250. sdragon (válaszként erre: 1239. - 3265084553)
2010. aug. 31. 09:19
Nézz utána, hány MLM cég működik, hazánkban, Európában és a világon. Ha meglátod a számot, nem állítod, hogy nem működik.
1249. sdragon (válaszként erre: 1242. - A14c035548)
2010. aug. 31. 09:16

Kedves hajni,

Ha ez a Te szakdolgozatod, akkor elég szomorú a helyzet. Az alábbi írás elég sok valótlanságot tartalmaz.

Egy MLM hálózatban, mint az Amway is, nem az emberek beszerzése után kap jutalékot a termékforgalmazó, hanem a forgalmazott termékek árréséből. Lehet, hogy neked az furcsa, hogy a több szinttel alatta levő forgalomból is kap jutalékot, de a kereskedelem jelenleg is így működik.

Az Amway fő profilja nem az elektronikai cikkek kereskedelme, ezt partner cégekkel oldja meg. Te ezek szerint még nem számoltál utána, egy-egy család mennyi pénzt költ vegyi termékekre, de elárulom, nagyon sokat. Pont ezért koncentrál a cég a háztartás-egészség-szépség iparágra.

A belépés nem ingyenes, hanem 12500 Ft, azaz nem 60000 Ft. A belépéskor lehet kedvezményesen termékeket vásárolni, de nem kötelező!!!!

Piramis játék: Ha már szakdolgozatot írsz, nézz utána, mi a különbség a piramis játék és az MLM között. Érdemes.

1248. BioCica
2010. aug. 30. 10:54
Én évek óta veszem a mosogatószerüket és a mosóport, meg a tisztító szerüket, mert nem teszik tönkre a kezemet, szemben az eddig használt mosogatószerekkel és egyebekkel. Tény, hogy drágább, de koncentrált formában működik és állítólag nem szennyezem annyira a környezetet velük + a bőröm sem cserepesedik ki. A kozmetikumaival nem vagyok elégedett, de a többi oké.
1247. Burkuska (válaszként erre: 1246. - 3265084553)
2010. aug. 19. 21:22
Igen-igen! Lehet,hogy mégis emvéjozni kéne? Hmmm,még a végén bedőlök!
1246. 3265084553 (válaszként erre: 1244. - Burkuska)
2010. aug. 19. 21:19
Te munkabérrabszolga! :)
1245. Burkuska (válaszként erre: 1244. - Burkuska)
2010. aug. 19. 21:00
vagy emvéjezek? KI tudja...
1244. Burkuska (válaszként erre: 1236. - Adriella)
2010. aug. 19. 20:59

20.000ft?7óra munkám ára kb.....

Maradok a "tömegben",nem "emvéjozok",nem én!:-)

1243. 3265084553 (válaszként erre: 1236. - Adriella)
2010. aug. 19. 20:14

"20 ezer forint napi 2 órás melóval 1 hónap alatt"


Ez durván 500 forintos órabér, feltéve ha tisztán marad ennyi. Nem valami sok. Ennél takarítással többet lehet keresni.

2010. aug. 19. 18:28

Meg is van, kicsit hosszú, de érdemes elolvasni:)))))))))))))


„Apámék 1 éve benne vannak ebben az MLM-es Amway dologban Magyarországon. Most írta, hogy 1 év alatt 50 ezer km-t tettek bele a kocsiba az üzleti utakkal. Rendben, keveset fogyaszt a kocsi, de így is megvan kb. 600 ezer Ft. És ez csak az üzemanyag. Telefonálás éjjel-nappal, mindenféle gyűlésre, előadásra járás. Kazetták meg minden ostobaság. 1 millióban már 100%, hogy benne van nekik. És a 18%-ukkal most kaptak valami 60 ezer Ft-ot Debrecenben. Legalább 1 millió vs. 60 ezer. A különbséget ki lehet számolni.


Voltam egy előadáson, kifizette apám. Uh. Lefáradtam. Egy tűzpiros ruhás 40-es nő beszélt, mondjuk nem mondott semmit, de elmondta, hogy "ez lehetőség". Hogy mi, illetve hogy hogyan működik, arról szót sem szólt. Ez került 4-ünknek 2000 Ft-ba. Ezt elmondhatta volna telefonban is, vagy egy 40 Ft-os képeslapon leírva. Hurrá, tapsolunk. "Nekem már nem kell foglalkoznom semmivel, jön a pénz." Hát, gratulálok. De ettől én még nem lettem okosabb.


Amúgy érdemes a wikipédiára felnézni és rákeresni az Amway-re. 79-ben is volt egy per vagy mi ellenük. Erről az amway.hu-n valahogy nem találtam infót. Gondolom kényelmetlen a téma. Viszont ha meg nem kényelmetlen, akkor miért nem említik meg?


Ez a minden beszervezett után kapsz pénzt, az rendben van. Az viszont irreális, hogy ha valaki alattam szervez be valakit, az után megint csak kapok %-ot. Miért is? Mert x% az rendben van. De ha az én beszervezettem is kap x%-ot a beszervezettje után, akkor az már nem egy x%. Az már x% + még valamennyi %. És ha ez így tovább szerveződik, akkor nincs haszna a cégnek, sőt! A végén már a cég fizetné a %-okat a legelső tagoknak. Ennek semmi értelme.


Meghallgattam egy kazettát is. Audió kazetta. "Hallgasd meg, semmit se veszítesz vele!" - mondták apámék. Dehogynem! Elvesztettem kb. fél órát. Dezső vagyok New Yorkból! Taps. 21%! 1 perces taps. Gyémántság! Taps. Eléred te is! Taps. Írd fel otthon a tükörbe! Taps. Megcsinálod. Taps percekig. Egy poén elsütése. Taps. Így ment fél órán át. Azt hittem valami konkrétum is lesz, de csak 21%-os gyémántozás volt 10 perc, meg 20 perc tapsolás. Ennek mi értelme van? És ilyen kazettákat minek vesz meg bárki is?


Én megmondom, hogy mi az üzlet lényege:

1) Az áru olyan legyen, ami másoknak kell.

2) Az áru máshol ne legyen kapható, csak nálad. vagy

3) Az áru legyen olcsóbb mint amennyiért mások árulják.


Ez az üzlet lényege. A többi más kérdés. Kis reklám, de ha ez a 2-3 dolog megvan, akkor bizony nem kell reklámoznod sem, mert téged fognak keresni a vevők.


A magyar Amway oldalán nem láttam túl sok használható dolgot. Elektronikai cikkeknél van egy rádió és egy DVD lejátszó. Ezekért ki akarna belépni? Szappan? Százas boltba bemegyek és egy százasért kettőt is adnak. Magyarország nem Svájc. Itt az ember nem vesz minőséget, ha megkaphat valami hasonlót jóval olcsóbban.


Belépés: Nem ingyenes. 60 ezer Ft-os ráfordításról volt szó. OK, mennyit kerestem a múltkorában? 58 ezer volt a havi fizetésem. Gondoljunk bele. Az ország nagy része minimálbéren van. Adott a kérdés: Mi kell nekem? Kiló kenyér, vagy Amwayes próbálkozás? Ez a visszakapod a pénzt dolog nem hinném hogy működik. Senkitől nem hallottam még olyat, hogy "hátvisszaadták". Itt az államokban visszaadják, mert nem szórakoznak ilyesmivel. Nejem vett egy doboz kukoricapelyhet, de kiderült, hogy megváltoztatták és így nem ízlett neki. Írt a gyártónak és küldtek neki egy 6 dolláros "csekket" amivel egy csomó más termék közül választhatott. Az itteni Amway-ről nem tudok semmit, de itt pár dollárral nem bohóckodnak.


Az itteni Amway oldalán azért kicsit nagyobb a választék, bár ezt sem mondanám "fúdejónak". Lehetne több termék. De a magyar választékhoz képest sokkal jobb. Bár itt is van nagy kérdés: Honnan vegyek videókamerát? Amway.com-ról, vagy a newegg.com -ról? Figyelembe véve, hogy a neweggen nagyobb a választék, jobban értenek hozzá, olcsóbb, ugyanannyi ideig tart regisztrálnom, gyorsabb, egyszerűbb és olcsóbb a rendelés, van hogy ingyen van a szállítás.


Amúgy az Amway-ről még annyit, hogy a scientológia egyházzal is vannak átfedései. Ki akarja, hogy közük legyen azokhoz a holdkórosokhoz? Igaz, csak a felső vezetésben vannak leginkább, de vannak! És a perek ugye. Amelyik cégnél felmerül a piramisjéték esélye, azzal eleve nem foglalkozik normális ember. Egyszer megjártam egy hasonlóval, csak kicsiben, de buktam 6 ezret, meg másfél havi munkát. Szóval inkább 60 ezret. Jobban jártam volna, ha elmegyek havat lapátolni, abból legalább láttam volna X forintot, mert azon nem veszít az ember.”

1241. a14c035548 (válaszként erre: 1240. - Globus)
2010. aug. 19. 18:19
amikor írtam az mlm-ről a szakdogám, egy rági emvéjes irtó jó interjút adott. megpróbálom bemásolni.
1240. globus (válaszként erre: 1237. - 3265084553)
2010. aug. 19. 18:18
Lehet, hogy a magyarázat mélyebb gyökerekig vezet, de sarkosan igaz, amit állítasz. Több ismerősöm foglalkozott a dologgal, sok emberrel kerülnek munkájuk kapcsán kontaktusba (fodrász, ápolónő, bolti eladó), de nem jutottak tovább az alapszintű mosópor-dörzsi szivacs-LOC- ablaktisztító kereskedésnél. Nem azért, mert lusták voltak, hanem egyszerűen nem találtak környezetükben megfelelő számú balekot, vagy főállású munkájuk fontosabb annál, hogy elveszítsék ügyfeleik iránt a bizalmat.
1239. 3265084553 (válaszként erre: 1236. - Adriella)
2010. aug. 19. 17:12
Nem kell fél óránál többet foglalkozni vele ahhoz hogy belássuk, maga az alapelv sántít. Ezért nem is nagyon terjedt el ez a kereskedelmi forma évtizedek alatt sem a világon.
1238. 3265084553 (válaszként erre: 1236. - Adriella)
2010. aug. 19. 17:10
Milyen díjat ad az ENSZ tisztítószereknek?
1237. 3265084553 (válaszként erre: 1236. - Adriella)
2010. aug. 19. 17:09
A lehetőség mindenkinek adott egyedileg, de a dolog jellegénél fogva nem adott összességében. Ez azt jelenti, hogy mindenki nem járhat jól, csak ha nagy a kisker forgalom. Sajnos itt nem a forgalmazás a lényeg hanem a hálózatépítés, amivel ugyebár nem járhat mindenki egyszerre jól.
1236. adriella (válaszként erre: 1213. - 3265084553)
2010. aug. 19. 15:58

20 ezer forint napi 2 órás melóval 1 hónap alatt. te alkalmazott vagy? mert akkor a tömeggel tartasz és nem akarsz máshogy élni. de kérdezd meg a főnöködet, hogyha napi plusz két órát túlórázol fizet-e 20 rongyot? szerintem kiröhög majd...

Azért mert valaki belefog másba is a munkája mellett, miért elítélendő?!?!?!. Láttuk a saját szemünkkel, hogyan működik a rendszer és MŰKÖDIK, csak azért mert téged nem érdekel és kívülről okoskodsz, még nem jelenti azt, hogy ez nem lehet másnak megoldás egy jobb élet érdekében!


Mielőtt túl sok "okosságot" mondanál inkább néznél bele, nem utána, hanem bele, mert utána nézni nem nagyon tudsz, max. a régi ismerősöknél, akik 20 évvel ezelőtt azt hitték, hogy ez a gyors meggazdagodás módja és csodálkoztak, hogy 1 hónap után nem lettek milliomosok...

NEM! ez pont ugyanolyan meló, mint bármi más, és kitartás és szorgalom valamint IDŐ kell hozzá, hogy beérjen. Aki többet akar az élettől nem pedig örök életén keresztül mások által kiosztott munkát végezni havi fixért- ami ki tudja mikor szűnik meg- annak a hálózatépítés egy JÓ LEHETŐSÉG. A termékek pedig jók, nem véletlenül díjazta azokat az ENSZ!!! Látom a saját bőrömön (szó szerint) és a pénztárcámon is, mivel nem kell 3 havonta tisztítószert vásárolnom, mert ezek legalább 3x annyi ideig elegendőek.

Úgyhogy ha nem foglalkoztál min. 1 éven keresztül a hálózatépítéssel, akkor annyit értesz csak hozzá, mint minden magyar a focihoz...

2010. aug. 13. 20:50

Mese a mesés gazdagságról...

A kilencvenes évek végén egyszerű hangszerészként tengettem az életemet.Akkori barátnőm és főleg a kedves apukája roppant tehetséget vélt felfedezni bennem, a hálózatépítés terén.

Össze is hoztak egy ismerősükkel - azaz szponzorukkal - aki a határőrség századosaként az emvéjben látta meg a lehetőséget, hogy kitörhessen a hatodik emeleti panel és a szürke melós-hétköznapok világából.Azt mondta, hogy én még mindig csóró leszek, amikor ő már Hawaira jár majd nyaralni meg konferenciákra és JOGDÍJ TÍPUSÚ jövedelemből tartja el a családot, amelynek az a lényege, hogy egy fillér adót sem kell fizetni utána.

Vettem hát egy kezdőcsomagot sebtiben potom kilencezerért, ami a havi fizetésem fele volt abban az időben, nehogy már pont én maradjak hoppon és szegényedjek el, miközben a pasas dőzsöl.

Ezek után elmentem Gyuriékhoz egy listával, amelyen barátaim, egykori iskolatársaim és ismerőseim neve volt feljegyezve és az ő irányításával fel is hívtam vagy négyüket.

Rég nem látott barátom édesanyja csak annyit kérdezett vissza: Laci!Ez ugye nem Amway? Volt akinél éppen akkor csöngettek:), de volta aki egyszerűen közölte, hogy NEM.

Az emelemes karrierem gyakorlatilag egy hétig tartott, mert innentől kezdve még én sem vettem fel otthon a telefont, ha Gyurka keresett akkor elváltoztatott hangon letagadtam magam valamelyik öcsém nevében.

Gyurival egyébként pár éve találkoztam a Moszkván.

Adyligetre békávézott, rá is kérdeztem hogy megy a bolt...

Á...abbahagytam, mert sokkal jobb lehetőséget találtam - mondta.Láttam, Hawai is elmaradt és a nagy lóvé sem jött össze.


Szóval ehhez pofa kell, nem több.

Mivel nem szívesen húzok senkit csőbe, így maradtam az eredeti szakmámnál és nem házalok mindenféle löttyökkel városszerte.


Itt van János, aki egy ügyfelem adósa volt, cirka egy millával rántotta le a hitelezőjét.

Egy "marketingre" hívtak meg, ahol egy hétezer forintos fokhagyma kapszula volt az ára, hogy abbahagyták a fejtágítást.

Csillogó szemel mesélte ügyfelem is, hogy személyesen vitte ki a reptérre Janit és neki is ennyi léje lesz hamarosan...

Ha Jani visszaadná a pénzét akkor még lenne esélye, de így...


Mikor Janinál jártam, ki volt kapcsolva a áram a házukban díjtartozás miatt...

Nekem meg azt mondták, hogy több ráncfelvarráson átesett Amway, Network21 meg Webso - és az Isten tudja, hány néven felbukkanó MLM agyzsugorítás mindig talál újabb fanatikusokat, hibbantakat és okoskodókat.

De akinek valóban bejött a bolt...

1234. sucu (válaszként erre: 1229. - Annisus)
2010. aug. 13. 16:26
Ez a néhány mondat rád sem vet jó fényt.Egy AMWAY tag.Az én csapatomban biztos nem maradhatnál ezzel a stílussal.
2010. aug. 12. 22:51
Szerintem jók a termékek ,de egy kicsit drágák a mi fizetéseinkhez mérve.Az igaz,hogy ebben a munkában biztos sokat kell talpalni,hogy jól érezd magad.
1232. 3265084553 (válaszként erre: 1229. - Annisus)
2010. aug. 12. 17:51
O.K. akkor kb. hány ember kell a csapatodba alád, a 100.000 forintos keresethez?
2010. aug. 12. 17:38

azt azért megjegyezném az MLM rendszer nem piramisjáték és működik!

Az is tény, hogy nem lehet mindenkiből hálózati igazgató, jó időben, jó helyen kell lenni, akarni kell, hinni benne és elérhető a cél.

2010. aug. 12. 17:34
Korábban amwayeztem, nem jött be. A termékek nem különbek semmivel a bolti átlagos árukhoz képest. (és jóval drágábbak)Azért léptem be, mert akartam kis plusz pénzt, de nem hittem benne, így hamar abba is hagytam. Viszont a közgázon elég szép szakdogát hoztam össze az mlm rendszerről:D erre jó volt.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook