Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek arról, ha a családi pótlék rászorultság alapján jár? fórum

Mi a véleményetek arról, ha a családi pótlék rászorultság alapján jár? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. jan. 20. 14:59

"A családi pótlék eredeti szerepe az, hogy amennyiben a szülők jövedelme annyira alacsony, hogy nem képesek a gyereküket eltartani, akkor az állam másoktól elvesz, hogy segítsen nekik."



de könyörgöm az ilyen miért szül gyereket?Ha szegény...

2009. jan. 20. 14:57

az előző topicba is írtam legyen rászorultság, de munkaviszony alapján döntsenek.Kapjon az átlag dolgozó család, akik tényleg tettek le valamit az asztalra.

De azok a 18 évesek akik életükben egy percet sem és úgy szülik a gyerekeket hogy csak nézek és hosszú évekig az állam tartja el az én pénzemből már bocs de az se kapjon.tehát nyújtani kéne valamit ahhoz hogy járjon

2009. jan. 20. 14:55

A családi pótlék eredeti szerepe az, hogy amennyiben a szülők jövedelme annyira alacsony, hogy nem képesek a gyereküket eltartani, akkor az állam másoktól elvesz, hogy segítsen nekik.

Az a kérdésem, hogy egy normális ember miért nem tudja felmérni, hogy mikor kell gyermeket vállalni? Ha meg nem normális, akkor meg miért kell gyermeket vállalnia? Vagyis aki családi pótlékra számítva szül, az nem gyereket vállal, hanem az állammal vállaltat. Így lenne helyes mondani: „Nincs munkánk, nincs lakásunk, de vállaltatunk gyerekeket az állammal”.

24. b359bd6cb3 (válaszként erre: 11. - Rida23)
2009. jan. 20. 14:49
De a gyerek az a szülők fizetéséből él. Én nem tartom jónak ha alanyi jogon jár. Igenis rászorultsági alapon járjon.
2009. jan. 20. 13:57
Ha a családi pótlék a bér, vagy fizetés kiegészítése lenne, akkor nem lenne probléma. A naplopók nem erre alapoznák a száztagú famíliájuk szaporodását. És ha regresszív lenne, akkor meg lenne oldva a dolog. Minél magasabb valakinek a jövedelme, százalékban annál kevesebbet kapna.
2009. jan. 20. 13:52
Jó lenne ez, ha tényleg csak a "felső 5 %-tól" vonnák meg....
21. Nikice (válaszként erre: 18. - Rida23)
2009. jan. 20. 13:51

igen az lesz a következő, hogy kitalálják, már tavaly sem kellett volna ez nekünk

Vagy a szociálisan rászoruló, társadalmi perifériára szorult "cáládokat" beköltöztetik a kisszobánkba, hogy tartsuk el, mert végülis kimondva, kimondatlanul, de ezt csináljuk.

2009. jan. 20. 13:47
A gyerektől vonják meg,nem kifejezetten csak a szülőktől.Ilyen ország ez...a gyereket nem kérdezik,azok csak megszenvedik az ország hülyeségeit,törvényeit.
19. rida23
2009. jan. 20. 13:43
elnézést de ez kikivánkozott.
18. rida23
2009. jan. 20. 13:43
...és fizesd vissza b... meg, mert most jöttünk rá, hogy neked nem is jár...
17. Nikice
2009. jan. 20. 13:30
Arról nem is beszélve ugye, hogy pl gázártámnál keményen be kell írni ezt is a jövedelmekhez, aztán most fognák és elvennék évközben?
16. Nikice (válaszként erre: 14. - Df2a740c00)
2009. jan. 20. 13:28
Ebben az országban mindig is így volt! Már először is, mikor elvették a gyerekkedvezményt, amit szjaból lehetett érvényesíteni (most nagycsaládosoknak van már), ugye, ki fizet szja-t? Persze ezzel párhuzamosan megemelték a csp-t, egyből megint megérte szülni még 3-at, ahol már volt ugyanennyi...
15. rida23
2009. jan. 20. 13:25
Mindig azt bűntetik aki dolgozik...ha meg véletlenül jól mersz keresni mert diplomád van, vagy jó állásod, azt sem hagyja az állam.Mutassatok még egy országot ahol ennyit adóznak!
2009. jan. 20. 13:22

Miért, ezt tervezik most?


Egyébként meg az a véleményem, hogy megint azokat bűntetnék ezzel, akik dolgoznak.

13. Nikice (válaszként erre: 10. - Borcsa)
2009. jan. 20. 13:21
És még pakolhatod is bele jóideig, gyakorlatilag semmi sem jár, ha dolgozol, és "jól" keresel.
12. rida23
2009. jan. 20. 13:12
A segélyeket kellene megszűntetni amit azok kapnak akik életükben egy percet sem dolgoznak, de a BMW ott figyel az udvaron.
11. rida23
2009. jan. 20. 13:10

Sziasztok, én úgy tudom a családi pótlék a GYERMEKNEK alanyi jogon jár ameddig nappali tagozaton tanul, de max. 21 éves koráig.(vagy 23.)

Tehát a gyermekektől venné el az állam.

Semmi köze a szülők fizetéséhez.

10. Borcsa (válaszként erre: 8. - Nikice)
2009. jan. 20. 13:10
Abszolút egyetértek veled! Mi biztosan nem fogjuk megkapni, mert "magas" a jövedelmünk, ami már eleve nagyon relatív, hogy hol húzzák meg a határt. Nekünk igenis hiányozni fog a családi pótlék! Kíváncsi leszek, hogy egy főre jutó jövedelmet vesznek-e majd figyelembe, vagy az igénylő jövedelmét, mert így a csiliárdos pasik htb feleségei viszont simán megkapják majd továbbra is. Ráadásul kezd elegem lenni abból, hogy én csak beleteszek a közös kalapba, de lassan ott vagyunk hogy vissza nem kapok semmit.
2009. jan. 20. 13:07

Még az esetleges félreértések előtt leszögezem, hogy nem a többdiplomást értem csak a tanult szó alatt, nekem egy tisztességes ács, vagy pék ugyanúgy tanultnak számít.

A baj, hogy arányaiban aki picit áll jobban, mint a minimálbér, már iszonyatosan lehúzzák, mindenhol csak azt kérdik, mennyi a nettód, de senki nem kérdi, mennyit törlesztesz hitelre (pláne most!)

8. Nikice (válaszként erre: 7. - Mamuci55)
2009. jan. 20. 13:00

Nagyon rátapintottál a lényegre. És ezzel újfent ők járnak jól. Te "normális polgár" neveled a gyermeked tisztességgel, nem vállalsz 5-6-ot, mert azon gondolkozól, hogy miből fogod taníttatni, mivel segíted, hogy elinduljon az életben...

Te, aki csomót tanultál, talán tanulsz a mai napig is hogy előrébb juss, magasabb jövedelmed legyen, ki fogsz esni minden támogatásból, és fütyülnek rá, hogy azért tanultál (vagy taníttatak a szüleid), hogy vidd valamire, s majdan a gyermekeid is... Most már Te jól(jól?) keresel, vegyünk el többet, s többet, mert tőled lehet. És ki részesül az ingyenes oktatásból? (mert méltóztatik a gyerekét óvodába vinni, ahol ingyen étkezik 5 testvérével együtt). Ki részesül az ingyenes eü-ből? SZOCIÁLIS ÉS RÁSZORULTSÁGI ALAPON????? A sok ingyenélő, iskolázatlan, tekergő! Akinek nem inge..., hisz tudjuk, hogy sokan kerülnek önhibájukon kívül nehéz helyzetbe, de vannak, akik nem is akartak soha életükben dolgozni sem, tanulni sem, csak élősködők a társadalom nyakán. Na, nekik járni fog...

2009. jan. 18. 09:56
Arra gondoltam,hogy azok a családok se szoruljanak ki a támogatásból akik dolgoznak becsülettel,hogy felneveljék a gyerekeiket.Legyen határ,mert vannak olyanok akiknek már nem kenyérre kell.De mi legyen a határ,ez a kérdés.Hallottál már az óvodáztatási támogatásról?Tudod kik kaphatják?Ahol az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a 36.000 Ft/főt,és a szülőknek csak 8 általánosa van legfeljebb.Szerinted kik ők?A többi gyerek nem gyerek?
2009. jan. 17. 12:22

Milyen jol informalt vagy :)

Es akkor most mi legyen? Jarjon mindenkinek minden egyforman? Ha jol emlekszem, az a vilag mar elmult.

Vagy mire gondoltal a kiirasnal?

5. mamuci55 (válaszként erre: 4. - 0260f21e84)
2009. jan. 17. 12:09
Én csak azért gondolom ezt,mert ezt látom.Aki bevallja a jövedelmét az ne kaphat támogatást,pár száz forint miatt.Aki meg nem vallja be,vagyis azt mondja nincs munkahelye,jövedelme,az mindent kap.És a parkolóba beszáll a kocsijába.
4. 0260f21e84 (válaszként erre: 3. - Mamuci55)
2009. jan. 17. 11:40
Majd vizsgalodik az illetekes hatosag. Szerencsere-nem szerencsere egyre gyakrabban, nem lehet mar olyan fejetlensegben vallalkozni sem, mint 5-6 evvel ezelott. Kar, hogy ugy gondolod, az jar jol, aki hazudik.
2009. jan. 17. 11:30
Szerintem az a baj,hogy pl.nálunk el kell hinni amit az ügyfél benyújt,illetve nyilatkozik.És hiába látod ,hogy "átver"mert csak a családi pótlékból nem lehet megélni ahogy ő állitja..Kivizsgálni,ellenőrizni nincs jogod és lehetőséged.Ki fog akkor rosszul járni,aki nem "hazudik"bocsi.
2009. jan. 17. 11:17
Véleményem szerint jó lenne ha így lenne, mármint rászorultsági alapon, csak ezt nehéz kideríteni, bizonyítani hogy ki a rászorult. Mert ugye mást mutatnak a papírok és más a valóság. És vajon kinek a feladata ezt megítélni?
2009. jan. 17. 11:14
Szerintetek akkor kik fogják kapni?Persze kérdés még,hogy ki a rászorult a kormány szerint.!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook