Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Waldorf-iskolákról? fórum

Mi a véleményetek a Waldorf-iskolákról? (tudásbázis kérdés)

1 2
24. globus (válaszként erre: 5. - Juca80)
2012. jan. 27. 18:48
Most igen. De az első középiskolában megkapják az élettől az első sallert. Nem valami szívderítő lehet 14 évesen azzal szembesülni, hogy az iskola nem csak játék, és buksisimogatás :)
23. megi04 (válaszként erre: 21. - C0c88e77c0)
2012. jan. 27. 18:43

Tudod...nem vitaképpen mondom,csak megállapításként...Ha az én gyerekem tudna szőni,nemezelni,gyertyát önteni,már éhen nem halna...!:)

Most itthon ül az érettségiével,a világon semmi hasznát nem véve...:(

2012. jan. 27. 18:37

családon belüli ez a tapasztalat. én soha de soha nem adnám a gyerekem ilyen iskolába.

az én gyermekem "rendes" iskolába jár, ami öko suli, az iskolán belül van uszoda, minden osztályból 1 van csupán, az egész olyan családias. de mindezek mellett megvannak az egészséges elvárások, az oktatás,értékelés. járnak korcsolyázni minden héten,mindennap parkba vannak kb egy órát, vannak kirándulások, erdei iskola.

szerintem a "versenyistálló" és a waldorf között meg lehet találni a kiegyensúlyozott oktatást nyújtó intézményt.

2012. jan. 27. 18:28
sziasztok! nekem nagyon nagyon rossz tapasztalataim vannak! főleg a solymári waldorf iskolával kapcsolatban.szerintem nevetséges az egész. erkölcstelen tanár, null érdembeli foglalkozás a gyerekekkel. a gyerek meséli hogy kb. mint a kutyával úgy beszél velük a tanárnő.nevükön nem szólítja a tanító a gyerekeket. egyszerűen szerintem ami ott folyik, borzalom. az 5.-es gyerek alig tud olvasni, de szőni,nemezelni vagy gyertyát készíteni azt kiválóan.
20. piac
2012. jan. 27. 18:26
Az unokahúgaim Waldorf suliba járnak.A nagyobbik most 8.-as és kénytelen maradni Waldorf gimibe,mert nem tud menni normál gimibe,annyira le van maradva,pedig nagyon jó tanuló(Waldorfban).Mindenféle korrepetálásra jár,hogy legalább 1 év múlva abba az iskolába tudjon járni,amelyikbe szeretne.A kisebbik szeptemberbe ezen okból,már rendes suliba fog járni.
19. megi04
2012. jan. 27. 17:53
Sajnos nem volt lehetőségem rá,hogy bármelyik gyerekem oda járjon,így nem ismerem.De egy biztos...Amit a "normális" suliban tanulnak,(természetesen kivéve az írás,olvasás,számtan)annak az életben,az égvilágon semmi hasznát nem veszik!
2012. jan. 27. 17:46

Sziasztok!

Nekem nagyon szimpatikus a Waldorf módszer. Még vagy 15 éve olvastam róla először, és szeretném, ha a gyerekem is Waldorf suliba járna!

Egyébként meg pont hogy lényeges, hogy nem kapkodják el a dolgokat.

Van egy felmérés (PISA, OECD-országok), ami szerint a magyar gyerekek kimagaslóan teljesítenek iskolába kerülés után, míg mondjuk a finnek jóval le vannak maradva. X év után megnézték a szövegértési képességet, és a helyzet megfordult: a finn gyerekek eredménye (nem biztos, hogy finnek :) helyet cserélt a magyar gyerekek eredményével. Történt ugyanis, hogy a jó magyar gyerek már karácsonyra tudott olvasni, csak éppen nem tudta, hogy mit... Míg finnék nem kapkodták el, időt szántak rá, így lett ÉRTŐ olvasás az olvasásból. És még mondjuk ne is tegyek említést a kézfej íráshoz szükséges fiziológiai éretlenségről úgy 7-8 éves korban...

Plusz az életben való boldoguláshoz nem a lexikális tudás szükséges..

17. Katarina_ (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2012. jan. 27. 17:36
Elfogadják, húgom 4 éve érettségizett Waldorf középiskolában, és tavaly diplomázott hagyományos egyetemen. Nem kellett semmiféle különbözeti vizsgát tennie.
16. wencus (válaszként erre: 15. - Mosoly30)
2012. jan. 27. 17:33
Úgy tudom van már valdorf gimi is.
2012. jan. 27. 17:18

Nincs túl jó véleményem a Waldorf iskolákról. Inkább gyengébb képességűeknek nem túl gyorsan fejlődő gyerekeknek ajánlom. Nincsenek nagyon tankönyvek és lecke se. Nyolcadikra közel se tudnak annyit nincs akkora tudásuk mint egy normál iskolát végzett gyereknek.

Kétlem, hogy egy normális gimit el tudnának végezni az onnan kikerült gyerekek.

Szinte nem is tanulnak semmit, csak játszanak, kirándulnak, kertészkednek.


Én biztos nem írattam volna ilyen suliba a gyerekeimet.

2012. jan. 27. 16:53
Mit szeretnél hallani?
13. wencus
2012. jan. 27. 16:48
Waldorf iskolai tapaszt
12. Kismanó86 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2011. máj. 3. 21:17

Na látod ezt nem tudom. Azt tudom, hogy van kifejezetten Waldorf-érettségi, ami nem azonos a rendes érettségivel.


Egyébként meg ha úgy van, ahogy mondod, az gáz, a gyereknek dupla tanulás.

2011. máj. 3. 21:15
Továbbtanulásnál elfogadják egyáltalán a Waldorfos bizonyítványt? Én úgy tudom, különbözeti vizsgát kell tenni.
10. Kismanó86 (válaszként erre: 9. - Ed4f915cc9)
2011. máj. 3. 21:00

Igen, szóval értem én, hogy nem kell agyonhajszolni a gyereket, nem is kell. De azért amit meg kell tanulni, azt meg kell. És hiába köt mondjuk szépen, ha nem tud rendesen olvasni. Na érted.

Arra emlékszem, hogy soha semmi leckéjük nem volt. Pedig annak ugye az az értelme, hogy megtanul valamit a suliban, mondjuk a b betűt, otthon ír 3 sort, amibe nem szakad bele, és jobban rögzül.

Egyelőre még mind3 unokatesóm oda jár, lett már azóta gimnázium is, így nem tudok nyilatkozni, de kíváncsi leszek, mondjuk egyetemen mi lesz velük.


Ja és jegyek sincsenek, csak írásbeli értékelés, amit úgy képzelt el, hogy "A matematika terén nehézségei vannak, DE gyönyörűen énekel." Valahogy mindig úgy, hogy a szülőnek még véletlenül se essen le, hogy ha valami gond van a gyerekkel.

9. ed4f915cc9 (válaszként erre: 8. - Kismanó86)
2011. máj. 3. 20:35
Igen, én is ilyeneket hallottam, hogy a gyerekek ugyan élvezik, de a tudásanyaguk messze lemarad a továbbtanulásnál a többiekétől.
2011. máj. 3. 20:27

Akkor konkrét leszek, nem kiutálni, ez egy vélemény:

Nekem az unokatesóim járnak ilyen suliba. Én nem vagyok nagy véleménnyel róla. Úgy csinálják amúgy, hogy van mindig egy fő tantárgy (epochának hívják) és 2-3 hétig azt tanulják plusz a nyelvek meg a kézműves dolgok. Tankönyv nem nagyon van, talán csak valami olvasókönyv, füzetek vannak. Házi feladat szinte semmi, max, rajzolj egy képet. Meg csomó kerti munka meg kirándulás, mindjuk az érdekelne, hogy ezt hogy könyvelik el, mert az állami szabályok rájuk is vonatkoznak és x tanítási napnak meg kell lenni.


Szerintem ha a gyerkőcöd jó képességű, akkor még véletlenül se írasd Waldorfba, mert vissza fog fejlődni. Ezt komolyan mondom. Szerintem nagyon lassan haladnak, az unokatesóm még 3. év végére sem tudott rendesen olvasni.


Nem mondom, vannak gyerekek, akiknek jó, aki esetleg kicsit lassabb gondolkodású, több idő kell neki a megértéshez. És azt sem mondom, hogy annyi leckét kell adni, hogy belegebedjen a gyerek, de azért valami kell. Mi sem rokkantunk bele.


Állítólag nagyon jó arányban veszik fel őket más középiskolába, egyetemekre, kétkedve fogadtam, mert nem hiszem, hogy egy sima 8. osztályos ugyanannyit tud, mint egy Waldorfos. Jó, lehet, hogy a Waldorofos tud egy csomó plusz dolgot, pl. kötni vagy nemezelni, csak ezt egy állami gimnáziumban nagy ívben ... Arról nem is beszélve, hogy egy dolog egy egyetemre bekerülni és egy másik el is végezni azt.

2011. máj. 3. 18:52
Konkrétumokat is mondanátok? :)
2011. máj. 3. 18:27
En 1-8 at ott jartam. Csak ajanlani tudom. :)
2011. máj. 3. 18:19

Sziasztok!

Az enyémek is ilyen suliba járnak. Csak ajánlani tudom!

Abszolút figyelembe veszik a gyerekek egyéniségét. És e szerint fordulnak feléjük.

2011. máj. 3. 18:17
estére leírom a véleményem oda-vissza....
2011. máj. 3. 18:17
az enyém oda jár, és maximálisan elégedettek vagyunk!
2011. máj. 3. 18:14
Nekem nagyon tetszik a tanmenetük, én szeretném Waldorf-iskolába adni a lányom.
2011. máj. 3. 18:11
Vélemények a Waldorf-iskolákról? Pro- és kontra.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook