Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek a telefonfüggőségről? fórum

Mi a véleményetek a telefonfüggőségről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
32. Epresturmix (válaszként erre: 30. - Unom)
2020. máj. 9. 16:58
Jól emlékeztem akkor. :)
31. globus (válaszként erre: 29. - Epresturmix)
2020. máj. 9. 16:55

Nem tudom. Üzenet nem jött róla, csak 1, még az elején.

Feltöltőkártyás vagyok.

30. unom (válaszként erre: 29. - Epresturmix)
2020. máj. 9. 16:53
Ebben a hónapban megint adtak 10 gigát.
29. Epresturmix (válaszként erre: 27. - Globus)
2020. máj. 9. 16:50
Most az is hosszabbított nem? Úgy tudom kaptatok még. Én telenoros vagyok.
28. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. máj. 9. 16:48

Ha találok értelmes embert körülöttem akkor hajlandó vagyok vele beszélgetni. Váróban, vonaton, stb...

Ilyen szempontból a gyerekek nyitottabbak. :)

Ha nem, veszem elő a telót. Chat, hoxa, játék, bármi. :)

27. globus (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
2020. máj. 9. 16:48

Én tegnap szembesültem döbbenten sms takarítás közben, hogy a Telekom 10 Giga ajándéka lejárt... há'miazhogy?!

Nincs mobilnetem, viszont azokon a helyeken, ahol legtöbbet vagyok, wifi van. Ahova nem járok, ott nem is kell 🤣

2020. máj. 9. 16:46
Régi szép idők, mikor még kazettás walkmannal voltunk menők😉
25. Guruljka (válaszként erre: 10. - Banános Zselé)
2020. máj. 9. 16:45
Nem azt mondom, hogy nem lehet használni, de nem kell azzal takarózni, hogy fontos dolgokat intéz az ember. Miért ne lenne vállalható az, hogy "csetelek, amikor csak tehetem"?
24. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Unom)
2020. máj. 9. 16:44
Csempét számolni. :P
23. matyera (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2020. máj. 9. 16:41
Én is sokat nyomkodom. Vaj hogy munka miatt, van hogy a gyerek tanulása az indok. De nézem a Facebookot, Hoxát, hírportálokat, játszok is...stb. És imádok csak úgy rákeresni olyan dolgokra, ami épp eszembe jut. Pl nézek egy filmet a tévében és mikor reklám van, rákeresek a színészekre, hogy ki kicsoda. Vagy megy egy zene a rádióban, nem tudom miaz, nyomon a Shazam-ot.
22. unom (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2020. máj. 9. 16:30
Így van, a telefon sokat spórol nekem 😀
21. globus
2020. máj. 9. 16:26
Ortopédust, reumatológust, neurológust, pszichiátert kérdezd. Függő nem tudja, hogy függ, mert szükségletként definiálja.
20. Bless the child (válaszként erre: 1. - Amoncsi)
2020. máj. 9. 16:07
A telefon előtti időkben újság, könyv volt a kezekben.
19. unom (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2020. máj. 9. 15:57
Hasonlóan vagyok vele. Orvosnál meg még inkább, semmi kedvem betegségekről beszélgetni.
18. michelle.r (válaszként erre: 15. - Unom)
2020. máj. 9. 15:54
Én a szimpatikusokkal is csak akkor beszélgtek, amikor van miről. Utálom az üres fecsegést, egy sorban állás, egy-két villamosmegálló alatt ritkán támad kedvem idegenekkel beszélgetni.
17. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Amoncsi)
2020. máj. 9. 15:52
Fárasztó mikor kerülgetni kell őket amúgy meg az ő bajuk.
16. michelle.r (válaszként erre: 13. - Matyera)
2020. máj. 9. 15:52

Én most éppen olaszul tanulok, egy online iskolában. Kívülről úgy néz ki, céltalanul nyomkodom a telefonomat, közben teszteket, feladatokat küldök az iskolának.


Néha meg céltalanul nyomkodom 🙃 Kb. tíz éve vagyok a Hoxán, ez kb. a huszadik fórum, ami ugyanerről szól. Kíváncsi vagyok, meddig él.

15. unom (válaszként erre: 14. - LoIIy)
2020. máj. 9. 15:34

Ha van olyan, aki szimpatikus beszélgetek, de ez ritka.

Ezek általában rövid időszakok, nem épp elmélyedésre valók.

Egyébként alibinek is jók a nem kívánt beszélgetések elkerülésére.

14. LoIIy (válaszként erre: 12. - Unom)
2020. máj. 9. 15:29

Beszélgetni? 😊


Elcsendesedni, átgondolni dolgokat, tervezni...

13. matyera (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. máj. 9. 15:23
Akár épp Hoxázhat is az illető.😁 Én pl szoktam az is. De én nyomkodos vagyok. És nem is érdekel. Hihii
12. unom (válaszként erre: 9. - LoIIy)
2020. máj. 9. 15:19
Szerinted mit kellene csinálni? Az üres időt kitölteni szerintem pont megfelelő időtöltés.
11. Banános Zselé (válaszként erre: 7. - Unom)
2020. máj. 9. 15:18
ott elő lehet, van olyan esemény ahol nem illik, elővenni
10. Banános Zselé (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. máj. 9. 15:17
most unatkozon az orvosi rendelőben?
9. LoIIy (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. máj. 9. 15:14

Én is így látom, pár üdítő kivétellel.

Már ilyen plusz elfoglaltság lett, hogy ha kell, ha nem előveszik a telefont, egyértelműen függőség, és mint ilyen, több szempontból káros.


Úgy tűnik, hogy ez a "nem szereted", "nem akarod őt" pedig általános megbélyegzés itt. 🙂

2020. máj. 9. 15:08
Én nem vagyok telefonfüggő ,de ha várnom kell vagy utazok, akkor netezek rajta.
7. unom (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2020. máj. 9. 15:05

Az emberek egy része telefonozik, a másik része meg ezen csámcsog, mintha bármi köze lenne hozzá.

Én is előveszem a telefont az orvosi váróban, akinek ez nem tetszik az így járt.

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2020. máj. 9. 14:51

Mindenki ezt mondja, de én azt látom, hogy bárhol, ha ülőhelyet ér a feneke, már veszi elő a telót.

Hogy ez a vonaton esetleg a csatlakozás kikeresése, vagy a suliba menet tanulás, azt csak azért kétlem kicsit, mert az orvosi váróban is ezt látom, ezen felül egy információkéréshez képest túl sokat ír.

Nagy valószínűséggel chatelnek.


De nem írhatok ilyet, mert hasonló téma miatt rám sütötték, hogy nem szerettem a férjemet.

Csak, mert azt írtam, hogy kételkedtem volna az ép elméjében, ha naponta többször is rám írt volna.

Hogy akkor még nem is lett volna min rám írni, afelett elegánsan elsiklott a jeles társaság.

5. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Amoncsi)
2020. máj. 9. 14:40
Csak ezt látod. De nem tudhatod, hogy közben éppen egy utcát keres térképen, ügyet intéz, vagy bármi más, ami fontos lehet számára.
2020. máj. 9. 14:19

Nincs róla véleményem. Nem tudhatom, hogy ki miért nyomkodja. Lehet, hogy menetrendet néz, a munkájához keres cikket, tanuláshoz kutat. Semmi közöm hozzá, hogy ki miért lóg a telefonján. De azt hiszem, megőrültem volna, ha az elmúlt hónapokat telefonálásra, és sms küldésre alkalmas telefonnal kellett volna végig csinálnom.


Egyébként miből gondolod, hogy nem érzi jól magát közben?

3. Ildi (válaszként erre: 1. - Amoncsi)
2020. máj. 9. 13:44
Mennyivel jobb volt tinikoromban..összejártunk a téren..igaz a vonalason csináltam telszámlát. :)) Én leginkább a tinik körében látom ezt hogy folyton pötyögnek.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook