Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményetek a csomagolásmentes boltról? fórum

Mi a véleményetek a csomagolásmentes boltról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
32. semleges (válaszként erre: 25. - Globus)
2018. okt. 27. 13:22
Az anyám meg mindig azt mondja, hogy abba nem lehet rendesen orrot fújni. Én textilzsepibe nem tudnék:)
31. R-é-k-a (válaszként erre: 28. - B4b1d52444)
2018. okt. 27. 12:48
Ez így van de úgy gondolom jobb ha oda sem kerül általam, és talàn nem termelnek többet mivel én meg sem veszem. Pénzt sem költök :)
30. globus (válaszként erre: 29. - Smirnoff)
2018. okt. 27. 12:42
Amúgy rossz példa volt, mert málnát és krumplit sem veszek. Szívem szerint jázmin rizst ennék, de ennek termesztésére még nem képeztek ki :D
29. Smirnoff (válaszként erre: 14. - Globus)
2018. okt. 27. 12:29
Pedig milyen finom lenne a málnás gulyás! Még nem is kellene külön időt szánni a desszertre.
28. b4b1d52444 (válaszként erre: 27. - R-é-k-a)
2018. okt. 27. 12:27
Dehát a csomagolása dobható a műanyagos szelektívbe a pet palackokkal együtt.
27. R-é-k-a (válaszként erre: 26. - Sanyinak)
2018. okt. 27. 12:21
A csomagolása pl. amit eddig a szemetesbe dobtam. Plusz az hogy egyáltalán meg sem veszem, minden szempontból spórolás.
26. sanyinak (válaszként erre: 23. - R-é-k-a)
2018. okt. 27. 12:09
A papír zsebkendővel mi a problémána? Az lebomlik.
25. globus (válaszként erre: 23. - R-é-k-a)
2018. okt. 27. 12:05
Szerencsések vagyunk, férjem tud hozni szódát a munkahelyéről. Ő eleve textilzsepis, mindig ezt használta. Állítása szerint a pzs ráragad az arcára :)
24. globus (válaszként erre: 17. - 12d083b51b)
2018. okt. 27. 12:03

Nem lesz hagyma szagú, ha csak nem rohadtat adnak, vagy sérültet. A banán meg narancs/almaszagú lehet. Lisztszemek rászóródnak a felvágottas csomagolásra, mindenféle keresztszennyeződés lehetséges. Fejben dől el, hogy mi az, ami zavar bennünket.

16 éve aktívan kertészkedünk, mindent feldolgozunk, befőzünk,fagyasztunk, némi felesleget el is ajándékozok. Hiába mondom nekik, hogy pl. a paradicsomleves üveget jó lenne, ha visszaadná, ááá. Azzal a lendülettel, hogy kifogy, bevágja a kukába. Házi zsírt adok üvegben, azt is. Vagy megkérem őket, ha vesznek tojást, a tojástartót ne dobják ki, mert fel tudom használni. 16 év alatt egyet sem kaptam, no comment. Meg amikor venni akarnak másfél liter pálinkát, akkor holnapra legyen meg, de hogy edényt adna, kizárt dolog. Ilyenek legközelebb nem kapnak ajándékot, majd rájönnek, miért.

23. R-é-k-a (válaszként erre: 11. - Globus)
2018. okt. 27. 11:58
Persze minden kis dolog sokat számít. És ezeken az ásványvizeken ott a zsugor fólia is... A szóda jó megoldás helyette. Nàlunk van 2 palack, pet szerencsére nulla. Meg most a papírzsepit lecseréltem végre textilzsepire, nagyszüleimtől örököltem párat :) De az tény, hogy nagyon sok mindent sza*rà csomagolnak...
2018. okt. 27. 11:56
Én nagyon örülnék ha itt lenne ilyen. A zöldségesnél is mev pekseg ahll lehet nem hpzom el a csomagolast. Igen, akar dobozzal stb megyek vasarolni. Utalom a sok szemetet
21. b4b1d52444 (válaszként erre: 13. - Apeeng)
2018. okt. 27. 11:53
Nem értem, hogy ez miért lenne túlzás.
20. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - R-é-k-a)
2018. okt. 27. 11:51
Én nem bánnám, ha Szolnokon is nyílna ilyen. Éppen ideje lenne kevésbé szennyezni a környezetünket.
19. apeeng
2018. okt. 27. 11:36

a csomagolás rendkívül fontos, ezt nem is vitatom. Mint lentebb olvastam, van aki visszaadja a virslit, ha nejlonzacsiba ömleszti az értékesítési munkatárs(alias: eladó)


Ha kulturáltan csomagolt a virsli, akkor biztosan jobb? sajnos nem tudok szabadulni a látványtól, melyet a vágástól a töltésig volt szerencsém látni..aztán következett az igen elegáns csomagolás.


ezzel együtt szeretem a virsli némelyikét, jól elkészített retro mustárral. Na nem azt, amelyiket akciósan négyszáz Forintért árulnak...

18. apeeng (válaszként erre: 14. - Globus)
2018. okt. 27. 11:27
provokatív kérdés volt.. ötösre feleltél, leülhetsz.
17. 12d083b51b (válaszként erre: 16. - Semleges)
2018. okt. 27. 11:16
Persze, rakhatta volna az én hagymáimat is egy külön zacsiba, csak ezek szerint spórolni akart. Az nem az ő baja, ha a narancs hagyma szagú lesz, mire hazaérek velük.
2018. okt. 27. 11:14
Nekem tegye nyugodtan zacsiba ezeket:)
2018. okt. 27. 11:12

Egy kicsit csodálkoztam, amikor leméri a 2 db. lila hagymát, és a 2 fej fokhagymát, és beledobja a narancs mellé.

Ugyanis ma olyan törvény van életben, hogy semmit nem adhatnak el csomagolás nélkül!! Pedig szívesebben vittem volna haza a hagymákat csak úgy, a reklám szatyorba rakva, mint a naranccsal egy zacsiban! :))

14. globus (válaszként erre: 13. - Apeeng)
2018. okt. 27. 11:12

Miért? Ezekkel nincs semmi gond, meg lehet mosni. Van, amit nem is kell, mert hámozós.

Nyilván málnát nem öntenék össze krumplival :)

13. apeeng (válaszként erre: 11. - Globus)
2018. okt. 27. 11:05

Tisztelem az eszedet, de nem túlzás egy cseppet, hogy egy szatyorba öntöd a citromot-narancsot-hagymát, stb?

a nejem is ezt csinálja, olyankor csomókban hullik a hajam(azért nincs)

2018. okt. 27. 10:49
Nem rossz, de van amit jó ha becsomagolnak.
11. globus (válaszként erre: 1. - R-é-k-a)
2018. okt. 27. 10:38

Szerintem jó ötlet. Legnagyobb műanyaghulladék gyártónak vélem jelenleg az ásványvizes flakonokat, nincs olyan bevásárlókocsi, amiben le lenne 2-3 kartonnyi. Aztán a kis 50-100 ml-es "paula" joghurtos dobozok, meg a rengeteg gyerekeknek célzott, ám szülőket sanyargató fogyasztási cikkek, mellyel sajnos tudnak hatni a vásárlóerőre. Nem tudom, hogy éppen ezek csomagolását hogyan lehet környezetkímélővé tenni. Kis dolgokkal kezdődjön, aztán majd kialakul.

Egyelőre az is megoldás, hogy nem egyenként tesszük zacskóba a citromot, a banánt, a 2 szál répát, hanem külön mérjük, végül közös (1 db) zacskót használunk fel. Zöldséges standnál szívesen beleöntik cekkerembe a hagymát, narancsot, káposztát, nekik olcsóbb is így.

Nem hiszem, hogy 100%-ra teljesíthető a csomagolásmentesség, de ha zömét sikerül, az is nagy lépés.

10. 124637ff9b (válaszként erre: 7. - R-é-k-a)
2018. okt. 27. 09:50
A felsorolásban írtad a tejtermékeket, meg hogy mindent kimérve. Csak azért gondoltam.
2018. okt. 27. 09:49

Jó a kezdeményezés, elképesztő mennyi fölösleges szemetet termelünk. Kb. szemenként van csomagolva már a kristálycukor is...

A higiénia érdekes kérdés. Míg vannak emberek, akik tömegközleledés után nem öltöznek át otthon és kezet sem mosnak... De olyat is láttam, hogy szatyor ledobva a vonat padlóra, aztán otthon föltesz konyhapultra és békésen mazsolázik belőle. Értem én hogy van immunrendszerünk, nade azért figyeljünk már oda kicsit.

2018. okt. 27. 09:48

[link]


Itt a bolt linkje, ha érdekel valakit. :)

2018. okt. 27. 09:47

A tejtermékek szerintem nem kimérősek, hanem kis üvegben lehet kapni.


Fincsi5 Ha bármilyen boltba mész meg kell kérni, hogy vihesd a sajátodba, és igen ez főleg a piacon fog működni. De most pont arról van szó, hogy ez a bolt eleve csomagolásmentes termékeket árul.

2018. okt. 27. 09:41

Kell tenni a világ elszemetesedése ellen, de nekem is a kimérés higiéniájával lenne problémám. Elképzelem, ahogy a nem teljesen elmosott doboz szélén lekocogtatják a tejfölt a kanálról, aztán meg utána az én dobozomon 🙄

Egy apátságban kaptam egyszer igen súlyos fertőzést lekvárkóstolás után, pedig elvileg mindenki spatulája egyszer használatos volt, és elvileg csak egyszer mártotta a lekvárba.

5. fincsi5 (válaszként erre: 1. - R-é-k-a)
2018. okt. 27. 09:31

Hát nem tudom, nekem semmit nem adnak a vitt edényembe, kivéve a piacon a savanyúkáposzta levét.

De a nylon zacskóba bedobott virslit inkább visszaadtam.

2018. okt. 27. 09:25
Szükség van rá, hisz egyre több ember ébred fel, és él környezettudatosan.
2018. okt. 27. 09:23

Mint kislány koromban: barna papírzacskóban kimérve kaptuk a cukrot, lisztet, rizst, hasonlókat. És nem dobtuk otthon sem a szemétbe, amíg el nem szakadt, krumplinak, egyéb zöldségnek, hasonlóknak jó volt az. A kenyeret selyem papírba csomagolva kaptuk.

És amikor már tönkre mentek, akkor bevágtuk a kályhába, a tűzbe, és elégettük a fával-szénnel együtt!

Csak most hol és ki égetné el!


Otthonról üzletbe bevitt, közös mérlegre tett vászon zacskókkal, szatyrokkal szemben fenntartásaim lennének, a higiénia különbözősége!! miatt. :))


De alapjaiban egyetértek. Ez a mai rengeteg műanyag tejes zacskó, tejfölös doboz, kávék, fűszerek elnyűhetetlen csomagolásai stb. és ezekkel van tele a rengeteg kuka!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook