Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a családi pótlékkal kapcsolatos módosításról? fórum

Mi a véleményetek a családi pótlékkal kapcsolatos módosításról? (beszélgetős fórum)

1 2 3
32. pesmár (válaszként erre: 31. - C06c587f53)
2009. jan. 21. 23:24
És tudom irigyelni azokat,akiknek besegít a szülő.De sajnos nekem apum tudott volna,de ő két éve lesz,hogy itt hagyott minket.Anyu beteges,sokszor szédül,meg stb.,anyósomék messzebb vannak.Pedig már úgy mennék dolgozni,de mi lenne a gyerekekkel?A nagy meg az elsőt kezdte,neki is kell a segítség.
31. c06c587f53 (válaszként erre: 30. - Pesmár)
2009. jan. 21. 23:19

Bizony! Meg amikor nézem a tv-ben a riportokat, hogy siránkoznak,hogy; így nincs pénz, meg úgy nincs, de a bagó ott lóg a szájában..


A férjem is úgy dolgozik, hogy korán megy és későn jön.

30. pesmár (válaszként erre: 23. - C06c587f53)
2009. jan. 21. 23:17
Sajnos itt falun sokan vagyunk,akik nem tudunk munkát találni kisgyerekek mellett.Nekem a kicsi most kezdte az ovit,nagyon sűrűn beteg,még alig volt,így hogy menjek dolgozni,mikor nincs segítségem,mert a férjem úgy dolgozik,hogy se vinni,se hozni nem tudná.Segélyért én nem mennék,meg itt nem is nagyon adnak.De akkor legalább már a családit ne vegyék el.Az is mire elég,a gyógyszerekre?Na jó,lehet nem mindenki arra költi,biztos van olyan is,aki elissza inkább,minthogy a gyerekére költené.
29. cb4c323adf (válaszként erre: 27. - Cb4c323adf)
2009. jan. 21. 23:10
kihagytam hogy végigcsináltunk egy 6 hónapos Ribomunil kúrát is és ez volt talán az első látható dolog ami segitett ,és erősitette az immunrendszerét...
28. c06c587f53 (válaszként erre: 27. - Cb4c323adf)
2009. jan. 21. 23:09
küldtem privit
27. cb4c323adf (válaszként erre: 25. - C06c587f53)
2009. jan. 21. 23:04
ja és folyamatosan szedi a aerius szirupot is..
26. cb4c323adf (válaszként erre: 25. - C06c587f53)
2009. jan. 21. 23:03
én graphefruit mag cseppet adok neki meg echinacia homeo bogyót,meg heti 1 tartáj osscillococcinum homeo gogyót,meg inhalálom sóoldattalmihelyst folyik az orra, ha fullad 100 as rectodelt,pulmicort ,paxirasol....,nehéz..neked mennyi idős?
25. c06c587f53 (válaszként erre: 24. - Cb4c323adf)
2009. jan. 21. 22:59
Most mi sem mentünk kórházba, de arra keltem, hogy fuldoklik. Rectodelt kúpot be, kabát fel, erkélyre ki, mindezt hajnali fél 1-kor. Utána Calcimusc injekció. Szóval sajnos tudom, hogy mivel jár. Kiváncsi lennék, hogy mivel előzöd meg, de nem szeretnék itt offolni!!
24. cb4c323adf (válaszként erre: 23. - C06c587f53)
2009. jan. 21. 22:56
az én lányom is kruppos most 5 éves:(((és nincs támogatás....,mondjuk én már megtanultam kezelni neki és lekopogom az idén még nem fuladt be.....
2009. jan. 21. 22:52
Egyébként nem egyszerű kérdés.. A kisfiam másfél éves kora óta kruppos. Nála azt jelenti, hogy szeptembertől-januárig bármikor befulladhat. Sokszor voltunk kórházban, volt olyan,hogy 2 hétig is bent voltunk, mert ott összeszedtünk még egy hányásos-hasmenéses vírust.. Az akkori munkahelyemről el kellett jönnöm, a főnököm nem tolerálta,hogy éjjel-nappal a fiammal voltam a kórházban.. Az utolsó befulladása 2 napja volt, még mindig beteg. Nagyon nehéz így munkát találni, hogy állandóan hiányzik az oviból..Jelenleg nem dolgozom. Semmi támogatást nem kapnánk,mert mire fel??
22. Bcicus
2009. jan. 21. 22:41

Szerintem teljesen jogos, hogy ne kapjanak, bár én senkinek nem adnék, max annak , akinek beteg gyermeke van.

Aki gyereket válall vállalja úgy, hogy eltudja tartani és ne segélyből kelljen. Mikor én gyerek voltam az ln szüleim sem vették fel a csp-t, mert azt mondták nekik nem kell segély, fel tudják nevelni a gyereküket, azért vállalták, pedig nem voltak gazdagok.

21. tücsimücsi (válaszként erre: 20. - C06c587f53)
2009. jan. 21. 22:40

Én nem hiszem el, hogy nem vették fel.

De mindegy végül is.)))

20. c06c587f53 (válaszként erre: 19. - Tücsimücsi)
2009. jan. 21. 22:38

Régen nem vették fel...

Én szeretem a Heti hetest :))

19. tücsimücsi (válaszként erre: 18. - C06c587f53)
2009. jan. 21. 22:37

Farkasházy mire vett volna fel csp-t? Van iskolás korú gyereke? És Hernádinak?

Na én egyiket sem szeretem, sz....M...-s banda.

2009. jan. 21. 22:35
Azt például konkrétan tudom, hogy a Hernádi Judit és a Farkasházy Tivadar nem vették fel a családi pótlékot,mert úgy érezték, hogy másnak nagyobb szüksége van rá. Ezt a Heti hetesben mondták,azt hiszem 1-2 éve.
17. mama_gold (válaszként erre: 16. - 3afdbd21b7)
2009. jan. 21. 22:32
nem tudom mennyit keresel, ezek szerint "sokat", de én sem értek egyet azzal, hogy pl. egy cégnél dolgozom én, mint szellemi alkalmazott min. bérnél kicsit többért + dolgozik egy középvezető majd félmilláért (bruttóban persze) és ő is kap 50e ft családit a 3 gyerekére + én is. Neki nem hiszem, hogy gond megélni a nettó 300-ból, nekem viszont gond, a 70e-ből:-S szerintem erre gondolt az, aki támogatja, hogy igenis differenciálják.
2009. jan. 21. 13:21

Én meg azt gondolom, hogy jövedelem ide vagy rászorultság oda, az én gyerekem nem ér annyit mint aki rászorult? A miniszter asszony gúnyossága egy kicsit felbosszantott mikor hallottam a tv-ben. Előtte már találkoztam vele élőbe is egy tájékoztatóján, de szörnyű egy cinikus nőszemély.


Mi nem vagyunk rászorultak, mert mind a ketten dolgozunk, munkabérért, kifizetjük a számlánkat, járatjuk a gyereket és megpróbálunk megélni??? Legalább a térítési díjat fedezné a családi pótlék, ha mást nem is. És ez pont elég segítség lenne, ha már mást nem kapunk. És engem nem érdekel, hogy valaki dús gazdag, vagy sok pénze van, biztos megdolgozott érte, ha meg nem, akkor neki vannak álmatlan éjszakái nem nekem, de megszülte a gyerekét ő miért ne kaphatná. Nem az a 12.e ft. fogja még gazdagabbá tenni.

Nagyon sok mindenen lehetne spórolni ebben az országban... kössék valamilyen feltételhez, de ezzel a rászorultsági bigyóval már tele van a hócipőm, mert mást sem lehet hallani.


Semmivel nem ösztönzik a munkavállalást, mert annyi segélyt és anyagi támogatást kap (pl.: szoc segély), aki "rászoruló", hogy jobban megéri neki otthon maradni, mint elmenni dolgozni. Nem kell korán kelni, egész nap gürizni, meg idegeskedni, csak egy hónapban elmenni a pénzért.


Akkor nehogy már az én családi pótlékot húzza ki a sárból az országot...

2009. jan. 20. 17:26
Én sok olyan szülőt ismerek, aki dúsgazdag és felveszi a két gyerek után járó családi pótlékot! Elejét kéne ennek venni!
2009. jan. 20. 17:22
vagyonosodási vizsgálat??? csak nincs rá apparátus:-((
2009. jan. 20. 16:59
Más vélemény?
12. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 11. - Gpetra)
2009. jan. 20. 13:03
Ezt nem értem miért mondod pl nekem is három van de egy társadalmi réteg is le lenne korlátozva háromra és nem nyolc születne.Ha jövedelem szeint jár megint az jár jól ki segélyből él és a vállalkozó aki tudja manipulálni mennyit keres ,aki rendesen fizetésből él meg nem kapja meg.
11. gpetra (válaszként erre: 10. - 9bbaa658f2)
2009. jan. 20. 12:59
Igaz, így is olyan sok gyerek születik... Adjuk meg hozzáa kedvet ezzel is.
10. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 8. - Szabonea)
2009. jan. 20. 12:56
Ugyanezt gondolom én inkább lekorlátoznám három gyerekre.Aki gyereket vállal eldönti bevállalhat egy negyediket.Akinek meg azért kell a gyerek mert jár utána segély esetleg meggondolja.
9. uracsvivi (válaszként erre: 8. - Szabonea)
2009. jan. 20. 12:53
Teljesen egyetértek veled.A becsületes dolgozó ember nem kell az országnak csak a léhűtő.
2009. jan. 20. 09:06

Kik járnak megint jól??

Aki nem dolgozik és otthon éli az életét, szül még vagy 2-3 gyereket - mivel a családiból él/élt.Fizetése: családi p, szoc. segély, gyermekvédelmi tám. vagyis több jön össze neki egy hónapra mint nekem ha dolgozok. Aki megpróbál tisztességes lenni és dolgozik, minibálbérért vagy egy kicsivel többért (közalkalmazott fizetés)mindig azt szívatják. A magas jövedelműek tojnak a családira neki az a kis pénz nem fog hiányozni.Szerintem ez a sok hátrányos helyzetű + roma mind ezért van, a sok támogatás kihasználására. Vagyis a legjobb ma Magyarországon ilyennek lenni. Jobban élnek mint mi a akik dolgozunk!

7. e71af41436 (válaszként erre: 6. - Tücsimücsi)
2009. jan. 20. 08:43
mondjuk az alanyi jog engem is frusztrál kicsit....
6. tücsimücsi (válaszként erre: 4. - E71af41436)
2009. jan. 19. 17:42

Erre lennék én is kíváncsi, bár mi nem hiszem, hogy ebbe bele fogunk tartozni, de azért érdekel.

Remélem aki épp a minimálbér felett van azoktól csak nem veszik el. De a többiektől is miért? Ez alanyi jogon jár.


Még nem volt időm ennek utánanézni, hétvégén még tévét sem néztem, nem tudok semmi részletet, csak most hívott fel ezzel a hírrel a barátnőm.

5. dus
2009. jan. 19. 17:41

Nagyon helyes! Szerintem is jó ötlet!

Mert akinek a havi jövedelme több száz ezer forint, nem szorul rá a családi pótlék kicsinyke összegére!

Szerintem a határ valahol úgy lesz,mint a gázártámogatás igénylése estén! De ez az én véleményem! Majd kiderül!

2009. jan. 19. 17:37
a magas jövedelem mit fog takarni?
2009. jan. 19. 17:37
Persze. Szerintem még jól is kijöhet ez az egész. Tényleg spórolni kell, s szerintem mondjuk Orbán Vityának, vagy Fletóéknak nem fog hiányozni ez a pénz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook