Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményed az egészségügyről? fórum

Mi a véleményed az egészségügyről? (beszélgetős fórum)


2013. nov. 23. 18:07
Vannak... jav.
2013. nov. 23. 18:06
Van akik ezt nem látják. Nem is érdekli őket :(
2013. nov. 23. 17:39
Borzalom. A rendelőintézetekben hiába az időpont adása, jó esetben várni a vizsgálatra 3 hónapot,pld/kardiológia/ említhetném a reumatológiát is... Az időpontot nem tartják be egész napod eltelik mire bejutsz az orvoshoz,a kórházi ellátásról már nem is beszélek.A műszerezettség siralmas, vagy a hiánya miatt fontos vizsgálatok maradnak el.
128. Mezei Virág (válaszként erre: 126. - C383f88f42)
2013. nov. 23. 17:16
Máshol is ez van, sajnos.
127. Mezei Virág (válaszként erre: 124. - Grizus)
2013. nov. 23. 17:15

Nem lopják el.

Másra osztják szét.

Épülnek a stadionok, a nemzet művésze+ színésze egy ilyen kicsi és szegény országban havi 655 ezer ft-ot kaphat nettóban.

Magyar munkás meg éhbért.


Lesz ez még így se! :((


[link]

Csütörtökön az egy héttel ezelőtti, békásmegyerihez hasonló eset történt Piliscsabán.


Ott kiért időben a mentő, de nem volt mentőorvos, illetve mentőtiszt.

2013. nov. 23. 10:14
Nevetséges ami itt zajlik! Anyukámmal az Onkológiai Intézetbe járok, bizony gyakran megesik hogy reggel 8-ra érkező betegek még du5-6órakor is a folyosón várakoznak. Természetesen mindenki időpontra érkezik!! Idős, beteg, kiszolgáltatott emberekkel ezt művelni...
125. grizus (válaszként erre: 117. - Mezei Virág)
2013. nov. 23. 03:13
Persze, minden sarokra kell egy stadion meg egy uszoda, naná! Az nagyon kell. Létfontosságú. A betegek, rokkantak, egyebek meg dögöljenek meg.
124. grizus
2013. nov. 23. 03:11

Siralmas. Erre persze nincs pénz. De mondjuk a nyugati orvostudományról is elég rossz amúgy a véleményem. Ha ez kell ahhoz, hogy megtisztuljanak a dolgok, akkor ez kell.

Egyébként van egy elméletem, ami szerint a világ leggazdagabb országa lennénk, ha nem lopnák el a pénzt. Van itt pénz mindenre, amire csak akarják, higyjétek el!

2013. nov. 22. 14:33
no koment...
2013. nov. 22. 13:30

Láttátok a híradót?

Azóta sokan, orvosok, mentősök is "meséltek"... :((

[link]

Ez van a filmen, nagyjából.

Nincs megfelelő gyógyszer a mentősöknél.

Kevés a rohamkocsi, mentőkocsi Bp-en.

Ha autó mégis lenne, nem biztos, hogy van orvos vagy mentőtiszt.

Ha autó van orvos vagy mentőtiszt is, nem biztos, hogy van életmentő felszerelés, vagy gyógyszer.

Az autó annyira kevés, hogy 15 percen beleül nem hogy odaérni, de elindulni sem tudnak.

Az OMSZ nem tud túlórapénzt fizetni, ezért ha van is autó, nincs személyzet. Havi 60 szolgálatból 35-ben csak ápoló és sofőr van!

Az autók annyira rosszak, hogy a régieket ha beállítják, nem kompatibilisek az új műszerekkel – nincs felszerelés az autóban, mert nem lehet biztonságosan rögzíteni.

Az irányítóknál az a dilemma, két súlyos esetnél kihez küldjék a rohamkocsit – mindkettőhöz azonnal kéne.

Az OMSZ helyzete nagyon rossz. Se autó se orvos, se felszerelés, se gyógyszer, sem pénz.


Lehet vajon még ennél is lejjebb?

Mo. az európai átlag alig több, mint felét költi az eü-re.

Csak ne legyünk betegek ... :(((

121. Mezei Virág (válaszként erre: 120. - Ca8f748537)
2013. nov. 16. 15:16

Egyetértek. :(


A baj csak az, hogy mindegy ki van legfelül, a kassza csak jobban ürül, pedig az emberek befizetik a sarcot:((

Kontároknál nincs feneke a zsáknak.

120. ca8f748537 (válaszként erre: 119. - Mezei Virág)
2013. nov. 16. 14:56
Sajnos, nem pozitív a véleményem. Pénz-paripa-fegyver nélkül, csupasz fenékkel nem nyerhető meg a háború.
119. Mezei Virág (válaszként erre: 118. - Ca8f748537)
2013. nov. 16. 14:47

Mármint a maradék maradéka... :(


A kommenteket is elolvastam, háááát van mitől félni az embernek, ha megbetegszik. :((

2013. nov. 16. 14:43
Kár, hogy mindig csak a maradék pénz jut oda....
2013. nov. 16. 14:27

Szerintetek?

Szerencsére stadionokra és reklámokra bőven jut pénz. Mentőautóra meg minek költeni meg az egészségügyre?!


Negyven perc alatt ért ki a mentő egy 38 éves nőhöz, aki rosszul lett Budapesten szerdán délelőtt. De az asszony addigra meghalt.


[link]

116. Talian35 (válaszként erre: 115. - Melodie)
2009. márc. 12. 12:42
Eset és eset között van különbség. Itt alapvetően arról van szó, hogy orvos, ápoló, nővérke mennyire "emberi" hangot üt meg a beteggel. Ha egy csecsemős nővér az újszülöttet rohadt káposztához hasonlitja, akkor én is elküldöm azt a nővérkét a búsba, mert ilyen hozzáállással nem lehet ilyen munkát végezni. Legalábbis én igy látom. És az emberi hozzáállás ugyanúgy vonatkozik a postásra, az ügyintézőre, bárkire.
115. melodie
2009. márc. 12. 10:53
Ime,egy kedves kis fórum,ahol falkába verődve, vicsorogva lehet szidni az egészségügyben dolgozókat...látom,sokan élnek a lehetőséggel. Évszázadok óta megkülönböztetett tisztelet övezte a gyógyítókat,különösen megbecsült tagjai voltak az akkori társadalomnak.A mai civilizált világban ez már feledésbe merült.Ma már "divat" másokat okolni a problémáinkért,az orvosok mindent "elnéznek",mindenkit "elkezelnek".A betegnek jogai vannak,ugyebár,kötelességük nincs.A magyar lakosság egészségi állapota siralmas,az emberek semmit sem hajlandóak megtenni az egészségük megőrzése érdekében. Vonatkozik ez az életmódra (mozgáshiány),a táplálkozási szokásokra (jó zsíros,elsózott ételek),a károsító tényezőkre (alkohol-drog-cigi stb).Nem veszik komolyan egy kezdődő krónikus betegség figyelmeztető tüneteit (magasvérnyomás, cukorbetegség stb)Persze,amikor már igazán rossz állapotba kerülnek,habzó szájjal követelik, hogy valaki végre gyógyítsa meg őket,mert nekik az "jár".Amerikában sok fiatalnak nincs betegbiztosítása,ennek megfelelően drága kincs-ként óvják az egészségüket.(persze van kivétel)Azt javaslom az itt "vitézkedő" személyeknek,hogy tanulják meg tisztelni az orvosokat.Aki már járt a "halál torkában" átértékeli a korábbi negatív szemléletét,de lehet,hogy már késő lesz.
2009. márc. 12. 07:36
betegségügy
113. Cuczy (válaszként erre: 1. - 946d387370)
2009. márc. 12. 00:37

Éltem, dolgoztam, jártam pár országban ahol nemhogy kolbászból, de még virsliből sem volt kerités... Volt ahol volt eü.biztosításom, volt ahol nem.

De sehol nem engedtek meg maguknak az egészségügyisek olyan hangnemet, mint ebben a nagyszerű, nagymúltú, rendkívüli tehetségeket és tudósokat adó, de "sokat szenvedett" országban...


No további komment.

112. Cuczy
2009. márc. 12. 00:21

Kolléganőm lumbágója csúnyán "bekattant" a múlt héten, miközben letérdelt-guggolt.

A fájdalomtól összerogyott, elterült a hideg konyhakövön, ahonnan egy ideig nem is mozdulhatott...

Akinek hasított már "Hexensussz" a derekába, az tudja, hogy olyan érzés, mintha baltát vagdosnának az ember gerincébe!

Pokoli fájdalom, ami minden mozgást lehetetlenné tesz!

Ráadásul, ha az ideg is becsípődött, akkor még a lábak átmeneti bénulása is fellép. Tehát abba a pózba merevedik az ember, amiben éppen érte a görcs.

(Nem lufipartis babazsúr...!)

De az a menet sem, amiben nem lehet találni segítséget, e "jelentéktelen" egészségügyi problémára.

Mentősök ilyesmihez nem jönnek ki, hívjuk az ügyeletet (javasolják a mentősök).


Ügyeleten a telefonhívást kezelő nővért (?) legkevésbé sem érdekli mi is valójában a megoldandó probléma. (Kolléganőm akkor már több mint 4 órája nem érzi a lábát, és a görcs sem enyhül semmilyen gyógyszer, tapaszt, kenőcs hatására.)

Ügyeletes egészségügyi segédmunkásunk végig sem hallgatja a beteg megkezdett mondatát. Belevág a szavába.

Hidegen, pikírten, mint egy SS-tiszt.(Felsőbbrendűségének teljes tudatában.)


Ügyeleteskét csak az érdekli, ki a kolléganőm háziorvosa, és mikor van annak rendelési ideje.

Kolléganőm talán menjen be az ügyeletre.

?????????????????????????????????????????????????

Persze nem mentünk be az ügyeletre. Én túl gyenge és selejtes vagyok megemelni 60kg-t, a kolléganőm pedig túl "béna" volt, hogy lábra álljon. Ráadásul nyápic és túlérzékeny. Persze csak műbalhézott, agyonhisztizte a dolgokat, valójában élvezte is az egészet.

2009. márc. 11. 19:37

Most éppen nagyon dühös és kétségbeesett vagyok!

Egy hónappal ezelőtt szivritmuszavarral fordultam

az házidokimhoz."Mi nem foglalkozunk aritmiás beteggel,adok egy beutalót." Időpont, egy hónap mulva.Felhivom a kardiológiát-rendszeresen járok

ellenőrzésre katéteres beavatkozás,ill tágitógyürü beültetése miatt---kikönyörgöm a kezelőorvosnál, 2 nap mulva fogad.Ekg-n nem talál semmit.Lefagyok,az lehetetlen pedig látom,hogy igaz.Másnap felraknak egy HOLTERT ,bekapcsolás előtt összekötnek egy számitógéppel a képernyőn megjelennek a sorozatos hibás ütések.Orvos éppen nincs jelen mert a másik szobában beteget lát el.

Következő nap nincs az orvosnak ideje kiértékelni az eredményt kb három nap mulva igéri,----/De ezt meg is kell érni!! Szivem továbbra is akadozik és kezd eluralkodni rajtam a pánik/ -----de közli velem,hogy a a felvett adatok /jelek/ olyan alacsonyak,hogy szinte értékelhetetlen a felvétel.Egybeesik azzal,hogy alig tudom megtalálni a pulzusomat./olyan gyenge/ Azóta kétnaponta telefonon érdeklődök,de még mindig nincs kiértékelt eredmény!Közben mindenféle praktikával elértem,hogy bár a zavar továbbra is fennáll,de legalább elcsendesült,igy hát szépen

csendben figyelek nehogy megálljon.Mert akkor elő kellene vennem a saját defibrillátoromat és ki kellene ütni a szivemet,hogy ujra elinduljon,mert arra semmi reményem,hogy az egészségügy keretében időben segitséget kapjak.

Mit gondolok a dokimról? Megértem!Láttam amint várakoztam,hogy nagysietve szalad a folyosón,aztán be egy helyiségbe,pár perc mulva futva jön vissza a rendelőbe!Amikor sürgettem,elmondta,hogy aznap 6 olyan esete volt,akiket azonnal kórházba utalt állapotuk miatt ,nekem pedig az EKG szalagon nem volt hiba!

Otthoni megfigyelésem szerint valóban vannak olyan szakaszok amikor esetleg 20-30 szivdobbanás hibátlan,de a valóság rajta van a máig kiértékeletlen HOLTER felvételen.Egy hónapja!!

Ennek ellenére nincs ellenszemvem az orvossal szemben,mert nem ő hibás.Ennyit tud csinálni!Kész!

Én és /mi/ pedig csak vagyunk,várunk ,a betegek és öregek lassan időelőtt "elmennek",a probléma csökken.Csakhogy NEKEM-bár az idősebb korosztályhoz tartozom-ESZEM ÁGÁBAN SINCS TEPSIRE

KERÜLNI.Megértem sok jót és rosszat,dolgoztam az ország érdekeiért,hát engedtessék meg nekem,hogy még egy kicsit élhessek és ne kelljen azzal az érzéssel dokihoz mennem -,hogy ez meg meddig akar még élni?

A tisztánlátás érdekében leirom az egy perc alatt

megszámolt szivdobbanások számát,a számok a hibanélküli egymásutáni dobbanásokat a / -/ jel a hibás dobbanást jelzi.2-3-3-3-14-4-4-6-2-4-6=51 jó+10hibás=61/perc.

Hát erről ennyit!

2008. jún. 11. 23:06
hát jó egyátalán nem! Csakis rossz!
109. Franc22
2008. jún. 11. 12:10
undoritó
108. o.andi
2008. jún. 7. 16:59
hát inkább az irom NO COMMENT!!!
107. Talian35 (válaszként erre: 91. - Cheetos)
2008. jún. 2. 15:24

maximálisan egyetértek....

Azt is a betegek rontották el, hogy az orvos akkor is felirja a gyógyszert, ha nem is kéne...duplán jól jár, a beteg nem nézi hülyének mégiscsak "csinált" valamit + megkapja a jutalmát a gyógyszergyáraktól. Kérdem én, melyik beteg nem nézne furcsán, ha az orvosa azt mondaná: "Hölgyem/Uram menjen haza, egyen sok vitamint, igyon sok vizet mert az kell a szervezetnek, állitsa át az étrendjét, ennyi elég is". A beteg elhűl, hogy Te jó ég, mit tanult az orvos ha egy mondattal elintézi és még gyógyszert sem ir fel???!!! Igenis a betegek csikarják ezt ki! Orvos ismerős mondja, 45 év praktizálás után. Hálapénzzel ugyanúgy elrontjuk! Persze én is, de legalább maximálisan meg vagyok/voltam elégedve a szülész dokimmal. Igy nem sajnálom tőle, mégha tudom is, hogy nem jó amit csinálok...

106. akác56 (válaszként erre: 105. - Daroki)
2008. máj. 17. 09:49
hova lett amit írtam?
105. daroki (válaszként erre: 103. - 566a9af38a)
2008. febr. 6. 22:05
Jujjjjj!:((((
104. 70a5a27405 (válaszként erre: 103. - 566a9af38a)
2008. febr. 6. 22:01
hát mindjárt eldobom az agyam!!!!
2008. febr. 3. 18:28

Hüvelyi ultrahang közben csörög a dokim telcsije. Felveszi. Ennyit hallok:

-Nyugodtan vedd ki neki te a varratait, legalább nem nálam nyafog.

És elkezdett nevetni. Hát... nagyon vicces.

102. Zsuzsi6
2007. nov. 29. 09:42
Csak ennyi,katasztrófális.Ebbe minden benne van.Én 15 évig dolgoztam az egészségügyben,de most nem szeretnék,sajnálom őket,a betegeket is,meg a dolgozókat is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook