Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményed arról, ha válás után az apai nagymama a gyerekek előtt festi ki az anya fotóját, azt nevetségessé téve? fórum

Mi a véleményed arról, ha válás után az apai nagymama a gyerekek előtt festi ki az anya fotóját, azt nevetségessé téve? (beszélgetős fórum)


1 2
18. 725428c678 (válaszként erre: 17. - Sirga)
2008. dec. 14. 10:09
Ezt az utat választottam én magam is. hál istennek a gyermekekkel, ettől függetlenül, őszínte, szeretetteljes kapcsolatom van. Talán ezért is mesélik el ezeket a történéseket. Bántja őket, megbeszéljük, úgy, hogy igazából nagymamát nem minősítem, csak azt éreztetem, hogy fájnak nekem a nagymama ilyesfajta dolgai és hogy ezek nem szépd dolgok. Egyébként próbálom őket helyes önértékelésre és normális, emberi értékrendszer kiépítésére nevelni. A nagymamájuk, aki bármennyire is utál engem, mégis csak az apjuk anyja...
17. Sirga
2008. dec. 14. 10:02
Én is úgy gondolom, hogy saját magát minősíti az ilyen nagymama. De nem hiszem, hogy érdemes lenne beszélgetést kezdeményezni vele - szerintem ott is Te sérülnél, nem látná be, hogy igazad van, sőt, talán meg se hallgatna! A gyermekkel kéne beszélgetni erről az esetről! Tudom, hogy ő nem oka a történteknek, de tapasztaltam, hogy a beszélgetés, gondolataink elmondása feloldja a lelki sérülések nagy részét. Ne tiltsd el a volt anyósodtól: azzal csak még inkább Magad ellen fordítod, de esetleg később a gyermeked is Téged hibáztatna érte. Szerintem - anyósoddal szemben - légy bölcs, és hallgass! Bármilyen nehéz is. :)
16. szimre (válaszként erre: 13. - 725428c678)
2008. dec. 14. 09:50
Oké, Szilvikém, visszafogom magam.:) Csak kitört belőlem! Azért a véleményem nem változott, de a továbbiakban mondom majd ki ilyen nyíltan. :)))
15. 725428c678 (válaszként erre: 14. - 01c8755c79)
2008. dec. 14. 09:50
Nem kizárt a dolog... bár ő már most is úton útfélen rosszhíremet kelti.
14. 01c8755c79 (válaszként erre: 12. - 725428c678)
2008. dec. 14. 09:41
Mit nem értesz? A nagymama majd úton útfélen meséli, sőt tán fórumot is indít róla, hogy anyuka ellene nevelte az unokáját... és majd áll értetlenül, holott pedig....
13. 725428c678 (válaszként erre: 10. - Szimre)
2008. dec. 14. 09:39
Még mindig, de kérlek ne minősítsd mert a bíróságon rágalmazásért feljelenthet:( Ismerheted már ennyire!
12. 725428c678 (válaszként erre: 11. - 01c8755c79)
2008. dec. 14. 09:38
. . . és akkor anyuka lesz a gonosz perszóna, aki a nagyszülők ellen neveli a gyermeket. - ezt nem értem?!
11. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - 725428c678)
2008. dec. 14. 09:26

Nem... nem lenne szabad, de ezt saját maga ellen csinálja, ugyanis a gyerek csak kicsi és nem hülye. Egy idő után a nagyszülő ellen fog fordulni... és akkor anyuka lesz a gonosz perszóna, aki a nagyszülők ellen neveli a gyermeket.


Én is a beszélgetést javasolnám. Ha ez nem megy, akkor csendben háttérbe húzódnék... ugyanis semmit nem lehet büntetlenül csinálni. Nagymamának esetleg valamikor még szüksége lehet az unoka szeretetére, támogatására, amit éppen mostanság játszik el.

10. szimre
2008. dec. 14. 09:23

Szilvikém, drága!

Már megint kezdi az a perszóna? :(((

2008. dec. 14. 09:18
ALACSONY IQ
8. 725428c678 (válaszként erre: 6. - Bódiné Anikó)
2008. dec. 14. 08:50

Az egész családját ő vezényli, ha ő utál, akkor mindenki utál.

Éppen ezért nem tudtunk még kialakítani egy normális kapcsolatot a gyerekek apjával, több mint 2 évvel a válás után sem.

7. 725428c678 (válaszként erre: 5. - Ada12)
2008. dec. 14. 08:47

Igen a volt anyósom. Több mint 2 éve elváltunk, de a sérelmei neki a legnagyobbak, amit ilyen dolgokban él ki. Nincs hozzá már semmi közöm, de igenis rosszul esik, hogy a gyermekeimet ilyenekkel gyötri. Persze, hogy nevetséges egy ilyen helyzet egy kicsi gyereknek, de közben tuti, hogy a kis lelke sérül. Vajon neki, a nagymamának hogyan esett volna, mikor annó elvált, ha ugyanezt tették volna ellene.

De ő csak saját magát látja, a fia már új kapcsolatot kezdett, az ő sérelmeit is már csak nagymama tartja életben. Nem tudom hány évig akarja még ezt csinálni, ahelyett, hogy hagyna mindenkit új életet kezdeni és azt boldogan élni.

Azt azért még hozzá tenném, hogy ez abszolút egyoldalú dolog, részemről nem kap semmilyen reagálást a dolgaira, pedig bizony nagyon nehéz megállnom.

Mert milyen jogon kérdőjelezi meg éppen ő az én anyaságomat? És vajon miért voltam addig jó anya, míg a fia felesége voltam?

2008. dec. 14. 08:46
Hát én valószinü keresnék abból a családból valami értelmes egyént és azzal karöltve próbálnám tisztázni az öreglány viselkedését./mert az ilyen szerintem nem érdemli meg a nagymama nevet/
2008. dec. 14. 08:37

Nem is értem, hogy egy felnőtt ember, hogyan viselkedhet így. El kell fogadni, ha elváltak, még ha vannak is sérelmek, de ez a legrosszabb, amit tehet, h ellene hangolja a gyerekeket.


Te Anyósod?

2008. dec. 14. 08:37

Egyáltalán nincs joga hozzá, hiszen ezzel a gyereket teszi tönkre. Lehet, h először viccesnek tűnik, de azután nem tudja a kis lelekem, hogy most szabad-e nevetni, vagy sem. Bűntudatot érez előbb-utóbb, aztán jönnek a lelki gondok.

Én biztosan el is tiltanám a gyerekemet(ha lenne) egy ilyen embertől. Még ha a nagyanyja az, akkor is. Szerintem ezt a volt férjjel kellene tisztázni, nem a hibbant anyjával. Az a nő nem normális.

Húúú! Ki vagyok akadva, hogy ilyet meg lehet csinálni, sőt meg is történik.

2008. dec. 14. 08:34
Én is beszélnék vele... bár ha ilyen primitív talán felesleges...
2008. dec. 14. 08:32

Primitív dolgnak tartom és nem szabadna így viselkednie...Guszustalan dolog egy gyereket bármely szűlő ellen hangolni.

Meg kéne próbálnod négyzemközt beszélni vele.Szerintem ez az első lépés.:)

2008. dec. 14. 08:26

Vajon egy 8 éves gyereknél mi a normális reakció ilyenkor? Nevet mert olyan nevetséges volt anya, vagy rászól a nagyanyjára, hogy ne tegye, ne bántsa az ő anyukáját?

Vajon milyen ember, milyen nagymama az, aki ilyet csinál az unokái anyjával?

Válás után a nagymamának vajon szabad-e így viselkednie?

És vajon hány éven keresztül bírja folytatni ezt az anya ellenes magatartást? Van-e joga hozzá?

Hogyan kezelnél egy ilyen helyzetet az anya helyében?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook