Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed a pletykálkodásról? fórum

Mi a véleményed a pletykálkodásról? (beszélgetős fórum)

1 2
2014. júl. 27. 22:08

Az információt meghallgatom, begyűjtöm, továbbadni nem szoktam és nem is foglalkozom azzal, hogy végül mivé forrja ki magát a dolog a sok szájon keresztül, megnézem kitől van az info és akként kezelem.

Hogy sivár lenne ezért az életem? Nem hiszem. Az igaz hogy ezzel lövök be másokat, akár magamhoz képest is 1-1 szituációban.

A rólam szóló és hozzám visszajutó pletykákon pedig jókat szoktam derülni

18. grizus (válaszként erre: 17. - D7ba7bf7ff)
2014. júl. 27. 22:08
Pl. gondolkodni, tanulni, tele az internet lehetőségekkel.
17. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 16. - Grizus)
2014. júl. 27. 22:04

Mért? Manapság mi számít értelmes dolognak?


(Azért van néhány...)

16. grizus
2014. júl. 27. 21:58
Az a gond, hogy erre kondicionálnak minket a celebek viselt dolgaival meg kreált kis álhírecskékkel. Hogy erről csevegj, addig se csinálsz értelmes dolgot, de jó. Ja meg lehet irígykedni, ami egy tök fals dolog, mert ő is emberből van és attól mert gazdag, nem biztos, hogy boldogabb mint én. Különben is híresnek lenni baromi megterhelő.
15. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 13. - WTFISCH)
2014. júl. 27. 21:54
A pletyka megszállottsággá válhat, ha az ember ezzel akarja kompenzálni a hataloméhségét és az önbizalomhiányát. Akiben letisztultak a dolgok, azok nem avatkoznak bele mások életébe, nem szeretik a pletykákat, magukban élik meg, rendezik le a dolgokat. Nyilván ez a nehezebb, önfegyelmet igénylő út. De a bölcs békében van, és sokszor hallgat. Mert nincs szüksége rá, hogy kifelé menjen.
14. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 11. - WTFISCH)
2014. júl. 27. 21:51
Nem minden pletyka rossz. Sok minden lehet pletyka. De legtöbbször a kéretlen híresztelésre értik. Elkerülhetetlen hogy ne osszunk meg másokkal információkat másokról. Csak itt tudni kell kezelni, a mértéket eltalálni, és lehetőleg őszintén, józanul beszélni.
2014. júl. 27. 21:49
ebben van valami, ezt érzem ha egy pletykát tovább adok. De ez baj?
12. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 11. - WTFISCH)
2014. júl. 27. 21:48
Mert a tudás érzetét nyújtja, amitől VALAKI-nek érzed magad, akár igazság, akár hazugság az egész.
2014. júl. 27. 21:46
értem. de mégis miért esik jól akkor elmondani, hogy xy kis pistával kavar?
10. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 7. - WTFISCH)
2014. júl. 27. 21:44
Minden pletyka, ami a kommunikáción kívül rekedő személy intim dolgaiba mászik bele, feríti el, tárgyalja ki.
2014. júl. 27. 21:40
? ezt nem értettem.
2014. júl. 27. 21:39
Ha rájönne, hogy önmaga megélése által, a másikat is megélheti, akkor úgy ismerné a másikat, mint önmagát. Ebben az esetben viszont nincs igény információgyűjtésre, mert az információ már bennünk van, és nincs igény a továbbításra, mert a tudás békében van. És itt nagyon fontos a BÉKE szó. Ha nincs béke, akkor az ember izgága, fontoskodó, mindig valami hajtja.
2014. júl. 27. 21:36
na de mi is az a pletyka? pl ha a munkahelyen azt hallom, hogy állítólag xy összejött kis pistával, és ezt elmondom egy másik munkatársamnak, vagy az, ha látom xy-t kávézni kis pistával, és elmondom egy munkatársamnak, hogy biztos van köztük vmi?
2014. júl. 27. 21:35
néha jó :-)
2014. júl. 27. 21:35
Egoisták szoktak pletykálkodni, egyrészt mert nem tisztelik mások határait (szenzációéhség), másrészt ők maguk VALAKI-nek érzik magukat, mert birtokolják az információt másokról, harmadrészt alábecsülhetnek másokat, ezáltal magukat jobb színben élhetik meg. Nem utolsó sorban az önmagunkkal való szembesülésnek az egyik hárító technikája, valamivel ki kell tölteni az ürességet, amiben felfedezhetnék önmagukat. Másnéven nekik ez szórakozás. Az egó játéka.
2014. júl. 27. 21:27
Hm, szerintem a pletyka elsősorban egy levezetés. Szenzációéhség, felszínesség, szórakozás. Egy kis pletyka nem árt, egyébként se mindig biztos a határ pletyka és hír között. Nem is beszélve az összeesküvés elméletekről. De nem akarok bezavarni ezzel. Nem egy magasröptű dolog, az igaz.
2014. júl. 27. 21:26
szórakoztató, de nem szép dolog.
2014. júl. 27. 21:25
Egyszerű mások életében turkálni, őket bántani, leszólni, beszólni, megalázni, áskálódni, ahelyett, hogy magaddal foglalkoznál. Az életeddel, már ha van. Hiszen akinek van, annak épp elég abban elmerülnie. Az tölti fel, az teszi boldoggá, teljessé, elégedetté, és csak az érdekli, hogy ebben az állapotban maradjon. Nem izgatja a rosszindulat, a gonoszság, hiszen a saját életét sem ezzel tölti meg. Az, aki gonosz, a hétköznapjaiban is az. Akkor, amikor eszik, amikor alszik, mindig. A gonoszság viszont felemészt, megöl, megsemmisít, hiszen elveszi a fókuszt a legfontosabb dologról: saját magadról.
2014. júl. 27. 21:24

Nemrég olvastam errol egy gondolatot:


,,Vajon miért pletykálunk? A pletyka azon vágyunk kielégítése, hogy közvetett módon beleavatkozzunk mások életébe, ezért a pletyka sohasem lehet jóindulatú.


A pletykálkodás nem más, mint izgalomkeresés, azaz arra vágyunk, hogy történjen már végre velünk valami, figyeljen már végre valaki ránk, vagyis fontosnak akarjuk érezni magunkat. Ez azt jelenti, hogy miközben úgy szórakoztatjuk magunkat, hogy másokat kritizálunk, arra hívjuk fel a figyelmet, hogy az életünk valójában unalmas és sivár.


Te is pletykáltál már, ahogyan én is, szóval ne tagadd….


Mivel a változáshoz, csak a megértésen keresztül vezet az út, így a kérdés az, hogy mit kellene megértenünk ahhoz, hogy ne tegyük ezt többet?


A pletyka tudatlanságunkból táplálkozik, de nem elítélni kell, vagy erőszakkal visszafojtani, hanem amikor ezt tesszük legyünk pontosan tudatában annak, hogy mit cselekszünk.


Ha tudatosítod magadban, hogy az adott helyzetben milyen gonosz dolgot művelsz, érzékelni fogod a következményeit is. Vedd észre, ahogy pletykálsz, halld meg amit mondasz és érezd át hogy milyen jó érzéssel tölt el a gonoszkodás abban a pillanatban. Ha ezt megteszed, önmagadtól vetsz majd véget ennek, mert a tudatos cselekvés mindig előhozza belőlünk a jóságot.


Ám a tudatlanság nem lehet kifogás...


Ne azzal törődj, hogy az emberek pletykálnak- e rólad, vagy másokról, hanem vedd észre, amikor te is ezt teszed. És tudd, ha közösséget vállalsz a pletykálkodó emberrel és meghallgatod ahogyan másokat kritizál, cselekedeteddel életben tartod a rosszakaratot és ezzel te is ugyanolyan emberré válsz…´´

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook