Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményed a nyelveken szólásról? fórum

Mi a véleményed a nyelveken szólásról? (beszélgetős fórum)


122. 28f16f555c (válaszként erre: 121. - Zizisicc)
2008. márc. 13. 13:10
örülök, hogy megtaláltál, már vártalak.
2008. márc. 13. 13:09
Jelen! :o)
120. ac1096844d (válaszként erre: 119. - 28f16f555c)
2008. márc. 13. 13:08

A vita így télleg felsleges, pláne, hogy nem tudhatod, ki mit tapasztalt meg.

Számomra a fenkölt, kivagyi stílusod nem mint a Szellem gyümölcse jelenik meg, mégsem kétlem, hogy be vagy teljesedve Szellemmel, s nyelveken is imádkozol.

Már miért kéne elfogadnom az általad leírtakat, mikor nem találom igeinek???

Hmm?

"Mert nem az a kipróbált, aki magát ajánlja, hanem akit az Úr ajánl."

(már nem először ajánlottad magad, a bevallásod szerint benned működő ajándékokra hivatkozva...akinek érvelését el kellene fogadnom, a bevallásod szerint benned működő ajándékokra hivatkozva...)


Hogy az idézett igaszakaszból hogyan jutottál arra a következtetésre, hogy ismét felhívd a figyelmemet: a vízkersztség nem egyenlő a szellemkeresztséggel, nem tudom. Hogy a kettő nem azonos dolog, csak a vak nem látja.


Az idézettel arra világítottam rá, hogy az általad citált igehelyekkel nehézkes alátámasztani a bűnvallás jelenkori szükségességét, minthogy ezen embereknek újra be kellett merítkezni, csakhogy immár Jézus nevében...


Hol itt a fazon keverése szezonilag?

Igét kérek, nem vádaskodást.

Számomra az újszövettség e kérdésben teljesen világos, a dolgot a zsoltáros idézete is megerősíti.


Jöhet az újabb vádözön;)

119. 28f16f555c (válaszként erre: 118. - Ac1096844d)
2008. márc. 13. 12:53

Felesleges tovább vitázni, mert egyszerűen nem tapasztaltad a dolgokat-és próbálod kiforgatni a beszédemet.


Nos egy biztos: az ajándékok nem egy-nem kettő müködik rajtunk, az igének megfelelően kétség nélkül, mert a pozitiv gyümölcsök mindig megjelennek más embereknél is, és rajtunk is.

Ha te azt amit én leirtam nem akarod elfogadni-és továbbra is kételkedsz és próbálod a dolgokat kiforgatni, akkor nem nekünk ártasz, hanem saját magadnak és azoknak, akiknek saját szellemből prófétálsz, és ezáltal kárt szenvednek.


"Nézük mit mond Pál: (nem te, vagy ti, sem én...)

"Amíg Apollós Korinthusban volt, Pál végigjárva a felső vidékeket, elérkezett Efezusba. Mikor ott néhány tanítványra talált, 

így szólt hozzájuk: "Kaptatok-e Szentlelket, amikor hívőkké lettetek?" Ők így feleltek: "Hiszen még azt sem hallottuk, hogy van Szentlélek." 

Ezután megkérdezte tőlük: "Akkor hogyan keresztelkedtetek meg?"

"A János keresztségével" - válaszolták ezek. 

Pál ekkor így szólt: "János, amikor keresztelt, megtérést követelt, de azt mondta a népnek, hogy abban higgyenek, aki utána jön, azaz Jézusban." 

Amikor ezt meghallották, megkeresztelkedtek az Úr Jézus nevére. 

És amikor Pál rájuk tette a kezét, leszállt rájuk a Szentlélek, úgyhogy különböző nyelveken szóltak, és prófétáltak."



már mondtam neked a vízkeresztség nem egyenlő a szent Lélek keresztséggel, mivel két teljesen különálló dolog.


kevered a szezont a fazonnal.

2008. márc. 13. 12:24

Egyre jobban kedvellek:)

Ti ketten és az Úr...

Ehhez semmiképp nem kell további kommentár.


Az Ap.Csel 2/38 beszél megtérésről, és bemerítkezésről Jézus nevében.

(bűnvallásról NEM!)


Aztán:


Márk 3/6, és Máté 1/5 János keresztségéről ír valóban bűnvallással egyetemben.


Ezen keresztségen átesett egyének vízkeresztséget vettek az Úr utasítása szerint-az újszöveségi rendnek megfelelően?


Nézük mit mond Pál: (nem te, vagy ti, sem én...)

"Amíg Apollós Korinthusban volt, Pál végigjárva a felső vidékeket, elérkezett Efezusba. Mikor ott néhány tanítványra talált, 

így szólt hozzájuk: "Kaptatok-e Szentlelket, amikor hívőkké lettetek?" Ők így feleltek: "Hiszen még azt sem hallottuk, hogy van Szentlélek." 

Ezután megkérdezte tőlük: "Akkor hogyan keresztelkedtetek meg?"

"A János keresztségével" - válaszolták ezek. 

Pál ekkor így szólt: "János, amikor keresztelt, megtérést követelt, de azt mondta a népnek, hogy abban higgyenek, aki utána jön, azaz Jézusban." 

Amikor ezt meghallották, megkeresztelkedtek az Úr Jézus nevére. 

És amikor Pál rájuk tette a kezét, leszállt rájuk a Szentlélek, úgyhogy különböző nyelveken szóltak, és prófétáltak."


Ha a János keresztsége, a bűnvallással együtt számodra követendő, akkor ezeknek itt miért kellett ismételten megkeresztelkedniük immár Jézus nevében.

Vajon miért NEM említi ezen kersztelkedésnél a bűnvallást? Előzőleg letudták? (sicc)


Vagy:

Fülöp és a komornyik esete? Ismerős?


"Fülöp beszélni kezdett, és az Írásnak ebből a helyéből kiindulva hirdette neki Jézust. Amint tovább haladtak az úton, valami vízhez értek, és így szólt az udvari főember: "Íme, itt a víz! Mi akadálya annak, hogy megkeresztelkedjem?" Ezt mondta neki Fülöp: "Ha teljes szívedből hiszel, akkor lehet." Ő pedig így válaszolt: "Hiszem, hogy Jézus Krisztus az Isten Fia." Megparancsolta, hogy álljon meg a hintó, és leszálltak a vízbe mind a ketten, Fülöp és az udvari főember, és megkeresztelte őt. Amikor kijöttek a vízből, az Úr Lelke elragadta Fülöpöt, és nem látta őt többé az udvari főember, de örvendezve haladt tovább az útján.


Hmmm? Tételes bűnvallás meg hol marad???


Nem gondolod, hogy ha olyan hittétel lenne a tételes bűnvallás, ahogy állítod, az Ige legalább pár helyen megerősítene ebben?

Mert olvasunk bemerítésről, hitvallásról, Szellemmel való beteljesedeésről, de miről nem????


Maradj csak egyszerű, mint az Ige:


Mit mond a Zsoltáros?

"Vétkemet bevallám néked(kinek?), bűnömet el nem fedeztem. Azt mondtam: Bevallom hamisságomat az Úrnak(kinek?) - és te elvetted rólam bűneimnek terhét"


Bizony elvette.

Talán nem kéne annyit ostorozni a katolikus egyházat, pláne, hogy ott is egyéneknek vallják meg a bűneiket; mint ahogy bizonyos karizmatikus felekezetben.


Pedig egy a közbenjáró ember és Isten között.


Bizony nem kell ehhez további komentár.

117. 28f16f555c (válaszként erre: 115. - Ac1096844d)
2008. márc. 13. 10:20
nos az Úr és mi ketten egy hittársammal itéltük meg a beszédedet.Ahogy az ige mondja, és a beszéded nem állt meg az ige tükrében.Azt hiszem ehhez nem kell további kommentár.
116. 28f16f555c (válaszként erre: 114. - Ac1096844d)
2008. márc. 13. 10:18

"A bűnvallásal kapcsolatban is a felekezeted gyakorlatára hivatkozol"


Csel 2,38 Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.


Mt 3,6 És megkeresztelkednek vala ő általa a Jordán vizében, vallást tevén az ő bűneikről.


Mk 1,5 És kiméne hozzá Júdeának egész tartománya és a Jeruzsálembeliek is, és megkeresztelkedének mindnyájan ő általa a Jordán vizében, bűneikről vallást tévén.


Egyéb iránt idén lesz 7 éve, hogy isten elhívott.


És még egy:

1Kor 14,29 A próféták pedig ketten vagy hárman beszéljenek; és a többiek ítéljék meg, de ajánlom szíves figyelmedbe az IKor.14 egészét.


Róm.16.-

17. Kérlek pedig titeket atyámfiai, vigyázzatok azokra, a kik szakadásokat és botránkozásokat okoznak a tudomány körül, melyet tanultatok; és azoktól hajoljatok el.

18. Mert az ilyenek a mi Urunk Jézus Krisztusnak nem szolgálnak, hanem az ő hasuknak; és nyájas beszéddel, meg hizelkedéssel megcsalják az ártatlanoknak szívét.


2Pt 2,1 Valának pedig hamis próféták is a nép között, a miképen ti köztetek is lesznek hamis tanítók, a kik veszedelmes eretnekségeket fognak becsempészni, és az Urat, a ki megváltotta őket, megtagadván, önmagokra hirtelen való veszedelmet hoznak. Ámen.

115. ac1096844d (válaszként erre: 113. - 28f16f555c)
2008. márc. 13. 09:43

Az ilyen nagyképü ajánlások után, ha egy kis alázat van benned, odateszed a "szerintem" szót.


"Nagyon sok dolog a beszédedben nem igei-és teljesen elferdült. "


Tükör van a közelben?

Tudod a szálka kontra gerenda meccs, sosincs lejátszva...

114. ac1096844d (válaszként erre: 112. - 28f16f555c)
2008. márc. 13. 09:39

Na ja, mert ez már kizárja, hogy tévesen értelmezz, s kútfőből beszélj...


Ha azt hiszed, hogy a Szellemkeresztséged után, mintegy robot fogod osztani az igazságot, na az aztán tévedés.

Megelevenített a Szellem, mert halott voltál, és a szellemed életre keltette.

De azonnal felnőtté váltát szellemileg?

Az elmédet teljesen megújítottad már?

A bűnvallásal kapcsolatban is a felekezeted gyakorlatára hivatkozol.

Maradjon hivatkozási alap csak az Ige.

Na az élő, és ható!

113. 28f16f555c (válaszként erre: 111. - Ac1096844d)
2008. márc. 13. 09:35

Egy biztos: vizsgáld felül a dolgaidat, mert nem azon az uton vagy ahol lenned kellene és csak saját elképzelésedből beszélsz-ami nem egyenlő Isten beszédével.

Nagyon sok dolog a beszédedben nem igei-és teljesen elferdült.


De egyet ne felejts el: az eredeti sosem olyan-mint az utánzat.

Törekedj az eredetire.

2008. márc. 13. 09:32

"Te a saját megértésedet adod itt tovább"


Nagy tévedésben vagy.


Emlékszel erre?: A szellem az aki elevenit.

2008. márc. 13. 09:22

:D


"megitélte-azt adtam tovább neked. "


Te a saját megértésedet adod itt tovább, vegyítve egy kis ítélkezéssel-aminek oka egyedül az, hogy nem úgy értem, ahogy te.

Ne keverd a kettőt.


Nincs ha?

Látom még mindíg nem érted, miről beszéltem.

2008. márc. 12. 22:15

"S hogy hamisan prófétáltam-e, majd az megítéli aki az Ige szerint egyedül a szívek vizsgálója."


megitélte-azt adtam tovább neked.


Nincs ha.

A biblia Isten beszéde, Jézus a testé lett ige.Ez tény.

Zsid 4,12 Mert az Istennek beszéde élő és ható, és élesebb minden kétélű fegyvernél, és elhat a szívnek és léleknek, az ízeknek és a velőknek megoszlásáig, és megítéli a gondolatokat és a szívnek indulatait. Ámen.


"A kegyelem pedig mindennél fontosabb, hisz kegyelemből tartatunk meg! "

ez viszont igaz.

109. ac1096844d (válaszként erre: 108. - 28f16f555c)
2008. márc. 12. 21:29

"Az üdvözül, aki hisz, s aki Jézust az élete Urának vallja(szívből)-feltéve ha a biblia igaz."


Segítek értelmezni a fenti mondatot:

-Ha az Ige igazságot mond, akkor aki hisz és Jézust Urának vallja, megtartatik!

Róma 10/9-10


Szerintem igazságot mond, ezért is nem fűzök hozzá semmit, önmagában is megáll.


Hogy imádkozol értem, azt mindenképp megköszönöm.

S hogy hamisan prófétáltam-e, majd az megítéli aki az Ige szerint egyedül a szívek vizsgálója.


"az Úr nem azt nézi, a mit az ember; mert az ember azt nézi, a mi szeme előtt van, de az Úr azt nézi, mi a szívben van."


A kegyelem pedig mindennél fontosabb, hisz kegyelemből tartatunk meg!


Jó éjszakát!

108. 28f16f555c (válaszként erre: 107. - Ac1096844d)
2008. márc. 12. 21:20

"Az üdvözül, aki hisz, s aki Jézust az élete Urának vallja(szívből)-feltéve ha a biblia igaz."


Ezt te irtad-itt kezdtem el vizsgálni a beszédedet-ami mára már bizonyosság lett, hogy nincs közöd Isten szelleméhez.


Gondolom ismered: ahol a szellem ott az igazság+Isten szelleme tesz bizonyságot a hivő mellett.

A beszéded hamis profétálásról árulkodik-de nem kicsit.Javaslom vizsgáld felül a cselekedeteidet.

A Szent Lélek valóság-és ő tesz bizonyságot


Jn 15,26 Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.

1Jn 5,6 Ez az, a ki víz és vér által jő vala, Jézus a Krisztus; nemcsak a vízzel, hanem a vízzel és a vérrel. És a Lélek az, a mely bizonyságot tesz, mert a Lélek az igazság.



A Lélek tett ellened bizonyságot.Nincs szent Lélek keresztséged.Isten bocsásson meg neked-és adjon kegyelmet neked a mostani hamis profétálásod miatt.

107. ac1096844d (válaszként erre: 105. - 28f16f555c)
2008. márc. 12. 21:01

"Ugyanis akiben Isten szelleme lakozik az kivétel nélkül tudja, hogy a Biblia az első betűtől az utolsóig igaz."


Szerintem is az elejétől a végéig igaz, ebben egyetértünk, az értelmezése az amiben különbözünk.


Ügye' te sem gondolod, hogy mindenkinek úgy kell értelmeznie, ahogy a felekezetednek?


Említettem már, hogy erre az arrogáns vádaskodásra semmi szükség.

Zavarni nem zavar, csak furcsálom, egy újjászületett, Szellemmel teljes hívő tollából...

106. ac1096844d (válaszként erre: 105. - 28f16f555c)
2008. márc. 12. 20:55

Attól, hogy az Ige testé lett, még nem jött létre az újszövettség.

Ergo: nem a az Igével van a baj, hanem a következtetéseiddel...


Jézusnak nem a születése, hanem a halála hasította ketté a kárpitot.

Addíg pedig az Ószövettség volt érvényben...

Bummm.

2008. márc. 12. 20:45

A Biblia Isten irott igéje-Jézus pedig a testé lett ige.Azaz, ha a biblia Jézus fogantatását számitja az Ujszövetség kezdetének-akiben Isten szelleme van-az ezt fogadja el, akiben nincs, az saját "hitére" hagyatkozva állit olyan dolgot-aminek nincs igei alapja.


Saját magad mutattad meg-hogy nincs benned Isten szelleme.

Ugyanis akiben Isten szelleme lakozik az kivétel nélkül tudja, hogy a Biblia az első betűtől az utolsóig igaz.


Jel.21-


6. És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.

7. A ki győz, örökségül nyer mindent; és annak Istene leszek, és az fiam lesz nékem.

8. A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és útálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz, a mi a második halál.

104. ac1096844d (válaszként erre: 103. - 28f16f555c)
2008. márc. 12. 19:28

"Az ujszövetség Jézus fogantatásától számít."


A hívők emberré lételében, vagy halálában és feltámadásában egyesülnek Krisztussal??? Hmm?


Szerintem halálában és feltámadásában, ahogy az Ige is mondja:

"Bizony, bizony, mondom néktek: ha a búzaszem nem esik a földbe, és nem hal meg, egymaga marad; de ha meghal, sokszoros termést hoz."


"Hiszen tudjuk( te is tudod!), hogy a mi óemberünk megfeszíttetett vele, hogy megsemmisüljön a bűn hatalmában álló test, hogy többé ne szolgáljunk a bűnnek. Mert aki meghalt, az megszabadult a bűntől. Ha pedig meghaltunk Krisztussal, hisszük, hogy vele együtt élni is fogunk."


Jaj én szegény hamis próféta, aki talán még nyelveken sem imádkozik...

Ne bomolj már.





103. 28f16f555c (válaszként erre: 101. - Ac1096844d)
2008. márc. 12. 19:12

Abszólut hamisan profétálsz, most már számomra kétségtelen.

Az ujszövetség Jézus fogantatásától számít.

Biztos vagyok benne, hogy sem nem szólsz nyelveken-sem nem vagy keresztény.


Ennyit erről.


Szerintem, jobb lenne ha elgondolkodnál a dolgaidon, mert sem a szentirást, sem Isten törvényeit, nem hogy nem tartod be-hanem egész egyszerűen megcsúfolod.

102. ac1096844d (válaszként erre: 100. - 28f16f555c)
2008. márc. 12. 18:58

Jézus fogantatása óta???


"És ezért új szövetségnek a közbenjárója ő, hogy meghalván(!) az első szövetségbeli bűnök váltságáért, a hivatottak elnyerjék az örökkévaló örökségnek ígéretét."


Ennyi erővel örök idők óta hívhatnánk újszövettségnek, minthogy:

"... eleve el volt ugyan rendelve, a világ megalapítása előtt, megjelent pedig az idők végén ti érettetek"

101. ac1096844d (válaszként erre: 99. - 28f16f555c)
2008. márc. 12. 18:55

Kétségtelen az Újszövetség idejében élünk.


"Ez az én vérem, az új szövetség vére, a mely sokakért kiontatik..."


Én az újszövetséget nem Jézus születésétől, és szolgálatától számolom, hanem az engesztelő áldozata bemutatásától.


"Mivel pedig, atyámfiai, teljes bizalmunk van a szentélybe való bemenetelhez Jézus Krisztus vére által, azon az új és élő úton, amelyet ő nyitott meg előttünk a kárpit, vagyis az ő teste által"


Nos itt van egy érdekes igerész:


"Amíg Apollós Korinthusban volt, Pál végigjárva a felső vidékeket, elérkezett Efezusba. Mikor ott néhány tanítványra talált, 

így szólt hozzájuk: "Kaptatok-e Szentlelket, amikor hívőkké lettetek?" Ők így feleltek: "Hiszen még azt sem hallottuk, hogy van Szentlélek." 

Ezután megkérdezte tőlük: "Akkor hogyan keresztelkedtetek meg?" "A János keresztségével" - válaszolták ezek. 

Pál ekkor így szólt: "János, amikor keresztelt, megtérést követelt, de azt mondta a népnek, hogy abban higgyenek, aki utána jön, azaz Jézusban." 

Amikor ezt meghallották, megkeresztelkedtek az Úr Jézus nevére. 

És amikor Pál rájuk tette a kezét, leszállt rájuk a Szentlélek, úgyhogy különböző nyelveken szóltak, és prófétáltak."


Láthatod itt is megjelenni János keresztségét, és a Jézus nevében való keresztséget.

Itt nincs bűnvallás a bemerítkezés után. Viszont van Szent Szellem keresztség.


A bűn terhe és súlya a megigazulás által szakad meg, ha az ember hisz az Igének.

Ugyanis azt aki bűnt soha nem ismert, Isten maga tette bűnné, hogy te Isten igazsága lehess Jézusban. Ha pedig újjá születtél, maga Jézus kel életre benned, ahogy Pál is mondta:

-Élek pedig töbé nem én, hanem él bennem a Krisztus.

Aki pedig Krisztusban van, új teremtés az!


Ha te ettől megkönnyebbültél, akkor nincs ezzel semmi, sőt hasznodra volt.

Az én könnyebbségem, és természetfeletti békém egyedül Jézus munkájában nyugszik, s nem a bűneim felsorolásában.

Az Ige biztosít arról, hogy Jézus az én bűneim súlya alatt is szenvedett a kereszten, s a sírt úgy hagyta el, hogy ezen bűnök közül egy sem volt rajta. Mert Ő feltámadt az én megigazulásomért.

S aki reménységét Jézusba veti, ugyan úgy szabad lehet a bűn terhétől, ahogy Jézus, minthogy Ő maga az én szentségem, megigazulásom, és váltásom.

Ez az evangélium egyszerű üzenete, és nem az elveszettként elkövetett vétkek sorolgatása...

Bizodalmam a szentélybe való bemenetelre egyedül a VÉR által van.


Nem olvastam tehát, hogy a Krisztushoz jövő elveszettek valah is tételesen a bűneiket sorolgatták volna az Írásdokban.

Erre Igei háttér nincs az újszövettségben.


Isten Igéje pedig önmagában élő-és ható, minden megerősítő példal nélkül is.

Ha te meg én tévedünk, Istennek akkor is igaza van!

100. 28f16f555c (válaszként erre: 98. - Ac1096844d)
2008. márc. 12. 18:18
Az általad említett ige-kivétel nélkül az Uj Szövetségben iródott, hiszen az Uj szövetséget Jézus fogantatása óta említjük.
99. 28f16f555c (válaszként erre: 98. - Ac1096844d)
2008. márc. 12. 18:16

Nos-jelenleg is az Ujszövetség idejében élünk.

ezt jó ha tudod, ugy hogy az Uj szövetségi dolgok vonatkoznak ránk.


Mi a célja a bűnmegvallásnak? milyen eredményei vannak egy hívő ember életében?


Tekintettel arra, hogy te ezt tagadod igy én válaszolnék most ezekre a kérdésekre.


A bűnmegvallásnak a célja, hogy a bűn terhe/súlya ne nyomja az embert és a kötelék amely sátánhoz kapcsolja az illetőt megszakadjon.Amikor egy ember Biblikus módón megkeresztelkedik, ezek a kötelékek az óembert az ujhoz kötik még, ahhoz, hogy ez a kötelék megszakadjon felkent(kimondottan olyan szolgálók, kiket Isten erre a szolgálatra kent fel)szolgálók előtt hangosan kimondva Isten előtt meg kell vallanunk az addigi bűneinket ahhoz, hogy Isten ereje megtörje azokat.

Én magam is megtettem ezt-és kimondhatatlan könnyebbség és békesség költözött utána a belsőmben/szívemben.Utána tudtam már a különbséget. Nincs olyan ember, aki megkeresztelkedés után semmilyen bűnt nem követ el, úgy, hogy nincs tisztában mi a bűn és mi nem.

Az általam ismert 2 szolgáló, mielőtt még belefogtunk volna, világosított fel arra, hogy mi a bűn.Milyen cselekedeteket itél Isten bűnnek, kivétel nélkül Isten igéjével alátámasztva

Erre később még visszatérek.Gondolkodj el rajta, amit irtam most.Én itt vagyok élő példa-hogy Isten igéje igaz-élő és ható.

98. ac1096844d (válaszként erre: 97. - 28f16f555c)
2008. márc. 12. 18:03

Értem.

A Csel. 2/38 rendben is van ebből a szempontból, de sem a Máté 3/6, sem a Mk 1/5 nem az újszövettségi időkben zajlódik.

Ezek az emberek nem is születtek újjá úgy, ahogy az a Pünkösd utáni időben megtörtént(megtörténik) a hívőkkel.

Mind Máté 3/6 ban, mind a Márk 1/5-ben Keresztelő János ténykedéséről van szó.

Vagyis a tételes bűnvallásával egy megtérőnek, ebben az üdvtörténeti korszakban és nem értek egyet.


A Szent Szellem keresztséggel kapcsolatban meg egyetértünk.

97. 28f16f555c (válaszként erre: 96. - Ac1096844d)
2008. márc. 12. 16:37

Nos:


Első lépés:

Megtérés és utána megkeresztelkedés


Csel 2,38 Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.


bűnmegvallás


Mt 3,6 És megkeresztelkednek vala ő általa a Jordán vizében, vallást tevén az ő bűneikről.


Mk 1,5 És kiméne hozzá Júdeának egész tartománya és a Jeruzsálembeliek is, és megkeresztelkedének mindnyájan ő általa a Jordán vizében, bűneikről vallást tévén.


Szent Lélek keresztség:


Máté3

11. Én ugyan vízzel keresztellek titeket megtérésre, de a ki utánam jő, erősebb nálamnál, a kinek saruját hordozni sem vagyok méltó; ő Szent Lélekkel és tűzzel keresztel majd titeket.

96. ac1096844d (válaszként erre: 95. - 28f16f555c)
2008. márc. 11. 21:26

Végül is képbe vagyok, hogy te magad hogyan értelmezed.


A megtérés az addigi életviteltől való elfordulás, minthogy az ember az evangélium hallatán hitre ébred, belátja, Isten nélkül elveszett, önmagában kárhozatra méltó. Ha Jézushoz jön, Ő életet ad neki.

Ha hisz Jézusban, és élete Urának vallja Őt, akkor újjászületik a Szellem által.


Azért kíváncsi vagyok te melyik lépésre teszed a megigazultság pillanatát.

A megtérés; a bemerítkezés; a bűnvallás utánra...?

A bűnvallással nem értek egyet.

A bűnösnek nem arra van szüksége, hogy tételesen felsorolja az elkövetett vétkeket, pláne azok után, hogy új teremtéssé lett.

Arra van szüksége, hogy belássa, ő maga bűnös, lénye egy a bűnnel.

Az elkövetett bűnök ebből a romlott forrásból fakadtak.

Nekem annyi volt, hogy egy számítógép is kevés lett volna a tárolására.

A romlott fa megtermette a romlott gyümölcsöket.

Mikor beláttam, hogy elveszett, s kárhozatra méltó vagyok, nem a fán található többszáz, vagy ezer levélkével foglalkoztam, hanem a gyökérrel.

Hittem az evangéliumban, az örömhírben, hogy Isten megbékélt velem( s a világgal) s nem tulajdonítja nekem a bűneimett. S bizony, mikor Krisztusba kerültem , minden újjá lett, a régiek elmúltak.


"Bánjátok meg azért és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a ti bűneitek, hogy így eljőjjenek a felüdülés idei az Úrnak színétől."


Olyan messze vetete el tőlem a bűneimet, mint kelet a nyugattól, az Ige szerint.

Hol szerepel az Igében a bűnvallás szükségessége?

Sem Jakab(5/16) sem János (1.János 1/9) nem az elveszettekhez szól, hanem a hívőkhöz.


Aki újonnan nem születik, nem látja meg az Isten országát.

Aki pedig újjászületik, abban Isten élete van, vagyis annak örök élete van.


Ha valaki megtér, s a megváltót, az Urat a szívébe fogadja, megelevenedik a szellemében.

Ha a következő pillanatban eltávozik az élők sorából, bűnvallás, és vízkeresztség nélkül is üdvözül.


De teljesen egyetértünk, nem kell megállnia a hívőnek, be kell töltekeznie a Szellemmel, hisz Isten ajándéka ez.

De nem a Szellemkeresztségtől van élet az ember szellemében, hanem az újjászületéstől.

Kereszténnyé akkor válik az ember, mikor Szellemtől beleszületik Isten családjába-ki előbb halott volt vétkeiben, immár megelevenedett hit által, kegyelemből.


A Szellem keresztség, s a nyelvek imája nagy ajándék, én magam sajnálom, hogy elmennek emellett az emberek, mikor egyértelműen biblikus.

A gyümölcsöző keresztény élet motorjában maga az üzemanyag.

S a nyelvek imája pedig fontos kelléke a szellemi felépülésnek.

Csodálkozom, hogy nem keresik, s kutatják, vagy nem vágynak rá, mikor ezt írja erről Pál:

"Hiszen, aki nyelven szól, nem embereknek beszél, hanem Istennek, hisz senki sem hallgat rá, hanem a Szellem által szól titkokat."


A vallásos felekezetekben még meg is botránkoznak ezek hallatán, s többnyire azzal jönnek, mindez elmúlt az apostolokkal.


Hát lelkük rajta.


Na megyek lefekszem.

Köszönöm, hogy megosztottad velem a gondolataidat.


Jó éjt!

(remélem a spiritiszták nem köszönnek így)

95. 28f16f555c (válaszként erre: 94. - Ac1096844d)
2008. márc. 11. 18:45

Nos, hogy egy kicsit képbe legyél:


1./ Megtérés

2./ Vizkeresztség(alámeritkezés)

3./ Bűnmegvallás

4./ Szent Lélek keresztség


Az első kettő-egymást követi az utolsó kettő Isten akaratától függően-változhat a sorrendje.De az első kettő mindig alap-análkül a 3-as és a 4-es lépés nem következik be egy keresztény életébe.

94. ac1096844d (válaszként erre: 92. - 28f16f555c)
2008. márc. 11. 18:37

Hogy egy okkultista is tud így köszönni, nem kétlem.

Hogy egy hívő így nem köszönhet, azt inkább.


De hogy megnyugodj így köszönök, talán tetszésedre lesz:

-Az Úr kegyelme legyen veled!


;)

93. ac1096844d (válaszként erre: 91. - 28f16f555c)
2008. márc. 11. 18:31

A bibliában nem olvastam "alap"-nak nevezett lépésekről.

Mivel nem tudom te mire gondolsz, így válaszolni sem tudok.


Ha az Ige egyszerűségéhez ragaszkodok, akkor annyit mondok:

"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda, hogy senki el ne vesszen, aki őbenne hisz, hanem örök élete legyen. "Aki a Fiúban hisz, annak örök élete van"

"Bizony, bizony mondom néktek: Aki én bennem hisz, örök élete van annak. "

"Most pedig törvény nélkül jelent meg az Istennek igazsága...a Jézus Krisztusban való hit által mindazokhoz és mindazoknak, a kik hisznek."

"Megigazulván ingyen az ő kegyelméből a Krisztus Jézusban való váltság által"


Az összes többi (a keresztény életúton) csak ebből fakadhat, vagyis hogy az ember újjászületik, megigazul Isten előtt (kegyelemből, hit által; nem vallásos cselekedetekből).


No de kíváncsian várom, te tulajdonképpen mire is gondolsz, bizonyára kifejted!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook