Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed a gyógyszertárakról és az ott dolgozókról? fórum

Mi a véleményed a gyógyszertárakról és az ott dolgozókról? (beszélgetős fórum)

2010. jan. 25. 09:34

Ahogy öregszik Magyarország, úgy

szaporodnak a gyógyszertárak. A dolgozók udvariasak és gyorsak.

2010. jan. 12. 12:24

Úgy gondoltam, emiatt nem nyitok újabb topicot, de a vényköteles gyógyszerekkel kapcsolatban érdekelne valami. Ami már kb. fél éve cseszi a csőrömet, hogy finom legyek.

Miért van az, hogy tudottan vényköteles gyógyszert egyik gyógyszertárban simán adnak, a másikban pedig nem.

Példa: Algopyrin. Idegen városban sétáltunk nyaraláskor, láttunk egy gyógyszertárat. Bementünk napvédő krémet venni, és férjem megkérdezte, hogy "Algopyrin csak receptre van?" Mire a nagyon kedves gyógyszertári alkalmazott kérdezte, hogy "Legyen recept nélkül is?" Kértük, hogy igen, és adott 6 dobozzal. Idegen helyen, tehát nem ismerősünk, először láttuk. Itt nálunk, hozzánk közel van gyógyszertár, az Istennek nem adna a nő (jó, ha ez a szabály, hát legyen). Aztán tőlünk 2 km-re is van gyógyszertár, ott simán adnak.

Lehet, hogy szakmai ártalom nálam, de: nekik ezzel akkor most nem kell szigorúan elszámolni? Mert én úgy gondolom, hogy minden vényköteles gyógyszer kiadását recepttel támasztják alá. Ha meg nem, akkor minek az egész cirkusz?

Gondoltam, megkérdezem, elsősorban gyógyszertári dolgozók tudnák ezt megmondani, hogy hogy is van ez?

2009. márc. 13. 15:17

Engem már többször át akartak verni az egyik gyógyszeremmel,ami miatt évente meg kell tükrözni a gyomromat.

Mást akartak adni helyette,de szerencsére észre vettem és vissza mentem.

Persze szóvá is tettem,hogy ezért kell tükrözésre mennem,azt a másik fajtát a háziorvos is felírhatja.

Persze van még más is!

Nagyon oda kell figyelni,mert ők a drágábbat akarják ránk "sózni",persze az olcsóbbnak is ugyan az a hatóanyaga.

Biztos vannak rendesek is,csak én még ilyennel nem találkoztam!

2009. febr. 12. 17:57
Nekem jó tapasztalataim vannak általában, persze néha kifog az ember , de ez csak rossz pillanat szerintem..........
2009. febr. 12. 17:56
Általában volt lehetőségem minden lakóhelyemen választani hová járjak,és maximálisan meg voltam elégedve a gyógyszerészekkel és az ottani dolgozókkal....ahol nem oda nem mentem többet....
2009. febr. 12. 17:54

Nekem nagyon jó a tapasztalatom. Bármelyik gyógyszertárba bemegyek, sokkal megértőbben, szívélyesebben foglalkoznak velem, mint a háziorvosom, akihez két héttel előtte be kell jelentkeznem.

Orvoshoz csak akkor megyek, ha recept kell.

2009. febr. 12. 17:54
Nekem anyósom is gyógyszertárban dolgozik, de oda nem nagyon járok, mert bunkók az asszisztensek. Az orvosi rendelőnknél van egy nagyon-nagyon jó gyógyszertár, ahol nagyon kedvesek az asszisztensek, maximálisan megadnak minden információt és tiszteletet is. Nagyon jókat lehet velük beszélgetni. Nagyon diszkrétek. És amikor betérek egy-egy tesztért mindig pajkosan rámkacsintanak, és amikor legközelebb megyek megkérdezik, hogy lehet-e gratulálni. Úgy vettem észre, hogy szakmailag is nagyon ott vannak, mert amikor kiderült, hogy refluxom van, akkor sokkal több információt, és tippet kaptam tőlük, mint a saját orvosomtól.
2009. febr. 12. 17:53
A mi gyógyszerész nőnk maximálisan segítőkész.
2009. febr. 12. 17:53
Nálunk igen adott.
2009. febr. 12. 17:49

Türelem,kellő felvilágosítás,szakértelem?

Adott-e,hogy négyszemközt tudd megbeszélni gondod-bajod a gyógyszerésszel illetve asszisztenssel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook