Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a teendő, ha valakinek nem sikerül a jogsi sokadjára sem? fórum

Mi a teendő, ha valakinek nem sikerül a jogsi sokadjára sem? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
97. Schnuffiland (válaszként erre: 95. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 17. 19:31
No Komment ;)
96. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 94. - Cirmoscicajaj)
2016. okt. 17. 19:28

"amugy látták rajtam,h fejős tehén vagyok szerintem...a férjem már akkor is kint dolgozott,szerintem egy fél millát simán beletoltam..."


:D :D


Minek kellett dicsekednek? :P

95. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 82. - Schnuffiland)
2016. okt. 17. 19:27
Hogy lehet 7 x bukni?
2016. okt. 17. 18:58

Tükörbe nézés...hmm...ismerős.nekem is szóvá tették a vizsga után..ja,és többször is említettem az oktatónak,h az oldalsó tükrökben nem látok semmit,mivel nem nekem volt beállítva...aztán szóvá tették,h miért előztem meg a bicajost(nappal,kihalt úton)na nem rontottam el semmit,csak benyögte,h hová sietek...azt is szóvá tette,mint ha hiba lett volna.

A második vizsgámon,épp egy parkolás közepén voltam(egyirányú utca).komolyan mondom,néztem előtte nem jön-e valaki hátulról,megkezdtem a parkolást.és mivel egyik sáv parkoló,ugye a másik sávot foglaltam el.Aztán hirtelen a semmiből kijött az a rohadt bmw-s.Na ő nem várta meg míg befejezem,és majdnem koccantunk.na ott buktam meg.

A sógornőm ugy csinálta,h 2 sikertelen után megkérdezte,hogy:ugyan mondják már el,hogy megy ez az egész??? na 20 ezerért van jogsija...nekem is így kellett volna...amugy látták rajtam,h fejős tehén vagyok szerintem...a férjem már akkor is kint dolgozott,szerintem egy fél millát simán beletoltam...

93. simple (válaszként erre: 83. - Bc681dac13)
2016. okt. 17. 18:28
Az, hogy az ezeket tudja, azt az oktatónak kellene neki megtanítani. Nálam úgy kezdte, hogy elmondta például parkolásnál hogy mihez viszonyítsak, így mindig pontosan tudtam milyen helyzetben az autó melyik része hol van.
92. simple (válaszként erre: 85. - Feketepolos)
2016. okt. 17. 18:24
Ja bocsánat, akkor félreértettem. Én csak ugyanúgy néztem a tükröket a vizsgán is, de mindig láttam hogy a vizsgabiztos a szememet is figyeli, hogy mit nézek. Nekem az a tapasztalatom, hogy komplexen nézi a teljesítményt, és kisebb hibákat még el is néz, mert tudja jól hogy azért aki ott van annak még sokat kell gyakorolnia.
91. Niki05
2016. okt. 17. 18:10
Ez a tükörbenézős dolog érdekes.Az első vizsgán nekem is említette a vizsgabiztos,de nem ezért buktam meg.Holott néztem a tükröt csak a sors fintora, h Ő mindig valamit a papírjaiban matatott amikor én belenéztem.Folyamat nézhetem a tükröt, h majdcsak egyszer összeakad a tekintettünk.
90. Schnuffiland (válaszként erre: 86. - Panna9191)
2016. okt. 17. 17:39

Panni tudom, hogy drága! Mi is gyüjtöttünk rá, elég sokáig és sokat, de megérte! Szerintem fog sikerülni :) S ha úgy döntesz, hogy az magyarban nem megy Akkor gyüjtöttök pénzt, és megcsinálod Ausztriában :)

Ne add fel csak mert mások esetleg nem hisznek benned :) Az a fö, hogy TE higgy magadban. :)

89. panna9191 (válaszként erre: 80. - Feketepolos)
2016. okt. 17. 17:35
Nem adom fel főleg így hogy olvasom mások hogy jártak! Ujra próbálom! Összeszedett magam pihizek kicsit es utana
88. panna9191 (válaszként erre: 82. - Schnuffiland)
2016. okt. 17. 17:34
Nagyon ügyes vagy hogy megcsináltad odakint :)
87. panna9191 (válaszként erre: 84. - Elbb)
2016. okt. 17. 17:32
Parkolóban vagy üres terepen gyakorolnek de idekint nincs ra lehetőségem
86. panna9191 (válaszként erre: 82. - Schnuffiland)
2016. okt. 17. 17:30
Nagyon kedvesek vagytok nem adom fel idekint ujrakezdenem de 1800 euro :(
85. feketepolos (válaszként erre: 81. - Simple)
2016. okt. 17. 17:28
Lehet, hogy félreérthető voltam. Nem azt írtam, hogy a tükörbenézés nem fontos. Az, hogy hatalmas nézéseket kell tenni, hogy lássa a biztos, az a gond...
84. elbb (válaszként erre: 72. - Bc681dac13)
2016. okt. 17. 17:24

ahogy írja, csak a vizsga közben blokkol.

Ahol én laktam ott volt egy nagy parkoló, ami este 5 után üres volt. Oda lementünk apuval, és gyakoroltam. De szerintem az egész település járt oda tanulni, mert mindig voltak ott.

és mint írtam, egyrészt ne egyedül menjen, és csak alacsony forgalmú helyre. De ez csak javaslat. Hogy most jó vagy rossz, mindenki el tudja dönteni, ahogy azt is, hogy él -e vele, vagy nem.

83. bc681dac13 (válaszként erre: 80. - Feketepolos)
2016. okt. 17. 17:21

1, Ez nem komoly térben eligazodási feladat. Ha nem érzi, hol van az autó hátulja, oldala, mekkora ívben veszi a kanyart, simán ledarálhat bárhol bárkit.


2, Ha nem nézel hátra mikor elindulsz, bármikor elsodorhatsz egy járművet vagy biciklist, sávváltás szintén.

2016. okt. 17. 17:08

Szia Panni!


Én anno 2013-ban elkezdtem magyarban a vezetés! Tényleg megértö tanárom Volt, de egyszerüen nem ment Ez a koordinácio dolog....

Aztán kiköltöztem németbe, s ITT kezdhettem elöröl az egészet. Az oktatóm egy szupernyugis csávó volt,haha. Ismersz olyan agyontetovált nyugodt motoros Rocker tipusú Pasikat? Na ö ilyen volt. XD Elöször csak kormányoztam és indexeltem, aztán váltót kezeltem s ABBA váltottam és Akkor amikor ö mondta. Majd a végén mindent.

Az elsö vizsgát elbaltáztam, mert fejben másutt jártam, s a hibákon gondolkodtam, Meg nem is hittem magamban. A másodikon átmentem, pedig ollllyan szarul vezettem-szerintem-hogy Az hihetetlen. Az indexet egyszerüen elfelejtettem kirakni, mert a vizsgáztató késön szólt, de Azt mondta: " Ó elromlott az Index" Gyorsam indexeltem. Aztán Azt mondta: " nem mégis müködik!" XD Az autópályán igen sok forgalom Volt, de az is Meglett.

Szóval ITT németben totál más a hozzáállás. Az a lényeg hogy A vizsgabiztos biztonságban érezze magát mikor vezetsz, s nem az, hogy 1,5mp késöbb inexeltél vagy nem néztél eleget tükörbe... amúgy ezek szubjektiv dolgok nem lehet mondani, hogy 5 Másodpercenként nézz tükörbe.... mert van amikor többször és sürübbem kell van amikor alig. Szóval ITT németben azt mondják, hogy az a fö, hogy Az alapokat jól sajátitsd el, mert igazából Az számit, biztonságos-e Amit csinálsz.

A feketepólós hozzászólásaival 100% ban egyetértek, Az a fö, hogy te is biztonságban és jól érezd magad vezetéskor és után. És elsösorban tényleg magadat kell legyöznöd. :)

Amúgy másik példa: magyarban Volt egy ismerösöm, 7x buktatták meg, pedig semmi pszicho difije nem volt, egyszerüen sok pénze volt a családnak.... Ma már van jogsija, mert 8. ra sikerült s tuti jól vezet :) Mondjuk nem Tudom, hogy annakidején legizette e a vizsgabiztost haha. De vezetni, Azt tényleg tud.

Szerintem ne add fel! Bizz magadban és sikerül! Nekem mindenkinek otthon Azt mondta, hogy nem fog sikerülni....

És látod mégis :)

81. simple (válaszként erre: 80. - Feketepolos)
2016. okt. 17. 16:52
Nem értek egyet veled. Igenis nagyon nagyon fontos hogy folyamatosan nézze az ember a tükröket, nem dísznek vannak azok ott. Rengeteg balesetet csak azért úsztam meg mert már tudtam, hogy az előttem lévő egyáltalán nem néz a tükörbe, és így lassítottam, nem váltottam sávot vagy nem előztem meg.
80. feketepolos (válaszként erre: 73. - Panna9191)
2016. okt. 17. 16:36

Azért ezek nem vészes hibák.

1.) még csinálod párszor és aztán meglesz az érzet. Amúgy sok nőnek ez a térben eligazodás nehéz ám. - ez a gyakorlás kérdése, amit írtunk többen.


2.) igen... ez olyan mint az érettségikor: akkor és ott nagyon kell. Ez nagyon szubjektív ám. Anno nekem azt mondta az oktató, hogy látványosan nézzek bele a tükörbe és folyamatosan pásztázza a mindent naaaagy szemekkel. Amúgy ez egy tipikus pénzért-buktatási indok.


3.) Későn: ugye ez is lehet relatív, vannak köcsög autósok, akiknél nem is működik az index, nem írok jellemző példát. Érthető, hogy meghúzott... majd legközelebb.


---

Ezek miatt nem kellene feladni...

79. panna9191 (válaszként erre: 76. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 17. 15:15
Tényleg ezt mondta a vizsga biztos? Mekkora makod volt! Hat velem ilYet egyik sem csinált
78. panna9191 (válaszként erre: 74. - Nátháska)
2016. okt. 17. 15:13
Hat engem meghúzták ez miatt :(
77. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 74. - Nátháska)
2016. okt. 17. 15:10
Azért az elég gáz, ha valaki későn teszi ki az indexet, hátulról féktávolság ide, vagy oda, nagyon zavaró tud lenni.
2016. okt. 17. 15:08

Próbáld ki új oktatóval.


Nehéz, de vizsgán próbálj úgy gondolkodni, hogy nem ül ott a vizsgáztató.


Hasonlóan indultam neki a vizsgámnak anno. Azt mondta az oktató, ha nő vizsgabiztos lesz, akkor a büdös életben nem vizsgázunk le.


Nő lett, annyira beparáztam, hogy szó szerint ugrált a lában a pedálokon a remegéstől.

Azt mondta a nő, na most akkor szálljak ki, vegyek pár mély levegőt, nyugodjak meg és induljunk. Arra gondoltam, amikor kiszálltam, ennél rosszabb már nem lehet. Szerencsém volt, sikerült elsőre, de ehhez levegőnek kellett néznem a vizsgáztatónőt. Bízz önmagadban!! Ha nem megy, akkor próbálkozz majd később.


Egyébként úgy nem lehet hozzáállni, hogy x településen tudok vezetni, y-ba meg úgysem megyek, mert akkor nem vagy felkészült sofőr még.

75. bc681dac13 (válaszként erre: 74. - Nátháska)
2016. okt. 17. 15:06
Az index hibáért szerintem már jó ideje azonnali kivágás jár.
74. Nátháska (válaszként erre: 73. - Panna9191)
2016. okt. 17. 15:04

Hm? Változott a vizsga?

Nekem anno volt a vizsgabiztosnál egy papír, és azon X-et tett a hibákhoz. A hibák súlyozva voltak, és 1-2-3 hibapontot értek. 10 pontnál bukta. Plusz még azonnali bukás akkor, ha az oktatónak bármiért bele kell nyúlni a vezetésbe.

Most már csak annyiért is meghúznak, mert későn van kitéve az index?

73. panna9191 (válaszként erre: 68. - Simple)
2016. okt. 17. 14:52

1 vizsgám: nem volt jo az y

2. Nem néztem eleget a tükörbe meg jobbra- balra aztmondja ez meg hiányzik gyakoroljam ( össze is veszett vele az oktatóm )

3. Indexet későn tettem ki

72. bc681dac13 (válaszként erre: 63. - Elbb)
2016. okt. 17. 14:50
Jogsi nélkül furikázzon oktató és jobb oldali pedál nélkül bármilyen forgalomban, mikor nem megy neki a vezetés? Ezt ugye nem gondoltad komolyan! a Legkisebb koccanás miatt is elég nagy büntetést kaphat, és évekre ugrik a lehetőség, hogy jogosítványt szerezzen.
71. elbb (válaszként erre: 67. - Panna9191)
2016. okt. 17. 14:49
Mert valószínűleg rá figyelsz. Ezt nehéz lesz félretenni. Valahogy azt kell elérned, hogy ne vegyél róla tudomást.
70. panna9191 (válaszként erre: 66. - Spann)
2016. okt. 17. 14:49
Erre meg nem gondoltam :) hmm.. Nem egyébként nincs autónk régóta gyűjtögetünk ra de jogsi nélkül nem veszünk
69. Niki05 (válaszként erre: 53. - Bc681dac13)
2016. okt. 17. 14:48
Lehet, h nem való.De ezek a dolgok nem kikapcsolásra működnek.Nem úgy vagyok vele, h most vezetek akkor ezt félre teszem!
68. simple (válaszként erre: 65. - Panna9191)
2016. okt. 17. 14:48
Mit mondtak a vizsgabiztosok a vizsgák után miért buktattak meg? Mennyit vezettél kb. a vizsgákon?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook