Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a tapasztalatotok a Diane 35 fogamzásgátlóról? fórum

Mi a tapasztalatotok a Diane 35 fogamzásgátlóról? (tudásbázis kérdés)


48. g1977g (válaszként erre: 47. - Berbooo)
2009. dec. 3. 11:41
szuper hogy írtál ide, mert én most fogom elkezdeni ebben a hónapban, de kicsit elbizonytalanodtam a sok negatív kritikától. pattanásos a hátam és azért fogom szedni, reménykedem hogy segíteni fog,mert már rengeteg mindent kipróbáltam.
2009. dec. 3. 09:39
jajj Istenem micsoda riogatás folyik itt. Elhiszem hogy vannak rossz tapasztalatok de ez nem mindenkire vonatkozik. en 2 honapja szedem es semmi bajom. pedig allitolag ay elso 3 honap a lehet nehez mig megszokja a szervezetem. en nem hiztam es remelem a boromet is elkeydi rendbetenni.
46. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 44. - Marc§ika)
2009. okt. 16. 19:10
Akkor mégis van benne ösztrogén. Az etinösztradiol az!
45. L.Niki18 (válaszként erre: 37. - Marc§ika)
2009. okt. 16. 18:53
Szinte napi rendszerességgel fáj a fejem. Még mindig ezt szedem, mivel majd csak hó végén megyünk haza (Németországban élünk). És majd íratok másikat. Csak nem tudom mit kellene íratni, amitől nem hízok, és nem fájna a fejem.
44. marc§ika (válaszként erre: 42. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 16. 18:41
nem,az enyém kombinált,3 fázisú!etinilösztradiolt,és gesztogént tartalmaz
43. marc§ika (válaszként erre: 42. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 16. 18:11
milligest
42. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 41. - Marc§ika)
2009. okt. 16. 17:58
A kombinált fogamzásgáltókkal ellentétben a minitabletta csak egyfajta hormont tartalmaz, progeszteront. Nem ez a neve, hanem pl Cerazette, Gracial, Azalia(ezt irták fel nekem) és szerintem a Tiéd is az ha nincs benne ösztrogén. Mi a neve?
41. marc§ika (válaszként erre: 39. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 16. 17:46

hát nem semmi!:( nem irigyellek,biztos sokat szenvedsz vele!:(

Az enyémben sincs ösztrogén,megnéztem!

A minitabletta az milyen?az a neve hogy minitabletta?

2009. okt. 16. 17:41
Azért remélem nem fog, mert a migrént elvileg az ösztrogén okozta ebben pedig az nincs. De okozhatja még az agyi erek szűkülése is, ami sajnos minitabinál is megvan.
39. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 37. - Marc§ika)
2009. okt. 16. 17:39

4 szemet szedtem be, mind a 4 nap iszonyúan fájt. Ráadásul a migrén napokig is eltart, hányinger, hányás... nem egy egyszerü fejfájás. Egy roham nekem ált. 24-32 órán keresztül tart. Ennyit nem ér egy gyógyszer sem.

Most vagyok dilemmába, ugyanis 6600 ft lenne a minitabi(a doki kifejezett kérésem ellenére is 3 havit irt fel) és ha ettől is fáj akkor kidobtam az ablakon a pénzt :(

2009. okt. 16. 17:33
Minitablettát írattam fel még nem kezdtem el szedni, de a doki azt mondta nem kizárt hogy ettől is fog fájni :(
37. marc§ika (válaszként erre: 33. - L.Niki18)
2009. okt. 16. 17:32

és állandóan fáj/t?

nekem nem volt ilyen bajom soha,én Milligestet szedek.

nagyon jó...nincsen semmi mellékhatása,hízni sem hízok tőle.csak ajánlani tudom...

36. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 35. - L.Niki18)
2009. okt. 16. 17:32
sokat fájt a fejem tőle, migrén!
35. L.Niki18 (válaszként erre: 34. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 16. 17:31
Köszönöm! Neked is voltak ilyen problémáid? :-)
34. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 33. - L.Niki18)
2009. okt. 16. 17:29
Minitabira
2009. okt. 16. 17:18
Sziasztok. Nekem akkor írta fel a nőgyógyászom ezt a Diane35 nevezetű tablettát amikor mondtam neki, hogy szexuális életet élek párommal. Akkor voltam 16 és fél éves. De mondtam neki, hogy olyat írjon fel ami a bőrömnek is jót tesz. Kivizsgált és ezt írta/javasolta. Hát nekem sem volt jó, mivel kicsit híztam tőle idővel, de nem sokat hála az égnek. Nekem nem mondta a doki, hogy be kell majd fejezeni a szedését xy idő után. És én védekezésre szedtem a gyógyszert. Most Yasminellét szedek, de szerintem ettől fájhat a fejem. :-( Most megint váltok. Volt olyan valakinek, hogy egy bizonyos fogamzásgátlótól fájt volna a feje mellékhatásként? Milyenre váltott az akinek volt ilyen problémája? Köszi!
32. 099c0bed40 (válaszként erre: 29. - Gigike12)
2009. okt. 16. 16:47

Szia, lehet kezdeni a ciklus ötödik napjától is, de ebben az esetben az első két hétben kiegészítő védekezés ajánlatos mellé!

A ciklust amúgy nem befolyásolja.

2009. okt. 15. 10:47
Köszönöm a válaszod:)
30. 5e48d37001 (válaszként erre: 29. - Gigike12)
2009. okt. 12. 14:29
Mindenképpen várd meg,mert különben nem fog rendesen beállni a menstruációd.
2009. okt. 12. 14:06
Sziasztok!Azt szeretném kérdezni, hogy mi történik akkor ha a fogikátlót(Diane35)nem mensi első napján veszem be hanem mikor már vége a menzesznek???Lehet ilyet csinálni vagy mindenképp meg kell várni míg megjön???Aki tud az segítsen!
28. Palmy
2009. aug. 25. 17:22

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni? Szeretnék gyógyszert váltani (yadine-ról), mert ettől nehezebb lett a légzésem. Barátnőm mondta, hogy ilyet szed és neki bejött. Ráadásul az ára is jó, majdnem feleannyi mint a yadine. Szóval azt szeretném megtudni, hogy kinek mi a véleménye erről a gyógyszerről.

Ja és hogy lehet-e hízni tőle, mert azt nem kéne.

Köszi

2009. jún. 11. 14:43
NAgyon köszönöm az infókat sokat segítettél vele.Majd mindennek utánanézek,anyu egészségügyis és nőgyógyászatban is dolgozott azt mondta h vannak olyan készítmények amik teljesen helyrerakják a hormonrendszert,vannak benne férfi és női hormonok is.Idő kell h hasson,most megyek orvoshoz,jó orvos megkérdezem mit tehetek és ha valami igazán jót kapok akkor mindeképp leírom,h mások is tudjanak róla.Addig is sok szerencsét hamarosan jövök:)Ne izgulj a mai korban már mindenre van megoldás...Am a gyógyszertárban láttam egy sampont ami elég drága de DHt re van azaz hormonális hajhullásra és azonnal hat szerintem azt is érdemes kipróbálni!
26. 5e48d37001 (válaszként erre: 25. - Vadoc911126)
2009. jún. 10. 13:31

Szió:)

Nekem is ezt írták fel a hajamra,amit szépen rendbehozott.DEe Már előre rettegek,hogy mi lesz akkor ha abba hagyom:-(

Hajhullásra forcapil kapszula 3-4 hónap 1 kúra.Sok zselatinos készítményt kell fogyasztani,tökmag,mandula.Én szedek még bano kovaföld kapszulát is illetve bio kölest is eszek.

Ezeket tudod megpróbálni.Hormonálisan hullik a hajad,a gyógyszer blokkolta a tesztoszteront a szervezetedeben,ami most a szer elhagyásával szabad utat kapot.Idő kell amig visszaáll minden a normális kerékvágásba.Már Én is megbántam,hogy elkezdtem szedni,de nekem már ez volt az utolsó reményem.Végül is használt,de félek mi lesz ha egyszer majd leállok vele.

Mindegy ezeket próbáld ki, minimum fél év kell,mire rendbejön és meglátod az új hajszálakat.

2009. jún. 10. 12:39
Hello!Két éve nagyon ráuntam a pattanásokra.Erre írták fel a cypromixet amit 3 hónapig szedtem.Aztán abbahagytam mert nagyon szép lett a bőröm.Aztán eltelt 3 hónap és csomókban hullot ki a hajam.Hiába szedtem vitaminokt,jártam hajgyógyászhoz,a hajam egyre kevesebb lett.Így felírták a Diane 35öt.1 évig szedtem és közben is voltak gondjaim de enyhébbek.Most hagytam abba alig két hete és ismét csomókban szadem ki a maradék hajam,pattanásos lett a bőröm.A hormonrendszerem teljesen felborult.Szerintem ne szedjetek ilyen gyógyszereket pattanásokra mert nem éri meg nagyon sok más készítmény van ami jól hat és még meg sem kopaszodsz...Ha valaki tudja Most mit csináljak h legyen hajam írjon....
2009. máj. 19. 14:29

Sziasztok! Én évekig szedtem a diane 35-öt! Mindenféle vizsgálat nélkül(gondolok itt a vérvétel, UH-ra) írták fel azért mert én kértem a pattik miatt. Az évek alatt egyszer sem vettek vért, egyéb vizsgálat sem történt! Amit én felelőtlenségnek tartok a nőgyógyászoktól (mert nem volt választott dokim)!

Nekem nagyon sok pattanásom és miteszerem volt, még a mellkasom és a hátam is tele volt! Mikor elkezdtem szedni pár hónapon belül sokkal kevesebb pattim lett! El sosem múltak teljesen, de jelentős változást hozott!

Mellékhatásként (csak) annyi, hogy nem volt kedvem a szexhez és nehezen jutottam el a csúcsra!

A diane abbahagyása után több lett a pattim, de nem annyira vészesen, némi hajhullás is volt.

Három hónap múlva sikerült teherbe esnem! (Terveztük!) Terhesség után a Yadine-t szedtem, de annak is volt hatása a libidómra! Most cypromixet szedek, ha jól tudom, ugyanaz, mint a diane! Csak fele annyiba kerül! Libidó nem valami tökéletes!

23. Szamóca01 (válaszként erre: 22. - 5e48d37001)
2009. ápr. 19. 19:18

Gomba, libidó alacsony, jóindulatúnak mondott csomó (állítólag nem tisztázott, van-e összefüggés közte és a bogyó között)és úgy döntöttem, hogy nem szedem tovább. Aztán több pattanás, enyhe hajhullás..


Nem akarok senkit elriasztani, van akinek bevált és utána sincs semmi gondja!

22. 5e48d37001 (válaszként erre: 20. - Szamóca01)
2009. ápr. 19. 08:00

Szia Szamóca,

Leírnád Nekem,hogy mik voltak ezek a mellékhatások Nálad? Én 2 hónapja szedem csak,de nem szívesen mérgezném magam vele ill.fogamzásgátlóval.Nekem a bőrgyógyász írta fel,de erősen hajlok abba az irányba,hogy abbhagyom a szedését.

21. Szamóca01 (válaszként erre: 19. - Szeptember99)
2009. ápr. 18. 22:52
Igazad van, és nem mindegy, mikor jelentkeznek azok a mellékhatások!
20. Szamóca01 (válaszként erre: 18. - 75f3d32d2e)
2009. ápr. 18. 22:51
Abból a szempontból nem volt vele gond. De az utóbbi időben sajnos rá kellett jönnöm, hogy számomra nem ez az ideális bogyó, a tények győztek, amiket tapasztaltam.
2009. ápr. 18. 13:38
a fogazásgátlás szempontjából mindegyik tabletta hatásos,csak lesznek mellékhatásai.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook