Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a jogos eljárás, munkaügy tud-e segíteni? fórum

Mi a jogos eljárás, munkaügy tud-e segíteni? (beszélgetős fórum)

1 2
2012. ápr. 3. 12:59
Munkaviszonyt létesíteni és megszüntetni is csak írásban lehet, ahol minden rögzítve van.
2. bionet58 (válaszként erre: 1. - Cloe08)
2012. ápr. 3. 12:58

Szia!


Kiséreld meg, bár érdekes a helyzet, mert hivatkozhat arra, hogy nem tartottad be a megállapodást. Mármint a felmondásik idő letöltését, és akkor szerződés szegésért levonhat. Sőt volt, hogy ki sem fizették az illetőt, mivel betudta bizonyítani a cég a szerződésszegést.

2012. ápr. 3. 12:51

Sziasztok!

Szeretném megtudni, h az esetemben mit lehet tenni! 2012. március 3.-án (szombaton) beszéltem az akkori főnökömmel, h szeretnék felmondani, kaptam jobb lehetőséget, stb... Abban állapodtunk meg, h maradok, és letöltöm az 1hónap felmondási időmet. Mivel a volt munkahelyemen "2főnökünk volt), a nővel tudtam beszélni. Rengeteg hazugságot terjesztett a nő rólam, és úgy döntöttem, h nem maradok ott tovább, így márc. 17.-én (szombaton) beszéltem a másik főnökkel h ezeket és ezeket hallottam vissza, és így nem szeretnék tovább ott dolgozni! Megértett teljes mértékben, megbeszéltük, h 1.-jén mehetek a papírokért.

Ma bementem, a papírokat megkaptam, de a nő nem akar kifizetni, holott a többi munkatársamnak mondogatta,h még minket is ki kell fizetni, és hogy jó h csak két hetet, nem teljes hónapot. (Mert ketten mondtunk fel, ugyanazok az okok miatt). Azzal jött, hogy nem tudja, h ez hivatalosan hogy van, h csak úgy elmentünk... Jelenléti ívet vezettünk, tehát abba szerepel, h meddig dolgoztunk. Azt mondta,h ő ebbe nem szól bele, beszéljünk a másik főnökkel (aki tulajdonképpen az élettársa), mert a felmondásról is vele beszéltünk.Őt próbáltam hívni, de nem vette fel a telefont.

Mit tudok ilyenkor csinálni? Érdemes a Munkaügyi Bírósághoz fordulni? Elvégre fél havi fizetésem bent van!

Remélem tud valaki segíteni!!

Előre is köszönöm a válaszokat!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook