Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a helyes reakcio arra, amikor a gyermek akarata kezd kibontakozni? fórum

Mi a helyes reakcio arra, amikor a gyermek akarata kezd kibontakozni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. ápr. 29. 13:48

csomó mindentől de leginkább helyzettől függ hogy reagálsz. meg aztán gyereke is válogatja.

nem lehet igy meghatárizni meg aztán kinél mi a helyes reakció. van akinek az enyje-bejnye sem helyes mert szerinte túl szigorú és van aki akkora nyaklevest ad hogy szegény gyereknek még a feje is lerepül mégsem mondja hogy nem helyes. tehát neked kell tudnod

19. 7934d1ac97 (válaszként erre: 14. - Emrus)
2008. ápr. 29. 13:45
10 hónapos gyereknek aztán magyarázhatod hogy mennyi pénzed van és mennyit tudsz belőle vásárolni, de még a 3 évesenk is.
2008. ápr. 29. 12:43
Az én 14 hónapos kislányom mindent megért, nagyon okos, de bizony nagyon sokszor azt csinál, amit ő akar. Hiába mondom, hogy ezt nem szabad, azt nem szabad, foglalkozik is vele. Rázza a fejét, hogy nem-nem. A nagyobbik lányom - ő most 8 éves - valahogy nem volt ennyire makacs, akaratos, hisztis kiscsaj. Csatlakozom az előttem szólóhoz, remélem változik idővel, mert az idegrendszerem már nem igazán stabil...:)
17. lufi (válaszként erre: 16. - Win)
2008. ápr. 29. 12:31

Az én fiam is dettó ilyen. Ha ő nem akarja, akkor nem. Téphetem a számat. Ha van kedv hozzá bármit kérhetek, mint egy angyal. Hiába ikrek a drágám. Már most tudja mit akar.

Próbálkozik minden szülő, először a magyarázással, de egy 10 hós csecsemőnél ez még felesleges, a 2-3 éves pedig már nem biztos, hogy megakarja hallani. Bizom benne, hogy az én fiam is idővel kicsit változik, mert már kikészülnek az idegeim.:DDD

16. win (válaszként erre: 14. - Emrus)
2008. ápr. 29. 09:23

:DDDDDDDDDDDDDDDDDD


Bocs, de nekem ettől nevethetnékem támad!


Ilyenkor mindig nagyon szívesen kölcsönadnám az olyan szerencsés szülőknek, mint amilyen Te is vagy, az egyébként borzasztóan értelmes és a korához képest lényegesen feljettebb fiamat, hogy próbálkozzon vele! ;DDDD


Én kb. 7 hónapos kora óta magyarázom neki azt, mit és miért nem szabad, de van, amivel még mindig nem vergődtünk zöldágra.

Ehhez képset pedig egyes dolgokat elsőre tökéletesen megcsinál.


A tanulásg ebből annyi, hogy magyarázhatok én neki, ha ő valamit nem vagy nem úgy akar. Megpróbálja, minden tiltás ellenére. Ha pedig valamihez kedve van, akkor elég egy kedves kérés, hopp, már csinálja is!

15. fb3d790ac9 (válaszként erre: 6. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 29. 09:12
Nekem a problémám az 5 éves lányommal van.Eddig szófogadó volt,nem hisztizett,nem nyávogott,most semmi nem tetszik neki,állandóan hülyének néz,sérteget,hisztizik,kötözködik,nem jo a haja sehogy bárhogy csinálom meg neki,nem jo a ruha amit kirakok neki.Sokszor csak félrevonulok és sirok,és nem tudom mit rontottam el.Arról nem beszélve,hogy mindennek az ellenkezöjét csinálja,bármit mondok neki.
14. emrus (válaszként erre: 6. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 29. 08:36

Én ehhez csak annyit füznék, hogy nem fog még hisztizni sem, ha az ő szintjén elmagyarázzuk, hogy mit miért nem szabad, és mi lesz a következménye ha mégis megcsinálja, meg fogja érteni. Ajánjál valami játékot neki amivel szabad játszani.

Hál istennek nem ismerem a hisztit.

Bárhova mentek előtte mindíg beszéld meg vele, hogy hova mentek mi történik, hogy kell viselkedni, nem lesz gond.

Elviheted vásárolni is mondd meg neki, ennyi pénzed van ezért azt vehetsz amit szeretnél, el nem hiszed milyen aranyosan tudnak vásárolni, és milyen büszkék magukra, és a nagyon kevésnek is örülnek.

13. M_Marcsa (válaszként erre: 5. - Kolibri)
2008. ápr. 29. 08:00

Azért határokat kell szabni.

Nálunk azt nem lehet, ami rá nézve veszélyes, vagy káros.

Nem veszek meg mindent, 3 apróság van, amit szoktam venni, de nem mindig, banánt, mert imádja, pattogatott kukoricát és kiflit. csokit nem veszek, mindig hoz valaki.

2008. ápr. 29. 06:00
Nem szabd mindent ráhagyni,de egy egészséges akaraterő viszont legyen!Nem könnyű!!!
11. 7934d1ac97 (válaszként erre: 10. - 8e537814aa)
2008. ápr. 28. 23:09
én meg fotózok amit csak tudok :))
10. 8e537814aa (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 28. 23:02
:) én minden ilyet írok egy füzetbe :)
9. 7934d1ac97 (válaszként erre: 8. - 8e537814aa)
2008. ápr. 28. 22:29
:))) ilyen nálunk is volt, de erre már nem emlékeztem, köszi hogy felidézted ezt bennem akaratlanul is :)
8. 8e537814aa (válaszként erre: 6. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 28. 22:21

teljesen egyet értek. én is ezt akartam írni, szinte szóról szóra.

az én fiam már 20 hónapos és nem kellett semmit elpakolnunk előle. tudja már, hogy mi azt amit nem szabad és azt is mindig elmondom neki, hogy miért. ez szerintem nagyon fontos, hogy tudja a miértjét a dolgoknak.

mikor a konektor felé közelített, mindig mondtam neki, hogy "hííí, megráz, fájni fog, nem szabad"

most ott tartunk, hogy ha a konektor felé sétál, már ő is mondja, hogy "hííí" és a háta mögé dugja a kezét.

7. Kolibri (válaszként erre: 6. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 28. 21:09
Koszi! Meg nem veszes ez nalunk, csak most kezdodik, hogy neki mar bizony meg van a sajat elkepzelese a dolgokrol.
2008. ápr. 28. 21:04
hát ha valamit nem szabad pl. konektorba nyúlni, számítógépet ki-be kapcsolni akkor nem szabad, ha visít akkor visít, úgy kell csinálni, minhta nem vennéd észre hogy hisztizik, pl. nem figyelsz rá, úgy csinálsz mintha újságot olvasnál, persze szemed csücskéből figyeled hogy nem okoz e magának bajt, hidd el abba hadja, annál idegesítőbb nincs mikor valaki hisztizik és nem figyelnek rá a hisztijére. Csak ki kell bírni. Idő kérdése és abba hadja. Amit nem szabad azt nem szabad, kicsi idő és megtalnulja hogy mit nem szabad és mit nem. Nem könnyű. Sok és nagyon sok türelem, kitartás és következetesség!!!!
5. Kolibri (válaszként erre: 2. - M_Marcsa)
2008. ápr. 28. 21:02
Ezt en is igy gondolom, csak ez nem minden esetben lehetseges.
2008. ápr. 28. 21:01
Ezt a kerdest ugy ertem, hogy 10 honapos fiam egyik naprol a masikra eleg eroteljesen reagal arra, ha mast kell csinalnia, mint szeretne (mert pl. veszelyes). Hogyan kell az ilyen helyzetet kezelni, hogy lehetoleg minel kevesbe legyen hisztis?
2008. ápr. 28. 21:00

helyzet fggő sztem, van amikor engedek és van amikor nem. ha pl. valahova menni kell (időre) és öltözni kell ő meg játszna hülyéskedne, nincs apelláta, vagy pl. boltban megbeszéljk hogy csak egy csokit kaphat hiába nyavajog kettőért.

de ha pl. tütügarázst akar építeni velem akkor leülök és építek vele tütügarázst stb.

2008. ápr. 28. 20:57
Hagyod kibontakozni...
2008. ápr. 28. 20:57
Mi a helyes reakcio arra, amikor a gyermek akarata kezd kibontakozni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook